duckshoot 2011 aug. 13. - 15:36:30
(133/173)
Nem lenne ilyen probléma. Simán köpném a fogam...
LOL
Mert ez a valóság:D
8/10
convar 2011 aug. 13. - 15:36:04 8/10
(132/173)
.
8/10
convar 2011 aug. 13. - 15:34:59 8/10
(131/173)
.
8/10
convar 2011 aug. 13. - 15:33:25 8/10 Előzmény duckshoot
(130/173)
Nem, nem arra. Viszont annyi filmet láttam már, amelyben a felbérelt személy ellágyul, és nemhogy nem végzi el a piszkos munkát hanem még bele is zúg a célszemélybe :) És tudom hogy Max is ilyen lenne, túl jólelkû õ bérgyilkosnak, viszont ha jóképû vagy, akkor... :) Fõleg, ha éppen tüzel :D

Érted már? :)
offtopic
duckshoot 2011 aug. 09. - 15:08:57
(129/173)
Féltékenység? Arra, hogy likvidálna?
8/10
convar 2011 aug. 08. - 23:39:36 8/10
(128/173)
"Hogy nincs Max a valóságban mert rám küldenéd már csak kedvtelésbõl is."

Nem, nem küldeném rád. Féltékenységbõl :D
duckshoot 2011 aug. 08. - 22:14:38 Előzmény convar
(127/173)
Hogy nincs Max a valóságban mert rám küldenéd már csak kedvtelésbõl is.
A másik pedig már nem fontos, épp csak annyit, hogy színésznõm sorozatához hasonlítottam. Tulajdonképpen úgy hogy nem is láttam/emlékszem már a Sötét Angyal-ra
Koczy85 2011 júl. 21. - 14:35:18
(126/173)
Az AXN Sci-Fi ma este 20:00-tól kezdi el ismételni a sorozatot. Gondolom nyilván a legelejétõl.
8/10
convar 2011 jún. 28. - 23:04:53 8/10 Előzmény duckshoot
(125/173)
Szal, tehát mire kell rátekintened, aztán mi nincs, és még mindig, milyen sorozat? :)
8/10
convar 2011 jún. 27. - 00:18:08 8/10 Előzmény duckshoot
(124/173)
Ebbõl a 4 mondatból értettem az 1.õt és a 3.at. Nem értettem a 2.at és a 4.et. Pontosabban hogy mire mondtad õket.

Csak kérdem, nem akarsz esetleg rászokni te is arra, hogy bemásolod azt a szövegrészt a válasz elé, amire válaszolsz? ;) (ahogy én is teszem gyakran)
duckshoot 2011 jún. 20. - 20:30:12
(123/173)
Akkor csak egyéni gyanakodás volt részemrõl. De még így is rákell tekintenem.
Így hallgatva harcias amazon típus. Még jó, hogy nincs, mert fix, hogy rámküldenéd már csak kedvtelésbõl is...
8/10
convar 2011 jún. 20. - 03:00:23 8/10 Előzmény duckshoot
(122/173)
"Mert mi is Max ,,munkája"?"

Elvileg katona, gyakorlatilag csomagkézbesítõ. Sztem egyik se az a tipikus k.rvás foglalkozás :D (igaz, a postásokra szoktak gyanakodni ha a gyerek nagyon elüt az apjától, de 1. ilyenkor mindig férfi postásról van szó 2. Max a lepostásozásért am is még külön kiosztana egy pofont :D)

Am milyen sorozatról beszélsz?


"Tudom. Szívesen halnál a kezei közt..."

Nem nyilatkozom... :D
duckshoot 2011 jún. 12. - 09:33:44
(121/173)
Pedig ezt nem mellébeszélésbõl írtam, hanem egy másik sorozat miatt amire lehet, hogy ez nagyon is hasonlít. Ezért is ugrott be miért vágták be ezt a számot. Mint amilyen Max itt olyan a másik fõszereplõ is.
Mert mi is Max ,,munkája"?

Az az, szét is szedne a nagy szenvedély közepette.
Tudom. Szívesen halnál a kezei közt...
8/10
convar 2011 jún. 12. - 00:40:09 8/10 Előzmény duckshoot
(120/173)
Ez jó szám :D Sztem illik ez vlmennyire hozzá."

Nem, nem illik. De ha ezzel nagyon erõsködsz megmondalak Maxnek és szét fogja rúgni a s.gged :D

A zene egyébként valóban jó, de... :)


",,Hacsak nem a macska DNS-re, amely miatt Max idõnként tüzel :)"
Mi a fene..."

Pedig jaja, 2 epizódban volt ilyen, és mind2ben észveszejtõ volt :D (Én ménem tudok soha kifogni egy ilyen bagzó X5-öst... :D)
duckshoot 2011 jún. 04. - 22:27:38
(119/173)
Ez jó szám :D Sztem illik ez vlmennyire hozzá.

,,Hacsak nem a macska DNS-re, amely miatt Max idõnként tüzel :)"
Mi a fene...
8/10
convar 2011 jún. 04. - 22:15:54 8/10
(118/173)
Felraktam egy olyan trailert ami eddig még nem volt fent a jutubon. A különlegessége az a háttérben hallható zenéje, amelyet a szövege miatt (I'm a bitch) elég érdekes választásnak érzek :)

http://www.youtube.com/watch?v=P8kkHMJyOYI

Pedig legjobb tudomásom szerint eredeti, nem homemaderõl van szó. Igazából nem is értem mire akartak ezzel kilyukadni. Hacsak nem a macska DNS-re, amely miatt Max idõnként tüzel :) Más magyarázatot nem látok rá :D
8/10
convar 2011 máj. 22. - 18:53:35 8/10
(117/173)
Na, végre vége :D (Végére értem a sorozatnak. Am hazudok, mert valójában máris hiányérzetem van :) )

Mindenekelõtt el kell mondjam, hogy ezt a sorozatot a magam számára mindenképpen kötelezõ darabnak tartottam. 2 okból is: egyrészt James Cameron miatt, másrészt a Jessica Alba fanságomból adódóan is, tehát duplán is :) De ez nem jelentette azt hogy akkor sorozatot is vmiféle rózsaszín szemüvegen keresztül néztem volna.

Na de akkor lássuk hogy milyen az a szemüveg. Az elsõ évadról már írtam, most akkor jöjjön a második évadról (meg persze akkor már az egészrõl is): amirõl még árnyaltabb a véleményem mint az elsõrõl. Az eleje nagyon tetszett,...


SPOILER


Sõt innentõl SPOILER hegyek :D

...tetszett ahogy behozták a történetbe az emberektõl külsõleg is eltérõ transzgenikusokat. És egyébként is, ez az évad egy olyan nyomasztó hangulattal indult, amilyet az 1. évad 1x sem tudott hozni. Ehhez közrejátszott a Whiteék tenyészkultuszának köszönhetõ misztika is, ez a szál is nagyon jó ötlet volt. Általa még komorodott az összhatás, és ezzel a fõszál is elindult vmerre egész másfele.

De aztán, az évad közepe táján mintha kifulladt volna az egész, és a tetejébe olyan sablonos cselekményvezetésû epizódokat kapunk amelyek már-már néha az X-aktákat idézték :D Minden második részben majdnem megölték Maxet, és hát persze hogy mindig az utolsó pillanatban menekült meg vagy mentették meg. (Ez a klisé már az 1. évadban is zavart, de abban nem volt ennyire szembeötlõ a dolog.) Ezek az epizódok nagyon kiszámíthatóak voltak. Persze lehet hogy bennem van a hiba de az én realitásérzékemet b.sztatják az ilyenek :) Az egyik ilyen rész végén annyira pipa lettem hogy onnantól kezdve szinkronosan néztem tovább a sorit :D (pedig elvileg full feliratpárti vagyok, úgyhogy érzékelhetitek mennyire voltam felháborodva ezeken a "véletleneken" :D) De így legalább a szinkronról is tudok véleményt formálni: nos, sztem a 2. évadé nincs olyan jó, mint az elsõé, de a mai helyzetet tekintve végülis bõven tûrhetõ.

Az utolsó részekre mintha 1xcsak "magukhoz tértek" volna Cameronék, mintha a végén jutott volna eszébe hogy miért is találta ki ezt a sorozatot, mit is akart belõle kihozni, mondani akarni. (Kb. a Szárnyas fejvadászt, az alapkérdés u.is meglehetõsen hasonló sztem a 2 mûben: ki ill. mi számít embernek, és ha nem számít annak akkor vajon milyen jogok illetik meg az életben. Pl. egyáltalán van-e joguk élni???)

A befejezõ résszel (Joshua milyet zúzott már benne, ha õ nincs a többiek elvéreztek volna :D) kapcs. megértem azokat akiknek nem tetszett. Tényleg nagy cliffhanger a vége, sok szál maradt elvarratlan. Eleve nem tudjuk meg hogy hogyan tovább a zászlófelhúzás után, hogy lesz-e háború. Egyébként Max a végére rendesen vezéregyéniség lett nem? :) Aztán azt sem tudjuk hogy mi lett a vírussal és így Maxszel és Logannel, de a kesztyût láthattuk a záró képsorokban is, így azért elég nyilvánvaló hogy ebben nincs happy end (szegény Logan :D). Aztán ott van White, akit életben hagytak, márpedig õ sohasem fogja feladni...

Egy szó mint száz, lenne mivel folytatni a sorozatot (persze erre már várhatunk, sajnos...), de én hozzátenném, nekem, így is megfelelt a vége. Nekem semmi bajom azzal, ha nincs lezárva egy történet mert így neked sem kell lezárnod és olyan folytatást képzelhetsz el magadnak amilyet akarsz. Rád van bízva.

Jellemrajzok: Alec karaktere szenzációs volt, stílusa új színt vitt a sorozatba. Nagyon bírtam a palit, fõleg ha Maxszel ment a szópárbaj :) (Egyik legemlékezetesebb dumája: s2e2 vége: megy a búcsúzkodás az X5-ösök között, Max éppen lelkizne még1 sort, erre Alec beszól: "Oké, én lépek, még mielõtt mindenki bõgni kezd." Ezen besírtam :DDD)

Lydecker viszont nagyon hiányzott a s2e4tõl kezdve :(

Am jellemábrázolás terén is észleltem némi visszaesést, pl. feltûnt egy idõ után, hogy Max legyen bármekkora sz.rban, mindig fel van vágva a nyelve :D Ami, khm, nem tûnt mindig vmi okos húzásnak (ismét a logikusság ugye), na mind1 :) Pl. azt is túlzásnak tartottam hogy a klónjával, a 453-assal ennyire nem tudott ill. nem is akart kijönni, de a 453-astól is erõltetett volt a magyarázat (már megint a logikusság, az életszerû viselkedés) hogy miért is gyûlöli annyira Maxet. Ez a rész ettõl függetlenül duplán jó volt :) (ha vki nem értené, azért mert Jessica dupla szerepben látható benne :) )

Még vmi volt ami nem tetszett: Max mintha gyengébb, "bénább" lenne a 2. évadban, jóval "emberközelibbnek" tûnt mint a sorozat elején. Egyre több csatában maradt alul, túl sokban (azért is volt annyi, nekem már túl sok "majdnem" szitu). Nekem nem jött be hogy esendõbbé tették a karaktert. Nekem a legyõzhetetlen szuperhõsnõ bejövõsebb volt :)

Színészek: sok mindent nem tudok hozzátenni a múltkorihoz, az új szereplõk közül Jensen Ackles sztem nagyon jól hozta a szerepét, Kevin Durand (Joshua) is, Martin Cummins kiváltképp, és végül de nem utolsósorban, Jessica Alba is. Na jó, azért elismerem, John Savage még így is lejátszotta :) De az õ rutinjával nehéz is lett volna szembeszállni, nem is kellett, lásd így is a Golden Globe jelölést.

Aztán 2 logikai baki, ami feltûnt:

- ha ezek szerint minden X-5ösnek van min. egy klónja (pl. Maxnek a 453, Bennek Alec stb.), akkor Lydeckernek mindenképpen fel kellett volna ismernie Maxet azon a genetikai elõadáson még a s1e6ban. Hiszen a 453 azt mondta hogy 2 éve van kint, elõtte a Manticorenak, így Lydeckernek dolgozott. Mondjuk ez így utólag inkább az elsõ évad bakija lett :)

- a végére teljesen el lett felejtve az a tény, hogy Max tarkójában ott a Vörös 5 féle biszb.sz, amitõl soha nem tudott megszabadulni. Pedig azáltal nyomkövethetõvé vált. Egy-két részig ellenségei ki is használják ezt, de aztán Whiteék már nem, pedighát az mégiscsak valószínútlen hogy Whiteék ne szereztek volna tudomást egy ilyen lényeges információról.


SPOILER VÉGE


Magáról James Cameronról pár gondolat: én úgy látom hogy Cameron egyre inkább elk.rvul (már bocsánat a kifejezésért). Mire mondom ezt? Nézzük a legfontosabb filmeket vele kapcs.: Terminator, Aliens: nem kell ecsetelnem milyen filmek (bár az Aliens ki fog lógni a sorból, mivel az nem saját ötlet volt). Aztán Terminator 2. Már a T2 is kicsit parasztvakítós az 1hez képest, bár akkor és ott az még nem ment a komolyság rovására. Aztán Titanic, de ezt itt hagyjuk sztem mert annyira más mûfaj mint a többi. Aztán Avatar...na azt még mindig nem láttam de nem is érdekel, mert hiába Cameron film, ha 1x az már annyira limonádé (bár talán nem ez a legjobb szó rá)...na, a Dark Angel tényleg pont az Avatar és a T2 közt helyezkedik el, és nemcsak idõrendi hanem "komolysági" szempontból is. Ebbõl õ azért még többet is ki tudott volna hozni, hogyha akar. De nem akart. Érezhetõ, hogy Cameron ezzel a sorozattal sem akart már annyira "mélyen szántani" mint a T filmjeivel, itt azért könnyedebbre vette a figurát, itt már a T2nél is egyértelmûbben a szórakoztatásra helyezte a hangsúlyt. A miért egy jó kérdés, de megint csak azt tudom mondani hogy nyilván azért mert hamár sorozat, akkor más igények, más nézõközönség, stb.... amit az 1. évad kritikájában is fejtegettem már.

Node elég a kritikákból. A sorozat erõsségeinek u.azokat tartom most is, mint a múltkor, úgyhogy nem részletezném újra. Röviden: alapsztori ill. az alapkonfliktus, környezet (ez a posztapokaliptikus közeg igazán hangulatos), fényképezés, akciók, humor. + Alba még csak 20 éves benne, azért ez sem egy elhanyagolandó dolog ezzel kapcs. :D Szvsz a mozgóképes történelem legtüneményesebb teremtését láthatjuk benne viszont.

Összességében azt mondom, ez egy nagyon jó és szerethetõ sorozat, minden hibája ellenére magam is megkedveltem. Megvan benne minden ami kell: remek alapsztori, akció, dráma, feszültség (csak mondom, ebbõl a kettõbõl nekem lehetett volna több is), szerelem (hálistennek azért nem vitték túlzásba, így még pont jó volt), humor. Megértem miért lett kult. Remek kikapcsolódás, mindenképpen megéri megnézni, legalább 1x. Szal csak ajánlani tudom, fõleg ha vki fogékony az ilyen jellegû sci-fi témákra. Jessica Alba rajongóknak pedig kötelezõ! :)

(Mindennek most talán ellentmondani látszanak a hosszas "minemtetszett" bekezdések, de most sem gondoltam úgy, hogy propaganda szöveget kellene írnom.)

Végezetül pontozzunk ismét: az 1. évadra decemberben 8/10et adtam, a 2.ra most 7/10et adok. Ami 7,5, de a fentebb említett rajongói hovatartozásaim miatt legyen akkor 8/10 az egészre, végülis nehogymár pont most legyek szigorú :)


Tudom, megint k. hosszú lett :D



U.i.: a köv. project a Firefly. Az is kultsorozat lett, így attól is sokat várok (csak aztán nehogy túlzottan is sokat, mint a Sötét Angyal esetében, amelynél mint látható, azért maradéktalanul nem is sikerült mindig és mindenben megugrani a lécet :) ).
8/10
convar 2011 ápr. 19. - 19:18:14 8/10 Előzmény kekhalal
(116/173)
"ha tényleg anyira érdekel gyere fel a honlankra."

??? :O Nem értelek, hiszen mi már "ismerjük egymást" amott is :) Még megismerni sem nehéz hogy én az a convar vagyok aki amott is convar mivel én mindenhol convar vagyok :) (kivéve a munkahelyemen :D)

Ja, vagy ha arról van szó hogy menjek már, megyek én, csak mostmár ritkábban, mostanság egyre kevesebb idõm van netezni. De azért láthatod, úgy hetente 1x azért továbbra is be szoktam nézni ;)
10/10
kekhalal 2011 ápr. 18. - 16:45:47 10/10 Előzmény convar
(115/173)
Ebben nagyon igazod volt Convar nem egy roszz latin mexikó sorozat ha nem egy nagyon király sorozat ami James Cameron tólából származik a aki az Avatárt és a Tinanic filmnek rendezõje volt ha tényleg anyira érdekel gyere fel a honlankra.
Koczy85 2011 ápr. 06. - 12:09:56
(114/173)
Nekem a "Dark Angel" a kedvenc TV-sorozatom a mai napig. (Itt kedveltem meg igazán Jessica Alba-t, akinek a karrierjét azóta is figyelemmel követem) Sajnálom, hogy csak 2 Évad készült belõle, de így alakult sajnos. Annak viszont örülök, hogy vége itthon is látható volt mindkét évad, mert így talán többen megismerik.

Azt is tudom, hogy még ennyi év távlatából is sokan reménykednek egy esetleges 3. Évadban, de ennek esélye gyakorlatilag nulla. Egy lezáró mozifilmre (vagy DVD-filmre)még esetleg talán lenne is esély, de James Cameron úgysem fog ráérni ilyesmire mostanság. (Noha Jessica azt nyilatkozta, hogy õ benne lenne. Bár ez igazából nem jelent semmit, mert pl. Jennifer Garner is nyilatkozott olyat, hogy benne lenne egy "Alias" mozifilmben, de mégsincs szó róla, hogy lesz.)