eIemes 2016 febr. 18. - 10:14:15
(2157/2837)
nem véletlenül tették bele, de ÚGY tették bele, hogy semmi nem maradt meg belõle.

persze, ha letorrentezem és kikockázom, akkor igen.
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 10:06:15
(2156/2837)
Nem fogok mindenre hosszan reagálni, mert nem az a cél, hogy mi itt fight-oljunk. Bármit írok, gyakorlatilag neked semmi sem jó. Miért így mondom, miért úgy.. nem arra reagálok, de ha amarra, akkor meg miért úgy. Leírtam, hogy miért szeretem. Az neked nem volt jó. Azt kérted, azt írjam le, miért teszik az ami másnak, nem. Leírtam azt is. Az sem volt oké. Van sapk, nincs sapka esete.
Itt nincs gyõzelem, hogy ha én nem írok 6 km szöveget és nem fogom minden szavadat kiforgatni, akkor te nyertél. Senki sem nyer. "A rajongás lehet veszélyes is és erre megint csak George Lucas univerzuma világít rá: az elvakult, feltétel nélküli imádat, a másik oldal ellenvéleményeinek támadásként való felfogása ellenségeskedésbe csaphat át, mert úgy érezzük, mintha arcul csaptak volna minket." Tehát, én nem akarok és nem is fogok ellenségeskedni. Maradjunk annyiban, hogy neked nem jött be, nekem meg nagyon.
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 10:00:01
(2155/2837)
A látomásban lévõ részt (Ren lovagok) nem véletlenül tették bele a 7-be. Abrams azt nyilatkozta, hogy voltak részek, amiket kifejezetten azért forgattak, mert Rian Johnson kérte a 8 miatt. Amiket itt leírtál azok valóban jó példák arra, hogy béna szájbarágás nélkül, mégis közöljenek valamit ami fontos. A 7-ben megválaszolatlan kérdésekre választ fogunk kapni. Miért kéne rögtön lezsírozni mindent?
"J.J. Abrams rendezõ korábban a témáról úgy nyilatkozott, épp elég, hogy Kylo Ren származásáról fellebbentette a fátylat a trilógia elsõ filmje. „Mellé tehetnénk, hogy »És Rey pedig... És Finn pedig... Poe születési helye pedig...«? De ez egy sorozat elsõ darabja. Van egy történetünk, ami arra vár, hogy elmeséljük. És el is fogjuk mesélni.”
eIemes 2016 febr. 18. - 08:31:17
(2154/2837)
Ezek tök jó részek lehetnének, de én például a zééééééééééééééégvilágon semmire nem emlékszem abból, hogy Rey miket látott, amikor elõször megfogta a fénykardot, csak arra, hogy látomása volt ("tisztelgés a birodalom visszavág elõtt"), másrészt, a dramaturgiai hibák miatt nem csak ebben a jelenetben, hanem általában is, kapkodtuk a fejünket, hogy most meg mi a pöcsa van.

Mielõtt valami törénik, a nézõt fel kell készíteni, meg kell ismertetni a fontos szereplõkkel:
- Azt a helyet a sötét erõ uralja. A gonosz territóriuma. Be kell menned.
- Mi van ott?
- Csak amit magaddal viszel. A fegyvereidre nem lesz szükséged.
(de Luke mégis viszi a fénykardját, mi szorítjuk a szék karfáját, és okkal: Luke pofára esik.)

Ezután a dolog megtörténik, de hogy a nézõ idõt kap arra, hogy leülepedhessen a látvány.
Vagy ha a történetben épp nincs erre idõ, akkor egy másik szereplõ összefoglalja és értelmezi.
- Az erõ sokmindent feltár. Más helyeket. A jövõt. A múltat. Tovatûnt barátokat.

Vagy ha bonyolult, de fontos dolog, akkor párbeszéddé kell alakítani:
L: Han... Leia... Láttam egy várost a felhõkben.
Y: Barátaid vannak ott.
L: Szenvedtek.
Y: A jövõt láttad.
L: A jövõt? Meghalnak?
Y: Nehéz megítélni. A jövõ folytonos mozgásban van.
L: Oda kell mennem.
Y: Döntened kell, hogyan segítesz többet. Ha odamész, megmentheted õket, miközben elpusztítod, amiért harcoltak és szenvedtek.

Mindez fölösleges szájbarágásnak tûnik, de vegyük észre, hogy a nézõ a filmen egy "felgyorsított idõt" kap, ennek követéséhez kapaszkodóra van szüksége.
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 20:16:04
(2153/2837)
Fogok válaszolni, de valszeg csak holnap, mivel ma nem jutok géphez, egyéb elfoglaltságok miatt.
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 20:15:08
(2152/2837)
Tök jók, megnéztem ezt a hármat! (és kicsit körülnéztem a csatornádon így rábukkantam erre a gyöngyszemre -
Star Wars - A paródia 15. [s02e07.] (By: Sawyer) - hát, konkrétan fetrengtem a röhögéstõl :DDDDD )
2/10
jani-wan 2016 febr. 17. - 16:28:25 2/10
(2151/2837)
Ja, gyakorlatilag amit írtál az, hogy meggyõzted magad, úgy hogy olyasmiket találtok ki amik logikátlanok, nem létezõ összefüggéseket kreáltál, és mindenféle légbõl kapott mentséget koholtál, hogy megmagyarázd vagy elfogadhatóvá tegyél valami hibát, vagy egyszerûen mellébeszélsz.
Egy példa.
Kérdés: "miért jobb hogy ugyanaz a történet, mint a IV, és nem pedig egy új? Azaz miért jobb a reboot."
Válasz: "Ez nem reboot. Akkor lenne reboot, ha nem lett volna benne Kylo Ren, Rey és Finn, Hus, Snoke, BB8, stb"
Ez pedig nem válaszolja meg a kérdés lényegét, miszerint miért nem egy új történet lett írva, hanem belekapaszkodás egy szóba, ami egyértelmû terelési manõver azért mert a válaszoló nem tud vagy nem akar értelmes vagy lényegi választ adni. Így válaszként ez elfogadhatatlan. A politikusok csinálnak ilyet, akiknek az a hivatásuk hogy hazudozzanak, tereljenek és elhárítsanak.
(OFF)
"- Honnan lehet tudni hogy egy politikus hazudik?
- Mozog a szája."
(ON)

Másik érvelési példa tõled, amire válaszként én most pár pontban rávilágítok, hogy miért is nem áll meg a lábán:
"J.J. Abrams is ugyanazt csinálta, mint Lucas. Belevágott a közepébe..."
1. Lucas a semmibõl hozott létre valamit
2. Lucasnak nem volt más választása, mint belevágni a közepébe. A LEGELSÕ filmet nem lehet máshogy kezdeni, mint hogy lassan felépítem.
3. Lucas nagyon komoly korlátozások mellett dolgozott.
4. Lucas részletesen felépítette a történetet, és a lényeges információkat hihetõ módon közölte a nézõvel. (lásd: elemes 2245)
5. Az összes nehézség ellenére a nézõ pontosan el tudott mindenkit, és minden eseményt helyezni oda ahová kell, a történet szempontjából, és nem volt benne hiányérzet a film végén.
6. Ehhez képest Abrams rendelkezésére állt minden támogatás amit csak el lehet képzelni.
7. Abrams-nak már NEM kellett "belevágnia a közepébe", mert már volt valami elõtte, amirõl mindenki tudott! Ehhez képest a nézõk jó része, aki ismeri az elõzõ filmeket, teljesen össz van zavarva, és hiányérzete van mert fontos dolgok hiányoznak.
8. Abrams kapott egy kész univerzumot, nem kellett felépítenie semmit, ehhez képest lerombolt néhány dolgot. Legfõképpen az ERÕ-t, mert nem vette figyelembe azt ami 6 filmen keresztül egységes "alapszabály".

Tehát NEM, Abrams egyértelmûen nem ugyanazt csinálta. Rengeteg a lényeges különbség! És ha valaki ezeket akár szándékosan akár nem, de nem veszi figyelembe, akkor hamisat állít.
Az igazság az hogy Lucas létrehozott valami jót a semmibõl, Abrams meg elcseszett valamit a kész jóból.


Amit írtál eddig az minden szubjektív, így semmi sincs ami azt igazolná, hogy azoknak akiknek nem tetszik, és konkrét objektív okokat soroltak fel tömkelegével, ne lenne igazuk.
Ez olyan mintha az lenne az ellenérvelésem, hogy azért rossz a film mert a Halálcsillagbolygón tél volt, és az rossz és kész, mert nekem nem tetszik. Te ezt elfogadnád normális érvelésként?
Egy szó mint száz, ha senki sem tudja objektíven cáfolni, a sok OBJEKTÍV okot ami fel lett hozva a film hibájaként, akkor azoknak van igazuk akik szerint a film rossz, azaz AKKOR a film rossz.

"..hogy miért tetszik a film, ami másnak nem? :) Hát.. ez most olyan, hogy mondd el, hogy neked miért ízlik a töltött káposzta, holott Józsinak meg nem."
Nem. Ez most olyan hogy mondd el, hogy miért ízlik neked ez a TELJESEN MÁS ÍZÛ töltött káposzta, mert nekünk az ízlik amilyen volt, és ez az új meg nem, mert ez nagyon el lett sózva, alig van benne hús, és inkább az egész csak rosszízû túlsózott rizsgombóc, káposztával. Azaz miért jó hogy alig van benne hús, amikor mindenki a sok húsosat szerette, miért jó hogy túl van sózva stb... És erre nem elfogadható válasz az hogy azért jó, mert legutóbb sem lett a gombóc gömbölyû.
1/10
sawyerx 2016 febr. 17. - 15:38:23 1/10
(2150/2837)
Nesztek, egy kis off, az elsõvel nyertem az országos különdíjat, a második már hosszabb és jobban kidolgozottabb, drónnal is vettük, a harmadik pedig készülõben :)

Alvilági mese:
https://www.youtube.com/watch?v=mswpruw0tX4

Végnapok:
https://www.youtube.com/watch?v=RGTCHMH_7T4

Heten a világ ellen trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=Kvy3679VKR4
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 14:51:41
(2149/2837)
Kylo Ren standing with the Knights of Ren, as seen by Rey in a Force vision.

Erre nagyon kíváncsi leszek. A látomásban Kylo megmenti valakitõl Reyt. Konkrétan átszúrja a lányra támadó alakot. Ez a rész már a 8-ra utal egyértelmûen a filmben.
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 13:38:50
(2148/2837)
A 2274-es hsz-emben pontosan azt magyarázom, hogy nekem miért tetszik ez vagy az, ami másnak nem. Most újra nem írom le, olvasd el még egyszer ha nem volt érthetõ. Leírtam miért tetszik az erdõs kardozás, vagy hogy szerintem J.J.-nek nem kell a szájába rágnia a dolgokat az embereknek, ahogy Lucas sem tette. Tehát nekem tetszik, annyi információt adott, amennyit. Az is ott van világosan, hogy nekem azért tetszik a történet, mert én nem érzem szimplán rebootnak. Ezen mit lehet még ragozni? Én aztán nem támadtalak..egyszerûen reagáltam a modataidra, mint ahogy te is az enyémekre.
..hogy miért tetszik a film, ami másnak nem? :) Hát.. ez most olyan, hogy mondd el, hogy neked miért ízlik a töltött káposzta, holott Józsinak meg nem.
Itt nem cél a veszekedés és az erõszakkal meggyõzés. Részemrõl aztán egyáltalán nem. MIndenki nézze azt ami neki tetszik.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 17. - 12:55:20 2/10
(2147/2837)
Az elõzõhöz. Most még válaszoltam mindenre, de ez volt az utolsó. Az egész amit írtál, pont olyan amit eddig azok irogattak akik képtelenek megvédeni az álláspontjukat, és arról írnak, hanem a másikat támadják.
Személyes támadás az egész.
Semmit, egy francos betût, annyit nem írtál arról amire választ vártam!
Azt kértem, hogy azt írd le, hogy miért tetszik az AMI MÁSNAK NEM. Azaz amit mások kifogásolnak!
Ha erre nem tudsz értelmesen válaszolni akkor nincs párbeszéd. A személyes támadásra nem vagyok kiváncsi.
2/10
jani-wan 2016 febr. 17. - 12:48:05 2/10
(2146/2837)
"Vettem a fáradtságot és elolvastam a hozzászólásaidat, jó párat"
Úgy tûnik hiábavaló volt, mert ami logikus magyarázat van bennük azt egyszerûen nem vetted figyelembe, mivel neked tetszett a film.

"Ami látszik, hogy egy elõzmény trilógia fan vagy,"
Nem látszik. Nem vagyok elõzmény trilógia rajongó! Az hogy esetleg oda többet írtam, az csak azért van mert több dolog merült fel ott, amire válaszoltam. Ennyi.
Ez is egy olyan következtetés, ami felületes, és valós alapokat nélkülözõ.
Az eredeti trilógián nõttem fel, sõt abból tanultam meg gyerekként angolul. Kb. 30 év után is, a mai napig fejbõl el tudom mondani az elsõ huszonegynéhány percet ebbõl:
https://www.youtube.com/watch?v=1mnccSqfPOc
Az elõzmény trilógiából meg egy francos mondatra nem emlékszem fejbõl, csak néhány alapmondatra, mnt pl. "the communications disruption can only mean one thing. Invasion.", vagy "Wipe them out! All of them.", és "At last we will reveal our self to the Jedi. At last we will have revenge."
Gyakorlatilag azok a mondatok amik a teeser trailer-ben voltak.

"HAZUGSÁG! Így nagybetûvel. Ezt bárki írhatná a te érveid után is, simán"
De akkor hazudna! Az én érveim mind egytõl egyik jól felépített, STAR WARS tényekre támaszkodó megalapozott érvek. Amikre írtam azok meg NEM!

"HAZUGSÁG! Nem szerencsételenül szánalmas a kardozás"
Lószart hazugság. Semmi más ok nincs rá! Az egész kardozás teljesen öncélú.
Te nem érted itt a legalapvetõbb dolgot sem, ami az, hogy minek kardozik az olyan aki egy mozdulattal MEGÁLLÍTJA A LÉZERT A LEVEGÕBEN, míg a másik semmire sem képes, lásd néger! A csajt meg elõtte érdekes módon a "világ végéig" repítette egy mozdulattal, AZOKKAL A SÉRÜLÉSEKKEL!
Ergo semmi oka nem volt arra hogy kardozzon! Sõt! Ha "Az életben maradás a fõ cél.", akkor pont hogy nem áll neki kardozni, hanem például az Erõvel megfojtja.

"...egész cirkuszi mutatvány. Ha valami szánalmas, akkor az az."
Akkor neked már a Birodalom visszavág is szánalmas, mert ott is volt már ugrálás.

" Vader... Mondhatjuk úgy is, hogy volt benne valami méltóságteljes."
Nem mondhatjuk! Ez is elvakult önámítás. A logikus magyarázat az hogy egy darabos droid volt. Obi-wan meg öreg. Ennyi!

"Mellesleg azért is nem volt ilyen pörgettyû kardozós, szaltó ugrálós az egész..."
Nincs mellesleg. Azért nem volt mert arra csak egy jól képzett egészséges és jó erõben lévõ Jedi vagy Sith képes. Ennyi.

"...J.J. Abrams is ugyanazt csinálta, mint Lucas."
Nem, nem ugyanazt csinálta. És ez megint egy téma ami ki lett tárgyalva. El kellene olvasni!

"77-ben az elsõ filmben sem rágták senki szájába, hogy mi hogy van, honnan jött, miért úgy van"
De amit fontos volt tudni azt igen! Abrams meg nem. Ez a lényeg. De ez is mind le lett írva, hogy miért.

"Ez egy REBOOT, és az nem "hajazás". HAZUGSÁG!"
Lószart Hazugság! Attól hogy máshogy hívok valamit, attól még a történet fõ elemei szinte egytõl egyig ugyanazok.

"Bárki érvelt eddig, te simán odaírtad utána, hogy HAZUGSÁG!"
HAZUDSZ! csak akkor írtam oda amikor bizonyíthatóan az. A 2271. HSZ pl. válasz arra amit te írtál, mégsincs benne sehol.
És ahol írtam, ott van az indoklás is. A logikus indoklás. Nem ezek a megalapozatlan, objektivitást nélkülözõ "indoklások", amiket sokan írogatnak akiknek tetszett az a film.
Spunk Ransom 2016 febr. 17. - 12:31:52
(2145/2837)
"Azért az elõzmény trilógiában a Qui-Gon-Maul-Obi-Wan összecsapás a világ egyik legjobban megkoreografált kardpárbaja."
Na, az tényleg gyönyörû volt. 10/10
1/10
sawyerx 2016 febr. 17. - 11:57:50 1/10
(2144/2837)
Igen, egyébként nagyon jó megfogalmazás : )
eIemes 2016 febr. 17. - 11:45:59
(2143/2837)
(2245) akkor ugye érthetõ.
1/10
sawyerx 2016 febr. 17. - 11:36:12 1/10
(2142/2837)
Igen!
Kiskorom óta imádom a filmeket, évek óta szinkronparódiákat csinálunk/ok youtubera, aminek teljesen más történetet adunk, poénokkal, más zenével, stb, a Star Warsból is van, délután belinkelem ide.

Illetve eddig két komolyabb amatõr filmet sikerült forgatnom, egy 1 órás akció-thrillert és egy 2 órás misztikus sci-fit, elõbbiért országos filmpályázaton különdíjat kaptam, azokat is bemásolom. Teljesen nonprofit mind a kettõ, nem volt hozzá dollár milliárdos támogató meg minden kiskutyaf*sza, és most mindenféle nagyképûség nélkül, egy sokkal jobban követhetõbb, kidolgozottabb filmet sikerült forgatnunk 50-60 emberrel pár hónap alatt, mint ez a förmedvény.
1/10
sawyerx 2016 febr. 17. - 11:28:01 1/10
(2141/2837)
Nono! Azért az elõzmény trilógiában a Qui-Gon-Maul-Obi-Wan összecsapás a világ egyik legjobban megkoreografált kardpárbaja. Azt már megint nem írom le, hogy a zene teljes összehangban van a látvánnyal, és belegondolni sem merek, mennyi ideig forgatták, hogy ilyen profira sikerült. Az ezzel kapcsolatos lefektetett szabály, hogy tartsák be a szerkezeti felépítést, és ne kötelezõ jellegbõl jöjjön a tetõpont, ami ez esetben a párbaj.

Nem reboot? : )

Anakin szerinted hol volt félgonosz a Baljós árnyakban? Amikor flegmán azt merte mondani, hogy "Ember vagyok és ANakinnak hívnak?" (egyébként ezt mindmáig elsütöm, ha bemutatkozásra került sor, úgyhogy számomra maradandó idézet).

Igaz, hogy JJ is belevágott a közepébe, ahogy Lucas, de Lucas még ha mesélés szintjén is, de lefektette hozzá az alapokat.

Mivel most van idõm, csakis fejbõl írok párat, ami elég fülbemászó idézetre sikerült az elõzménybõl, ha kis eltérés van, bocsánat:
- Mindig van egy nagyobb hal.
- Végre felfedhetjük magunkat, végre bosszút állhatunk.
- Azokból mindig kettõ van... egy mester és egy tanítvány...
- A félelem a sötét oldal kapuja... (és a levezetés)

- Obi-Wan az oka, megköti a kezeeeeeemmmm!
- Halál rátok, jedik. O, miket fecsegek...
- Elkezdõdött... a klónok háborúja. (töööö, tötötöttöttöööö...)

-Így száll hát sírbva a szabadság, tapsvihar közepette...
- Te voltál a kiválasztott. Az volt a feladatod, hogy elpusztíts a sitheket, nem hogy közéjük állj. A testvérem voltál, ANakin, szerettlek.
- Khm, khm... Kenoooobi tábornoooook... khm...
- Ideje eltakarodni a sitheknek, egyszer, s mindenkorra...
- Nem Anakin a kiválasztott? Nem õ gyõzi le a sitheket és hoz egyensúlyt az Erõben? - De, így szól a prófécia. - A prófécia, amit talán félreértettünk...


Nos, így kapásból szerintem ennyi elég, és nyilván nem idézetes oldalakra való mind, de még tucatot tudnék írni, igazából szerintem azért ennyire fülbemászóak, mert harmóniában vannak a cselekménnyel, karakterfejlõdéssel, akár sejteni is lehet belõlük dolgokat.
eIemes 2016 febr. 17. - 11:01:39
(2140/2837)
nem a célközönség a baj, hanem a dramaturgiai hibák :-(
1/10
sawyerx 2016 febr. 17. - 11:00:25 1/10
(2139/2837)
Szerintem meg nem lesz ilyen idézet, mégpedig mert ha a filmben nincsenek emlékezetes jelenetek, akkor idézetek sem lesznek.

Luke áll a Tatuinon, nézi a naplementét, közben John Williams mára már klasszikus zenéje csendül fel... Tök egyszerû jelenet, gyönyörû, nem kell hozzá ûrcsata vagy poén. Vagy mára már nem is jó egy film, ha nincs benn folyamatos pörgés? Nálam mind a hat rész összes jelenete, beállítástól elekzdve, a képi világon át a zenéig, szövegig, de még a szinkronhangok hanglejtéséig belém égett. Itt csak annyi van meg, hogy egy k*rva nagy csillagromboló hegyes orra áll a pofámba 3d-ben. Esztétika nulla. Hogy várjak el egy filmtõl maradandó idézeteket, ha a prioritást élvezõ alapokat sem tudja letenni az asztalra?
1/10
sawyerx 2016 febr. 17. - 10:48:04 1/10
(2138/2837)
Pontosan az fáj, hogy a disney csinálja, mert a disney igenis beleszól abba, hogy melyik célközönséget célozzák meg, és ez volt az egyik buktatója ennek a filmnek. Õk nem elégedtek meg azzal, hogy bõven nyereséget csináltak az elõfoglalásokból, nekik az is kellett, hogy mindenféle babákat meg monopolykat tudjanak eladni a gyerekeknek. A gyerekek családdal mennek, a családok popcornmozira ülnek be, a családi popcornmozira pedig mi a jellemzõ? Lucas annak idején úgy meg tudta csinálni a klasszikusokat, hogy nem azon rágódott, hogy a plusz marketingbõl pénze legyen, ott évek teltek el a részek között, nem évente adogatta ki. Ha megvenné mittudomén', a minimax a jogokat, az ugyanúgy leamortizálná a szintjére.

A gyõzködés tényleg felesleges az elõzmény trilógiával kapcsolatban, én 93-as vagyok, nekem az elõzmény is nagyon tetszett, bár a III. rész néhol kezdett átcsapni abba, amivé a VII. lett, hála az égnek az még a vonal másik oldalán maradt : )

A kidolgozottságot félreérted, én nem Jar Jarra vagy a midiclorianokra gondolok, hanem hogy esztétikusan volt megalkotva. Szépen lehetett követni az eseményeket, a karakterek és motivációk jól ki voltak dolgozva, Jar Jar például direkt lett olyanra megírva, amilyen lett, a színész is jól alakított, ellenben az ébredõ erõben az írásnál megbuktak. Egyébként nem tudom, olvastad-e a teóriát, hogy Jar Jar potenciális karakter volt az egész "gonosz" cselekmény mozgatórugójának? A lényeg röviden, hogy õ folyton integet, elmetrükköket alkalmaz, mindig mindent túlél, õ intézi Palpatine felemelkedését, holott egy alja gungan (elvileg), ez Erõben pedig "nincsenek véletlenek". Talán az elõzménytrilógia végén õ lett volna a nagy csattanó, csak a sok fanyalgó miatt elvetették az ötletet. A midiclorianokhoz Lucasnak szíve-joga, ez az õ világa, de a disney ne kúrja már keresztbe a saját ostobaságaival. Rengeteg SW képregényem van, az egyik klónháborúk alatt játszódó arról szól, hogy egy jedi mester Palpatine legjobb barátja, és felveti, hogy vizsgálják meg az összes politikus midiclorian-szintjét, és akinek rekord magas, nyilván az a titkos sith nagyúr. De hát Palpatine elküldi a fickót olyan bevetésre, ahonnan a mester nem tér vissza : )

Leiának nem csupán a nem-siratás volt a gyengesége, hanem az egész karakter.

A hobbit: helyes! :D