felica 2021 jún. 01. - 21:26:15 Előzmény zitu888
(8/48)
Téged nagyon megbántott valaki? Akarsz beszélni róla?
5/10
danek87 2021 máj. 28. - 13:27:14 5/10
(7/48)
Belőlem valahogy nem a mosolyt váltotta ki hogy tönkretették a filmélményt :D
5/10
danek87 2021 máj. 20. - 19:17:39 5/10 Előzmény zitu888
(6/48)
Eme fórum olvasói borzasztó hálásak lesznek Neked.SPOILER szó jelentése esetleg mond valamit?!
5/10
danek87 2021 ápr. 09. - 17:55:24 5/10 Előzmény ARCHDEVIL
(5/48)
Nem hiszem hogy 7-dik részig készen volt,szerintem azok a dolgok csak belemagyarázások... annyira látszott hogy Hoffmannt csak azért hozták be hogy tovább tudják csűrni-csavari a sztorit.Addig még kb el tudtam hinni hogy van Jigsaw,és a segítője Amanda de a 7-dik részre már önmaga paródiája lett hogy kb mindenki Jigsawnak dolgozik de persze egymásról egyikük sem tudott.És az is teljesen abszurd számomra hogy Jigsaw akkora lángelme volt hogy a terveit még 50 évre a halála utánra is eltervezte amik persze 100%ig klappoltak,sose jött be gixer.Még igazából ezeket is elnéztem volna de a fő gondom hogy nem voltak a 3-dik rész után életképes karakterek.Egyszerűen mind sipítozó hülye volt akik egymással vitatkoznak ,a kutyát nem érdekel hogy meghalnak-e a csapdákban.Oké gore és kivégzések módja látványos meg néha ötletes volt ezt aláírom de ez nekem kevés hogy jónak ítéljek egy horrorfilmet ha nem érzem azt a feszültséget benne hogy szurkoljak a szereplőkért és érdekeljen hova fut ki a sztori.
7/10
ARCHDEVIL 2021 ápr. 09. - 16:58:59 7/10 Előzmény danek87
(4/48)
Nekem sokszor az volt az érzésem, hogy a 7 rész forgatókönyve már előzetesen készen volt. Mindig volt egy-egy olyan flashback vagy bármi más, aminek akkor nem tulajdonítottál jelentőséget, de utólag kiderült, hogy először nem szúrt szemet a nézőnek, de azt akkor már azért helyezték el, mert tudták, hogy mi fog 2-3 résszel később jönni.
5/10
danek87 2021 jan. 24. - 00:00:32 5/10 Előzmény ARCHDEVIL
(3/48)
A negyediktől kezdve szerintem mind fölösleges.A fűrészt én a 3-dik részig tartom egy egységes egésznek(trilógiának).Addig volt egy koherens kigondolt koncepció amit úgymond le is zártak a film végével.Az első három részben szerintem még megvolt a gore és a feszültség közti jó egyensúly,és a karakterek is érdekesek voltak,tudtam értük izgulni.Jigsaw utáni részekben mégtöbb a gore,cserébe viszont a feszültség teljesen eltűnt a szériából,eröltetetten csavarták a sztorit tovább csak hogy legyenek folytatások.Semelyik csapdába került figurával nem tudtam azonosulni,unszimpatikus ordibáló idióta volt mind.A 8-dikat se szeretem különösen de nekem a 4-dik a mélypont.Már az hogy a néger hapsinak ilyen checkpoint szerűen kell mennie egyik helyről a másikra egy béna ötlet,tök érdektelen volt ....meg volt benne az a kukkolós kövér hotelvezető akit a négernek meg kellett büntetni.Hát kit érdekelt hogy meghal-e,szürke karizmátlan karakter,úgy mint a többi....Max a kivégzés módján lehet gyönyörködni hogy tocsog a vérben.Az nekem meg kevés egy jó horrorhoz.
7/10
ARCHDEVIL 2021 jan. 23. - 21:26:08 7/10 Előzmény danek87
(2/48)
Szerintem az első 7 rész nagyon egyben/rendben van. A nyolcadikról már semmi jót nem gondoltam előzetesen, persze azért megnéztem moziban, de nagyon selejt volt. Erről is ezt gondolom, de ettől még megnézem :-)
5/10
danek87 2020 nov. 05. - 02:44:42 5/10
(1/48)
Vicces hogy hova jutott ez a széria az első részektől,azokban még valóban lehetett izgulni hogy a Dr Gordon végül levágja-e a lábát vagy nem,Matthews nyomozó a seggén tud-e maradni vagy nem,Jeff megöli-e a bírót v megkegyelmez neki,itt még voltak valódi téttel rendelkező erkölcsi dilemmák.A negyediktől kezdve indult el a lejtmenet ,az egyre nagyobb sztorilyukakat és logikátlanságokat gore mennyiséggel próbálták ellensúlyozni.Most őszintén, kit érdekel hogy a 30-dik idegesítő full ismeretlen egysíkú idióta, akit mondvacsinált indokkal tettek csapdába túléli-e...Ha valami valódi tétje és átgondolt sztorija is volna újra az egésznek akkor egy jó film születhetne