jani-wan 2014 szept. 01. - 12:01:44
(5098/5098)
Talán azért lett jó, mert a Disney megvette Lucas-tól az egész cuccot szõröstül-bõröstül, így a Cartoon Network-ön kasza lett 5 évad után, és a Disney-nek meg nem kellett, így meg lehetett a jobban csinálni, beleszólás nélkül, más adókra?
Kumpirka 2014 febr. 01. - 21:51:57
(5097/5098)
Kitûzték a hatodik évad USA bemutató dátumát, február 15. Magyarnak még nem néztem utána. Megvannak az epizód címek is:

http://www.imdb.com/title/tt0458290/episodes?season=6&ref_=tt_eps_sn_6
10/10
nimrodovic 2014 jan. 01. - 20:50:03 10/10
(5096/5098)
egy picit sincs igazad hogy ez rossz mert szuper csak az a gond hogy leszedték!ha nem tetszik a sorozat nyugodtan ne írd IDE!mert hát ki a fenét érdekel hogy mit gondolsz?!!Én nagy ívben le*****
Kumpirka 2013 okt. 09. - 00:03:59
(5095/5098)
Én vagyok az egyetlen, akit k-ra zavar, hogy nem idõrendi sorrendben vetítik az epizódokat? Egyáltalán mi értelme van ennek?
kenadra 2013 júl. 08. - 21:15:08 Előzmény aMGee
(5094/5098)
A sorozatnak tényleg egyik legnagyobb problémája, hogy nem tudják eldönteni, melyik korosztálynak szóljon. Szerintem alapvetõen nem gyerekeknek szól, bár vannak olyan részek (fõleg a korábbi évadokban), amik simán elmennek gyerekmesének is. Hogy miért a CN vetíti fõmûsoridõben, az egy jó kérdés...
Vér nincs, a SW-ban soha nem is volt, nem horrorfilm. Nagyon sokan meghalnak, ez tény, de máshogy nehezen lehetne hiteles egy háborúról szóló sorozat, nem? :)
A látvány szerintem nagyon jó, és a sztori sem olyan vészes, mint mondod, különösen, ha láttad a 4.-5. évadot. Persze valahogy tényleg minden évadba becsúszik egy-két rosszabb rész, de összességében szerintem rendben van. Pont az a jó, hogy a kezdeti fekete-fehér felállás (gonosz szepik vs. jó köztársaság) fokozatosan egyre inkább árnyalódik, egyre kevésbé lehet elkülöníteni, hogy ki cselekszik helyesen. Az tény, hogy a fõszereplõket nem szokás kinyírni (bár van olyan sorozat, ahol ez nem így van - pl. Trónok harca), de azért elég sok más állandó/visszatérõ szereplõért lehet izgulni, és nem is alaptalanul (spoilerezni nem akarok :)).
Vrahno 2013 jún. 11. - 19:36:08 Előzmény akh
(5093/5098)
Még játszadoznak az elképzeléssel, akárcsak az elmúlt X évben. Egyelõre túl költséges lenne belevágni. Az valószínû, hogy elkészítik, mert még mindig el akarják, de csak majd.
akh 2013 jún. 03. - 05:02:40 Előzmény gab2010
(5092/5098)
De mi lesz a beígért élõszereplõs sorozattal?
10/10
gab2010 2013 máj. 24. - 07:50:57 10/10 Előzmény ceia
(5091/5098)
Annak az új dolognak a címe Star Wars Rebels és a III. és a IV. részek közti húsz évet foglya feldolgozni :)Premier 2014 õsz !
10/10
ceia 2013 máj. 17. - 21:02:09 10/10
(5090/5098)
Érdekes volt itt beleolvasni a hozzászólásokba, találgatásokba, hogy mi lesz Ahsokával, és egyáltalán a sorozattal. Én már láttam az utolsó részt is, azaz az 5. évad 20. részét és tudom mindezt. Tudomásom szerint nem is lesz 6. évad, a CW-nak vége, de lesz valami új dolog, ami körül egyelõre nagy a titokzatosság!
degepocok 2013 máj. 10. - 20:22:50
(5089/5098)
Tök jó! Valaki tud lengyelül? Magyar adó magyar narrátor lenyel szinkron.Na ez a valami.
BODOR BENCE JENÕ 2013 ápr. 14. - 11:49:43 Előzmény aMGee
(5088/5098)
Ez a te hülyeséged
tom991 2012 aug. 14. - 23:27:52
(5087/5098)
Kniightt 2012 aug. 08. - 12:46:07 Előzmény aMGee
(5086/5098)
Nem akarok vitát kirobbantani, de pár dolgot muszáj megjegyeznem:
Elõször is, lézerlövedék nincs a sorozatban, a Star Wars fegyverek plazmát használnak alapul, csak rosszul fordították a 'blaster bolt' kifejezést. Ez csak szõrszálhasogatás.
Vért azért nem láthattál, mert a plazma kiégeti az ereket, ezzel meggátolva a vérzést. Persze van néha alkalom, amikor nem égési sérüléseket szenvednek a szereplõk, ott én is hiányoltam a vért, de valahogy ez a Star Warsnak úgy látszik nem stílusa (vagy csak a CN nem engedte, de az már nem a készítõk hibája).
Egyébként nem hinném, hogy a sorozat mögött az állna, hogy a gyerekek elméjét akarják megfertõzni, én azt is el tudom képzelni, hogy semelyik másik nagycsatornának nem tudták eladni (az animációs sorozatok nagy hátrányból indulnak).
A sorozatok fõ jellemzõje, hogy visszatérõ karakterek vannak, így nem öletheti meg Gyuri a fõ karaktereket.
Ha olyat akarsz látni, akkor ne sorozatot nézz, hanem horrort. Ebbõl fakadóan szerintem nem zavaró, hogy tudod, hogy túléli Obi-Wan a részt, mivel ezt egyébként is ki lehetne következtetni.
A korábbi évadokat már régebben láttam, de szerintem minden évaddal a sorozat egyre jobb lett eddig, a negyedik évad egyáltalán nem volt kiszámítható, nagyon ötletes volt, és a történetvezetés is remek volt. Továbbá tetszett az is, hogy több rész összekapcsolódott, így gyakorlatilag sokszor filmet kaptunk, csak több részletben.
aMGee 2012 júl. 28. - 01:17:04
(5085/5098)
Azért az elég durva, hogy ezt a sorozatot eredetileg gyerekeknek készítették! GYEREKEKNEK! A Cartoon Netwokön vetítik ezt fõmûsor idõben! Abban az országban, ahol állítólag a legerõsebb a tv-s cenzúra! Az édesded animált karakterek, és rajzfilmszerû látványvilág mögé bújva próbálják meg eladni az erõszakot a gyerekek számára. Ebben a sorozatban már több gyilkolás és erõszak volt, mint a legdurvább akciófilmben. Egyszerûen megáll az eszem! Mellesleg az is feltûnt, hogy nincs vér a sorozatban. Többet gyilkolnak, mint egy horrorfilmben, az erõszak és brutalitás legváltozatosabb formái elevenednek meg a képernyõn, de vér az nincs egy csepp sem. Azzal nincs semmi gond, hogy férgek másznak az emberek agyába az orrlyukukon keresztül, vagy épp rothadó hullákat támasztanak fel, esetleg ölik a klónokat ezerszámra. De vért mutatni az már túl káros lenne a kiskorúakra nézve. Könyörgök! Döntsék már el, hogy most tulajdonképp melyik korosztály számára készült ez a sorozat, és ott és akkor vetítsék, ahol és amikor ennek a helye van! Másik nagy probléma, hogy hiányzik a sorozatból a feszültség. Úgy igazából sohasem tudok izgulni, mikor a fõbb karakterek (pl.: Obi-Wan vagy Anakin) veszélyben vannak, de ugyanez a helyzet a gonosz karakterekkel is (mint Grievous vagy Dooku). Hiszen tudjuk, hogy csak a Sithek Bosszújában történik velük komolyabb dolog. De még a kisebb gonoszok is, mint a cowboy kalapos fejvadász vagy Asajj Ventress is sértetlenül kerülnek ki a a vészhelyzetekbõl, hiszen Gyuri úr valszeg majd fel akarja használni õket a késõbbi évadok folyamán. Ennek fényében pedig nemigazán látok mást a sorozatban, mint az értelmetlen, véget nem érõ gyilkolást és erõszakot, gyerek köntösbe bújtatva, mindenféle izgalom és feszültség nélkül. Az egész semmi másról nem szól, mint a pénzhajhásztatról. Rendben, elismerem, hogy látványtechnikailag ott van a sorozat a toppon, de a történetek kivitelezése annyira gyatra, hogy az már fáj. Szinte ordít a képernyõrõl, mennyire ötlettelenek a forgatókönyvírók ezért mindig ugyanazt a sémát húzzák elõ a kalapból: A gonosz szeparatisták csinálnak valami nagy rosszat, ott teremnek klónkatonák, megy a vérontás ezerrel, de végül mindig a jó kerül ki gyõztesen. Az esetek többségében végig sem kell nézzek egy részt, hogy tudjam mi fog történni a végén. A másik az, amikor a fõbb karakterek harcolnak egymással (Grievous, Dooku, Anakin, Obi-Wan stb). Egyszerûen lehetetlen megfogalmazni, mennyire unalmasak az ilyen jelenetek. Miért izgulna ezen bárki is? Hiába kerülnek életveszélyes helyzetekbe a karakterek, hiszen aki látta a III. részt, az tudja, hogy addig ezekkel a szereplõkkel úgysem történik semmi. Kvázi az ilyen küzdelmeknek nincs értelme, hiszen hiányzik belõlük a feszültség, az izgalom. Akik pedig mégis meghalnak, azok általában jelentéktelen mellékszereplõk, akiket csak az adott rész alkalmával ismerünk meg, kvázi a nézõk 99%-a pont leszarja õket. Tehát az ilyen halálesetek pont annyira számítanak érdekesnek, mint az elõbb említett küzdelmek. Egy sorozat akkor izgalmas, ha a cselekmény nem kiszámítható, és a események alakulása akár kétesélyes is lehet, ebbõl adódóan van benne izgalom és feszültség. A látvány ugyanis nem minden! Sajnos ezt kedves Gyuri barátunk még mindig nem látta be. Szerinte elég a nézõnek az is, ha csak töménytelen lézerzáport, epikus robbanásokat és fénykardpárbajokat láthat, mindezt töménytelen mennyiségû erõszakkal fûszerezve. Ugyanis ez a Klónok Háborúja.

6/10
10/10
Ágki 2012 máj. 24. - 14:41:08 10/10 Előzmény gunji jackdaw
(5084/5098)
Hihi,ez jó :D

Van egy jobb felvétel is,abból jobban kilehet venni a dolgokat :)
gunji jackdaw 2012 máj. 23. - 00:15:43 Előzmény Ágki
(5083/5098)
Igenigen, de sajnos még nem tudtam teljesen áttanulmányozni, valószínûleg megvárom a jó minõségût. Várjuk az õszt (hamar itt lesz amúgy is :) Addig meg a pihenés és az újranézés van napirenden (remélhetõleg).

Hogy addig se maradjunk ki semmibõl, egy képzeletbeli részlet a TCW stábjának egyik írói megbeszélésérõl:

Filoni: So how are we ending Season 4?
George (takes out binder): Well, we're going to make Asajj a bounty hunter. She won't be a Sith anymore.
Filoni: Well technically, George, she was never a Sith...
George: ...and she's going to work for Boba Fett.
Filoni: You mean with Boba Fett?
George: No. For. Like she worked for Dooku.
Filoni: ...um. Alright. And they're going to...
George: And Dengar's going to fight ninjas.
Filoni: Dengar's going to -- wait, Dengar?
George: Ninjas.
Filoni: Ninjas?
George: Dengar. Ninjas.
Filoni: ...
George: Oh, and we're going to bring back Darth Maul too.
*Several hours later*
Filoni: C'mon George... really? You really had this planned in that notebook all these years? Nobody's gonna buy this... not even the kids at Toys"R"Us.
George (frazzled): Fine. We'll add a scene with Embo and he'll have like, a wolf. Happy?
10/10
Ágki 2012 máj. 21. - 19:55:00 10/10
(5082/5098)
Láttátok már az új rossz minõségû 5.évados trailer-t? :) Vélemények?
gunji jackdaw 2012 máj. 18. - 12:31:39
(5081/5098)
Na, lement reggel a múltkori román rész ezúttal magyarul. Önmagában egy egészen kiváló rész, még szinkronnal is. Krell épp Papp János volt, ma mintha kapott volna egy kis hangmodulációt is, hasonlatosan az eredetihez.
Nagyon kár a korábbi csereberékért.
10/10
Ágki 2012 máj. 14. - 17:48:04 10/10 Előzmény Rajzfilmcsászár
(5080/5098)
kapcsolat@cartoonnetwork.hu

Nekem eddig mindig válaszoltak,max másfél hét a válaszig :)
offtopic
Rajzfilmcsászár 2012 máj. 14. - 15:26:57 Előzmény gunji jackdaw
(5079/5098)
Milyen e-mailcímre küldtétek a leveleiteket? Én 1x küldtem a CN-nek egy levelet, még augusztusban, de azóta sem kaptam választ