8/10
Omega12 jan. 12. 21:23:51 8/10 Előzmény tesz-vesz
(291/331)
A hozzászólás moderálva lett.
2/10
vkindustrial jan. 12. 18:35:51 2/10 Előzmény Sz. Péter
(290/331)
Ezt még én sem láttam korábban. Nagyon látványos. Majd megmutatom nekik, köszi!
2/10
vkindustrial jan. 12. 15:28:48 2/10 Előzmény Sz. Péter
(288/331)
Az eredeti trilógia tetszik nekik, főleg Darth Vader miatt. Már volt farsangkor mind a kettő Vadernek beöltözve. Az előzmény trilógiából pedig a Sithek bosszúja a kedvencük. Mondanom se kell, hogy itt is Vader a sztár. Az Anakin/Obi-Wan párbajt és Vader készítését időnként még most is kérik Youtube-on. Az újak közül még a VII. jön be nekik, illetve az még nekem is (a napleszívásos idiótaságot kivéve).
Abból a kezdésből még akár jó is lehetett volna az egész.
1/10
tesz-vesz jan. 12. 12:23:31 1/10 Előzmény jani-wan
(287/331)
nekem pl nem sok bajom van jar-jarral, egy ilyen idegesítő, butácska, kicsit aranyos, kajla élőlény. létezhet ilyen. viszont a guruló gömb alakú droiddal sokkal több bajom van, mert azt a technológia hozta létre, célzottan, elvileg mérnökök voltak az alkotók. akkor mondják már meg, hogy egy gömb alakú felszín hogy kaptat fel egy száraz homokdombra? hogyan kapaszkodik bele a sík felszín a homokszemcsékbe? sehogy, mert nem tud megkapaszkodni.
1/10
offtopic
tesz-vesz jan. 12. 12:14:17 1/10 Előzmény Omega12
(286/331)
Sz. Péter jan. 12. 10:44:07 Előzmény vkindustrial
(285/331)
A két fiad egyébként mennyire szereti a IV. V. VI. epizódokat?
8/10
Robi152 jan. 12. 10:24:31 8/10 Előzmény jani-wan
(284/331)
Én nem vagyok diznifan. Jobban tetszettek a régi részek, az újak közül ez az egy tetszett. Azért mert nem írtam részletes kielemzést az nem azt jelenti hogy egyáltalán nem értek hozzá! Sokan mások is adtak a filmre magasabb pontot részletes értékelés nélkül! Erre a fórumra nem az van írva hogy csak szakértőknek, ezért nekem ne is jöjjön senki sem azzal hogy hogyan merek leírni vmit! Egyébként ha elolvastad vna a régebbi hozzászólásaimat akkor látnád hogy elfofadtam olyan véleményét is aki 1 pontot adott! Volt itt olyan is aki egyszerűen elküldte a francia az 1 pontot adókat, érdekes hogy arra nem reagáltatok! A túl komolyan vesziteket meg nem arra írtam hogy részletes elemzéseket írtok, hanem arra hogy képesek egyesek veszekedni ezen! Mindenkinek megvan a saját véleménye és kész!
1/10
jani-wan jan. 12. 09:39:53 1/10 Előzmény Robi152
(283/331)
"Szerintem ti túlságosan komolyan veszitek ezt az egészet..."

1. Ha te nem veszed komolyan amiről beszélsz akkor azt véleményed is tükrözi. És ezáltal a véleményedet sem lehet komolyan venni.
2. Mi az hogy túlságosan? Olyan nincs. Vagy komolyan veszi valaki amiről beszél, vagy nem.
Aki nem veszi komolyan az bebeszéli magának hogy más "túlságosan" komolyan veszi, ami pedig csupán annyi hogy más foglalkozik az adott dologgal, ő meg nem. És van akinek van képe azt felhánytorgatni, hogy vannak kik komolyan veszik amiről beszélgetnek. Hát szerintem ez egy vicc.

"egy kicsit sem tudjátok elfogadni mások véleményét! "

Először is, néhány kivétellel (pl. Omega FF) a többség elfogadja hogy másoknak lehet bármilyen véleménye.
De ha az a vélemény bizonyíthatóan és bizonyítottan nonszensz akkor arra lesz válasz, és ha valaki ezt nem bírja elfogadni az az ő hibája.
Sajnos a Diznifanboyok nem képesek elfogadni a kritikákat, és ezért ostoba kitalációkkal próbálják az vélt igazukat védeni, mint pl. hogy "divat a dizniwars fikázása".
Vagy egyszerűen leírnak egy olyan ostobaságot, hogy " a 9 jól kidolgozott", és kész. Ezt el kellene valamiért fogadni, és tilos rá válaszolni, mert azzal sérül a T. hozzászóló lelkivilága, vagy mi?
Pláne mikor le lett írva hogy egy kaotikus baromság az egész, ahol a rendező a seggéből húzza elő a mistery box-okat, mert szar a történet, és enélkül senki nem jutna sehová, ráadásul a film lényege a Dark Empire másolata.
De nem, a Diznifanboyok az ilyen tényeket, amiknek egyébként nagyon egyszerű utánanézni, nem veszik figyelembe, aztán meg sírnak illetve egyesek személyeskednek is, mert a véleményük nincs elfogadva. Hát ez egy vicc.

Ha beszélgetni akarsz valamiről akkor neked kell elfogadnod azok véleményét akik komolyan veszik, ami által sokkal többet tudnak, és jól összerakott érveléssel állnak elő, azokkal szemben akik nem veszik komolyan, vagy csupán mindenféle közhelyeket gyártanak normális érvelés helyett, mint a "a dizni fikázása divat", vagy ahelyett hogy értelmesen tényszerűen cáfolnák a felhozott problémákat, korábbi filmek hibáit rángatják elő, "hogy ez is elfogadható mert a Jar-Jar Binks".
10/10
brigante7 jan. 12. 07:08:25 10/10
(282/331)
A filmek kritikáit el szoktam többnyire olvasni,de a Port.hu oldalát hagyom utoljára.Miért? Mert egy nagyon gyenge oldal,és már nem is adok a véleményére. Általában az igényes jó filmeket mindig lehúzzák,mikor más komolyabb oldal teljesen az ellentétes véleménnyel van meg (IMDP, Rooten T. ,Vox) Nem érdekes ez?Itt van a Star Wars,szerintem nagyon jó film volt,és sokkal jobban tetszett mint az előző része,mert végig jól kidolgozott, pörgős,izgalmas kaland volt.
2/10
vkindustrial jan. 11. 18:48:03 2/10
(281/331)
Kicsit több, mint egy hete néztük meg a fiaimmal a moziban. Ugyan nem 3D-ben, de ezt a filmet az sem mentette volna meg az én szememben.
Számomra ez sajnos csak egy összetákolt fércmű a látványra kihegyezve (mint a hollywoodi áradat többsége az elmúlt 10-15 évben), mindenféle logikus történetvezetést nélkülözve (és ez érvényes Az utolsó Jedik-re is). Én az eredeti trilógia idején voltam gyerek (Az Egy új reményt a TV-ben láttam '84 karácsonyán, a másik két részt moziban). Akkor imádtam mind a három részt, gyűjtöttünk a barátokkal mindent, ami STAR WARS volt (kártyanaptár, újságcikkek, stb. ami a '80-as években itthon elérhető volt). Ettől függetlenül nem voltak elvárásaim az új trilógiával kapcsolatban, mint ahogy korábban az előzmény hármassal összefüggésben sem (bár már az sem hatott rám úgy, mint az eredeti gyerekként). Az is lehet, hogy elszaladt már mellettem a világ, nem értem a mai rohanást, a filmes világban az egymásra licitálást (látványban, erőszakban, s ezekkel összefüggésben logikátlan, lehetetlen és ezáltal nevetséges dolgok bemutatásában - nem csak sci-fi, kaland és fantasy esetén). DE...
A két fiam egyáltalán meg sem említi a filmet, mint élményt. Nem jönnek hozzám, hogy menjünk már el még egyszer megnézni. Nem kérnek meg, hogy keressünk a Neten SW tartalmakat. Nem akarnak vetetni velem Kylo Ren-es Legot. Egyáltalán meg sem említették az elmúlt időszakban, amióta láttuk.
A vetítés alatt - talán a felétől - a kisebbik fiam háromszor kérdezte meg tőlem, hogy: "Sokáig tart még?" Ő kimondta azt, amit én legbelül csak éreztem...
8/10
Robi152 jan. 11. 08:33:05 8/10
(280/331)
Egyébként meg nézd már meg az előző hozzászólásomat, amelyben pont a te véleményedet fogadtam el és nem kritizáltam! Ezek után nem értem miért írtad hogy nem fogadom el mások véleményét! Szerintem van itt bőven sok hozzászóló aki kulturálatlan és személyeskedő megjegyzéseket tesz az enyémmel ellentétben!
8/10
Robi152 jan. 11. 07:36:18 8/10 Előzmény Kobaki
(279/331)
Kedves Kobaki! A válaszod a legkisebb mértékben sem helytálló! Szerintem ti túlságosan komolyan veszitek ezt az egészet és egy kicsit sem tudjátok elfogadni mások véleményét!
1/10
Kobaki jan. 11. 00:16:45 1/10 Előzmény Robi152
(278/331)
Kedves Robi!

Te a filmkészítés alapvető szabályaival sem vagy tisztában, akkor vajon milyen alapon pontozol, de főleg hogyan van merszed kritizálni azt, aki nem ért veled egyet? Vagy ehhez is minden magyar úgy ért, , mint a focihoz? (Meg is látszik az eredményen.)
8/10
Omega12 jan. 10. 22:19:45 8/10 Előzmény tesz-vesz
(277/331)
Attól, hogy a Disney megvette a jogokat, még nem feltétlenül szól ez a film a gyerekeknek. Persze ti ezt gondoljátok és azért lett a körötökben divat utálni.
offtopic
Sweet-But-Psycho jan. 10. 17:46:47 Előzmény tesz-vesz
(276/331)
1/10
tesz-vesz jan. 10. 17:27:11 1/10
(275/331)
1/10
offtopic
tesz-vesz jan. 10. 17:23:20 1/10
(274/331)
1/10
tesz-vesz jan. 10. 17:20:19 1/10 Előzmény Omega12
(273/331)
az akciófilm nem gyerekeknek készül barátom. a Disney meg gyerekeknek szól. képben vagy ugye?
8/10
Omega12 jan. 07. 21:24:19 8/10 Előzmény tesz-vesz
(272/331)
Egy akciófilm sem dolgozik az erőszak ellen, de még a mesék sem. Be kell tiltani a filmkészítés minden formáját. Gyerünk tüntetni!