2/10
MattColors 2016 jan. 09. - 12:34:02 2/10
(1597/2837)
Arról lecsúsztam..
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 09. - 12:06:21 1/10
(1596/2837)
A Marvel-filmeket is a Disney gyártja.

Bár hozzáteszem hogy ott még a legótvarabb filmecske is megáll a saját lábán ha arról van szó. Nyilván mert ott üla nyakukon egy echte Marveltõl kirendelt szakértõ.
A Swii-nél nyilván nem volt, a régi stábból ugyanis csak az iparosembereket vették át akik azt csinálják amit mondanak nekik. Lucast mondjuk üzletileg 100%-osan indokolt volt eltiltani az SW 1-3 miatt, amiknél a 3már azért lett elfogadható, mert a nyakára ültettek valakit aki ért a filmezéshez.
A Swii-nél láthattuk mi történik ha nincs kontrol, a rendezõ egyben írója is akar lenni egy berendelt filmnek, nincs se saját látomása, se legalább közepes készsége sem a filmkészítéshez.

Megjegyzem Lucast az imdb íróként, és nem rendezõként tartja számon (nyilvánvaló okokból), és ott sem alkotott maradandót: a SW-ben és az Indiana Jones FOLYTATÁSAIBAN volt csak benne szinte kizárólag.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 09. - 11:49:28 4/10
(1595/2837)
Én is feltenném a kezemet.
A negyedik részben igen gyorsan értesülünk róla, hogy
1. A szenátus már csak biodíszlet, majd megszûnik annak is lenni
2. A császár gyakorolja a hatalmat, a kormányzókon keresztül

Tökmindegy, hogy látod õt személyesen vagy sem, õ képviseli a gonoszt, az elnyomást, ami ellen harcol a felkelés.
Na, pont ennyi infóra volt szükséged.
De itt most mi van?
10/10
caseyjones 2016 jan. 09. - 11:44:09 10/10
(1594/2837)
Bugyuta Marvel akciófilm? A Star Wars mióta Marveles? :)
2/10
jani-wan 2016 jan. 09. - 11:37:05 2/10
(1593/2837)
Szerintem Anakin nem volt félkész gonosz.
Gonosszá lett téve, és nála végignéztük a teljes átalakulási folyamatot, amirõl gyakorlatilag az egész trilógia szólt.
És habár lehet hogy Kylo félkész gonosz, de így ahogy meg lett csinálva, nekem szimplán egy bizonytalan elmebetegnek tûnt. Anakinban meg inkább a komoly küzdelmet láttam saját magával, és nem ezt az elmebajos bénázást amit Kylo mûvelt.
eIemes 2016 jan. 09. - 10:44:31
(1592/2837)
"Frusztrált lelkû kamaszos, félkész gonosz"

ezzel már találkozhattunk a prequel-ben, Anakin. Még Hayden Christensen karaktere is hitelesebb volt.
eIemes 2016 jan. 09. - 10:43:07
(1591/2837)
Kovács kolléga,

Tehetség.

Az kell hozzá, hogy egy rendezõ néhány vágóképpel felépítsen egy hangulatot.
Hogy Darth Vader mozdulatlan maszkja és a lélegeztetõgép hangja üzenjen valamit.
Hogy az SW 4-5-6-1-2-3-ban még a maszkot, sisakot viselõ szereplõi mégis mind
karakteresek legyenek. A rohamosztagosok, Boba Fett, de még az SW6-ban a Leiát
rejtõ páncél is.

És akkor jön az SW7, "ugyan, ilyet én is tudok csinálni" amatõr lelkesedésével.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 09. - 10:38:56 1/10
(1590/2837)
nagyon kiváncsi vagyok,a,következõ dizni mese mennyit fog hozni :)
az avatart amugy kétszer megnéztem moziban anno,az a látvány levett a lábamról :P
eIemes 2016 jan. 09. - 10:38:05
(1589/2837)
áááááááá

nemtok többet mondani ... kéremkapcsojjaki
Sir_Extreme 2016 jan. 09. - 10:33:24
(1588/2837)
Ahogy látom, kezd alábbhagyni az érdeklõdés a filmet illetõen. Az ébredõ erõnek nemzetközileg kisebb a tábora, mint az USÁban. Bár Kínában még most mutatják be, de az Avatart már nem fogja megdönteni, még a Titanicot sem. Jelenleg $1,6 milliárdon áll, kétséges, hogy 580 milliót összeszed-e, úgy, hogy nemzetközileg erõsen esik a nézettsége, az Avatarthoz pedig $1,2 milliárd kellene még.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 09. - 10:28:36 1/10
(1587/2837)
vobal->vonal
2/10
jani-wan 2016 jan. 09. - 10:28:32 2/10
(1586/2837)
"Tegye már fel a kezét..."
Akkor én felrakom a kezem.
A Birodalom volt az elnyomó hatalom és a császár volt a birodalom vezetõje. Ennyi épp elég volt a történet szempontjából a IV.-ben.
A Star Wars 7 egy folytatása valaminek ahol már szépen ki lett bontva az egész háttérvilág ahol a történet játszódik. Ehhez képest nem tudjuk hogy mi is van tulajdonképpen, és hogy ki a vezetõ, vagy vezetõk.

"és vélhetõen jönnek majd azok a tévésorozatok, amelyek megadják a szükséges magyarázatot."
Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Ezer és egyszer el lett mondva hogy ilyen nincs. Ha egy önálló film önmagában nem érthetõ akkor egy szemét.
Ez nem tévésorozat!

"Frusztrált lelkû kamaszos, félkész gonosz egy olyan univerzumban"
De nem kell ilyen, mert szar. Azért nem volt eddig sem!

"Megjegyzem, a klasszikus trilógia mindhárom filmjét más rendezõ csinálta..."
Megjegyzem azért, mert Lucas fel lett függesztve, mivel megsértett valamit, ami miatt nem rendezhetett. De végig ott volt! Szerinted meg sem szólalt, és nem mondta meg a rendezõnek hogy mi az elképzelése?

"...ráadásul markánsan eltérõ stílusjegyekkel."
Ezek így önmagukban csak üres szavak. Meg kellene indokolni, tényeket felsorakoztatva, miközben egyértelmûen bizonyítod hogy George Lucas semennyire sem befolyásolta õket.

(kép: Lucas és Marquand beállít egy jelenetet a Jedi visszatérben)
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 09. - 10:24:53 1/10
(1585/2837)
Hát édesem, akkor én jelentkezek.

Emlékszel a tábornokok tanácsára (35. perc)?
Ott elárulják hogy:
- egy Köztársaságból bizonyos fokú átmenet után Birodalomhoz értünk. És mind jártunk történelemórára, ahol tnaultunka Római Köztársaságról és Julius Caesaról
- a Birodalom fejese a Császár
- a Birodalom vezetõi tanácsa katonákból áll, tehát a dolog militarista diktatúra. Anno mind hallottunkSaddam Husszeinról, illetve Fidel Castroróla napi hírekbõl
- a Birodalom vezetõi nem "hisznek" az Erõben, "technológiai szörnyszülöttjük" van, és sehol egy cserép virág, tehát technokraták, erõs-ateisták (ami afféle sztálini vonás, nem a modern liberális demokráciákra jellemzõ szekularizmus, azaz vallásokkal/világnézetekkel szembeni tolerancia, ami a gyenge-ateizmus)
- ugyanakkor ott áll Vader, mint Wunderwaffe, titkos szuperfegyver
- a Birodalom nem-rohamosztagosai SS-jellegû egyenruhákat hordtak. Ez gondoom egyértelmû
- a Birodalom megépítette a Halálcsillagot, és akkoriban (pláne késõbbatényleges programbeindulása után) mindneki hallott "halálsugarakról", és "csillagháborús kormányprojectekrõl".

Mivel a Birodalom erõsen a közismert és mindennapi valóságban gyökerezett, nagyon könnyû volt elképzelni egy 2-perces expozíció alapján.

A Swii-nek ugyanezt az elõzõ 6 filmbõl merítve kellett volna elvégeznie. Nem tette. Ahogy koherens - és önálló - sztorit sem sikerült prezentálnia. Könyörgöm, a vége egy "folytatás a 2. részben" képpel zárult. A franchise-ban ilyennek nincs helye. Minden egyes film között évek, évtizedek teltek el. Itt meg... Alkonyat3/1->3/2. Harry Potter 7/1->7/2. Itt rögtön olyan pofátlanok hogy 7->8, holott ez is 7/1->7/2.

Na de ma este jön az én értékelésem is (még le kell tisztázni).
1/10
cellasto 2016 jan. 09. - 10:21:28 1/10
(1584/2837)
persze,mert unta a millio mocskolódó mailt meg üzenetet
lehet én is eladtam volna hirtelen felindultságból

aztán amikor meglátta ezt a fost,amit a strici dizni csinált már késõ volt..

az elõzménytrilógiát sem köpködte ennyire az igazi rajongótábor,mint ezt

a fiataloknak pedig ez a vobal kell ezek szerint,amint a dizni képvisel

hát egészségükre
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 09. - 10:09:35 1/10
(1583/2837)
Elõtte 2 nappal már fent volt az imdb fórumán.
2/10
jani-wan 2016 jan. 09. - 10:09:21 2/10
(1582/2837)
"...azzal hogy Lucas eladta régi énjét is meghazudtolva saját és sok millió rajongó álmát (többek közt az enyémet is) hatalmas pénzért..."
Elõször is azért adta el, mert nem volt ereje újabb 10 évet áldozni erre. (Charlie Rose interjú)
Másodszor pedig, azt a 4,05 milliárd dollárt, ahogy átvette Disney-tõl, adta is tovább jótékony célra, így az összeg irreleváns.
Harmadszor pedig õ szeretett volna valamennyire részt venni a készítésben, de Disney nem kért belõle.
És az utóbbi napokban tett nyilatkozatából egyértelmû, hogy megbánta hogy ilyen embereknek adta el. Megtévesztették és becsapták a fehérgalléros pénzcsinálók.

Én nem hiszem hogy bárkinek is a szemére lehetne vetni, hogy nem érzett magában annyi erõt és kitartást, hogy folytassa, és megpróbált olyan örököst találni aki méltó lehet rá.
Mert azért azt is érdemes megemlíteni hogy Disney mégiscsak meglepõen igényes produkciókkal rukkolt elõ nem csak gyerekeknek. A potenciál bennük volt. Talán sokkal inkább mint bármely más profitorientált stúdióban.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 09. - 09:58:07 2/10
(1581/2837)
Igazán tördelhetnéd az írásod. Így nem lehet végigolvasni, mert elfárad az ember szeme.
kybuck 2016 jan. 09. - 08:10:38
(1580/2837)
"...A következõ Star Wars-film is egy Halálcsillagról fog szólni." Ezt neked már személyesen megsúgta a Dízni?! Amúgy az érvelésed klasszikusan a legbénább, amit azok mondanak, akik már kifogytak az érvekbõl: "...a Halálcsillag-undorban szenvedõknek jelezném, hogy idén decemberben nézzenek inkább dán mûvészfilmeket vagy Will Ferrell-blõdségeket...", honnan veszed, hogy aki kritizálja, az csak mûvészfilmeket és blõdliket akar nézni?! Tán Yoda mondta neked a Dagobah-n? Az a nagy helyzet kedves barátom, hogy blõdlibõl, mûvészfilmbõl, meg SW-ból is van jó meg gyenge, ahogy gyakorlatilag minden mûfajból! A különbség, hogy az egyes mûfajoknál mást és mást jelent a jó meg az ócska, tehát almát a körtével felesleges összehasonlítani. Ugyanakkor vannak olyan alapvetõ dramaturgiai komponensek, amik nélkül egy sztori nem áll meg, legalábbis ha minél szélesebb közönség elé szánjuk azt nagymamától az unokáig, és ha ez nem teljesül az óhatatlanul kiváltja a nézõk nemtetszését, pláne egy 30 éve várt SW esetében. Itt ez történt, ezt mondták el sokan sokféleképp, és nem hiszem, hogy tévedésbõl mentek volna megnézni a mûvészfilm és blõdli helyett. Ízlések és pofonok különbözõek, de ez van.
eIemes 2016 jan. 09. - 08:02:58
(1579/2837)
Érdemes beleolvasni az imdb review-kba is.
eIemes 2016 jan. 09. - 08:01:58
(1578/2837)
Pont ugyanezt akartam írni épp. Lehet, hogy néhány gondolatával vitatkoznék, de jó írás -- lenne, a beteges zsidózás nélkül...