1/10
norton15 2008 máj. 12. - 17:06:22 1/10 Előzmény eugénia22
(2051/2351)
Ne dicsekedj, nem áll jól neked.

Azért mondom, hogy véééégre, mert eddig sikeresen elhitetted, hogy te csak a rossz filmeket szereted. Arról te tehetsz, hogy ezt hisszük...

Szoktam én is sorozatokat nézni, de te azt mondtad 1x, hogy te nem... Aki akarja, nézze vissza.
1/10
norton15 2008 máj. 12. - 17:03:57 1/10
(2050/2351)
Nekem a Chicago az etalon.;)
pozsizsuzsi 2008 máj. 12. - 16:05:33
(2049/2351)
Tájékoztatás:
EEEEgyetlen filmhez sem érkezett ennyi hozzászólás.
x(
Nici 2008 máj. 12. - 15:39:52
(2048/2351)
Jó film nagyon
10/10
eugénia22 2008 máj. 12. - 10:01:18 10/10
(2047/2351)
Mondtam már. A regényadaptációnak végülis a könyvnek, kell lennie.Az Ártatlanság koránál Oscarra vagy mire jelölték az apaptáiót,de nagyon eltalálták.Nem változtattákát meg a film forgatókönyvét,inkább csak az epizód fejezeteit, nem írták bele.
10/10
eugénia22 2008 máj. 12. - 09:56:36 10/10
(2046/2351)
Mi az,hogy végre voltam hajlandó?
Azért írtam le,mert már nagyon azt hiszitek róla,hogy nekem minden,gagyi is tetszik.

A sznobizmusró meg, annyit,hogy én régen rengeteg sorozatot néztem.Velem óráig el lehet róla beszélgetni,nem mondanám,hogy nem értek hozzá.Persze a sorozatok és filmek között is van külömbség,de midkettõt nézni kell...

Akkor te engem úgy tartasz sznobak,hogy én,nem értek a filmekhez? De akkor hogy írhatnék már, ilyen fórumra? Meg eleve,hogy aki, nem ért a filmekhez,az nem is láthatott valami sokat.Én meg talán mondhatom,hogy, nem egy filmhez írtam,vagyis nem egy filmet láttam...
10/10
eugénia22 2008 máj. 12. - 09:46:13 10/10
(2045/2351)
Én csak felvázoltam néhány dolgot,hogy mitõl/miktõl is függhet az,hogy tetszik-e egy film, az embernek.

Én álltalában DVD-rõl nézem a filmeket,az újjakat.Szerintem szép a kép,ha néha mégse az, a forgalmazó miatt van.Pl. a Csak szex-nek is olyan a képe,mintha szemcsés lenne,de közben a forgalmazó így adja ki a filmjeit.Ha a VHS-t, és a DVD-t, illetve a képüket összevetjü,akkor a DVD-nek, nagyon szép képe van...


Szerintem hangban a 2.0-ás,sokkal jobb,általában 5.1.-esben nézik az emberek,én is,de egyszer beálítottam egy filmet, 2.0-ra,és sokkla jobb volt.


De, azért néhány pontomban egyetértesz velem?Amit az elõzõ hozzászólásomban írtam.

Vannak olyan két órás filmek,amik annyira jók,hogy persze,hogy végig nézem.Ha elkezdem unni,akkor is megnézem azért végig.
1/10
norton15 2008 máj. 12. - 09:26:38 1/10
(2044/2351)
Különbség van az igaz, de engem nem szokott zavarni, ha az otthoni kicsi sz*r tévémen kell néznem. Közelebb ülök és kész...

A dvd sem kristálytiszta mindig, valamikor nagyon szemcsés a kép, vagy csak észreveszem, hogy nem tiszta nagyon. Igazából a hang is fontos. Nem mindegy, hogy a Hulkot 5.1-en nézem, vagy 2.0-án.

Az gáz, hogy kétórás filmet nem tudsz végigülni, mert unalmas. Rengeteg olyan jó film van, ami bõven túl meg a 120 percen, és olyan másfél órás mozik is, amik a reklámok miatt kétórásak. Képzeld el, mennyi jó filmrõl lehet így lemaradni. Mint én és az Játsz/ma, de jártam így az Élet értelmével is. Egy filmet végig lehet ülni, ne már. Ha meg jó film, mindenképpen. Oda kelljen hogy szögezzen.
1/10
norton15 2008 máj. 12. - 09:20:45 1/10
(2043/2351)
Hát ez LOL! A sznobizmus nem azt jelenti, hogy gazdag vagy. Azt jelenti, hogy sok "menõ" (de utálom ezt a kifejezést) dolgot felszínesen ismersz, és úgy adod elõ, hogy ismered, sõt szereted. Miközben nem látsz a dolgok mögé!

Örülök, hogy végre hajlandó voltál írni a KEDVENC filmjeidrõl, és nem azokról, ami magyar.

Engem is lehet fikázni akkor, tessék: hatévesen a Batmant néztem, meg kb ilyen filmeket, Hegylakó stb.

Ja, és ha regényadaptációt készít az ember, azért nem kéne nagyon eltérnie a könyvtõl, mert azzal a szerzõt is sértheti. Lásd a Ragyogást, amin SK kibukott. Jobb szeretem az olyan filmet, ami olyan, mint a regény, és remekül jön át a hangulata. Azt hiszem érted mirõl beszélek.

Igen igen, sz*r film. És ha megnéztem a sz*r filmet, és tényleg annyira sz*r, mint ahogy reméltem, mit szóljak? Most többen kinyírnak, de pont így jártam a Moulin Rouge-zsal, szerintem nagyon rossz lett valamiért.

Na csak így ennyit.
10/10
eugénia22 2008 máj. 12. - 07:44:10 10/10
(2042/2351)
Egyébként az is sokat jelent,hogy milyen körülmények között nézel egy filmet.A plazmatv,meg a fekete- fehér kistv közt is,nagy a külömbség.Szerintem a plazmatv,egy erõsen gagyi filmet is feljavít.
Vagy magyar felírat,vagy magyarszinkron,sokkal élvezetesebb,ha nem kell olvasni...
Vagy ha kényelmesen kanapéban ülve, egy tál popcornnal,meg egy pohár colával...
Kevesen vannak a moziban (nincs zavaró beszéd,stb),a nagy vászon is sokat segít...
Ha pl. moziban a film közepén,rádjön a szükség,az sokat ronthat a filmen...
Otthon a DVD-t viszont, meg lehet álíttani vagy, vissza pörgetni.Ha szükség van rá,a DVD, bármikor megállítható,és nem maradsz le a filmrõl.Ráadásul a DVD képe, oly tiszta,hogy eleve az is segíthet abban, hogy a film jónak tünjön...
Vagy vígjáték társaságban,talán érthetõ mire gondolok,nem egyedül halára röhögi magadat sokal jobb...
Vagy nálam pl. külömbség van a két órás,( nekem az már hosszú),meg a 90 perces film között.Szerintem jobb a 90 perces,nekem legalábbis a két órás filmek,a végefelé mindig,vagy általában unalmas lesz...

Bocsánat,hogy E.sz./2. sz.-ben beszéltem.
10/10
eugénia22 2008 máj. 12. - 07:18:57 10/10
(2041/2351)
Én is ültem már le úgy filmhez,hogy azt hittem gagyi lesz,de nagyon jó volt. Meg úgyis,hogy biztos jó lesz,de nem volt jó.
Én például,pont az S.O.S.-t néztem meg úgy,hogy,biztos jó lesz,és jó volt.
10/10
eugénia22 2008 máj. 12. - 05:09:55 10/10
(2040/2351)
Ez tök igaz. Ha leülsz egy filmhez,megnézni,de úgy,hogy ez iszonyú sz.r lesz,akkor azért nem fog tetszeni,mert úgy ütél le elé,hogy biztos sz.r lesz...

Ez egy film fórum, jogom van védeni fimeket,pesze vannak rosszak is arra,nem írom,hogy jó.

Vannak igenis,jó magyar filmek is!

Nem hinném,hogy minden könyvbõl készült film,rossz lenne,egyszerûen NEM KELL,HOGY UGYANOLYAN LEGYEN A FILM.

Felsorolok néhány, olyan filmet, ami amerikai és tetszet nekem.Talán, nem nézel többé "hülye,minden film tetszik neki kiscsajnak".

Nap könnyei,8 nõ,Apokalipto,Bourne-ultimátum,Sin City-A bûn városa,Farkasok szövetsége,Halálbiztos,300,Ponyvaregény,Vitathatatlan 2- Börtönbox,Kutyaszorítóban,Egerek és emberek,Parfüm (azt hiszem ez angol),Apró titkok,Hannibál ébredése,Szállító,Törés,Mr. Brooks,Mások élete(német),A bukás-Hitler utolsó napjai(német),Kaptár,Túl a barátságon,Zene és szöveg,Drogtanya.Még gondolkozok.



És minek nézel/néztek ti? Egy gazdag,de buta libának?Aki feltehetõen még el is volt kényeztetve? Akinek mindent a s.gge alá tettek? Aki sznob,lenézõ,nagyképû,álomvilágban élõ?
Gazdag,bár iskolába, nem járatták?Nem olvas könyveket,ja és minden romantikus filmen elolvad? Plusz biztos,nem érti,egy film mondanivalóját se?Sõt azt sem érti,hogy mit beszéltek neki?Akit cselédek öltöztetnek? És fõleg, nem ért a filmekhez? Tudod,volt már,hogy a könyvesboltban, ált,a kasszánál a sor,de mivel vettem már pár könyvet(persze ebbõl megint jön a gazdagság),hagyták a sort és megkérdeztek,hogy miben segíthetnek.Hogy a filmeknél maradjak,a TK-ban a csaj, már messzrõl mosolyog,ha meglát...
Ezek amiket leírtam,sajnos nem igaz. A könyvesbolt,és a Tk igaz.Én takarítok,mosok,mosogatok,mosok fel,söprök fel,porszívózok fel stb... És nagyon szeretem a filmeket,nagyon pici koromóta nézem,és valahogy már, azt is tudom,ha nem tûnik nagyképûségnek,hogy a filmforgalmazók álltalában milyen filmeket forgalmaznak... De ezeket, csak leírtam.
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 20:04:34 1/10
(2039/2351)
Úúú, ezért kikaparjuk a szemed...:D
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 19:58:56 1/10
(2038/2351)
Köszönöm a segítséget.;) :D
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 19:55:54 1/10
(2037/2351)
Engem nem zavar nagyon, ha valaki sznob, csak ne nézze le az egész világot, és ne higyje el, hogy õ egy fantasztikus polihisztor.
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 19:54:24 1/10
(2036/2351)
Höhö, amikor írtam erre is gondoltam.:D
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 19:39:08 1/10
(2035/2351)
Simán.:)
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 19:37:47 1/10
(2034/2351)
"Én, nem is arról beszéltem,hogy a filmek,nem üzleti okokból is készülnek,hanem arról,hogy,nem azért,hogy fujjogjanak rá a nézõk...
Szerintem én pont, attól leszek "jó film nézõ",mert tudom értékelni,élvezni a filmek humorát,értékelni a szépségüket,úgy tudok hozzá állni,hogy biztos nem lesz rossz film,és ám, sok embernek, azért is, nem fog tetszeni a film, mert úgy ül le elé,hogy biztos sz.r lesz,én tudom értékelni a színészek kiemelkedõ alakíttását,akaratát,a rendezõ odaadását,ami látszik ám rajtuk,vagy tudom értékelni,hogy õk mit tesznek meg azért,hogy az a sz.r film, amit nézek elkészülhessen..."

Ez akkora hülyeség, hogy eléggé felháborodtam rajta. Mi az hogy te jó filmnézõ vagy? Mitõl vagy te az? Mert minden filmet agyba-fõbe dícsérsz, fõleg akkor, ha magyar? Ne már! Vannak elõítéletei az embernek, pl egy Ed Wood film soha nem lesz, az tuti (életemben egyet láttam, de iszonyat volt). Egy Sas Tamás film sosem lesz jó (te is segítettél ennek a felismerésében).

Minden film jó? Minden filmben jól alakítanak? Ez baromság. Valamelyik filmnél igen sok konfliktus van, vagy unottan játszik a színész, vagy csak béna. Nézz meg néhány Brando filmet, annyira unatkozik bennük, hogy az tényleg durva.

Én is tudok úgy hozzáállni egy filmhez, hogy ez tuti nem lesz sz*r. És ha mégis az lesz, akkor is dícsérem? Inkább egyszerûen óvatos vagyok, és gondolom sokan azok még.

Sok embernek biztosan azért nem tetszik egy film, mert negatívan állnak hozzá? Utálom Val Kilmert, mégis van néhány jó dobása. Vagy csak egyszerûen azért bénázzák le a filmet, MERT TÉNYLEG AZ...

A rendezõk odaadása. Röhögnöm kell. Szerinted mi a rendezõ dolga?

A végkövetkeztesésem: te egy idealizált álomvilágban élsz. Te mindent tudsz, mi semmit. Mi hülyék vagyunk. Te minden filmhez úgy állsz hozzá, hogy húdejólesz, aztán gondolom párszor pofára esel. De ház ez így van nem? Vannak rossz filmek is. Ez az.

Annyira szemét, önfényezõ, egós hsz volt ez, hogy nagyon felhúzott. Vegyél vissza a sznob arcocskádból kedvesem!
1/10
norton15 2008 máj. 11. - 19:29:46 1/10
(2033/2351)
Nem értem, hogy jön ide az, hogy a regényadaptációk sz*rok, de akkor legyen.

Egy szóval se mondtam azt, hogy a könyvbõl készült filmek rosszak. Csak az esetek igen nagy százaléka mutatja, nehéz egy regény áttenni filmbe, de tud sikerülni. Ott van a Hegylakó (meglepõdtem mennyire szószerint ment benne minden, mint a regényben), a Tûzzel-vassal, vagy a Hideghegy. Vannak olyan filmek is, amelyek nem pontosan olyan, mint a regény, mert egyes részek nem illenek bele, ezeket kivágják, átalakítják stb, pl az összes Harry Potter, az Alexandrosz-trilógia, Harcosok klubja, vagy (szerencsére) Amerikai pszicho, Ragyogás (persze a jacknicholsonos-változat).

Vannak olyan feldolgozások, amik borzalmasak lettek. Nem is kell ezt megcáfolni nemde? Biztosan voltál te is úgy egy adaptáció után, hogy úúúdesz*rvóóót. Nem hiszem, hogy nem. Vagy csak túl hülye voltál hogy felfogd, mennyire rettenetes filmet látsz, de magyar, ezért biztos jó...

A másik. Nem kell neked annyira védened a magyar filmeket, ez butaság.
1/10
yoyo444 2008 máj. 11. - 18:41:22 1/10
(2032/2351)
pfff erre nem lehet máshogy reagálni :)