Téma: Spíler

5/10
hush 2009 jan. 28. - 11:12:34 5/10
(76/196)
Nekem ez a film túl kliséssé sikerült. Zavart, hogy mindenki nagyon kúl. Nem jött be.
pirostoll 2009 jan. 27. - 23:22:29
(75/196)
Nem kiemelkedõen jó film, de szórakoztatónak szórakoztató, a zene jól megpörgeti. Ami fontos! Tekintsünk el a magyar fordítástól. Botrányos, legalább 2 pontot ront. Angolul 10/7. A Rockandrolla tökéletesen találó cím, ez a jó szó a filmre.
7/10
morcello 2009 jan. 26. - 09:46:30 7/10
(74/196)
Elfogult vagyok a hasonló témájú filmekkel, de ez most tényleg elég mesterkélt volt. Az elsõ két alkotása után kiégett Guy Ritchie (akár Tarantino a Kutyaszorítóban és a Ponyvaregény után). Ritka, hogy egy rendezõ rögtön az elejébe adjon bele mindent,ami benne van. Sajnos G. R.-vel ez történt. Egyébként élvezhetõ volt a film, a stílusának pont megfelelõ darabja, csak hát mindig viszonyítunk vmihez és a két klasszikushoz képest nálam csak 10/7.
mikka 2009 jan. 25. - 23:42:36
(73/196)
Ravasz és Blöff kiválóak, errõl meg elõre elolvastam a kritikákat meg hasonlókat, és tudtam, hogy nem egy azokhoz hasonlóra kell számítanom. Így kábé ha nem is pozitív csalódás, de nem volt olyannyira rossz, mint készültem. Vontatottnak néha tényleg vontatott volt, és nem volt meg annyira a stílusosság, szellemesség, ötletesség, de lesz ez még jobb! Szerintem nem volt kár megcsinálni, én egész kellemesen szórakoztam. Nem bántam meg, hogy megnéztem.
4/10
zee944 2009 jan. 25. - 17:19:27 4/10
(72/196)
Már épp elkezdtem bízni Guy Ritchie-ben. Láttam az eddigi filmjeit, és mindegyik tetszett, még azok is, amik hatalmasat buktak (Revolver és Hullámhegy). Ezek után úgy gondoltam, nem cseszheti el nagyon a Rocknrolla-t.

Megtette. Igaz, nem úgy, ahogy számítottunk rá. Nincsenek benne bántóan nagy hibák, csak egyszerûen kimúlt belõle a szellemesség. Se nem igazán vicces, se nem igazán rafinált. Márpedig õszintén, ki az, aki Ritchie filmjeit nem emiatt szerette? Sokan nem lehetnek.

Ami marad, az egy mutatós rutinmunka, amiben a külsõségek mind megvannak, mégis bántóan unalmas az egész. Nincs is mit írni róla. Semmi sem rossz, és minden az.

4/10
fota666 2009 jan. 25. - 12:41:36
(71/196)
Guy Ritchie írta és rendezte a Ravaszt és a Blöfföt.
mindkét film 10/10.
egészen addig ennyit tudtunk róla amíg ki nem jött a minõsíthetetlenül pocsék Revolverrel ahol julius ceasartól, shakespearetõl és még tököm tudja kiktõl beszúrt gagyi idézetekkel próbálta megfejteni a világot.
Eddigi filmek közül messze ez b@szta fel legjobban az agyam, szörnyû, filléres filozófia és egy hülye aki megtanulja tökéletes játszani a sakkot, meg a pókert, meg a kockavetést........... teljes agyhiány
Ott éreztem meg, hogy lehet, hogy csak két bõrt lehetett lehúzni...
Erre jön a Rocknrolla ahol tényleg nem számítottam semmi jóra a revolver után, de Guy ritchie újra megdöbbentett. Készített egy filmet ami nem szól semmirõl, egy két felejhetõ poéntól eltekintve totál gagyi a film.
mégkét pont:
-gyors vágások, megszokott eastlondoni akcentus sokszor nem is angol színészektõl ami egy idõ után már idegesítõ, és alatta a zenék... sok, nagyon sok és valahol a sztori meg nagyon kevés.
-az embernek a kinyírhatatlan oroszoknál az az érzése, hogy jött egy jó ötlet és ritchie fiú begerjedt... vagy 6 percesre húzza az egyetlen poént, így azt is elcseszi...

Így utólag azt mondom, hogy nem volt értelme megcsinálni ezt a filmet, a revolvernél azért jobb, de a Blöffel vagy a Ravasszal egy napon nem említhetõ.
8/10
beo71 2009 jan. 22. - 17:27:18 8/10
(70/196)
Oké,oké,nagyon rendben van ez a film 8/10,de talán nem kellet volna pár napja újranéznem a Blöff 10/10 és a Ravasz,az agy... 10/10 filmeket,mert talán emiatt kicsit pörgõsebbet vártam és néhol már a coolság is erõltetettnek tûnt,az elõzõ filmek karcosságuk mellett szinte ifjonti lendülettel hódítottak,ezúttal viszont már érezni lehetett valami labor ízt,valami mesterségesen elõállított lazaságot,ami azért zavaró,mert valami vagy laza vagy csak próbál az lenni és ez óriási különbség.
Félreértés ne essék én is imádtam ezt a filmet,100 ilyet inkább,mint egy Quantum csendjét,csak Guy Ritchie rendkívül magasra tette a lécet,akárcsak Tarantino a Ponyvaregénnyel (nagyon 10-es)amit azóta sem tud átugrani.
A színész választással van még(egy kicsike)bajom:Gerard Butler túl merev,slamposabb húzóember kellett volna,hiszen Ritchie,a különleges figuráknak köszönheti sikerét.Mondjuk Brad Pitt féle cigó figura utolérhetetlen,azért Jason Statham,az Jason Statham.
Rahel 2009 jan. 21. - 19:37:49
(69/196)
-Ja-Ja!!
10/10
liverpool08 2009 jan. 21. - 19:35:50 10/10
(68/196)
Nos olvasgattam kicsit és azt hiszem abban mindannyian egyet értünk, hogy még szépen fogamazva is nagy szar a fordítás!
De am meg én jobban örülök ennek mint hogy betették volna szinkronnal...az nagyon gáz lett volna.
Ezt leszámítva azonban nálam ez a film 11/10 szal tulajdonképpen a csúcs.A színészekrõl nem is beszélve...Gerard Butler..
Összességében ez a film nálam minden rekordot felülmúl!
10/10
prunco 2009 jan. 21. - 14:49:31 10/10
(67/196)
A film zseniális, imádtam. A vágás és a zene olyan szinten ütõs lett, hogy besza-behu. Aki szereti Guy Ritchie képi világát az most sem fog csalódni. 10/10
leopard26 2009 jan. 21. - 10:55:20
(66/196)
You kill me-Piás Polák Bérgyilkos

Szerinted ez milyen fordítás?
Ez a Rocknrolla kontra spíler még istenes

Szeretnék egyszer belelátni fordítóink agyába hogy mikre gondolnak mikor neveket adnak eme filmekhez
7/10
Zozeeta 2009 jan. 21. - 10:42:43 7/10
(65/196)
Spíler – mondogattam magamban, és közben azon tûnõdtem, hogy vajon mit takarhat ez a cím. De még mielõtt eme gondolatmenet végére értem volna, elsötétedett a terem és elkezdõdött a film. Nos, hogy a cím miben kapcsolódik a filmhez? Semmiben. Hosszú idõ óta ez a legpocsékabb magyar címfordítás, és sajnos ez a szöveg fordításra is jellemzõ. De ez mit sem von le a film értékébõl, hiszen az angol cím jó, és a szöveg egyenesen zseniális. A már mások által említett mesés angolságon kívül kiemelném még a kitûnõ fogalmazást, és a már megszokott angol szleng ízléses használatát. F betûs szóból relatív kevés, intelligens humorból (ami leginkább csak angolul érthetõ) annál több van a filmben. Folytatnám az értékekkel. Azt hiszem sokan egyetértenének velem abban, hogy ennek a filmnek a zenéje az egyik legnagyobb erõssége. Ezen kívül kiemelném a karaktereket, a remek vágásokat és a film sajátos, különleges képvilágát. Mindezek együtt egy remek, gördülékeny, a követhetõség határait feszegetõ történeti szállal párosulnak, ami igazán élvezetessé teszi a filmet. Nekem személy szerint a nõi karakter tetszett a legjobban, valamint az, hogy nem volt unalmas ágyjelenettel elrontva az egyébként rendkívül pörgõs film. Hogy negatívumot is mondjak, számomra idõnként egy kicsit erõltetetté vált a homoszexualitás körüli humorizálás. A film egy kicsit nehezen indul be, de érdemes megvárni, hogy lassan elteljen az elsõ fél óra. A folytatásban Guy Ritchie hozta a Tõle várható színvonalat új filmjében - ami abszolút megéri a mozijegy árát - és azok, akik a Blöfföt és a Ravasz...-t szerették, egész biztos ezt a filmet is kedvelni fogják, ha másért nem, a hasonló karakterk miatt biztosan. Tehát, aki nem látta még a Spílert, vagy a szörnyû magyar cím miatt vonakodott megnézni: irány a mozi, jó szórakozást! 7/10
lavor 2009 jan. 19. - 22:27:21
(64/196)
Még vmit. Olvastam itt olyat hogy a szereplök föleg a fiatalok nem voltak gengszteresek inkább szerencsétlen, bénák vagy mi. Az elözö Guy Ritchie filmekben is legtöbbször csak játszotak a nagy gengszert(Baltás a Ravaszban, akihez simán ki-be járkál mindenki) és az egész bagázs egy kistílú pitiáner bünözökbõl állnak akik furcsa helyzetekbe kerülnek, de ez a Guy Ritchie filmek jellegzetesége, szóval aki szereti ezt a stílust annak ajánlom.
lavor 2009 jan. 19. - 22:16:38
(63/196)
Egyetértek az elöttem szólóval, nekem személy szerint nagyon tetszett a film, minden percét élveztem, eredeti hanggal óriási élmény a sok amcsi film közt az angolos angol nyelv nagyot nyomott nekem a filmben. Sztem egy szinten van a Ravasszal és a Blöffel.10/10
leopard26 2009 jan. 19. - 18:55:22
(62/196)
Amúgy maga a film talán nem olyan hatású,mint a Ravasz az Agy és talán azért nem tetszik egyeseknek mert azt szeretnék megint viszontlátni!Pedig jó a film,talán inkább marha jó
offtopic
leopard26 2009 jan. 19. - 18:53:13
(61/196)
Ezt jól átgondoltad?Akkor szerinted a horrorfilmekben is az a lényeg hogy a szereplõkbõl a legtöbb bél jusson kifelé és a párbeszédnek semmi lényege?
sukiyo 2009 jan. 19. - 17:48:40 Előzmény Domo43
(60/196)
egyet értek... elsõ fél óra utána végét vártam...
4/10
offtopic
zee944 2009 jan. 19. - 16:20:57 4/10
(59/196)
Ehhez a hozzászóláshoz azért kellett az IQ, mi? Karakterek jelleme nem számít... meg csattanó. Nagy színházjáró ember lehetsz.
8/10
renton1 2009 jan. 19. - 12:48:55 8/10
(58/196)
One Two és Stella tánca hihetetlenül kemény volt... :D na meg a ruszkik karaktere :) nekem bejött ez a film.
Domo43 2009 jan. 18. - 20:28:40
(57/196)
ez a film nme jo.
unalmas karakterek(leszamitva a ket veterant:)
unalmas sztori(bloffben disznok esznek embert itt rakok,huuuuuu)
nincs csattano
eroltetett parbeszedek
lehet h rossz passzban voltam amikor neztem, de vegig az volt az erzesem, h ez a film egy igen gyenge masolata guy elozo filmjeinek-