Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 15:52:02
(2257/2837)
:DDD Ez jó!

Egyébként mitõl jobb egy Sith, mint egy Ren? Kylo Ren-rõl már sok vita volt, de akkor is csak azt tudom mondani, hogy õt unpolished és unfinished állapotban láttuk most. Nem kell felróni neki azt, hogy még csak most lesz befejezve a kiképzése. Ezerszer elmondtuk már, akiknek tetszik, hogy Anakin sem Darth Vaderként "született". Szerintem a legizgalmasabb és legígéretesebb gonosz az egész SW-ban. Ja..és nem ér azzal jönni, hogy hisztizett 2x. Jól tudja mindenki, hogy Anakin is hisztizett és ripacskodott.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 22. - 15:51:51 1/10
(2256/2837)
ennek lehetett volna ez is a cime:

"8 dolog,ami miatt még a környékét is kerülni kell a 8.résznek" :D
2/10
jani-wan 2016 febr. 22. - 15:40:07 2/10
(2255/2837)
+ 2 bejegyzés mára. :)

8 dolog, ami miatt bitang jó lesz a Star Wars 8

1. A néger rohamosztagost akkor látjuk utoljára mikor eltemetik Jar Jar Binks mellé
2. Kylo Ren helyett normális "Sith" lovagot kapunk ellenfélnek
3. Han Solo életben van
4. Luke is szerepel benne
5. Artu és Thripio is benne lesz, és egyiknek sem lesz piros karja
6. Visszatér Yoda szelleme
7. Kiderül hogy az 7. rész csak álom volt. Rémálom.
8. Kiderül hogy valójában a Lázadók megszerezték az uralmat a galaxis jó része fölött, de a Birodalom még erõs.

+1. Az Erõ használata megint normális lesz, és nem ez a baromság
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 15:17:42
(2254/2837)
Vili. Nem CSAK neked nem tetszik.. és nem CSAK nekem tetszik.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 22. - 15:15:40 1/10
(2253/2837)
nem CSAk szerintem
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 15:12:39
(2252/2837)
+ 1 bejegyzés mára. :)

8 dolog, ami miatt bitang jó lesz a Star Wars 8

1. Luke talán elmondja, mit csinált eddig a szigeten
2. Kiderül, ki Rey apja
3. Megtudjuk, kicsoda Snoke fõvezér
4. Megismerjük végre Kylo múltját és Ren Lovagjait
5. Miért hagyta ott Leia az Új Köztársaságot?
6. Ez lesz az új trilógia Birodalom visszavágja
7. Phasma kapitány visszatér
8. Benicio del Toróval bõvült a stáb

http://port.hu/article/39154
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 14:59:50
(2251/2837)
A baljós árnyak egy kritikán aluli tákolmány. A Klónok támadása már jobb volt és elsõ helyre tenném a prequelekben a Sithek bosszúját.

Az én sorrendem a következõ:

1. A Birodalom visszavág
2. Új Remény
3. Ébredõ Erõ
4. A Sithek bosszúja
5. A Jedi visszatér
6. A klónok támadása
7. Baljós árnyak
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 14:55:19
(2250/2837)
Szerinted.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 22. - 14:54:10 1/10
(2249/2837)
lehet lehúzni az elõzménytrilógiát,de akkor is magasan veri ezt a szánalmat
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 14:42:27
(2248/2837)
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 13:50:27
(2247/2837)
"Luke Skywalker: Hogyan halt meg apám?

Obi-Wan Kenobi: Egy ifjú Jedi lovag, Darth Vader -aki a tanítványom volt, míg rossz útra nem tért- segített a Birodalomnak felkutatni és kiirtani a Jediket. Az õ árulása lett apád veszte is. Kipusztultak a Jedik szinte mind egy szálig. Vader engedett a sötét Erõ delejes csábításának."

Hát ezt lehet úgy is nézni, hogy már tudta, hogy mi lesz a folytatásban, meg úgy is, hogy nem. Mindenesetre ez egy olyan mondat/gondolat volt, amit kiválóan lehetett úgy is folytatni, ahogy a meg is tette a Birodalom Visszavágban.
2/10
jani-wan 2016 febr. 22. - 13:38:29 2/10
(2246/2837)
De nyilvánvalóan az a magyarázat, csak meg van a lehetõség egy ilyen elmélet gyártására, és akkor nem lesz zavaró elem.
Viszont nem a Jedi visszatérbõl idézz, hanem a Csillagok Háborújából. Ott ez így hangzott (nagyjából, mert fejbõl írom):
"A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of my before he turned to evil, helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father."
És ha megnézi az ember a jelenetet akkor Kenobi úgy adja elõ a jelenetet, hogy nem biztos hogy a teljes igazságot mondja, inkább úgy tûnik hogy a "saját szemszögébõl" adja elõ a történetet, azaz terel mint egy juhászkutya.
A színészi játék kapcsán amire itt pontosan gondolok, hogy kényelmetlenül, feszengve adja elõ a sztorit. És ebbõl lehet következtetéseket levonni. Ki ilyet, ki olyat von le, de mivel a lehetõség nyitva van, így igazából ezzel nincs kontinuitási probléma.
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 13:27:41
(2245/2837)
Nem inkább az a magyarázat erre, hogy az elsõ filmnél Lucas még nem gondolta, hogy Darth Vader Anakin Skywalker lenne. Csak arról volt, szó, hogy Darth Vader megölte Luke apját, aki Jedi volt. Obi-Wan utólag magyarázkodott, persze: " Apádat elcsábította az Erõ Sötét oldala. Megszûnt Anakin Skywalker lenni, és így lett Darth Vader. Amikor ez megtörtént, apád, aki jó ember volt, elpusztult. Tehát amit mondtam, igaz ... bizonyos szemszögbõl nézve." Mikor nagy siker lett az elsõ rész és benne volt a pakliban a második, akkor ötlötte ki Lucas papa, hogy Darth Vader igazából Anakin Skywalker.

Nem baj, mondom..nekem így is nagyon tetszik az eredeti trilógia. A sok tökéletlenséggel és logikai és filmes hibákkal együtt is. :)
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 22. - 13:18:06 2/10
(2244/2837)
" Szóval nem kéne ennyire szigorúnak lenni J.J.-vel és sportból kritizálni."
De ezek amiket felsorolsz MIÉRT hibásak?
És az meg hogy "sportból" az egy f*szság. Sõt HAZUGSÁG.
2/10
jani-wan 2016 febr. 22. - 13:15:33 2/10
(2243/2837)
Ja ez nem túl logikus. DE akkor még nem volt illogikus, mert SENKI sem tudta, hogy ki kinek a rokona! Így ez NEM volt hiba a 77-ben.
Lehetséges több logikus magyarázat is.
1. Talán a Tatuinon a Skywalker név olyan elterjedt mint nálunk a Kovács.
2. De logikusabb például egy olyan magyarázat, miszerint nyilvántartásba sem került ezen a néven. És ha belegondol az ember, már ha ezen gondolkodik, akkor azonnal feltûnik néhány fontos részlet.
Az élete nagyjából az Otthona, Toshi állomás, és Anchorhead között zajlott.
A birodalmi akadémiára még nem adta be a kérelmet.
Az igazoltatáskor sem mutatott fel semmiféle iratot.
Ezek a tények.
Így viszont könnyen lehet, hogy hivatalosan nem is ezen a néven volt nyilvántartva. Elég annyira elrontani a születési papírt kitöltéskor, hogy Luke Skywalker helyett Luke Skywaker van odaírva, és kész is. Kutyának nem tûnik fel egy adatbázisban, fõleg nem egy ilyen "porfészekben". Mert az is nyilvánvaló hogy nem nagyon volt õ szem elõtt ott a sivatag közepén, ami mondhatni "a legtávolabbi hely az univerzum fényes központjától".
Na nem mintha kereste volna bárki is, mert akik esetleg keresték volna, nem tudták hogy megszületett.
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 12:58:19
(2242/2837)
Hát persze, utólag minden megszépül. :) De persze, hgy ütõs volt. Soha, addig semmi ilyesmit nem volt, persze, hogy mindenkinek betalált. Jókor csinálta, jó helyen. Pedig innen-onann nyúlt hozzá, de mégis úgy tudta megcsinálni, hogy újszerû legyen. A kultikus, ûrben úszó betûket például a 30-as évek közkedvelt sci-fi szériájából, a Flash Gordonból kölcsönözte. :) Vagy a két kézzel markolt fénykardot Kuroszava szamurájaitól. Késõbb a IV. epizód: Egy új remény alcímmel is ellátta a sivatagbolygót, galaktikus zsarnokot és a többi, kötelezõ Flash Gordon-elemet felvonultató filmjét, tovább erõsítve az illúziót, hogy a nézõk egy matinéelõadásokat idézõ, hosszabb történetfolyam töredékét látták.

Ettõl függetlenül én is nagy rajongója voltam és vagyok a SW világának (kivéve az elõzmény trilógia). Szóval nem kéne ennyire szigorúnak lenni J.J.-vel és sportból kritizálni.

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/09/17/honnan_lopta_lucas_a_csillagok_haborujat/
eIemes 2016 febr. 22. - 12:22:49
(2241/2837)
Lucas úgy csinálta meg a filmet, hogy nem kellett semmit elmagyarázni, mégis ütõs volt :-)
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 12:15:12
(2240/2837)
Jaja. :D De most pl. sokaknak az volt a baja, hogy nem magyaráznak el dolgokat, Lucasnál meg jó volt, hogy semmit nem magyarázott el? ;-)
Valamelyik nap meg azon gondolkodtam, hogy ha Luke-ot el akarták rejteni a Tatooine-on, hogy az apja ne találja meg, miért Skywalker néven rejtették el. Poén. :)
eIemes 2016 febr. 22. - 11:38:53
(2239/2837)
tudod, mekkora siker lett volna a 77-es star wars, ha útmutatót kellett volna olvasni hozzá :-)
Spunk Ransom 2016 febr. 22. - 11:26:50
(2238/2837)
Eszembe jutott valami a hétvégén, gondoltam megosztom veletek. Sokan kérdezgetik, hogy mi ez az Elsõ Rend, mi van a Köztársasággal (ami Új Köztársaság lett), miért olyan kicsi az ellenállás. Ezekre a válasz mind részletesen benne van az Ébredõ Erõ képes útmutatóban.