eIemes 2016 febr. 15. - 16:57:01
(2097/2837)
...de én tényleg úgy érzem, mintha valaki építési engedély szerzett volna mondjuk a Mount Rushmore
tetejére, és nagy csinnadrattával bejelenti, hogy kész van. Külön ajánlom figyelmedbe a csúcsdíszt.
Spunk Ransom 2016 febr. 15. - 16:49:20
(2096/2837)
Elolvastad rendesen, hogy mit írtam? "Szeretem, ha valaki nem fröcsögve válaszol." Ez egy pozitív mondat volt, amit neked szántam. A NEM szócska azt jelenti, hogy szerintem te NEM fröcsögtél. De ezt miért kell elmagyarázni? Szeirntem abszolút érthetõ és világos.
Le fogom írni, hogy nekem miért teteszik, csak most indulnom kell haza és telefonon nem szeretnék útközben pötyögni. Ha újra gép elõtt leszek, kifejtem bõvebben.
2/10
jani-wan 2016 febr. 15. - 16:42:09 2/10
(2095/2837)
De ha nem írsz személyeskedõ szavakat, akkor kapsz normális válaszokat is. Így lehet normálisan kommunikálni.

A filmrõl:
Igazából azt kellene elmondanod hogy miért tetszik neked az, ami másoknak nem. Pl. miért jobb hogy ugyanaz a történet, mint a IV, és nem pedig egy új?
Vagy miért jó Rey 3 másodperc alatt használja úgy az Erõt amit Luke évek alatt tanult meg?
De megtalálod az összes érvet a topikban.
2/10
jani-wan 2016 febr. 15. - 16:37:46 2/10
(2094/2837)
Elõször is, általában azok használnak ilyen kifejezéseket mint a "fröcsögés", "óbégatás", "ugatás", "fikázás" stb...,
akik eleve frusztráltak és rosszindulatúak, ami legtöbbször azért van mert nincs igazuk, és nem képesek értelmesen bizonyítani semmit sem saját tudatlanságukon és gyûlölködésükön kívül.
Ha úgy érzed te is ebbe a kategóriába tartozol akkor folytasd nyugodtan az ilyen személyeskedõ és rosszindulatú kifejezések használatát, de választ is ebben a formában fogsz kapni. Majd az egész beszélgetés törlésre kerül a moderátorok által.

A filmrõl:
"mert ha ez lenne a túlnyomó többség véleménye, akkor ez a film, a büdös életben nem termelt volna ennyi pénzt másfél hónap alatt."
DE IGEN!
Bizonyítva lett. Star Wars név + hatalmas reklámkampány + hetekkel korábbi jegyvásárlás + megemelt jegyár = nagy bevétel. Többen is leírták, hogy ezzel a módszerrel akkor is hozza a film a minimum 1-1,5 milliárdot ha 2 órán keresztül Moha és Páfrányt vetítenek!

"Inkább az az érdekes tény, hogy a sok f..kázó komment ellenére, masszívan 8,4 az imdb-n és egyéb listákon sem ingott meg a helye."
Mint ahogy írtam ez ami matematikailag szinte lehetetlen, hacsak nincs valamiféle "okosság" a háttérben, vagy tényleg ennyi az igénytelen, tudatlan, könnyen befolyásolható, agyhalott stb...
Az igazság valószínûleg az hogy ezek mind együttesen teszik ki a 9-10 pontos szavazók túlnyomó részét.
Az meg ugye teljesen lehetetlen, hogy a legtöbb 10 pontos szavazó szerint ezt nem lehetett volna jobban megcsinálni. Erre is van rengeteg példa, amikor elismeri hogy ilyen hibás olyan hibás, de akkor is 10 pont.
Hát pedig akkor NEM AZ, csak az agyhalottak szerint. Az õ szavazatuk miért kéne hogy bármit is érjen egy vitában?
Illetve van egy kisebb csoport akik sokszor megnézik a filmet és 10 pontot adnak rá. Az õ szavazatuk ami ér valamit egyedül a 10-esek közül.
A másik meg hogy az sem igaz hogy nem inog a helye. Néhány hete még 8,7-en állt, amikor az elõbb néztem 8,3 volt, most meg megint 8,4 tehát valahol a határon van most. És már csak a 84. a 250-es listán. Néhány hete sokkal följebb volt.
Tehát még mindig a legérdekesebb pont az anomália! Miért áll ez ilyen magasan ha ennyivel több embernek nem tetszik, mint akiknek tetszik.

"és ebbõl az irdatlan pénzbõl, amit hozott, tisztán látszik, hogy többnek tetszik, mint akinek nem. Józan paraszti ésszel belegondolva, nincs is ezen mit vitatkozni."
Nem kell többször elmondani ugyanazt, pláne ha már bizonyítva lett hogy ez miért nem bizonyíték arra hogy milyen jó a film.
Spunk Ransom 2016 febr. 15. - 15:38:52
(2093/2837)
Hehe..jó kis hasonlat! :D Én nem ezt érzem. Nekem tetszik a ház egészében és a részletei is. J.J. Abrams direkt dolgozott retro filmkészítési eszközökkel, pontosan a folytonosság miatt. Ha túl sok CGI lett volna, megint egy olyan híg fõzeléket kaptunk volna, mint a prequeleknél. Meggyõzni nem tudjuk egymást, mert nekem tetszik és hiába magyarázod, hogy neked meg nem. Magyarázd el egy vonalnak, hogy milyen a gömb. ;)

Ha már hasonlatok: Van egy leves ami nagyon ízlik neked, több tányérral is eszel belõle. Ha nem ízlik, akkor esetleg legyûröd, mert anyukád eléd tette, de még egyszer nem fog belõle kérni. A SW7 leves annyira ízlik a fogyasztóinak, hogy folymatosan repetáznak belõle. Ezért szedett össze ennyi lóvét! Nem azért, mert az elsõ tányér után már nem kértek belõle. Peace, love, SW! <3 :D /...és van egy jó hírem is, a SW8-ból is lesz majd jó sok repeta, persze közben majd jönnek megint a savazók (nem szavazók) /
eIemes 2016 febr. 15. - 15:23:59
(2092/2837)
nem tudom, hogy ez savazás (vagy szavazás :)
de tényleg úgy értem, hogy filmkészítés szempontjából rossz.

Próbálom valami kézelfoghatóhoz hasonlítani.

Értem én a lelkendezést, hogy végre új ház.
A LEGJOBB FEKVÉSÛ ÉPÍTÉSI TELKET vette meg a Disney.
Nagyon drága volt, de örökpanorámás.

Nade a ház, amit felépítettek...
Magasak a küszöbök, meg lehet botlani.
A WC egyenesen a konyhába nyílik.
A villanykapcsolók különbözõ magasságokban vannak.
Aranymetszés helyett aranyfüst.

Az aranyozott márványpadló egyenesen carrarából érkezett.
A csillárról lógó életnagyságú feszület: afrikai mahagóni.
A hálószoba egyik fala egy óriási akvárium, piranhákkal.

Szóval új a ház, szép a fekvése.
Az egész mégis ízléstelen.
Spunk Ransom 2016 febr. 15. - 15:12:09
(2091/2837)
Na, ez egy jó kis post volt. Szeretem, ha valaki nem fröcsögve válaszol. Én ennyire tüzetesen nem néztem meg a jó és rossz kritikák arányát. Én abból indultam ki, hogy 2 milliárd dollár fölött egy sz...r film sem hoz bevételt. A bementem egyszer, sz..r volt és többet nem megyek sem játszik már, mert ha ez lenne a túlnyomó többség véleménye, akkor ez a film, a büdös életben nem termelt volna ennyi pénzt másfél hónap alatt. (mikor átlépte a 2billion határt, akkor ment még csak másfél hónapja a mozikban.) Inkább az az érdekes tény, hogy a sok f..kázó komment ellenére, masszívan 8,4 az imdb-n és egyéb listákon sem ingott meg a helye. Az igazság az, hogy bár sokan savazzák (és sokan szeretik is), az emberek többször megnézik. Legutóbb, a Mom Parkban láttam, teltház volt a feliratos vetítésen. Melyik film csinálja ezt meg 2 hónap után? A xar filmek semmiképpen nem. Ezért nem állja meg a helyét az "egyszer bepalitak, de nem megyek többet" elmélet. Vajon kik azok akik újra és újra mennek? Akiknek tetszik! :) Ilyen egyszerû. ...és ebbõl az irdatlan pénzbõl, amit hozott, tisztán látszik, hogy többnek tetszik, mint akinek nem. Józan paraszti ésszel belegondolva, nincs is ezen mit vitatkozni.
2/10
jani-wan 2016 febr. 15. - 14:56:22 2/10
(2090/2837)
"Viszont azok vannak többségben, akiknek tetszik. Ezt mutatják az adatok is (bevétel, rekordok, stb.)"
Ez csak azt mutatja hogy milyen jó volt az eredeti trilógia, és hogy egy névvel és nagy reklámkampánnyal milyen sok pénzt lehet csinálni. Úgyhogy ez az érv óriási nagy hülyeség, bármilyen hangosan óbégatnak akik ezt állítják.
Nem beszélve arról hogy bebizonyosodott itt is, hogy van jó néhány elmeháborodott akik csupán azért regisztrálnak többször is hogy feltornázzák a pontszámot.
És akkor talán azt is el kell mondani hogy például az IMDB-n meg a magas pontszám ellenére az írott vélemények között mégis túlnyomó többségben van a negatív vélemény.
A többi filmnél ahol ennek utánanéztem kontrollként, egyik sem produkálta ezt a fordított arányt! És ismertebb újabb filmeket néztem meg.
A remény rabjai: 2535 (jó) és 994 (rossz kritika)
Keresztapa: 1318 és 569
A sötét lovag: 2954 és 2023
Ponyvaregény: 1377 és 454
A Gyûrûk Ura- A gyûrû szövetsége: 3120 és 1145
Forrest Gump: 851 és 312
Eredet: 1512 és 1121
Matrix: 1918 és 892

ÉBREDÕ ERÕ: 1003 (jó) és 2355 (rossz kritika) !!!!!!!!

Na már hogy is van ez?
Lehet hogy sokan több néven szavaznak, lehet hogy Disney szavazatokat és kritikákat vett, lehet hogy az emberek nagy része aki szavazott egyszerûen igénytelen, tudatlan, könnyen befolyásolható, hülye stb...
De ennek biztos hogy nem az az oka, hogy jó a film!

Ja és a "savazó" kisebbség egyenlõre az aki értelmes érveket is felsorolt, míg a "többség" csak semmit sem jelentõ általánosságokat és szánalmas hazugságokat sorolt fel amellett, hogy neki mennyire tetszett.
És elolvastam jó néhány írást, mindkét oldalon.

Néhány írás összevetés képpen:
Star Wars - Egy új remény pl. ilyeneket írnak negatívnak:
"I can't see how any adult could sit through this mixed bag of Sesame looking,and Sesame named,characters. I took my kids to see this boring, boring, movie in it's debut. 10 min into the movie I realized, this movie is meant for the 10 to 15 year old mentality as are most of today's movies. Special explosive effects, stupid unpronounceable character names is the ticket for the Oscar, no need for a story. Although,this movie had a story that no kid or adult could understand "
Ezt írta a retardált a Csillagok Háborújáról és ezért adott rá 1 pontot.
Az Ébredõ Erõ negatív szavazóknál NEM ez a helyzet!

És a The Force Awakens jó szavazóknál meg ez a helyzet:
http://www.imdb.com/title/tt2488496/reviews?filter=love
Nem másolom be az egészet mert hosszú, de ilyen faszságok vannak benne:
"his movie hits every conceivable emotion"
Hazugsággal indít.
"Nowadays ..."
Aztán mindenrõl beszél csak a filmrõl nem.
"Yes, the plot and beats are VERY similar to A New Hope, but that was a great movie. If it ain't broke, don't fix it"
Ez az, nézzük meg ugyanazokat a filmeket mindig. SOHA TÖBBET NEM KELL ÚJ! Hogy lehet valaki ennyire sötét?
"The Han and Leia scenes ... feel natural and factor into the plot"
Ez sem igaz. Leírja az igazság ellenkezõjét saját indokként. Milyen elképesztõ mértékû sötétség kell ehhez, vagy mennyi pénzt kap valaki ezért?
"Adam Driver brings unexpected depth to Kylo Ren"
Ez mondjuk speciel igaz, de ez pont hossz rossz a filmben.
"John Boyega is great as Finn"
Hát nem az. Egy borzalom, és sokan alig várták hogy eltûnjön a fenébe ez a fekete Jar-Jar.
"The cinematography is incredible. The camera never moved around in the originals. Here, it follows around the action ..."
A sz*r törtneterõl egy szót sem ír végig, mert az sz*r!

A legelsõ posztokat másoltam ide mindkettõbõl, de nagyjából mind hasonló jellegû mindenhol.


Tehát az érvelés hogy "azok vannak többségben, akiknek tetszik", sz*rt sem ér, mert már az sem biztos hogy igaz, nemhogy esetleg igazuk lenne azoknak akik szerint ez jó film!
Semmit sem voltak képesek eddig indokolni értelmesen. Sem itt sem külföldi topikokban.
1/10
sawyerx 2016 febr. 15. - 14:55:41 1/10
(2089/2837)
Szerintem a rekordokat és a bevételt nem kell idekeverni, mert én például gyanútlanul mentem be a moziba, és fogalmam nem volt, micsoda szennyet kapok...
Spunk Ransom 2016 febr. 15. - 13:25:18
(2088/2837)
Ja, elírtam. :D Tegnap volt a 8.
Nem vagyok a Disney támogatója, konkrétan lesz..om, hogy melyik nagy stúdióhoz tartozik. Régi rajongó vagyok, aki a IV.-V.-VI.-on nõtt fel, akinek a prequelek nem tetszettek. Nekem tetszik a VII, ilyen egyszerû. Van akinek meg nem. Viszont azok vannak többségben, akiknek tetszik. Ezt mutatják az adatok is (bevétel, rekordok, stb.) A savazó kisebbség, pedig akkor is csak kisebbség, még ha nagyon hangosan óbégat is. :D
eIemes 2016 febr. 15. - 13:00:40
(2087/2837)
A gyûrûk urát nem arra hoztam példának, hogy az maga a tökéletesség.

Csak arra, hogy ha valami elsõ rész, attól még nem kell rosszul megcsinálni.

És ez a film rosszul van megcsinálva. Nem a történet. Hanem a film.
2/10
jani-wan 2016 febr. 15. - 12:55:04 2/10
(2086/2837)
"A filmnek vannak hibái/kritikái, de a világtörténelem nem látott még olyan filmet, ami mindenki tetszését elnyerte volna. … Mindenki mást szeret."
De a tetszés/nemtetszés oka lehet objektív és szubjektív.
Amit mondasz az csak a szubjektív nemtetszés okát magyarázza, és semmi köze ahhoz a sok borzalomhoz amikre objektív módon lett rávilágítva, ergo a nemtetszés maximálisan létjogosult, míg nincs logikus ellenérv.
És bizony eddig egy sem volt ilyen, pedig többen is próbálták.
Ezt a filmet szubjektíven lehet szeretni, objektíven nem.

"„Tetszenek” azok a hozzászólások, amik azt taglalják, mért Rey kezében kötött ki a fénykard. Van, aki a fizikát is beleszõtte"
Szerintem meg a Star Wars univerzumban nincs olyan hogy egy fénykard „beszél” valakihez. Soha nem is volt és soha nem is lesz, csak egy 'ZS kategóriás' szemétben. Egy fénykard az nem Szauron gyûrûje! Persze nyilván vannak olyanok is, akiknek az is tetszett volna ha a néger takarító/rohamosztagos vulkáni agyegyesítéssel segít megtalálni Rey szüleit, de attól még az egész akkor is f*szság marad, ami NEM Star Wars.

"... de van egy kitalált történet, ami már évtizedek óta megvan. Lényegesen attól nem határolódhat el a Disney ..."
A kitalált VILÁG a lényeges. És az egyik legsarkalatosabb érv a film ellen, hogy Abrams pont ettõl 'határolódott el' nagyon sok ponton.

"... és teljes egészében kell majd nézni ahogy összeáll majd a történet. "
Ha így lett volna megcsinálva a Star Wars, nem lett volna már Birodalom Visszavág sem.
10/10
Zoldzsiraf 2016 febr. 15. - 12:42:15 10/10
(2085/2837)
Jókat tudsz kérdezni! Csak találgass, nem rontom el a játékod!
A gyûrûk uráról nem fogok itt véleményt nyilvánítani… Amirõl igencsak tudnék negatívan IS írni.
A véleményem írtam le, és ha vissza olvasod „Szerintem szerethetõ jó film lett” ez ami pozitívumként említettem, és amibõl egybõl támogató lettem?!
Én vettem a fáradságot és átolvastam majd az egész fórumot, ami után írtam azt amit, elsõsorban Hannal kapcsolatban, és a történet írásról.
De ez a fórumozás olyan, mint a filmgyártás, nem tud mindenkinek megfelelni, spec én nem is szeretnék. De hogy a szövegértés sok embernél probléma…
További szép napot, találkozunk majd a SW8 alatti fórumnál.
eIemes 2016 febr. 15. - 12:10:50
(2084/2837)
"teljes egészében kell majd nézni ahogy összeáll majd a történet"

nagyra értékelem ezt a pozitív életszemléletet, de ilyenkor eszembe jut pl. a Gyûrûk ura, aminek az elsõ része önmagában is jó film volt, meg az összes tévésorozat, amelynek minden epizódját elég jóra kell megcsinálni.
eIemes 2016 febr. 15. - 12:08:24
(2083/2837)
Gratulálok! a Disney arany fokozatú támogatóját tisztelhetjük benned?

Van egy online petíció, hogy a 8. részben énekeljenek is.
10/10
Zoldzsiraf 2016 febr. 15. - 12:07:49 10/10
(2082/2837)
Spoilert tartalmazhat

A filmnek vannak hibái/kritikái, de a világtörténelem nem látott még olyan filmet, ami mindenki tetszését elnyerte volna. Ennél a filmnél, egyes jeleneteknél a Disney kikérte a „rajongók” véleményét. Szerintem ez nagy hiba, kiindulva a fentebb említett dolgok miatt… Mindenki mást szeret. „Tetszenek” azok a hozzászólások, amik azt taglalják, mért Rey kezében kötött ki a fénykard. Van, aki a fizikát is beleszõtte. Köszönöm!
Han Soloval kapcsolatban, meg biztos hogy „meghalt”. Anno Õ csak egy epizódban szerepelt volna, de a karaktere ezt nem tette lehetõvé, és így mégis szerepelt a 4-5-6-ban. Azt hogy most is láthattuk az bonusz, és az utolsó alkalom volt a SW-ban.
Ami meg a Disney ellen irányul, az hogy történetileg rosszul írta/rendezte meg… Lucas eladta a jogokat, de van egy kitalált történet, ami már évtizedek óta megvan. Lényegesen attól nem határolódhat el a Disney, azaz nem írhatja át teljesen. Ahogy mások is írták, ez egy átfedõ sztori lesz/lett – szerintem is – és teljes egészében kell majd nézni ahogy összeáll majd a történet.
Ami meg az Én kritikám, hogy tényleg kitalálhattak volna valami mást, ami az új csodafegyver elpusztítását illeti, mert a hasonlóság a 4-el kicsit tényleg zavaró lehet, de ami engem a legjobban bosszantott. hogy 3D-ben néztem.
Szerintem szerethetõ jó film lett, kellõ humorral – valakinek ez sem tetszik, mint ahogy egyes epizódokban a szerelmi szál.
Spunk Ransom 2016 febr. 15. - 11:21:37
(2081/2837)
Imádom ezt a filmet! <3 Fantasztikusan jó! 9x láttam és nem tudom megunni.
Alig várom áprilisban a DVD-t.
Zsul 2016 febr. 12. - 23:21:59
(2080/2837)
Amint korábban írtam ma este volt szerencsém harmadmagammal megnézni a filmet! Nem írom le még 1x ugyanazt, amit elõbb leírtam, és amit rengeteg kritikus hozzászóló (a fórumon senki se Han, inkább hozzá Solo:)) már leírt korábban.
A film nézése közben meghatott Han feltûnése, meg amikor, mi nézõ elõször járhattuk be a Millennium Falcon-t.
Egyetlen egy dolgot emelnék ki: egyetértve az itt elhangzó kritikákkal, engem azért valamelyest megnyugtatott a rohamosztagos srác következõ mondata: "Nem akartam többet ölni értük." - Értsd az Elsõ Rendért. Ez a megfogalmazás valamelyest enyhít a körülményein. De tényleg idiótaság, hogy egy rohamosztagosnak nevelt egyén takarítói minõségben kap szolgálati lehetõséget egy bázison... mind1.:) A legjobban úgy lehet összegezni, hogy ha nem Star Wars univerzum folytatása lenne, akkor senki nem hõbörögne ennyit. Elmegy kategória. Egyszer nézhetõ kategória. De se egy Terminátorban (lásd Terminátor 5), se egy Star Wars-nál ez NEM elég! Rendben, csináljanak többségében családi, szórakoztató kaland-látvány-akció filmeket. Ok. De már meglévõ jó film-univerzumokat tessék ezzel a stílussal békén hagyni! Terminátornak, Star Trek-nek, Star Wars-nak valódi folytatások kellenek, olyanok, amik jó történettel rendelkeznek, jól átgondoltak, s miközben nézzük a filmeket, lássuk, hogy akik ezekben az univerzumokban alkottak SZERETTÉK, amit készítettek.
Zsul 2016 febr. 12. - 03:45:51
(2079/2837)
Nekem az fáj, hogy hatalmas nagy ziccert hagytak ki! Mindenki kíváncsi lenne arra, hogy mi is történt az eredeti sw univerzumban 30 év elteltével. Mi lett a szereplõkkel, mi van az egyéni történetükkel és persze a "történelmi" helyzettel. Nah ez maradt most ki! Még élnek az eredeti trilógia fõbb színészei... velük kéne valami jót kezdeni! Persze ok, kellenek a fiatal színészek is, új történeti szálak is... ezért is maradt mindenkiben hiányérzet. Folytatás helyett ökörködés családi csomagolásban. Persze ez itt a fórumon sokszor le lett már írva. A Disney régi munkásságát persze én szerettem, gyerekként is. Gondolok itt a filmekre is. Hogy csak egy példát mondjak:
Nehéz napok egy Föld nevû bolygón. Én ezt mai fejjel visszanézetem - persze online, magyarul. Ma is tetszett. Természetesen az SW-t és a dizni egyéb gyerekeknek készült produkcióit nem lehet összemérni, DE! Ott van pl. az SW Rebels animációs film is. Megint nem egy mozifilm kategória, tudom, de azt bezzeg a saját dizni stáb jól megoldotta! A probléma szerintem ott van, hogy George Lucas nem azért adta el a dizninek, hogy azok aztán kiadják a munkát hálivúd éppen aktuális üdvöskéjének! Ennyi erõvel Lucas eladhatta volna mindjárt valami hálivúdi produkciós cégnek! Vajon a Dizni miért nem merte házon belül megoldani? Nem találtak maguk között nagy SW rajongókat, akik élve a fent említett ziccerrel, átérezve a történelmi lehetõséget belelovalták volna magukat a forgatókönyvírásba... és alkottak volna valami igazán jó, Han-hoz, Luke-hoz, Leia-hoz, úgy egyébként SW-hez méltó folytatást?! Ezek költõi kérdések, hiszen már itt is leírták korábban, hogy a biztos anyagi haszonra mentek. Arra meg ugye a recept a "végy bármilyen ismert, híres univerzumot, majd csinálj benne/vele történetet családi szórakoztató látvány-akció film stílusban". Ja, hogy emiatt meghal az eredeti univerzum? Kit érdekel, majd dühükben írnak a rajongók a netes fórumokra...:) Egyébként holnap megnézem a bátyámmal a moziban, majd leírom, hogy milyen volt személyesen átélni...:)
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 11. - 22:46:53 2/10
(2078/2837)
A legjobb amit láttam amit rajongók gyûjtésébõl és lelkesedésbõl készítettek, az néhány "új" original Star Trek epizód.
Star Trek Continues Ep1 - Pilgrim of Eternity
https://www.youtube.com/watch?v=3G-ziTBAkbQ
Teljesen profi.
A színészek is valódi színészek.
Így kell ezt valahogy.