Kovács kolléga 2016 jan. 06. - 20:25:08
(1537/2837)
Az ébredõ Erõ remake?

Részben tényleg az. Éppen úgy, ahogyan a Terminátor 2 vagy A sötét lovag is tekinthetõ egy már ismert történet némileg átalakított újrajátszásának. Azoknál nem volt baj?
offtopic
Sz Peter 2016 jan. 06. - 17:43:33
(1536/2837)
"döfködõs technika"?

Tõrvívás. ;)
2/10
MattColors 2016 jan. 06. - 14:40:01 2/10
(1535/2837)
Mi megy? :)
2/10
MattColors 2016 jan. 06. - 14:16:36 2/10
(1534/2837)
Szerintem pont a midiklorián nem volt hülyeség. Sokan azzal érveltek ellene, hogy egy midiklorián injekcióval, bárki erõhasználó lehet, és különben is, az erõ, így elvesztette a varázsát. Szerintem a midiklorián sztori sokmindenre választ ad. Egy idézet a Darth Plagueis könyvbõl, most kezdtem el olvasni. Ugyan ez már nem kánon, de pont lesz*rom, már semmi nem az, ami eddig volt.:

"A kutatásai során rég kiderítette, hogy hiába adja be Erõ-érzékeny teremtmények vérét a közönséges élõlényeknek, az Erõhöz kötõdõ különleges képességek, nem szállnak át a befogadóba, noha a magas midikloriánszám miatt, átmenetileg erõsebbek és rugalmasabbak lettek."

Vagyis a midikloriánok, az Erõ materializálódott eszköze a fizikai világban, nem maga az Erõ, csak egy része annak, amely hidat képez a két sík között. Ha logikusan belegondolunk, van értelme, mert az anyagi világ, és a force síkja nem kapcsolódhat közvetlenül egymáshoz.
Ettõl még az erõ, az ugyan az az erõ.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 06. - 13:35:36 2/10
(1533/2837)
- Az nem hold. Az metróállomás! Fordítsd meg a villamost!
- Ja, azt hiszem igazad van. Csubi kapcsold rá a pótáramszedõt!
offtopic
eIemes 2016 jan. 06. - 11:47:04
(1532/2837)
Jó, akkor ugyanazt mondjuk :)
5/10
-csengõzoli-- 2016 jan. 06. - 11:36:31 5/10
(1531/2837)
Most már biztos! A következõ rész Budapesten játszódik!
7/10
Ivy66 2016 jan. 06. - 11:18:50 7/10
(1530/2837)
Megértem a felháborodásod. Én se erre számítottam.
A továbbiak SPOILERt tartalmaznak.

A Disney egyrészt biztonsági játékot játszott, tehát a jól bevált cuccokat, karaktereket használta - nekem is végig az volt az érzésem, mintha az eredeti trilógia kivonatát nézném. Másrészt szerintem arra szolgált ez a film, hogy bevezesse az új szereplõket, és elindítson egy új történetet, némi nosztalgikus visszatekintés után. Ezt elkönyvelve, és épp ezért én kíváncsi vagyok a folytatásra, adok neki egy esélyt.
Nekem, mint aki régen moziban nézte az SW filmeket, jó, nosztalgikus érzés volt a nagy vásznon újra látni a Millenium Falcont, a csillagrombólókat meg vadászgépeket (ez nyilván az ifjabb generációnak már nincs meg), ugyanakkor persze ott motoszkált bennem az a furcsálkodás is, hogy hát eltelt az eredeti sztori óta kb. 40 év, hogyhogy nem változott szinte semmi? De még mindig inkább ez, mint a második trilógia "rajzolt" cuccai.
A fõszereplõ Ray képességeit tényleg lassabban kellett volna adagolni (és majd magyarázatra szorul), ahogy Luke sem egybõl profin fénykardozott anno. Mégis inkább a gonosz karakterrel, Rennel voltam kevésbé megelégedve. Ha már a pozitív hõs ugyanúgy sivatagi "szegényleány", mint voltak a Skywalkerek, akkor legalább a negatív szereplõre találhattak volna ki valami egészen újat, mást. Még csak nem is kellett volna, hogy jedi legyen. Ráadásul hol úgy viselkedik, mint egy vívódó kamasz, hol meg úgy, mint egy komplett pszcihopata. Jó, lehet, hogy a kettõ nem zárja ki egymást, de nem bántam volna, ha eldöntik, hogy melyik is. A származását pedig végképp nehezen vette be a gyomrom. Egyszerûen nem tudom elképzelni, hogy annak a karakternek, akit megismertünk anno, aki nem is hitt igazán a jediségben, ilyen fia legyen, és abszolute nem derült ki számomra, hogy miért is gyûlöli ennyire az apját (vagy valamit elmulasztottam?). A maszknak sem volt az õ esetében semmi funkciója a hatáskeltésen kívül, nem úgy mint Vadernél, aki nem létezhetett enélkül. Így felesleges, és szinte nevetséges volt.
Lehetne még sorolni, mi hibádzik ebben a moziban, viszont mégis lekötött, s ha nem is ezt vártam (nem is tudom, igazából mit?), a látvány nagyon rendben volt, és nem unatkoztam. Még ha minden egészen új lett volna, akkor sem tudna akkorát dobni, mint anno az eredeti SW, mert ahhoz valami egészen új, eddig nem látott technológia és történetuniverzum kéne, és az már egy másik film lenne, nem az SW 7.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 06. - 11:16:24 2/10
(1529/2837)
"...de csak katonai erõvel teljesen megszüntetni nem lehet - az okok kezelése..."
És mit mondtam?
Ezt:
"... és elfogadják a Köztársasági fennhatóságot."
eIemes 2016 jan. 06. - 09:27:12
(1528/2837)
a lényege, amit mondtam, hogy az "ellenség" egy fogalom.

1. amíg van OK, MOTIVÁCIÓ az "ellenség" fogalom gyakorlati manifesztálódására, addig az meg is fog történni.

2. az ellenséges csapatokat, ellenséges erõket, ellenséges támadásokat lehet ritkítani, de csak katonai erõvel teljesen megszüntetni nem lehet - az okok kezelése nélkül újratermelõdik. (ha béna a menedzsment, akkor gyorsan, ha okos, akkor lassabban). és az újratermelõdött ellenséggel szemben nehezebb lesz fellépni, mint korábban.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 06. - 09:03:43 2/10
(1527/2837)
És nem szüntették meg az ellenséget. Itt most errõl van szó.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 06. - 09:02:51 2/10
(1526/2837)
Na én is ezt mondtam.
A háborúban Palpatine is gyõzni akart, majd a Lázadók is gyõzni akartak, és a Birodalom megmaradt erõi is gyõzni akartak.
Senki sem mondta hogy ki kell irtani mindenkit mind egy szálig. Az ellenséget kell megszüntetni és azt nem kizárólag csak kiirtással lehet.
Erre te idehoztad a zsidókat és Hitlert, meg a magyar oktatást, és mások hibáztatását, ami egyáltalán nem errõl szól.
offtopic
eIemes 2016 jan. 06. - 09:00:54
(1525/2837)
Az amerikaiak *nem tudtak* gyõzni Afganisztánban. Kinyírták Bin Ladent, mert politikai okból szükséges volt, de valójában véres fejjel vonultak ki, ahogy kb húsz évvel korábban az oroszok is.
eIemes 2016 jan. 06. - 08:58:58
(1524/2837)
"De talán azt is meg kellene említeni hogy az amerikaiak és az oroszok is ugyanígy gondolkoztak, mert megértették ezt amikor egészen Berlinig mentek, ahelyett hogy megálltak volna Aachennál, illetve Zakopane külsõn."

Nem, ez nem ugyanaz. A háborúban gyõzni akartak, azt meg nem lehet, ha stratégiai és taktikai irányítás, valamint harcképes és utánpótlással rendelkezõ harcoló alakulatok maradnak. Viszont a gyõzelem után nem ölték meg az összes németet.
eIemes 2016 jan. 06. - 08:55:38
(1523/2837)
nem (csak) abban tévedett, hogy a zsidók nem voltak ellenségek, hanem abban is, hogy az ellenséget az utolsó szálig el lehet pusztítani.

az ellenség ugyanis valami okból válik ellenséggé - ha az ok megmarad, lesz megint új, csak (okulva az elpusztítottak példáján) ügyesebb.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 06. - 08:41:36 2/10
(1522/2837)
"Ebben Palpatine hasonlóan gondolkodik, mint (bocsánat a határokat feszegetõ hasonlatért) Hitler: a zsidókat az utolsó szálig el kell pusztítani"
Akkor nyilván Hitlernek is igaza volt. Egy dologban "tévedett" csupán, hogy az a sok zsidó nem volt ellenség.

De talán azt is meg kellene említeni hogy az amerikaiak és az oroszok is ugyanígy gondolkoztak, mert megértették ezt amikor egészen Berlinig mentek, ahelyett hogy megálltak volna Aachennál, illetve Zakopane külsõn. Ausztria, Magyarország, Csehország, Szlovákia stb... meg le lenne sz*rva?
De van ellenpélda is. Pl. a magyar sereg visszafoglalta Budát ahelyett hogy megsemmisítette volna Windischgrätz seregét, bevonult volna Bécs alá, és kikényszerítette volna a császárból a függetlenséget. Ki is derült hogy jó nagy hülyeséget csináltak.
Vagy most ugyebár, az amerikaiaknak és a Nato csapatoknak nem sikerült megsemmisíteni az õrülteket Arábiában, csak megölték Bin Ladent (Palpatine). És nézd meg mi lett belõle!
A történelem megmutatta már hogy mit kell csinálni.
Tetszik, nem tetszik, ez van.
eIemes 2016 jan. 06. - 08:13:18
(1521/2837)
"Ebben Palpatine-nak volt igaza. Addig kell folytatni a háborút míg az ellenség meg nem szûnik."

Ebben Palpatine hasonlóan gondolkodik, mint (bocsánat a határokat feszegetõ hasonlatért) Hitler: a zsidókat az utolsó szálig el kell pusztítani, és ezzel megszûnik a probléma. Magyarországon (bocsánat, de tényleg, Európában majdnem utolsók vagyunk ebben a rangsorban) különösen fogékonyak az emberek arra, hogy az életükben adódó nehézségekért egy külsõ szereplõt hibáztassanak. Az egész iskolarendszerünk erre nevel.
eIemes 2016 jan. 06. - 08:08:23
(1520/2837)
Õszintén és mélyen meglepne (nem a történet vonatkozásában, hanem a filmkészítõk intelligenciáját illetõen), ha ez rendezõi szándék lett volna (Palpatine és Rey vívási technikája).

Az episode 3 után kétlem, hogy Anakin / Darth Vader további gyermekek nemzésére lett volna képes, már persze azt feltételezve, hogy a messzi-messzi galaxisban is olyan szaporítószervekkel rendelkeznek a humanoidok, mint mifelénk. Az meg, hogy Rey esetleg Palpatine gyereke lenne, hát megint nem illik bele abba a képbe, amit e fantáziátlan alkotás nyomán a készítõkrõl kialakult.
1/10
Bodellger 2016 jan. 06. - 00:21:11 1/10
(1519/2837)
Különben tényleg Palpatine döfködött úgy a karddal a 3. részben, nem? Mintha valaki már írta is volna lentebb. Darth Rey.
eIemes 2016 jan. 06. - 00:16:54
(1518/2837)
"úgy vív, ahogy egy született jedinek kell"

ezt nem tudom, én úgy láttam, hogy a klasszikus színpadi vívással szemben (amit a starwarsban eddig láthattunk) döfködõs technikát mutatott, biztos sokat agyaltak rajta, mit kell csinálni, hogy a "régi" jedik mellett bénának lássék.