Téma: Sötét anyag

twillight 2010 márc. 18. - 09:55:42
(8/28)
Rettenetes élmény volt szenvedni rajta.
A cím alapján jó kis kvantummechanikáról szóló dumákat meg hasonlókat vártam, de végig csak bevándorló kínaiak szívták a füves cigit.

Az utolsó 15 perc lehetett ahol a fõszereplõ "borzalmas dologra szánja el magát" - de vajon mi lehetett az? Légyszi spoilerezze be valaki, mert ott már végkép nem bírtam elviselni ezt az izét.
kgyuri0 2010 márc. 17. - 23:15:11
(7/28)
Érdekes, én nem hallottam a végén diszkozenét. Az egész a Schubert szerenáddal zárult, amit kínaiul énekeltek, különös hatásos képsor volt, amire felfigyel az ember. Csak utána a "casting" alatt ment valami dzesszes szám, nekem az is tetszett feszültséget biztosítot Schuberttel szemben még végezetül. A film maga is nekem tetszett.
Tényleg társadalomkritika, fejlettebb agyak számára elképzelhetõ.
far vik 2010 márc. 17. - 22:54:59
(6/28)
Kemény film volt ez. És jól megcsinált film. Amit lötyögésnek éreztetek, vagy amatõr színészi játéknak, az épp így mûködött jól. És így ütött a végén. Mint egy görög dráma, bár ezért ez erõs, de a vonalvezetés lekövethetõ.
cserenkov 2010 márc. 17. - 18:41:27 Előzmény aa194545
(5/28)
Erre mondta azt egy angol fociedzõ - mert unalmasan játszott a csapata - , hogy aki szórakozni akar az menjen a cirkuszba!
1/10
Rahar 2010 márc. 17. - 15:11:35 1/10 Előzmény Manda
(4/28)
Egyetértek a Manda nevû hozzászólóval. Egy viszonylag jó alaptörténet, unalmas cselekményvezetéssel, gyenge színészi munkával és közepes képi megvalósítással. Számomra nagyon unalmas és vontatott. Egyébként más filmekben, még vígjátékokban is van legalább ennyi társadalom kritika, szerintem ez nagyon gyenge érv a film mellett. 10 pontból 1 pontra értékeltem.
9/10
pupacs 2009 nov. 17. - 19:23:06 9/10
(3/28)
Szerintem jó film. Amerikai társadalomkritika. Mondanivalóban sok filmet leköröz, amik körül pedig sokkal nagyobb a hírverés. Én is csak véletlenül akadtam rá.
5/10
Manda 2009 jan. 19. - 21:37:09 5/10
(2/28)
Nagyon gyenge film. Bugyuta, hatástalan megoldásokkal, és egy okés alapsztorival, amit ezerszer jobban lehetett volna interpretálni. A teljesen oda nem illõ zenék, a már-már viccesnek ható képbevágások is tönkrevágják a produkciót. Aztán az, ahogy a végét kinyírták azzal a popzenével... Könyörgöm, egy leheletnyi dráma lett volna a filmben, erre benyomnak vmi dizsit azonnal a végére, mintha épp csak egy könnyed vígjátékot néztünk volna meg. (Mondjuk drámának se lehet nevezni...) Egyszernézõs, felejtõs.
5/10
aa194545 2008 okt. 29. - 21:47:44 5/10
(1/28)
Hááát nálam nem jött be. Ami persze, nem feltétlenül azt jelenti, hogy rossz. Nem erre számítottam... Én szórakozni szeretek filmnézés közben és nem mélyen elgondolkodni. De ez egyéni szoc. probléma...