5/10
idõjós1010 2016 ápr. 19. - 17:59:42 5/10
(2696/2836)
Nos, hát elõször is köszönöm. Viszont ami a cikket illetõen, összesen egyetlen dologban fogunk tudni csak egyetérteni, valóban nem az Ébredõ erõt szapulja, és a többi részt sem. Ellenben az önjelölt kritikusokat igen. Pedig néhány tõlük átvett idézettel, szívembõl egyet tudok érteni magam is. Bár anyit elismer a cikk írója is, hogy nem volt ez a rész akkora nagy durranás, sokkal inkább bemelegítés. Ehhez pedig én még saját véleményként annyit fõznék, hogy reménykedjünk, ennél valóban telik többre is a Disney-tõl, mert továbbra is tartom azt, hogy sem látványban, sem tartalomban nem préselt a film, képzeletbeli moziszékemhez.
"vajon akkor is mûködött volna a film, ha egybõl belecsapnak egy teljes egészében más cselekményû történetbe"
Én úgy vélem, hogy márpedig pontosan ez történt. Bár nem emlékszem már igazán a hatodik részre, de ez semmiképp nem kapcsolódott hozzá. Kaptunk összesen négy teljesen új karaktert, plusz Han Solo, aki az egyetlen összekötõ kapocs, és róluk szól a teljes film. Véleményem szerint Solo is csak azért lett belerakva, hogy kölcsönözzenek némi nosztalgiát is ennek a folytatásnak. Luke-ot keresik az egész részben, de õ sem jelenik meg a vásznon, pedig ugye jól emlékszem hogy a csillagok háborúja körülötte forgott végig ?
"Úgy kellett megismernünk mindet, mintha mindig is részei lettek volna a történetnek, pedig ez a rengeteg régi emlék, valójában csak egy jó kis trükk."
Nekem errõl a mondatról rögtön vitánk fõ tárgya, kylo ren ugrott be, és az õ tekintetében, tökéletesen egyet is értek. Úgy kellett õt nézni, mintha a nagy SW múlt része lett volna, pedig nem így történt. Viszont ez nem trükk, hanem egy kényszer.
"Vannak köztük egy páran, akik nem nagyon bontakoztak még ki, és ezt õszintén szólva, akár hibának is felróhatnám, de jól tudjuk, hogy sokkal több arc van a filmen belül, mint amennyit képes lenne elbírni. Ha mindenkire kellõ idõt szakítottak volna, akkor egy 3 órás, elnyújtott cselekményû epizód lett volna az eredmény. Kellettek a régi figurák, méghozzá nagyon, de rájuk is ugyanúgy idõt és teret kellett biztosítani, ami néhány új szereplõ bemutatásának a rovására ment." Bizony. Fõ karaktereink a teljesen ismeretlen homályból jöttek, és véleményem szerint a film legutolsó képkockájáig sem igazán változott sokminden. Mégis azt "követelték" a nézõtõl, hogy az elsõ perctõl kezdve izguljanak velük együtt, azok sorsán. Én nem tudtam, és ez a fõ bajom. "Nagy ügy... lesz még két rész, hogy mindenkit közelrõl is megismerhessünk." Sokra megyek vele, (mondom én), ha már egyszer agyoncsapták ezzel az egész hetedik részt.

Egyenlõre ennyi. Aztán majd tovább olvasom, de nem akarom nagyon elnyújtani ezt a hozzászólást, mert egyre nehezebb lesz róla vitázni :-D
10/10
mudibarát 2016 ápr. 19. - 17:49:16 10/10
(2695/2836)
Azért az, hogy ez a rész 6,3 ponton, a Klónok támadása pedig 8,3 ponton áll, kissé undorító. Ég és föld a kettõ. Nem értem a sok utálkozó embert. Oké, ha nem tetszik a film, de 1 pontot adni túlzás. A számomra legkevésbé szimpatikus filmnek, amit én szemétnek gondoltam, még annak is adtam 4 pontot, mert végig tudtam nézni (bár ne tettem volna), és legalább fektettek bele energiát...
Már csak a díszletekért, fényképezésért, és kameramunkáért megérdemel 5 pontot a film, még ha nem is tetszett a történet, illetve 1-2 karakter.
Na mindegy, tudom én, hogy milyen közösség a port.hu. Elnézést, csak kicsit felháborodtam.
5/10
idõjós1010 2016 ápr. 19. - 17:18:28 5/10
(2694/2836)
Igényelne némi idõ ráfordítást, de leginkább elõzményt, elõéletet minden drámai jelenet. A drámának úgy vélem az volna a lényege, hogy egy végigkövetett emberi sors kifejletét tudjuk megélni, a lehetõ legnagyobb beleérzéssel a karakterbe. Számomra sajnos lehetetlen elvárásnak tûnik, egy meg nem ismert karakter, lelki vívódásait átérezni . Nyilvánvalóan minél jobban ismerjük õt, annál mélyebb lesz a beleérzõ képességünk. ha nem ismerjük, akkor lehet õ akárkinek a gyermeke, nemfog sehogysem érinteni a dolog. Kb mint amikor meglátsz egy idegent az utcán dühöngeni, vagy beszélni magában. Nézel rá furcsán, és talán még ki is neveted. Azt gondolod majd róla, teljesen buggyant, pedig nem. Lehet hogy 10 év gyötrelme épp abban a pillanatban szakadt ki belõle.
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 15:23:52
(2693/2836)
Ilyen elképzelések is vannak. Ez persze csak akkor lenne oké, ha nincs rokoni kapcsolat. Mindenki meg van gyõzõdve róla ***** SPOILER ***** hogy Rey Luke lánya ******* SPOILER VÉGE **** (bár ez is csak feltételezés).
offtopic
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 14:36:57
(2692/2836)
Nem vagyok moderátor, csak egyszerû felhasználó, ennél foga nem tudok senkit letiltani.
Viszont, ha tényleg nem maradsz nyugton és kötözködsz - olvashattad lentebb - be fogják zárni ezt a topikot.
Akkor pedig mindenki tudni fogja, hogy ez miattad volt, mivel rajtad kívül senki nem kötözködik.
Nem hiszem, hogy szeretnéd, hogy bezárják, mert akkor hova jársz majd, ahol az észt oszthatnád?
2/10
jani-wan 2016 ápr. 19. - 14:04:12 2/10
(2691/2836)
***SPOILER-t tartalmaz***

Ez elég hosszú, így egyenlõre nem tudok jelenleg foglalkozni vele érdemben, máshogy meg nincs értelme. Majd talán jövõ héten tudok rá idõt szakítani.
De a kiemelt idézetre viszont reagálok:

"Darth Vader a maga idejében, egy tipikus gonosz hõs volt, akinél nem is kellett nagyon keresgélni a miérteket, egész egyszerûen gonosz volt és kész."
Vader elõtt nem volt SEMMI amirõl tudtunk.
Kylo elõtt volt VALAMI amirõl tudtunk.
És ez egy RENDKÍVÜL fontos részlet, amit muszáj figyelembe venni.

"Csak az elõzménytrilógia adott válaszokat a kérdéseinkre..."
Viszont a Csillagok Háborúja esetén nem volt igazán igény arra hogy Vader-be jobban belelássunk, így nem is voltak kérdések. A kérdések valójában a Birodalom Visszavág miatt fogalmazódtak meg.
Kyloban bele kell látnunk már egybõl az elején, mert az õ hátterérõl már van rengeteg infónk.

"Az a vicc, hogy a filmet megszólják azért, mert túlságosan ismerõs... "
Nem azért szóltuk meg mert "túlságosan ismerõs", hanem azért mert REMAKE, szóval az a vicc hogy volt pofája ezt a hazugságot leírni.

"de Kylo-tól viszont elvárták, hogy egy Darth Vader utánzat legyen ..."
Lehet hogy van aki igen, de a legtöbb 'hater' nem mondott ilyet. Kyloval az a baj hogy szar, és nem az hogy nem egy Vader utánzat. Maul sem volt az, Count Dooku sem volt az. Mégis mûködtek.
Így ez is csak egy hazugság.

"Itt azonban szeretnék mindenkit emlékezetni rá, hogy ez a trilógia kezdete..."
Ez az érv bûzlik. Mint a Prometheus-nál. Példának okáért a Gyûrûk ura is kezdettõl fogva trilógia volt, mégsem kellett így mentegetõzni, mint ennél. Tehát lehet jól is csinálni.

"egy pár pillanat erejéig csalódás volt, hogy Kylo szinte egyáltalán nem hasonlít se Solo-ra, se Leia-ra..."
Nem is kell hogy hasonlítson. Mondjuk az egy hátrány hogy egy lóra hasonlít. A csalódás inkább ez, és nem csak pár pillanatig tart.

"mintha csak a fiatal Anakint látnám..."
Pedig mégsem.
Ez már az az eset amikor valaki képes magával is elhitetni dolgokat mert hinni akar valamit. Valószínû hogy próbálták azt is utánozni, de csúnyán elrontották.

"Nem egy nagymester szintû gonosz"
Lézer megállítása a levegõben.
Gondolat olvasás.
Force push.
Szóval milyen a nagymester szint?
Az amikor nem gyõz le kardvívásban egy kezdõ lány?

"Azért ez a picsogó kislány nem volt veszélytelen…végül is csak lemészárolta Luke tanítványait, valamint saját apját is.. tényleg minden elmondható róla, csak épp az nem, hogy gonosz. ;-)""
Mármint a hülye aki ezt leírta az szerint, mert a valóság sokkal inkább az hogy azért mészárol mert egy labilis, identitászavaros, lelkibeteg nyomorék.
És nem azért mert gonosz! Az ilyenek azok akiket nem börtönbe zárnak hanem elmegyógyintézetbe.


Nos ennyi után már nem vagyok biztos benne, hogy az egészet el akarom olvasni. Gyakorlatilag az össze kijelentése, következtetése hibás és rossz.
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 14:01:07
(2690/2836)
Meg fogom rendelni a könyvet hamarosan, mert mire az ideér és lefordítják, szakállt ereszt az ember. Sok olyan adalék és érdekes plusz info van benne, ami a filmben nem volt, bár teljesen hû a forgatókönyvhöz. Azoknak lehet jó olvasmány, akik úgy érezték, hogy nem tudtak meg eleget egyes karakterekrõl.

Alan Dean Foster - Star Wars The Force Awakens
1/10
cellasto1 2016 ápr. 19. - 13:53:33 1/10
(2689/2836)
pont lesz*rom
mióta a hola-t kitalálták chrome-ra meg a tor böngészõt pont nem tartanak vissza ilyennel :)
tiltogasson,ha ez jó neki :))
1/10
offtopic
cellasto1 2016 ápr. 19. - 13:51:17 1/10
(2688/2836)
ezen még kajla is elsírta magát :D
1/10
cellasto1 2016 ápr. 19. - 13:47:33 1/10
(2687/2836)
és még hányszor akarsz kitiltani? :D
az ip-tiltást bezzeg velem megcsinálod,de a sok spammer szarral nem..

szánalmas
offtopic
moderator2 2016 ápr. 19. - 13:36:54
(2686/2836)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, fejezzétek be egymás sértegetését, különben még több hozzászólást törölni fogunk, végsõ esetben pedig bezárjuk a topicot! Elõre is köszönjük az együttmûködéseteket!

Üdv,
PORT.hu
Fórum
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 12:43:31
(2685/2836)
Tudjátok, hogy kirõl nem hallani itt soha? Kíváncsi lennék, hogy mik a vélemények vele Hux-ról. Nekem eddig olyan semleges, bár világos, hogy verseng Kylo Rennel Snoke elõtt.
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 11:17:45
(2684/2836)
.
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 10:51:29
(2683/2836)
Tudom, hogy te tényleg nem a veszekedés miatt írsz, hanem meggyõzõdésbõl. Ezt a cikket neked is el kéne olvasni az elsõ betûtõl az utolsóig. Maximálisan egyet értek az írója minden szavával.

https://www.gamekapocs.hu/tag/afterlife/blog/9930/star_wars_vii_elszunnyadt_az_ero


"Darth Vader a maga idejében, egy tipikus gonosz hõs volt, akinél nem is kellett nagyon keresgélni a miérteket, egész egyszerûen gonosz volt és kész. Másrészt tudtuk, hogy nagy ereje van. Csak az elõzménytrilógia adott válaszokat a kérdéseinkre, de alapjaiban véve Dart Vader karaktere nem volt túlbonyolítva a 4-5-6-ban. Az a vicc, hogy a filmet megszólják azért, mert túlságosan ismerõs, de Kylo-tól viszont elvárták, hogy egy Darth Vader utánzat legyen és szerintük, meg se közelíti azt a szintet. A slussz poén, hogy Kylo is szeretne Vader nyomába érni. Itt azonban szeretnék mindenkit emlékezetni rá, hogy ez a trilógia kezdete. Nekem egy pár pillanat erejéig csalódás volt, hogy Kylo szinte egyáltalán nem hasonlít se Solo-ra, se Leia-ra. Aztán kicsit visszább tekertem az epizódokban és megakadt a szemem a fiatal Anakinon, aki ugye a hírhedt nagypapa. Egybõl szembe tûntek a hasonlóságok. A hajstílus, a személyiségi típus… mintha csak a fiatal Anakint látnám, természetesen másképp. Nem egy nagymester szintû gonosz, mindössze egy tanítvány, aki iszonyatos nagy kétségek között vergõdik, de mégis a rossz oldalon áll. Büszke magára, hogy a sötét oldal lovagja, és látszik is, hogy nagyon Darth Vader-ré akar válni. Ezen célja elérésében még arra is hajlandó,volt, hogy megölje a saját apját, még ha az legbelül óriási fájdalommal is töltötte meg õt. Rey volt az aki sikeresen elbizonytalanította, hogy Vader nyomága érhet, talán ezrét is akarta apja megölésével mindenáron bizonyítani, hogy hû a sötét oldalhoz. Azért ez a picsogó kislány nem volt veszélytelen…végül is csak lemészárolta Luke tanítványait, valamint saját apját is.. tényleg minden elmondható róla, csak épp az nem, hogy gonosz. ;-)"
Spunk Ransom 2016 ápr. 19. - 10:32:01
(2682/2836)
Te azért elég értelmes és jóindulatú embernek tûnsz, fõleg nem írsz ocsmány szavakat. Van itt egy jó kis olvasmány, amit valamelyik agysebész azért tett be, mert azt hitte, hogy ez egy SW-t fikázó cikk, de olyan agyatlan volt, hogy el sem olvasta rendesen és nem vette észre, hogy ez pontosan az ellenkezõje. :)

Szóval, olvasd el, elejétõl végéig. Választ kapsz az összes kérdésedre. Kylo Rennel és az összes általad nem értett dologgal kapcs:

https://www.gamekapocs.hu/tag/afterlife/blog/9930/star_wars_vii_elszunnyadt_az_ero
1/10
cellasto 2016 ápr. 19. - 10:15:34 1/10
(2681/2836)
jaja,még a kisgyerek a baljós árnyakban is hitelesebb volt,mint ez a szerencsétlen emos :D
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 19. - 09:47:20
(2680/2836)
Ezt mondjuk nem tudtam, hogy a drámai színjátszás lényegét másodpercekben mérik. ;)
5/10
idõjós1010 2016 ápr. 19. - 09:30:12 5/10
(2679/2836)
Mondom, lehet rajta viccelõdni, csak tudod a gond akkor is az, hogy a semmibõl rángattak elõ egy taknyost, akinek a személyiségébõl csak annyit ismerünk meg 2 percben, hogy vívódik a sötét, és a jó oldal között. Arról meg fogalmunk nincs, hogyan jutott el idáig. Az sem igazán jött át, hogy nagy harcos volna. Gyönge, esetlen, és nagyon bizonytalan, no meg fiatal karakter õ, nagy hatalommal a kezében, akiben a szorongás mellett, a rettegés is ott van saját vezére elõtt. Darth Vader-nek még ha csak utóbb is, de szépen végigvezették az elõéletét. Volt karakterfejlõdés, és én ezt nagyon tudtam díjazni.
Ami Lukot illeti, még ha nem is tudtunk róla sokat, de róla szólt a film. Fõ karakter volt, rengeteg játékidõvel. Volt ideje kibontakozni a személyiségének. Kylo Ren-bõl annyit láttunk, hogy dühöng, meg szorong, oszt csõ. Nemsok játékidõt kapott erre sem.
Azt mondod nem hü.ly.ék a nézõk, én meg azt tudom neked erre mondani, hogyha meg lehet velük etetni bármikor egy semmibõl elõhúzott gyereket, akirõl még semmit nem tudunk, de máris lelki nyomorék, akkor minden részben elõ lehetne kapni egy fõgonoszt, aki valakinek a sosem látott gyereke, unokatestvére, kisöccse....stb, és ez több mint gáz. Semmilyen szinten nem kapcsolódik az elõzõ részekhez, csak egész egyszerûen utólag bele lett tuszmákolva, mert kell, és kész. Agyatlan, barbár megoldás.
5/10
idõjós1010 2016 ápr. 19. - 09:13:02 5/10
(2678/2836)
Na hát az aztán hatalmas vívódás volt. Mennyi játékidõt kapott összesen, az a hatalmas lelki küzdelem, és végsõ döntéshozatal, meg egyebek ami az õ személyiségét adta (?) Kettõ percet !? Talán négyet is ? Egy vadonatúj, teljesen ismeretlen idegen az, akinek valahogy át kellene éreznünk a lelki fájdalmát. Abszurd elvárás. Tényleg nem sértésképp, de szerintem a maskaráján, meg a kardján túl nemsokmindent vagyok hajlandóak észrevenni.
1/10
Alfred White 2016 ápr. 19. - 07:54:45 1/10
(2677/2836)
Szerintem Hayden Christensen jobb volt Vadernek, mint péló ren olyan ren lovagjának vagy minek.