1/10
xdm 2016 jan. 25. - 20:46:23 1/10
(1997/2837)
Még mindig nem érted igaz? Itt az a probléma, hogy átvertek minket. Ez nem sw, hanem swnek nevezett disney matiné.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 25. - 20:44:23 1/10
(1996/2837)
Mondott, ott van a linkelt kommentben: Star Wars 1-2-3-4-5-6.
Kovács kolléga 2016 jan. 25. - 20:34:00
(1995/2837)
Lenne egy kérésem:

Ha a Star Wars ep7 10/1-es ér (vagyis minõsíthetetlenül gyenge), akkor mondanál egy olyan filmet, ami szerinted 10/2-es? Vagyis jobb, mint az SW7. Olyan kíváncsi lennék rá.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 25. - 17:05:19 1/10
(1994/2837)
Mert elment a pénz a Harmadik Halálcsillagra.

#BlowingUpTheDeathStarWasAnInsideJob
5/10
hrrtyy 2016 jan. 25. - 16:23:43 5/10
(1993/2837)
Valaki el tudná magyarázni hogy a teljes galaxisnyi lázadó/ellenálló flotta miért áll 20 vadászból? Elsõ rend flottája vica versa.
eIemes 2016 jan. 25. - 13:41:27
(1992/2837)
én közben a "mentõexpedíció" (haha: The Martian) kéklemezemet nézem, és bekukkantottam az imdb-re is.

a martian-t 300 ezren értékelték (8.1-en áll), a forceawakent 400 ezren, pedig azt gondoltam volna, hogy az utóbbi (legalábbis a bevételek alapján becsülve) háromszor annyi értékelést kap.

SWVII: USA 800 millió, világ összes 1.8 milliárd dollár
Marsi: USA 220 millió, világ összes 600 millió
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 25. - 13:02:12 1/10
(1991/2837)
már csak 8.4-en áll az imdb-n
kiváncsi vagyok meddig esik..

én 8,vagy alá tippeltem pár hete
eIemes 2016 jan. 25. - 12:18:13
(1990/2837)
"Ugyanaz a kaptafa"

csak sokkal bénábban kivitelezve.
p1979 2016 jan. 25. - 12:08:36
(1989/2837)
A Star wars "elsõ" három része tetszett, a George Lucas által kreált világ egy maghatározó dolog volt mindenki számára.

Ez az új Star Wars film harmatgyenge. Nem veszi észre senki akinek tetszik, hogy van egy új dzsedijelölt, van egy új Darth Vader, van egy új Halálcsillag, stb.? Ugyanaz a kaptafa. Meg értem én, hogy ezek az "ikonikus" sugárvetõ hangok a 70-es években vagányak voltak, de most inkább röhejes szerintem.

Untam, és nem nézek több Star Wars-t. Illúzióromboló. A legröhejesebb számomra ez a sötét dzsedi a fekete torzonborz hajával, meg a nem túl mély hangjával és a fura fogaival. Nem azt mondom, hogy egy Jason Statham típusú macho kell egy ilyen szerepbe, no de ez??? Ne már. Majdnem elröhögtem magam.

Az idõs Harrison Fordot jó volt látni, de maga a film unalmas, se igazán jó karakterek, se jó sztori, "benne van a folytatás" típusú Hollywoodi forgatókönyv (pont ott szakad ketté a föld, ahol a két fõszereplõ csetepatézik...), kevés poén, avitt effektek (sugárvetõhang, nem katonás "roham" osztagosok), stb.

Ez a film marahagyenge, pedig szerintem ebbõl a kreált világból ki lehetett volna hozni valamit.

10/1
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 jan. 25. - 11:54:08 1/10
(1988/2837)
errõl a bizonyos LÁTVÁNYRÓL ... :
Pár évvel ezelõtt, amikor már a Dííízni (sajnos, bár akkor még bizakodó voltam) megvette a Lucasfilmet, vizuális szempontból nézegettem az akkor aktuális filmeket. Függetlenül attól, hogy szeretem-e a mozit (pl sokadik transformers), azon járt az agyam, hogy bizony a mérce roppant magas. A CGI egy olyan lehetõség amit mindenki használ, teljesen felesleges szidni, ez egyfajta kellék amivel a szemünket kényeztetjük, de akkor mûködik jól, ha egy létezõ tartalmat egészít ki, javít fel, tesz érdekessé, látványossá,varázslatossá.
Nem sorolom most a filmeket, de igen sok esetben gondoltam azt, hogy atyaég, micsoda ûrhajó, jármûvek, lények ...!
Közben eszembe jutott, hogy lesz egy olyan film amit az elsõ 79-es Bulgáriai nyaralásom alatt,idegen nyelven, érthetetlen felirattal láttam Várnában a szüleimmel és azóta is rajongok érte, igen, mind a 6 részért. Hiába Ewokok meg Jar-Jar, engem mind a 6 rész beszippantott, azóta is jelen van az életemben és ez így is marad. Ellenben most láttam valamit, ami az elmúlt évek filmjei mellett egy nagyon puritán, fakó, nívótlan néhány helyen már-már igénytelenül silány látványvilágot hozott el, a történet nélküliségrõl most nem írok, profin kifejtették már ebben a topikban hogy az 0.
Ismerõsök csillogó szemmel mondták: láttad,hogy pörgött a Falcon? ... aha, láttam. Nekik jó volt ez bõ kólával meg popcorn hegyekkel.
Én kb egy vidéki stúdiószínház kis színpadát láttam, pár zsák kiöntött homokkal (eleje, esti jelenet), 1-2 makett vagy életnagyságú modell letéve. (Ugye azt mindenki tudja a filmet istenítõk közül, hogy attól,hogy a Falcon vagy 1-2 x-szárnyú megépített verziója is szerepel a filmben, attól még nem azok repülnek? ...hanem a csúnya cgi)
Menjünk tovább. Sivár helyszínek, béna ruhák (a ruhákért felelõs valami bõrdzseki fetisiszta lehetett, hihetetlen, hogy dialógus szinten egy starwars filmben kétszer is bõrkabátokról beszélgetnek), lények helyett többnyire rongybatekert ürgék, semmi elegancia, minden fakó volt.
Ami látványos volt az természetesen cgi segítségével, DE!!! - kategóriákkal elmaradva attól amit ma BÁRMILYEN filmben látványnak hívunk!
Itt is volt azért greenbox jó bõven, csak B-kategóriás szinten. Mintha a jó öreg Asylum csinálta volna(bár õk is fejlõdnek)
A tóparti rom, kb mintha a Skyrim játékból lett volna kivéve, jaj bocsánat, csak rommá lett, hiszen az egy kocsma volt egy várban.? Vagy egy vár volt benne egy kocsmával? Mindegy, ami az SW4-ben jól mûködött, itt fapados volt, a benne lévõ karakterek jellegtelenek, súlytalanok voltak. Hát, nem egy Jabba vára volt no!

Ez a látvány bizony nem az a látvány. Ma ez nagyon gyenge. TV film szint.Kis túlzással, 10 éven belül ilyen lesz a Barátok közt.
Az elsõ 3 részben is volt rengeteg megépített dolog. A 4-5-6 -ban szintén, ugye az a technológia miatt makettezésre szorult nagyrészt eleve. Itt ráfeszültek erre az "építsünkfalcontmegxszárnyút" dologra, és most tologathatják ide-oda. Jó lesz az még pár részre ...
Összegezve : ez a film NEM látványos
Ami látványos : pl a Jedi visszatér ûrcsatája,
Ami látványos és ezt az egész filmet agyonveri : Sithek bosszúja elsõ 10 perc (az egész film óriási )
kybuck 2016 jan. 25. - 11:52:18
(1987/2837)
Az Avatar, még ha innen-onnan összelopkodott filmekbõl is állt, de tudott szórakoztató lenni, felvonultatni egy lineáris, mûködõképes történetet, karaktereket, ami elvitte a hátán a filmet. Amúgy is: ha egy filmnek a látvány az egyetlen erõssége azt megette a fene! Itt is a sztori üressége és lyukai a fájóak igazán, amiket semmilyen látvány nem tud feledtetni. Hozzáteszem, nekem ez a cselekmény is megfelelt volna, ha többet foglalkoznak vele és nem csak úgy oda van az egész kenve, mint Leia haknija!
eIemes 2016 jan. 25. - 08:34:37
(1986/2837)
ez ilyen "többsíkos" 3D volt, bár kevéssé emlékszem.
mintha tudat alatt próbálnám elfelejteni az egészet :-)
SpencerBarnes 2016 jan. 25. - 02:56:18
(1985/2837)
A filmrõl már leírtam ( párszor ) a negatív véleményem, nem ismételgetem magam, viszont valaki
felemlítette itt a 3D-t, háááát legalább az lett volna ütõs.
Volt itt Avatar hasonlat, hogy annak sincs sztorija, oké, de a LÁTVÁNY nagybetûvel... volt szerencsém
megjelenéskor többször megnézni az IMAX-ban, na az AKKOR egy újkeletû dolog volt, és igencsak ütõs.
Nem is értem egyébként, hogy egyszerûen nincsenek 3D-re írva a jelenetek, ha meg igen, nincs kihasználva
Meglehetne olyat csinálni, hogy a nézõközönség felé lenne pörgetve dobva a fénykard, és menne vissza, ha más
nem, legalább a látványtól besz@rhatna az ember, de még az is kimaradt... 4DX-ben néztem meg, de minek?!
4/10
molnibalage 2016 jan. 25. - 00:08:04 4/10 Előzmény mro26
(1984/2837)
A Cápa elsõ részét láttam, a Trafóból az elsõt. Elég is volt A T3 egy rakás szar, meggyalázta a T nevet, a többi részt meg sem néztem. A Godzillát és a Pacifim Rim-et poénból egy nap megnéztem. Rég röhögtem olyan jót. Két akkora zskat fost... 0/10. Mindkét film. Na, akkor szerinted a fentikre mit adnék?
4/10
molnibalage 2016 jan. 25. - 00:05:58 4/10 Előzmény mro26
(1983/2837)
És ki mondta, hogy arra csorgott a nyálam és eredetiség volt benne...? Tök vicces, hogy érvelésként egy olyan valamit használsz, amit én soha nem mondtam....
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 23. - 22:44:03 1/10
(1982/2837)
Ilyen nickkel? XD
eIemes 2016 jan. 23. - 22:41:10
(1981/2837)
Hát, nem :-)

Felmentésem van ebbõl a tárgybõl.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 jan. 23. - 22:31:07 1/10
(1980/2837)
A képen az egy vibrátor ha nem esett le. (Úgy látom nem esett le.)
2/10
jani-wan 2016 jan. 23. - 21:50:31 2/10
(1979/2837)
Felejtsd el amit láttál, ebben a filmben, és próbálj inkább logikusan gondolkodni.

Már miért nem arra koncentrálna amit éppen csinál? Mi mással foglalkozna, ha éppen AZT CSINÁLJA?

A kard nem száguldhat el mellette.
A fizikában minél közelebb kerül egy tárgy ahhoz ami vonzza, annál jobban hat rá az az erõ.
Az ERÕ, mint egy nagyon erõs gravitáció, vonzza folyamatosan a kardot egy bizonyos helyre. Ha meg is próbálja valaki sokkal gyengébb eltéríteni, akkor sem fogja tudni.
Mint mikor egy csillag és egy kisbolygó vonz egy testet. A kisbolygó amelyik messzebb van és gyengébb, nem fogja tudni odavonzani magához. A test nem fog NAGYON NEM VÁRT eseménykét elrepülni a nap mellett, egyenesen a kisbolygóra.
Kizárt.

Különben is meg kellene éreznie a lányt az ERÕben, mikor az elkezd koncentrálni. Ezután elméletileg "normális esetben" nem sok végkimenetel lehetséges. Kylo vagy "elengedi" a kardot, a lány ellen fordul, és még messzebb hajítja mint korábban, amit meg tudott ugye csinálni annak ellenére hogy hú de sebesült, meg fáj a hasa és leesett a vércukra, vagy mit tudom mit magyaráznak még bele egyesek hogy miért bénázik, vagy ugye lebénítja a lányt mint azt korábban tette valakivel, vagy még erõsebben a kardra koncentrál.
Persze lehet hogy a forgatókönyvíró úgy érezte hogy az a normális viselkedés ilyenkor ha a Fõgonosz arra gondol hogy "nézd már de szépen röpül hagyom a is fenébe, mert hülye vagyok, különben is most inkább valami másra koncentrálok, meg nekem van már úgyis egy szuperpöpec kereszteslovag kardom", és csak áll bambán és bámul mint vakegér a fülesbagolyra.
6/10
Ljerk 2016 jan. 23. - 19:39:22 6/10
(1978/2837)
Miért koncentrálna teljes erõvel arra a fénykardra, ami ismeretlen okból elszáguldott mellette ?
Számára annak a fénykardnak a felvétele nem élet-halál kérdése, van sajátja.
Nyilván mielõtt bármit csinálna és esetlegesen hibát követne el avval, hogy arra koncentrál amire nem kéne, fel kellett mérnie, hogy mi okozta ezt a NAGYON NEM várt eseményt.