nnnn4444 2015 dec. 20. - 11:28:25
(717/2837)
Korábbi részekbõl összeollózott, ötlettelen Disney-nyáladzás.
A nõi fõszereplõ egy elszürkült fejû, láncdohányos angolna.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 20. - 11:25:12 1/10
(716/2837)
na megint egy frissreges ömlengõ...

"Amúgy érdekes szinte mindenkinek tetszik a film+

igen?
és ezt honnan szûrted le?

ja,mert az index meg az origó ezt írta?

az sem mindegy,kiknek tetszik...szerintem nagyrészük 30 alatti
persze a mai mozikat nem a 40 felettieknek csinálják ez tény
10/10
Tóth-Zágon Móni Sári Joci 2015 dec. 20. - 11:21:12 10/10
(715/2837)
Itt Apa helyett a fiú a gonosz rohadt nagy meglepetés majd lesz egy rész ahol elmesélik miért. És Egy képzett Sith harcost lenyom egy képzetlen Jedi(ke).


Csak annyit kérdezek te láttad a filmet? Elmeséljem ? :D várj segitek:



1. Luke csinált egy Jedi akadémiát amit Ben Solo elpusztitott mert Kyloban Vader vére csörgedezik, tudod ben = kylo
2. Kylo nem képzett sith, amit Snoke nagyur is mondott hogy be kell fejezni a kiképzését, amit szerintem azért halaszgattak mert Kyloban hadakozik a sötét oldal és az erõ hatalma. Ja és Rey nem jedi , még az sem de elég nagy ereje volt , van ahhoz hogy egy sith padawan elmetrükjét kvázi megforditsa.

Amúgy érdekes szinte mindenkinek tetszik a film de csinálj jobbat. Egyébként a rendezõ megmondta hogy minél kevesebb effekttel csinálják meg ezt a triológiát a régi retro sw hatás miatt, ami nagyot dobott és fog dobni a többi részen.


ja még egy de ezt már nem csak neked:


saját sw- tetszési indexem:

7 ébredõ erõ
3 sith-ek bosszúja
5 a birodalom visszavág
2 klónok támadása
4 új remények
1 baljós árnyak
6 a jedi vissztér.
_goldie_ 2015 dec. 20. - 11:06:10
(714/2837)
Attila Szajcz 2015 dec. 20. - 10:44:41
(713/2837)
Nézhetõ film de katarzist és fõleg meglepetést nem tartogat. Tényleg biztosra mentek a készítõk. POILER: Legdurvább: Már a 3. halálcsillag amit elpusztítanak megint majdnem ugyan úgy az utolsó másodpercekben. (Már a bonba LCD kijelzõvel 1sec nél megállítva kategória ami szörnyen ciki egy ekkora filmnél. Ez számomra "zs" kategóriás filmnél megengedhetõ) Itt Apa helyett a fiú a gonosz rohadt nagy meglepetés majd lesz egy rész ahol elmesélik miért. És Egy képzett Sith harcost lenyom egy képzetlen Jedi(ke). (Csak tudnám minek van képzés egyáltalán) Ami hozza a hangulatot az Han Solo wookie páros. És a legnagyobb pirospont: Nincs teljesen idióta viccesnek szánt de inkább fájdalmas karakter (jar jar binks). Na meg szintén hülyére programozott rohamdroid.
1/10
cellasto 2015 dec. 20. - 10:28:58 1/10
(712/2837)
épp itt a baj:

ebben semmi mögöttes tartalom nem volt..
egy egyszerû mese habbal,amit még egy 5 éves is felfog és megért

az új szereplõk és a nekik írt karakterek tényleg borzalmasak voltak :/
5/10
Redocut 2015 dec. 20. - 10:18:13 5/10
(711/2837)
Fölösleges itt belemagyarázni dolgokat, a jók vs. hisztis p*csa történet engem k*ra nem jött át és nem érdekelt. Ez a faszi nem vívódott és drámázott, hanem hisztizett és nyûglõdött a vásznon. Na ennyi a sztori. És ha a következõ rész meg egy havas bolygón fog kezdõdni, ki is jövök a filmrõl.

A korábbi háborúk teljesen leamortizálták mindkét felet. Ja. De azért halálcsillagra futotta, mi és csak erre, mert ebben a galaxisban csak ilyet tudnak építeni? Ki a fenét érdekelnek a 8. szintû mögöttes tartalmak, meg mondandók?
Sz Peter 2015 dec. 20. - 10:05:02
(710/2837)
SPOILER

Márpedig ebben a részben is félelmetesebb volt már a hologramja is mint bárki az Elsõ Rendbõl.
1/10
xdm 2015 dec. 20. - 10:03:17 1/10
(709/2837)
Mivan? Pont az a bajom, hogy értettem... Nem tini lázadásos durcáskodást akartam látni, hanem star warst... ne viccelj már.. gatyisztika az egész
Atesz1987 2015 dec. 20. - 09:58:06
(708/2837)
Spoileres gondolatébresztõ:

Azt látom, hogy alapvetõen azok csalódtak a filmben, akik egy Sithek bosszújánál nagyobb csatákat felvonultató, Darth Vadernél nagyobb fõ gonosszal operáló filmet vártak, de amúgy fogalmuk sincs a Star Wars világáról. Ez azért lett volna öngól, mert akkor az elsõ 6 rész mehetett volna a kukába. Anakin végül elhozta az erõbe az egyensúlyt, legyõzte a Sitheket, igaz közben kis híján a Jedi rendet is elpusztította. Tulajdonképpen ezzel egyensúlyt hozott az erõbe. Ha most jön egy még nagyobb erejû sith nagyúr, akkor az elsõ 6 rész misztikumát teljesen lerombolják. Még is honnan a francból jött volna? Anakin igen is beteljesítette a sorsát, egyensúlyt hozott az erõbe, csak nem úgy, ahogy azt Yodáék elképzelték (Yoda gondolata a 2., vagy 3. részben: "A jóslat, amit talán félre értelmezünk"). Darth Vader gyakorlatilag nyomott egy resetet az erõérzékenyek világában. A sitheknek vége, a sötét oldalt most a Ren rendje képviseli, a fény oldalát pedig Luke próbálja felébreszteni. A birodalmi, és a lázadó seregek teljesen leamortizálták egymást, ezért olyan gyengécske mindkét fél. Tehát az Elsõ rend, és az Ellenállás is csak árnyéka a Birodalmi erõknek, illetve a lázadó flottának, most ébredezik mindkét fél. Ugyanúgy a Jedi rendben is csak épphogy pislákol a remény, de a sötét oldalnak is csak egy Kylo Ren jut, szóval mindkét fél most ébred. A film címe pedig Ébredõ erõ... Hjááááá :-O, hogy ezért? Ezért hát.

Kylo Renrõl már írtam az elõbb, de leírom újra. Õ nem egy darth vader-i sith nagyúr, hanem egy gyöngécske, megfelelési kényszerrel küzdõ ripacs. A szülei, a nagybácsi, illetve a kedves papa személye olyan terhet rak a vállára, amivel nem tud megbirkózni. Nincs meg a tehetsége, és az ereje ahhoz, hogy felnõjön a felmenõihez, így a könnyebb és gyorsabb utat választva enged a nagyobb erõ csábításának, és a sötét oldalra áll. A maszkkal a papát majmolja, de épp ezzel válik nevetség tárgyává azok között, akik tudják honnan jön. Ezért gúnyolódik vele Pao. Látjuk, hogy folyamatosan hibázik, folyton kijátsszák az ellenfelei. Azok a dührohamok, amik rátörnek a kisebbségi komplexusból, a ránehezedõ nyomásból, a hatalmas belsõ feszültségbõl fakadnak, amit egyébként a színész gyönyörûen játszik el. Kár, hogy ezt sokan nem látják, mert csak egy még nagyobb, még erõsebb sithet vártak, és képtelenek befogadni a tényt, hogy Kylo Ren csak egy gyöngécske, vívódó, kisebbségi komplexusos hisztis kamasz. Rey egyébként nem járatlan a kézi tusában, az erõ is vele van (emlékszünk, hogy Luke kezét is vezette az erõ, amikor a 4. részben a gyakorló gömb sugarait kivédi), de Kylo azért sem tudja legyõzni, mert egyrészt sérült, másrészt õ is pont ezen dühödik fel, hogy õ, mint képzett Jedi, és Ren "nagyúr" nem tud legyõzni egy ilyen ellenfelet, és ezért nem koncentráltan, hanem dühbõl, kapkodva, idegesen küzd. Egyik sith nagyúr, egyik filmben sem párbajozott dühbõl. Egy képzett, nagy erejû bajvívó nem küzd dühbõl. Ez is csak Kylo gyengeségét erõsíti meg.

Sokaknak az sem világos, hogy Luke miért vonult el. Pedig annyira nyilvánvaló. Azért rejtõzik el, mert ha marad, akkor meg kellett volna küzdenie Kyloval, és biztosan le is gyõzte volna, Luke pedig nem akarta elpusztítani a testvére, és a legjobb barátja gyermekét. És itt nyer értelmet Han Solo halála is. Amikor Kylo választás elé kerül, hogy visszatérjen az apja oldalán, vagy elpusztítsa õt, ugyanabba a választási helyzetbe kerül, mint a nagyfater. Csakhogy Anakin ebben a szituban a fia életét választja, akár a saját élete árán is. Ehhez képest ez a kis pöcs megöli a saját apját. Pont ezért látja R2 elérkezettnek az idõt, hogy Luke visszatérjen. Meg persze Rey miatt is.

Önismétlés. Miért, mi, a való életben mit csinálunk? Nem a szüleink, nagyszüleink hibáit ismételjük? A történelem talán nem ismétli önmagát? Talán ötlettelenségnek tûnhet, de valójában pontosan az a gyönyörû az egészben, hogy a történelem ismétli önmagát. Ha belegondolunk, nincs is más logikus útja a történelem folyásának. Szerintem gyönyörû, és még mélyebbé teszi a karaktereket, hogy ugyanazokat a hibákat követik el, mint az elõdeik. Igen, itt egy halálcsillag 3, de nem azért, mert nem tudtak mást kitalálni, hanem mert teljesen logikus, hogy a galaxis uralásához szükség van egy ilyen méretû tömegpusztító fegyverre. A való világban ez a fegyver az atombomba, csak ha a valóságot utánoznák, akkor a lázadók is elkészítenék a maguk tömegpusztító fegyverét, és így a kölcsönös elpusztítás képessége miatt egy relatív béke jönne, ami persze megölné a sztorit (tessék utána olvasni az atomfegyverek béketeremtõ hatásának). Szóval ha van hibája a történetnek, akkor ez az. A lázadók részérõl egy ugyanakkora erejû tömegpusztító fegyver elkészítése lenne a megoldás, hogy béke legyen a galaxisban.

Aki meg ködösnek, és elmagyarázatlannak érzi a sztorit, az soha ne nézzen meg egyetlen folytatásos filmet sem, mert egyikben sem szoktak mindent elmondani az elsõ részben. :)
5/10
Redocut 2015 dec. 20. - 09:50:58 5/10
(707/2837)
SW rajongóként nagyon-nagyon vártam már ezt a filmet. A vetítésre az elsõ helyeket foglaltam a családnak. SW póló, meg ami kell. És hát azt kell mondanom, hogy rajongóként nekem nemhogy nem hozta a SW filinget, hanem ez a film egyszerûen kiábrándító volt, és egyenlõre nem tudom hova tenni. Muszály lesz megnéznem - na nem ezt újra - valamelyik korábbi részt, hogy kicsit visszazökkenjek ebbe az univerzumba.
Ezt a történetet már láttam 100x, ezen nõttem fel, és az volt a címe, hogy SW New Hope. És most mit csináltak? Egy az egyben (na jó 99%) lemásolták a nagy klasszikust, úgyhogy - a fene egye meg - történetileg a filmtõl semmit, DE SEMMIT nem kaptam. Nem hiszem el, hogy cca. 250 mUSD-bõl csak erre futotta Hollyvoodban? És kitõl, a Fringe sorozat készítõjétõl! Határozottan állítom, hogy még a Klónok háborúja sorozatban is esetenként sokkal, de sokkal jobb sztorik voltak, mint amit ebben az erõltetett rebootban lenyomtak a torkomon. A látvány? Hmmm... A film látványos. Ja. De! Mindegyik korábbi részben volt legalább egy monumentális jelenet, amit a zene brutál módon megtámogatott, amitõl az ember karján a szõr felállt, és amirõl egy adott rész azonnal eszébe jut az embernek. Ebben ilyen határozottan nem volt. Átlag csatácskák, semmi olyan, ami beleégett volna a retinámba, ami valami olyan lett volna, amit eddig még életemben nem láttam. Illetve egyszer nagyon haloványan megcsillant valami az érzésbõl, amikor a víz fölött érkeztek az X-wingek. De csak haloványan.
A film kétharmadánál azt vettem észre magamon, hogy nem izgulok semmiért és senkiért, nincs dráma, nincs feszültség, nincs semmi, úgy nagyon nem is érdekel az egész, és még a zene sem duruzsol a fülemben. Mintha egy dokumentum filmet néznék. De vártam a döntõ csatát, hátha az olyan lesz, hogy a végén nem is akarok felállni a székbõl, és a végére a film minden gyengeségét feledni tudom....

SPOILER:
És jött a végsõ csata. Na azt most ugye egy viccnek szánták, hogy megint egy bolygóelpusztítósugárnyalábotkilövõ halálcsillagot kellett elpusztítani? Könyörgöm, már HARMADSZOR????!!!! Legalább kocka, gúla, vagy ötágú csillag, vagy mittudoménmilyen alakú lett volna, vagy valami más, egy giga-szuper-hûdebeszarás-összefosom magam ûrhajó, de ne már megint ugyanaz. Ez már rohadtul uncsi. Sajnos a film nagyon sok részletébe komolyan bele lehet kötni, ezt többen már nagyon jól összefoglalták, és igazat is adok nekik, így ezeket nem akarom ismételni. De egyet még nem láttam köztük. Az egyenesen hiteltelen volt, hogy egy ellenálló hadsereg? kb. 10! x-winggel támad meg egy 3. generációs! halálcsillagot. Jujj de izgi! Na nemár, azt hittem, nem hiszek a szememnek. Már megint? Kerestem a csillagrombolókat, meg a cirkálókat. Vártam a gigászi csatát. Na jöjjön aminek jönnie kell, minden idõk legüberebb CSATÁJA! És vártam... a CSATÁT... ÉS VÁRTAM...A CSATÁT...ÉS VÁRTAM. Na az meg nem gyütt. Szóval ez így kajakra hozta egy bolygóközi bandaháború filingjét. Fasza. És sehol semmi libabõr meg borzongás. Szóval 10 xwing 10 tie ellen. Aha. 1977-ben ez még elment szódával, de ma ez már kevés. Sehol egy csillagromboló, egy cirkáló? A 3. generációs halálcsillagot, meg úgy építik fel, tanulva ugye az elõdök hibájából, hogy a felszínén!! és mégegyszer a FELSZÍNÉN kvázi komolyabb védelem nélkül van a gyenge pontja. Mi van?????? Á, hagyjuk is...
SPOILER VÉGE

A színészek közül olyan nagy bajom egyedül csak Kylo Rennel volt. Sugárnyaláb megállítós, az embert ideröpítem és megölöm Jedibõl a végére lett egy identitászavaros, durcás kisköcsög ovisgyerek, aki az olimpia párbajtõr versenyének elõselejtezõjén az elsõ körben kiesne. Innen nehéz lesz a nagypapa nyomdokaiba lépni. Amikor meg kiejtette a száján a "nagypapa" szót, nálam az volt a film mélypontja. Azt hittem nem jól hallok. A szinkronja: Nem tudom, de a szinkronja csak nekem volt ennyire iszonyúan kretén? Elvileg ettõl a hangtól kellett volna rettegni, meg az ellennek összefosni magát. Ehelyett olyan durcás ovis, gyógypedagógiai, szövegkönyvbõl felolvasott szintet hozott, hogy rossz volt hallgatni.

A zene szerintem egyáltalán nem volt olyan karakteres, mint a többi SW filmben, egy átlag klasszikus zene volt, libabõrözõs taktusok nélkül. Nem volt egy olyan új dallam benne, (persze a klasszikus taktusokon túl) amire emlékeznék.

A filmbõl egyetlen egy jelenet égett a retinámba, az amikor Kylo megállította a sugárnyalábot. Na az über volt, eddig ilyet még nem láttam. Minden mást már igen. És untam is, de nagyon.

Szóval nem remegek azért, hogy a karácsonyi szünetben mikor látom újra. A Disneynek a SW univerzumra költött 4mrdUSD besöprése jó úton halad, de kíváncsi leszek, ha a 250 mUSD reklám keltette hype lecseng, merre veszi az útját a dolog.

Én azt mondom, aki most ismerkedig a SW univerzummal az látni fog egy nagyon jó filmet, rajongóként már teljesen más a dolog megítélése. Egy szóval: CSALÓDÁS.
9/10
zsotya010 2015 dec. 20. - 08:48:37 9/10
(706/2837)
Jah, mindenki annyira várta az új Vadert, hogy ilyen dolgok már nem igazán jöttek át elsõre. De mi lett volna itt még, ha tényleg egy ugyanolyan karaktert kapunk mint Vader, akkor tényleg még az is ugyan az lett volna és még abba is belekötöttek volna.
9/10
zsotya010 2015 dec. 20. - 08:43:53 9/10
(705/2837)
Akkor neked konkrétan semmi nem tetszett ebben a filmben. Most akkor kezdjem felsorolni az elõzõ hat részt én is így ekkora terjedelemben? Mert fel lehetne. Minden filmet, az összeset. Ugyanígy negatívummal.
Atesz1987 2015 dec. 20. - 08:41:35
(704/2837)
Spoiler:
Nem értetted meg a filmet... Pont azért mernek viccelni Kylova, mert õ nem Darth Vader. Nem értetted meg kicsoda Kylo Ren? Õ a legendás Han Solo, és a lázadó vezér Leia Organa fia, Luke Skywalker unokaöccse, és unokája a nagy Anakin Skywalkernek. Ehhez képest õ egy közepesen tehetséges jedi tanonc, aki képtelen felnõni a felmenõi nagyságához, ezért engedve a könnyebb út csábításának, a sötét oldalra áll. Maszkot húz, hogy majmolja a nagyfatert, de ereje meg sem közelíti azt, pont ezért képezi vicc tárgyát. Õ csak egy feketébe bújt ripacs, akit kb mindenki kinevet, aki ismeri. Tehát nem egy még nagyobb fõgonosz, ahogy sokan várták, hanem épp ellenkezõleg. Pedig amúgy a színész ezt az egészet gyönyörûen a vászonra vitte, még a maszkos jeleneteiben is, a dührohamaival, a monológjaival, a sorozatos bénázásával, a fénykardos küzdelmekben, nem tudom mit nem lehet ezen érteni.
Sz Peter 2015 dec. 20. - 08:41:08
(703/2837)
SPOILER

Épp az volt a jó, hogy nem a sablon szöveget nyomta Dameron mert akkor pont attól lett volna unalmas, ezerszer hallott a dialóg.
Tökös gyerek, be mert szólni. Ennyi.
offtopic
Balu64 2015 dec. 20. - 01:51:06
(702/2837)
Jaj, Istenem!
Én mindenki véleményét tiszteletben tartom, de hogy lehet ennyire össze-vissza leírni gondolatokat???
Bocs, de ez így katasztrófa!
1/10
Bodellger 2015 dec. 20. - 01:43:01 1/10
(701/2837)
Most néztem meg, és Zöld Csaba Kylo Ren szinkronhangja. Már fent van Iszdbn. Megmondom õszintén én nem ismertem így névrõl ,de elég sok filmben szinkronizált már. Így amikor meghallgattam a hangját nem tudtam Driverhez elképzelni, nah majd kiderül.
Nagy Krisztián Elemér 2015 dec. 20. - 01:06:24
(700/2837)
Látványos film a Star Wars 7 Az ébredõ erõ de a hetedik bõr jobban passzolt volna címnek a történeten se agyalhattak sokáig gyorsan el döntöttek hogy melyik részt másolják le 5 perc azért kellet a forgatókönyv írójának hogy a címet ki találja jól sikerült gondolom nem órabérért dolgozott tuti el fáradt szegény. Én személy szerint várom a következõ hat részt addig párszor le rágom a körmeimet az izgalomtól hogy vajon mi lesz Dart Vader vagyis Kylo Ren és a többiek sorsa.
Norhytm 2015 dec. 19. - 23:59:54
(699/2837)
Így van pontosan..Sajnos jol mondod... :(
1/10
xdm 2015 dec. 19. - 23:57:13 1/10
(698/2837)
Spoiler
Na ott lehetett tudni, hogy szar lesz az egész, amikor a dameron benyögte ezt a: " a sisaktól nem érteni a szöveget" dumáját... ott már tudtam, hogy ez egy sw nek eladott vacak lesz. Szóval annak idején viccelt valaki Darth Vaderrel? Vagy az uralkodóval? ilyen nem volt, hogy elkapnak, és akkor viccelõdsz??? miez? meg az ahogy a néger hirtelen átáll a fényes oldalra....pf....disney matiné 6-10éves korig