Joe Kali 2015 dec. 23. - 20:34:33
(897/2837)
Ez a film 30-asoknak készült. Ezért pontozzátok le. És ez az a rész, ami sokkal kevésbé Disney, mint az eddig kijött bármelyik epizód.

Szomorú, hogy Magyarországon ilyen kevesek értik, hogy mirõl szólt az évtized filmje.
dörmögö_dömötör 2015 dec. 23. - 20:09:42
(896/2837)
Hétfõn néztem meg a filmet és sajnos borzasztó nagy csalódás. 10/2
Miért? Attól mert még valami egy kitalált/mese világban játszódik még nem kéne, hogy bugyuta is legyen, amirõl a forgatókönyvnek kellene gondoskodnia, de a Disney szemmel láthatólag a marketing-en kívül erre már elfelejtett pénzt költeni. Ez a film tényleg 6 éveseknek készült, hogy majd megvetessék a szülõkkel az SW-s bögrét, plüss játékot, lego-t stb.-t

**************SPOILER*****************************

1) a karakterek kibontása 0, a viselkedésük teljesen irracionális.
ad1) ott van Finn a rohamosztagos, aki elmegy az elsõ bevetésére, lelövik a mellette álló rohamosztagost és hirtelen rájön, hogy jujujuj ez nem helyes. WTF?
ad2) ott van Poe, aki éppen megszerzi a régóta keresett térképet, de ahelyett, hogy menekülne, vagy elrejtõzne, amikor a rohamosztagosok rajtuk ütnek, mit csinál: odadaja egy zord bolygó igencsak veszélyes vidékén egy fegyvertelen droidnak az infót, hogy nála nagyobb biztonságban lesz. Hát WTF? Õ meg aztán megpróbálja lepuffantani Kylo Ren-t, akit amúgy csak kb. 50 rohamosztagos vesz körül. Hát nyilván egy profi kém/katona pont így viselkedne. Könyörgöm ha már Poe-nak mindenféleképpen fogságba kellett esnie, akkor nem lehetett volna valami üldözéses jelent?
ad3) miután Kylo már a Jakku-n kiszúrja, hogy Finn-el valami nem OK, aztán meg az osztagparancsnoknak is feltûnik, nem ám elküldik egy újabb kondícionálásra, vagy valami. Nem, hagyják had lófráljon szabadon az éppen elkészülõ szuperfegyveren
ad4) Rey csak úgy a semmibõl megtanulja vezetni a Falcon-t, sõt ha már ott van rögtön le is manõverez 2 TIE vadászt. HÁT WTF?
ad5) Rey hirtelen a semmibõl, 3. próbálkozásra tudja használni a jedi elmetrükköt. Hát WTF? Luke az elmetrükköt elõször a Jedi visszatér-ben alkalmazta
ad6) az meg aztán a full röhej, hogy Rey miután elõször fogott kezébe lézerkardot legyõzi Kyle Ren-t, aki a film elején még megállítja a sugárnyalábot a levegõben, meg kiszedi Poe-ból azt az infót, amit még kínzással sem tudtak.
ad7) Kylo Ren karaktere teljesen elb*szott. A film elején még überbrutál erõsnek mutatják (olyan ûrhajón jön, mint anno Vader, sugárnyaláb megállítás, meg az embereket a földhöz vágja az erõvel stb.), aztán meg átmegy egy hisztis p*csába. Ráadásul mikor meglátttam maszk nélkül majdnem elröhögtem magam. totálisan gáz a szereplõ választás. Angolul ugyan nem tudom hogyan hangzott, de a magyar szinkron esetében a "segíts nagyapa" valami olyan dramaturgiai mellényúlás, hogy arra szava nincsenek. Tényleg nem tudták volna azt a Vader maszkot valahogy máshogy megmutatni, mert annak a jelenetnek csakis az az egy szerepe volt, hogy végre bemutassák a Vader maszkot. Ennél sokkal súlyosabb probléma, hogy az egész SW univerzum szembeköpése az, hogy Vader-tõl kéri a segítséget, hogy a sötét oldalon maradhasson, amikor Vader is folyamatosan ezzel küzdött és végül is visszatért a jó útra, és megölte az uralkodót.
ad8) Miután finn kb. 200szor mondja el, hogy jujujuj az Elsõ Rend milyen félelmetes és, hogy õ csak minél messzebb akar kerülni tõlük, és, hogy õ vissza nem megy oda, és már majdnem lelép, ezután mikor Kylo elviszi Rey-t, hirtelen jujujuj menjünk Rey-t megmenteni a halálcsillagra

És ilyen bugyutaságok az eredeti SW-ben, de az elõzmény szériában sem voltak.

2) a történetben tényleg 0 az eredetiség. Mgint egy posztapokaliptikus világot idézõ sivatag bolygón van az "elveszett erõhasználó gyermek", megint halálcsillag stb. stb.

3) sokan azt írják, hogy a látvány rendben volt. Lószart. Az milyen már ebben a CGI-s világban, hogy 10 azaz TÍZ X-wing megy lerombolni a bolygó méretû halálcsillagot? Amit kb. szintén 10 azaz TÍZ tie vadász véd? HÁT WTF? Legalább itt kihozhattak volna valami látványos ûrcsatát. De nem. És miután az X wingek hullanak a csatában, a csata végén megint 10 azaz TÍZ X wing repül el a "naplementébe". Hát öcsém, hogy ilyen bakikat mégis hogyan lehet benne hagyni egy ilyen filmben?

4) és ami az egész SW univerzumot szembeh*gyozza az nem ás, mint, hogy egész egyszerûen egy szó sem esik arról, hogy mi történt az uralkodó halála óta/után. Mi ez az Elsõ rend? Honnan jöttek, mit akarnak, honnan tanulták meg használni az erõt, amit eddig csak a jedik meg a sith-ek tudtak? Ráadásul akkor most még birodalom van, vagy már nincs? Mert a film közben folyamatosan azon pörögnek, hogy a szemét köztársaság támogatja az ellenállókat. De ha köztársaság van, akkor minek vannak még ellenállók? Meg akkor mégis akkor kik is építették az új halálcsillagot és nyilván azt meg csak úgy ukmukfuk meg tudták építeni holott 10szer akkora mint a korábbi halálcsillag (amit az eredeti SW-ben is csak a technológia szörnyszülötteként emleget Vader)?
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 19:50:10 1/10
(895/2837)
kép
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 19:48:57 1/10 Előzmény xdm
(894/2837)
Raj a Felébredt Õsi Erõ.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 23. - 19:44:33 1/10
(893/2837)
Kritika, Ébredõ Erõ, 2. fele (folytatás a #946 hsz-bõl)


SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER



Uhm, Luke fénykardja? Hogy halászták ki a gázóriásból, ami egy Star Trek hajót is simán összeroppant? És Fazma még él? Miután a gépét lelõtték ésa roncs belerohant egy falba és felrobbant!?

Honnan jött ez a "most márpedig lenyomjuk az Új Köztársaságot MOST AZONNAL"? Tudjátok mi ez? egy 6 éves forgatókönyve, aki motivációt próbál adni egy vonással a karakterének aki nincsen.
Hozzátéve hogy az egész Új Világrendet hologram-óriás irányítja, minden ötlet tõle származik.... Mit törõdik az a Köztársasággal?
És valaki szólna nekik hogy nem a Spektrumra forgatnakegy WWII-es dokut? Még aSieg Heilt is egy Hitler-beszédbõl vágták oda.
A kezelõszemélyzet meg... Ezek most a lázadók? Annyira elütnek a beszéden állóktól... És most megtámadtáksaját magukat?
Hö, Finnt ugyankiírtáka történetbõlaz 1. óra végén (VÉGRE!), de most szétlõni méga bolygót amin van... Megfeledkeztek róla hogy Han, Bait, az Adatok, Rejsz is mind ott vannak? És mégis, miért jó szétlõni lakatlan bolygókat? Vagy ha szétlõtték az egész naprendszert, akkor Hanék bolygója hogyan úszta meg? Ha meg valahol tök máshol lõdöznek, hogyan látszik a robbanás? És miért hozzá vissza Finnt? Takarodjon, nincs szükség rá. Nem indokolt. Még csak nem is szeretem. Tök elégedett lennék ha lelép.

Tudjátok mi a fõ baj? Tök ugyanaz mint a Klónok Támdásával. Az sem volt más mint egy gigatrailer a Klónok Háborújához.

MIÉRT VANNAK ITT az Irodalmiak? Miért nem lövik szét a bolygót? Miért lõtték szét a többi bolygót?
Finn ugye levágja a saját fejét a fénykarddal?
Hant lelövik, ugye?
Han miért tesz úgy mintha sose látta volna Chu-bacca-bacca lézernyilpuskáját?
B*szom, Finnugor-gyerek kifogja az egyetlen rohamosztagost akinek nem csak pajzsa van, de fénykard-elleni-botja IS? Az nem is bot, hanem kib*szott nunjaku. Ninja-rohamosztagos? TÉNYLEG MINDENKIT felvesznek már rohamosztagosnak?
És honnan ismeri fel ez is Fingot?

Tudjátok, olyan happynek kéne lennem mint Fingnak ahogy örömködik. De nem vagyok. A Lázadó gépek vs.Birodalmi gépek nem rossz, de különösebben nem izgalmas. Igazán veszélyben sem éreztem senkit. Fint rögtön útálom is. Színesfémgyûjt barátosnénk úgyis az erdõbe ment hogy hazagyalogoljon a bolygójára. Han-tata meg olyan öreg, hogy már csakazért le kéne lõni. AzInidiana Jones 4-ben még épp vicces volt mint a halál és a visszavonulás közt lévõ egykori hõs. Itt? Döglött ló.
Azt is hozzáteszem FELTESZEM "Bo" az elején kolbászoló Lázadó Fõpilóta. Nem mintha felismerném, csak olvastam mit írtak másoka filmrõl. Nem érdekel. Õ Kovács 22 õrnagy, vagy KTZ-421-es rohamosztagos, vagy akármi. Nem akarom a plüsspárnámra. Porkins egy karakter volt az öt másodpercével. Ez? Ez egy senki. Boink-rohanosztagosra jobban fogok emlékezni mint rá.

Ha lenne egy uzim, Ren már nem élne (ugye a sith-csóka Ren?).

Megint úgy viselkedik Mr. Sith mintha Rey-t ismerné. Komolyanidegesítõ. EGYSZER hallott róla, mikor lerohanták jakutfalvát. Ennyi. Lépj túl rajta.

Észrevettétek hogy van egy MÁSIK nõi rohamosztagos is a filmben? Amikor itt visszaszállnak a csapatszállítóba. Phasma ezek után mennyiben különleges a semennyit leszámítva?

Miért aggódik Finn Réjért? Oké, Szeretünk Raymond, de azon túl? Húzzon a francba, legyen meg a nyugalma. Se az Ügy, se a csaj nem vonzó neki, akkor mire föl a "Noooooooooo"?

Távozás után miért nem robbantja fel a Birodalom a bolygót robotostul, Lázadóstul?

Valaki ölje meg C3P0-t. Leia okés, de ROBBANTSÁK FÖL A ROBOTOT. És LESZ*ROM A VÖRÖS KARJÁT. Mocskos komcsi.

ITALOZÓS JÁTÉK: Ahányszor behozzák a "Luke én vagyok az apád" dolgot, igyál! Eddigre legalább 5-6 slukk lement volna.

Hm, Baitet kiírják a történetbõl. Fene, halt volna meg Bo Dallas. Te, hogy én hogy útálom azt a pankrátort. Szerintem senki sem szereti.

Komolyan: kell vkinek eza 3. Halálcsillag? A történeten nem segít...

Meglepõ lehet, de alapjáraton nem érdekel hogy maszkoskám leveszi a maszkját.

Wazz, MONDOM HOGY EZ A DÛNE. A csaj a Hangot használja.

"Hogy lehet ellátni energiával..." - ahogy a Halálcsillagot. Csak annyival több generátor kell bele mint amennyivel nagyobb. Pfff. Ez azt hiszi Star Treket rendez....

TÉNYLEG van egy UGYANOLYAN hõkivezetõ-járat mint az eredeti Halálcsillagon? Kész. Feladom. Ez nem csak egy rossz film, ez most tette magát tökéletesen fölöslegessé. Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Nem hiszem el azt sem hogy egy egyszerû grunt ismeri a bolygóméretû izé összes sz*rját, pláne hogy engedélye is van rájuk, amim ég mindig érvényes Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek? Minek?

Anakin/Padme rinyálás.

Ez most bolygó vagy Halálcsillag? És ez a leszállás... Egyértelmûen Star Trek. Csakaztnem tudom Kirk-kapitány, vagy Picard-kapitány?

Már akartam kérdezni: mikor lett a lézernek tömege?

Han "Nem Õ Lõtt Elõször" Solo TÉNYLEG bedob egy embert/személyt egy szemétzúzóba hogy feltrancsírozza?????????????

Hipertérben nem lehet kommunikálni.

Uhm, miért lõdöznek vadászgéppel egy BOLYGÓRA? Miért nem a CÉLPONTRA mennek rá?

Most jövök rá: Raj egész életét guberálással töltötte iskola nélkül, minden nélkül. Hogya rákba beszél MINDEN NYELVEN, RÖGTÖN ROBOTUL IS?
Szedjük össze: szóval a Skynet visszaküldte a Terminátorokat, amik közül egy próbaindítás a náciknál landolt. Azok építettek egy idõgépet a segítségével, és kikötöttek a Messzi Messzi Galaxisban. A Skynet hogy kiköszörülje a csorbát visszaküldte Ray-terminátort hogy legyõzze az Erõ Sötét oldalát, különben még az emberiség nem pusztulna ki. Logikus.

PAPÍRON jól néz ki ahogy Ren(?) Ben(?) ledöfi az apját. De ami jól néz ki papíron, az nincs felépítve a vászonra. Nagyon nem. Ráadásul messze túlnyújtották. Mi lesz, XIII-ben meghal Leia, IX-ben meg Luke (vagy fordítva)? Errõl fog szólni az egész? Aztán jön a X, XI, XII ... MDCXII?

FEKETE osztag? A Fény oldalán? Tényleg?

-----------

És ez a befejezés. Én nem fogok a fénykardozáshoz szólni, hiszen Rey egy olyan Õsi Erõ akitõl még az Õs-Sith is fél.
DE hacsak ki nem hozzák hogy Rey el fogja pusztítani a Galaxist hacsak a jedik és a sithek ki nem békülnek és össze nem fognak, PONT ÚGY MINT JJ ABRAMS STAR TREKJÉT eztsincs hova folytatni.
A ST-ben ugye mindenkinek személyi teleportere van, az ûrhajókat megszûntették, nincs többé Enterprise/Voyager, vagy más ûrhajó, mert tökéletesenfölösleges.
Itt pedig:
- az Elsõ Rend, aminek amúgy sem volt motivációja fenyegetésnek lenni, élén a Tábornokkal, kifogyott a pénzbõl és az egységekbõl is. Semmiféle fenyegetést nem jelent. Nyugodtan be lehet sétálni hozzájuk, nem fognak tudni ellenállást kifejteni.
- a Tábornok (Hux?), az Õs-Sith, Kaylo Ren különben is mind felrobbant a Harmadik Halálcsillaggal együtt.
- Ren amúgy sem jelent senkire fenyegetést, gyakorlatilag bárki lenyomja a síró-pityogót.
- Phazmát Solo összenyomta egy szemétzúzóval. Ilyet utoljára a Batmanben láttam, de ott Joker követte el.
- a karistolós rohamosztagos egyáltalán meg sem jelent a filmben.

Összességében: nincs kivel folytatni a küzdelmet. Nincs hová folytatni a szériát. Dead End.

Az már csak hab a tortán hogy Csuvi nem borul sírva Leia nyakába, hogy Deus Ex R2, hogy cirpi-jó lepofozza ártót, és hogy tulajdonképp miért is érdekelne bárkit Luke? Meg minek gyötrõdneka fénykarddal, hisz van neki másik.

-----------

Végül egy próbálkozás arra hogyan kellene újravágni a filmet hogy legalább azalap elvárást hozza:
http://hungariananarchy.blogspot.hu/2015/12/star-wars-az-ebredo-ero-directors-cut.html



SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
SPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILERSPOILER
Sz Peter 2015 dec. 23. - 19:26:43 Előzmény jani-wan
(892/2837)
SPOILER

Megnyúvaszthatná az igaz de ha gonosz, ha nem, legalább nem hülye. Ha jól emlékszem infóra volt szüksége egy ÉLÕ fogolytól. ;)
1/10
maxhell 2015 dec. 23. - 18:40:34 1/10
(891/2837)
Nagy csalódás számomra ez a film. Az eddigi leggyengébb a 7 közül.
Történet: nincs. Valami folytatást vártam volna, erre lényegében ugyanaz a sztori csak persze más szereplõkkel, mint az elsõ (Csillagok háborúja) és második (A birodalom visszavág) részben csak most egy részbe kritikán aluli színvonallal összedobálva. Összedobálva klisékbõl, semmi eredeti, de semmi. Mintha ezen filmek újrafeldolgozása lett volna,csak ezzel az a bibi, hogy ezt a korábbi részekben sokkal jobban csinálták.
Ez nagyon gáz, ez a film.
A látvány 3D-vel éppen az átlagos szintet üti meg. Zene átlagos.
Összességében, ha ez egy önálló film lenne, akkor is azt mondanám rá, hogy "zs" kategóriás. De így meg katasztrófa. Ez egy mesefilm volt 10 éves gyerekeknek. Végül a Disney is csinálta...
Nem volt benne egy normális párviadal. Gagyi karakterek, a gonosz nem igazán gonosz, bénák, idióták voltak, nem a sötét oldal képviselõi.
Egyedüli pozitívumot csak a régi, eredeti szereplõk felvonultatása jelentette számomra. De õk már megöregedtek...
Én is bekajáltam a marketinget, de ha lesz még folytatás, azt már inkább majd neten nézem meg.
Az, hogy helyenként a film magát sem vette komolyan nekem nem tetszett. Ez egy komoly filmnek kellett volna legyen, de egy percig sem kellett izgulni semmiért.
Számomra nagy csalódás, 10-bõl 4 pontra értékelném összességében, nagyon nagy jóindulattal.
Sajnálom, hogy így elszúrták.
1/10
xdm 2015 dec. 23. - 18:02:28 1/10
(890/2837)
De tényleg, azt árulja már el valaki, hogy gondolták azt, hogy a csaj lenyomja Kylo rent, aki megtudja állítani az Erõvel a lézer sugarat a levegõben? Ezt hogy? Hát ha simán rá-erõzött volna a csajra a végén, szétroppantja a belsõ szerveit mint a taknyot.... Eddig 6 Sw rész volt, de olyan, ahol megállította volna akár jedi akár sith a lézert, még nem fordult elõ. És ilyen mozzanatokkal van tele a film. Amire semmi magyarázat, csak a fogadd el, nézd a látványt, és kész. Következetlen az egész, nincs mögötte koncepciójuk.
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:47:16 2/10 Előzmény Atesz1987
(889/2837)
"Ha most jön egy még nagyobb erejû sith nagyúr..."
Ez igaz, de szerintem nem is kellett volna ezt a vonalat erõltetni. Lehetett volna a Birodalom felszámolása, a Jedi rend újjáélesztése, az Új Köztársaság felépítése a téma. És esetleg megjelenhetett volna az új Sith is a vége felé.

"A sitheknek vége, a sötét oldalt most a Ren rendje képviseli, a fény oldalát pedig Luke próbálja felébreszteni"
Nem érted meg az ERÕ koncepcióját (vagy én nem értem).
Én mindig is úgy értelmeztem hogy ott van, volt és lesz mindig is mindkét oldal, de az egyensúly labilis. A cél ennek az egyensúlynak a megtartása. Ezt az ERÕ-t használók rendje éri el.
Tehát nem kell felébreszteni az ERÕben semmilyen oldalt.
Az egyensúly is megvolt mindaddig míg nagyon el nem tolódott a Világos Oldali Jedi Rend megerõsödése által, majd késõbb újra eltolódott, mikor a Sötét Oldal sikertelen kompenzálási kísérlete miatt az áttolódott a másik oldalra, mikor a Sötét Oldal túlságosan erõre kapott közvetlenül Palpatine uralma elõtt, és tartott uralma végéig. A prófécia ezt az "egyensúly eltolódást" jósolta meg, illetve az egyensúly helyreállítását. És ez ennek az eltolódásnak a megszûntével, azaz a túl erõs Sötét és Világos Oldal megszûntével visszaáll az egyensúly. Szerintem ez az amit teljesen félreértelmeztek a Jedik, és ezt láthatta meg Yoda amikor megemlíti hogy lehet hogy félreértelmezték a próféciát.
Az egyensúly helyreállása végül is meg történt ahogy az meg lett jósolva, csak nem azon a módon ahogy azt gondolták ugye.
Viszont ez a helyreállítódás nem jelenti hogy nincsenek mások akik használják a Sötét és Világos oldalt, de gyengébbek.
Remélem érthetõen írtam le.

"Egyik sith nagyúr, egyik filmben sem párbajozott dühbõl"
Dehogynem.
Darth Maul végig dühbõl, gyûlöletbõl harcolt. "At last we will have revange"
A Birodalom visszavágban Vader egy pillanatra bedühödött Luke-ra mikor az eltalálta. Pikk-pakk le is küldte a padlóra, míg elõtte láthatóan csak immel-ámmal kardozgatott.


"A film címe pedig Ébredõ erõ"
Azaz nem Luke kellene hogy a fõszereplõ legyen? Õ az utolsó Jedi ugyanis.
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:40:13 2/10 Előzmény Sz Peter
(888/2837)
"Épp az volt a jó, hogy nem a sablon szöveget nyomta Dameron ...
Tökös gyerek, be mert szólni."

És egy valamirevaló gonosz a "tökös gyereket" ott helyben megnyúvasztja egy ilyen beszólásért. Nem úgy mint ez a balfasz.
Sõt, a megnyúzáshoz még csak fõgonosznak sem kell lenni, Darth Vader szinten.
anonem 2015 dec. 23. - 17:38:12
(887/2837)
Teljesen igaza/d/ van. Egy újrahasznosított sztori, mint a Mad Max, de anyira azért nem volt gané, mint az.
A rajongók nem tudnak/akarnak reálisan látni, nekik minden jó... A csaj azért tetszett nekem is.
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:35:40 2/10
(886/2837)
"... a kilõtt hajók látványa, vagy amikor egy Tie fighter árnyékában eszik. Ezeknek volt valami hangulata"
És erre kellett vonal talán építeni.
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:34:22 2/10
(885/2837)
Köszi.

"az újonnan megjelenõ filmek 90%-ban egyszerûen nem érdemlik meg hogy moziban nézze meg az ember"
OFF
Szerintem a régiekkel is ez lehetett a helyzet, de a 80-as években és elõtte nem is kaptuk meg a gagyit, mert csak évekkel késõbb, az ideológiailag elfogadhatókat kaptuk, illetve ez miatt a késleltetés miatt, csak azt vette meg a Mokép, amirõl már tudni lehetett hogy igazán jó. Majd ezeket játszották a mozik orrvérzésig. És a gyenge, futottak még (straight to video) filmeket meg sem vették.
Most meg szinte minden film jön, és azonnal.
8/10
Towner 2015 dec. 23. - 17:32:31 8/10
(884/2837)
Imaxoltam és a 3D eléggé rendben volt.
Ez sokat dobott nálam. Ezért és a film elött meghalgatott filmzene miatt adtam a jóindulatú 10/8. Nyolcas egy SW-re az nàlam borzalmas csalodást jelent.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 23. - 17:27:36 1/10
(883/2837)
kicsit kevés pozitivum egy SW-filmtõl :D
2/10
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:26:02 2/10 Előzmény csincsilla72
(882/2837)
"A építési munkákat már nem emberek, hanem robotok végzik"

Jedi Visszatér, Vader és Moff Jerrjerod párbeszéde a film elején, ahol Vader közli a parancsnokkal hogy elégedetlenek az építkezés jelenlegi stádiumával:
"Lord Vader, this is an unexpected peleasure ..."
" ... Im here to put you back on schedule"
"My men are working as fast as they can."

"I tell you the station will be operational as planned"
"The Emperor does not share your optimistic appreasal of the situation.
"But he wants the impossible, I need more men."

Kétszer mondja hogy emberek dolgoznak. Persze nyilván robotokat használnak, de kellenek az emberek.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 23. - 17:25:37 1/10
(881/2837)
"az újonnan megjelenõ filmek 90%-ban egyszerûen nem érdemlik meg hogy moziban nézze meg az ember"

ott a pont

én is nagyon megválogatom,mit nézek meg moziban..és nem azért,mert annyira csóró vagyok
SpencerBarnes 2015 dec. 23. - 17:22:54
(880/2837)
Szerintem szépen megfogalmaztad amit az igazi fanok éreznek. Köszönjük
Részemrõl én a következõt letölteni leszek csak hajlandó. Azt nem mondom hogy
nem fogom megnézni, de biztos hogy nem kaparok azért, hogy a premier napján, és moziban...

Sokan egyébként azt savazzák mindig, hogy a letöltések tették tönkre a filmipart, szerintem meg
az újonnan megjelenõ filmek 90%-ban egyszerûen nem érdemlik meg hogy moziban nézze meg az ember. Ennyi.
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:21:13 2/10
(879/2837)
Szívesen.
Szerintem mondjuk szódával elmegy.
2/10
offtopic
jani-wan 2015 dec. 23. - 17:20:16 2/10
(878/2837)
Köszi. Ennél sokkal több van a fejemben, de próbáltam lehetõleg röviden, ami így sem sikerült, hát még ha mindent leírok.
Szerintem azért "én" kenem-vágom mert általában is odafigyelek a részletekre, és átgondolom a miérteket, míg sokan mások nem. Illetve megmarad bennem sok minden amit látok, olvasok, és amit mások elfelejtenek.