2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 18:10:52 2/10
(1657/2837)
"Mert ha már ilyen erõsen elrugaszkodott teóriákat kell gyártani, akkor az is elképzelhetõ lehet, hogy azért hogy az apját a saját oldalára állítsa, Luke csak eljátszotta hogy haldoklik a villámoktól, pont úgy ahogy Palpatine eljátszotta ugyanezt Anakinnal.
És a kör bezárult.
Oszt erre varrjon valaki gombot. ;)"

Ha jobban belegondolunk, azért ez kemény párhuzam! :DDDD És ezt még Lucas követte el. Véletlen lenne? Ahogy az is, hogy Vader pont úgy próbálja átcsábítani Luke-ot a sötét oldalra, ahogyan anno Sidious tette vele?
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 17:32:17 2/10
(1656/2837)
EU, ez igaz.
Viszont egy tízszer jobb sztori, mint ez az sw, ami jelenleg szembe megy a saját történeteivel. Ezért ezt nem tekintem, nem hogy a kánon részének, de sw-nak sem, hacsak nem javítják ki valahogy azt a sok baromságot, amit összehordtak benne.
9/10
kisvidra 2016 jan. 10. - 17:30:02 9/10
(1655/2837)
...bocsánat a "trollkodásért", én csupán tegnap láttam a filmet és nem akartam átolvasni százoldalnyi szakemberes vélekedést egy mesérõl, hogy "jobban képben legyek"...azt hiszem, én ezt a szintet már évtizedekkel ezelõtt kinõttem...sajnálom, de nem tudok a semmirõl vitatkozni és elmélkedni, ezt meg kell hagynom a "nagyoknak"...
1/10
offtopic
Uff 2016 jan. 10. - 17:29:07 1/10
(1654/2837)
OFF
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 17:27:10 1/10
(1653/2837)
Hah, valójában a történet az, hogy a Jedi Visszatérben Luke már Sith Lovag volt, és csak azért csábította át Vadert a Fényes oldalra mert egyszerre csak 2 Sith lehet. Vader és Plapatin halálával pedig rögtön õ lett a Mester.
A JV végén a megjelenõ erõ-szellemeket kamerán kívül levillámozta, azért nem látjuk õket többet, és azért az a buta félvigyor az arcán, mert jól csapdába csalta õket.

Plágium valójában Luke hologramja, és nem bukta el a jedi-nevelést, hanem csak kereste az alkalmas Tanítványnak valót. Ezért is látjuk Rey látomásában hogy Kylo Ren megmenti Luke-ot mielõtt a jedi-tanítvány ledöfné. A "számûzetésbe vonulás" csak álca hogy közben a lázadók/köztársaságiak közé befurakodva tudjon maradni.

A 8. részben pedig QuiGon szelleme fog próbálkozni csapatot verbuválni Luke legyõzésére.

Nesze wazze fan-theory.
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 17:17:51 2/10
(1652/2837)
Igazad van, eszembe sem jutott Anakint kapcsolni hozzá, pedig Anakin egyértelmûen Plagueis öröksége, fõleg, ahogy Sidious mesélt róla Anakinnak...
Jogos.

Ennyi. Mást úgy sem nagyon tehetünk, mint fórumozunk. Meglátjuk, ahogy a vak is mondta. :)
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 17:16:17 1/10
(1651/2837)
plagius-könyv = expanded universe = nem releváns
!% 2016 jan. 10. - 17:15:32
(1650/2837)
Luke biztos hogy nem gyõzte le hiába volt jedi és ha úgyvesszük Luke csak egy kezdõ volt, hisz Palpatine majdnem megsütötte.Ha Vader nem lép közbe meg is hal.
Vader meg azért tudta megölni mert nem számított arra hogy ellene fordul.Szemtõl szemben Vadert is megölte volna. Palpatine erõsebb volt mint egy jedi,még Yoda is alig bírt vele.
Luke meg kétlem hogy eljátszotta volna hogy a villámok megsütik mert Windu is így járt anno és szépen ki is repült az ablakon.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 10. - 17:10:30 1/10
(1649/2837)
Az egyetlen megtévesztés itt az volt hogy FN-Falnak bármi szerepe lenne.

Ez a "film" nem elég okos egy megtévesztéshez.
2/10
jani-wan 2016 jan. 10. - 17:10:00 2/10
(1648/2837)
Õszintén elképzelésem sincs hogy próbálják majd magyarázni Voldemort Smoothie-t és az egész Ren klánt.
Szerintem egyenlõre úgy vannak vele, hogy "majd csak eszünkbe jut valami, de addig is olvasgassuk a fórumokat, mert õk okosabbak, hátha kisütnek valami jót."
2/10
jani-wan 2016 jan. 10. - 17:02:05 2/10
(1647/2837)
"Valami beárnyékolta a diadalérzetét. Egy bizonytalan érzés...
mintha egy tudat lebegett volna valahol az Erõben. Egy teremtmény,
aki sokkal nagyobb hatalmat birtokol, mint õ..."

A válasz:
Anakin Skywalker
2/10
jani-wan 2016 jan. 10. - 16:59:42 2/10
(1646/2837)
*** SPOILER-t tartalmaz ***

"... de biztos hogy sokkal gonoszabb mert,Vader nem tudta megölni Lukeot de Kylo ezt gondolkozás nélkül megtette..."
A viselkedésébõl nem az derül ki hogy gonoszabb, hanem az hogy elmebeteg. És így az a valószínûbb, hogy inkább ez az oka a cselekedeteinek.
És nem csak én gondolom így, ha ilyen képek vannak már a neten. (kép)


"Meg Palpatnie-t legyõzték volna ha egyszerre 30-an mennek rá..."
Arra válaszul írtam ezt, hogy a cikk egyik alaptétele ez:
"A jediknek ugyanis sosem lesz elég erejük legyõzni még egy Darth Sidious-t sem (Yoda és Mace Windu sem tudta"
és amit erre írtam az azonnal cáfolja ezt az állítást.

"Szóval a jedik nem tudták legyõzni õt."
Luke Skywalker legyõzte. Luke Skywalker jedi volt.
És ha úgy vesszük hogy Palpatine-t azért nem lehetett legyõzni mert okosan játszott, akkor Luke meg azért nyert mert segítséget kért. Mert ha már ilyen erõsen elrugaszkodott teóriákat kell gyártani, akkor az is elképzelhetõ lehet, hogy azért hogy az apját a saját oldalára állítsa, Luke csak eljátszotta hogy haldoklik a villámoktól, pont úgy ahogy Palpatine eljátszotta ugyanezt Anakinnal.
És a kör bezárult.
Oszt erre varrjon valaki gombot. ;)
!% 2016 jan. 10. - 16:45:18
(1645/2837)
Ez egész jó ötlet és ez illene bele legjobban a történetbe.Mert lehet hogy Palpatine megölte a mesterét,de azt senki nem tudhatta hogy egy sith aki részt vett a korábbi háborúkban életben maradt.
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 16:41:47 2/10
(1644/2837)
"Meg nem értem azokat akik azt hiszik hogy Snoke Darth Plagueis mikor Palpatine megmondta hogy megölte és róla tudjuk hogy nem végez félmunkát. Még ha Plagueis fel tudott volna támadni (ami azért elég nagy hülyeség lenne mert magát hogy támasztaná fel?)"

Plagueis könyv:

"Az ujjai végébõl elõtörõ villámok a muun légzõkészülékébe
csapódtak. Plagueis felnyitotta a szemét, valóságos Erõ-vihar kezdett
gyülekezni a bensõjében, ám különös módon meg sem próbálta
védeni magát. A teremtmény, amely oly sok merényletet vészelt át, és
oly sok ellenségét ölte meg, csak bámulta Sidioust, akinek végre
eszébe jutott, hogy a mestere így intéz hozzá kihívást! A muun
biztosra vette, hogy Õt nem lehet megölni, és hiába fuldoklott,
valószínûleg most is saját magán kísérletezett, játszott a halállal, hogy
végül eltaszítsa magától."

"Plagueis lecsúszott a padlóra, és a hasára fordult. Vett még egy
utolsó, hörgõ lélegzetet, és csendesen kiszenvedett."

"Sidious besétált a szalon közepére, és közelebbrõl is szemügyre
vette Plagueist. Néhány másodperc múlva visszatért az ablakhoz, és
elhúzta a függönyöket.
A lelke szárnyalt, de nem sokáig.
Valami beárnyékolta a diadalérzetét. Egy bizonytalan érzés...
mintha egy tudat lebegett volna valahol az Erõben. Egy teremtmény,
aki sokkal nagyobb hatalmat birtokol, mint õ..."

Nem lenne hülyeség, hogy a szelleme él és talált másik testet.
Exar Kunnak is sikerült, és sok idõ telt el, mire újra megjelent...

De ugye, már nem ez a helyzet. Plusz a régi kánon amúgy sem számít már. Sõt, az új sem. Mert pl elvileg az elõzményfilmek, a kánon részei úgy tudom, mégis ez a sztori, a saját elõzményeivel is ellentmondásokba kerül, tehát bármi "lehetséges"...
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 16:33:19 2/10
(1643/2837)
Én személy szerint, Plagueis-nek örültem volna. Mert még mindig logikusabb lehetne, mint Snooker. Snookert nehezebb lesz megmagyarázni, ha nem lehetetlen. (Értelmesen persze.)
Plagueisnek lehetne azt írni, hogy elérte azt amit anno tervezett.
A könyvben például szó esett Exar Kun-ról is. Plagueis, nem szellemként akart tovább élni, a testét akarta halhatatlanná tenni, de ha közben rájött, hogy költözzön más testbe az erõ segítségével, megmagyarázható lenne a más külsõ.

Szerintem valami olyasmi fog kiderülni Snookerrõl, hogy õ, egy régi sith (és nincs is teste, vagy van) még a nagy sith háború idejérõl, aki, uralkodni akar (talán testet akar magának, ha szellemrõl van szó) és ezért van szüksége Ren-re.
Ez megmagyarázná azt, amire egy másik fórumon hozták fel a figyelmem, amit utána magam is Kylo Ren kardjáról olvastam, (Wikin, vagy Wookien, tudja a tököm) hogy a design, valami régi sith cucc, és Malachor pusztulásával együtt emlegették, ami mellesleg erõsen KOTOR feeling...

Aztán a f*sz se tudja már, lehet, hogy bemutatnak még egy új szálat az Ep.8-ban, amiben Emmett Brown túltöltötte a fluxuskondenzátort, kikötött a régi köztársaságban, majd mielõtt visszament, összebarmolta az idõvonalat és azért van az, ami. Végül is kinézném J.J.-ból, hogy idõutazás sztorit hányt össze, amivel majd jól megmagyarázza miért tök más minden, aztán szépen átadja Loopernek, vagyis Johnsonnak , hogy:

"Na figyu! Ebbõl kéne valamit kihozni."
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 16:23:15 2/10
(1642/2837)
Valamikor hajnalban elolvastam az írásod. Mindent leírtál. Majd rásasolok még egyszer, mert jó hosszú lett és már félig aludtam.
Ami viszont nagyon durva, és átsiklottam felette, az a gáz.

*****SPOILER*****

- A mérges gáz. Nem hiszem el, hogy nem vettem észre! Nem emlékeztem rá. És tényleg! Megjelent Han és Csuvi, arra annyira felfigyeltem, hogy huss, már el is felejtettem. Pedig az bizony egy hatalmas baki volt.

- Max Von Sydow. Számomra is kérdõjel volt, de mivel Reyhez is kapcsolódhat, valószínûleg õ volt, aki ott maradt vele a Jakkun, (ezen a jeleneten is átsiklottam) amikor kislány volt, mint anno Obi-Wan Luke közelében. Ez is azt mutatná meg, hogy még másolni sem tudtak rendesen.

****SPOILER V****
2/10
MattColors 2016 jan. 10. - 16:22:26 2/10
(1641/2837)
Olvass el egy 400 oldalas regényt, (bármit) amibõl csak kérdéseket és ellentmondásokat kapsz. Az is tetszene? Hiszen csak egy könyv... Majd mutasd meg egy irodalom tanárnak, õ is olvassa el! Kíváncsi vagyok, mit mondana?
!% 2016 jan. 10. - 16:21:49
(1640/2837)
Bár igaz hogy ha Snoke egy új figura akkor felvetõdik az a kérdés,hogy õ kitõl tanult?
Mert az uralkodó meghalt a 6. részben.Rajta kívül meg nem volt más.
!% 2016 jan. 10. - 16:19:29
(1639/2837)
Az a baj hogy Snoke-ról semmit nem tudunk így fogalmunk sincs hogy mekkora ereje lehet.
Mikor olvastam a cikket akkor már gondoltam hogy nem így lesz mert látszott rajta hogy gonosz.Lehet hogy nincsen olyan erõteljes megjelenése mint Vadernek de biztos hogy sokkal gonoszabb mert,Vader nem tudta megölni Lukeot de Kylo ezt gondolkozás nélkül megtette.Meg Vader csak egy szerencsétlen áldozat volt akit Palpatine átvert, majd mikor belerakatta a páncélba ami megmentette az életét, nem volt más választása minthogy õt szolgálja,tehát nem is volt gonosz.
Meg Palpatnie-t legyõzték volna ha egyszerre 30-an mennek rá de azért õ sokkal okosabb volt annál hogy csak úgy odamenjen a jedik elé hogy harcoljon velük.Hanem készíttetett egy hadsereget és megvárta azt az idõt amikor kiirthatja õket a klónokkal.Meg kirobbantotta a háborút és végül minden úgy végzõdött ahogy gondolta.Szóval a jedik nem tudták legyõzni õt.
Meg nem értem azokat akik azt hiszik hogy Snoke Darth Plagueis mikor Palpatine megmondta hogy megölte és róla tudjuk hogy nem végez félmunkát. Még ha Plagueis fel tudott volna támadni (ami azért elég nagy hülyeség lenne mert magát hogy támasztaná fel?)akkor mit csinált addig míg Palpatine uralkodott?
4/10
csincsilla72 2016 jan. 10. - 15:44:16 4/10
(1638/2837)
Igazad van, elvégre még soha nem fordult elõ az SW történetében, hogy szándékosan próbálták volna megtéveszteni a készítõket vagy a rajongókat, hogy minél nagyobbat szóljon.:-)
Ha így lesz, nem fogok meglepõdni.