1/10
Johnny007 2022 szept. 09. - 22:56:18 1/10
(354/354)
Gagyi,unalmas,mint az összes többi star wars film!
8/10
Predator32 2022 júl. 18. - 06:38:37 8/10
(353/354)
Annak örülök, hogy Chewbaccat nem így vették ki a történetből.
Valóban ez az új Star Wars-trilógia így egész, nekem egyetlen bajom van a dologgal, hogy ezt a Palpatine szálat túl későn vetették be. Az ébredő erőben még csak kereste Rey hová tartozik, kik a szülei, a másodikban már Kylo Ren is tudta mi a pálya, és csak most tűnt fel a Sith vezér. Ezért a történet szálért kár, mert így úgy tűnik, mintha összecsapták volna, hogy ,,csak legyen valami dráma, mert nincs jobb ötletünk" típus. Mondjuk azzal is kifejezhették volna korábban, hogy mi a származása Reynek, hogy Palpatine ,,áramütős" erejét nem csak a 9. részben mutatták volna meg Rey-nél például.
Meg a végén az a sok hajós, akik Lando segítségére siettek, róluk sem tudunk semmit ők tulajdonképpen kicsodák, mert arról volt szó, senki sem akar segíteni, és akkor honnan jöttek ennyien, most őket Lando hívta, vagy a jelet fogták mégis, szóval nem egyértelmű.
10/8.
Sz. Péter 2022 ápr. 13. - 17:59:41 Előzmény kikikirly1991
(352/354)
Na, most képzeld el, hogy ha anno 10-15 évesen nézted volna meg mind a kilenc részt.
Szerintem teljesen más lett volna a véleményed, mint most felnőtt fejjel. ;)
1/10
capt.nemo 2022 ápr. 13. - 10:15:44 1/10 Előzmény DoctorMorreau
(351/354)
egy pillanatig nem vitás hogy az eredeti trilógiához egyik később készült sem ér fel. ezt max csak azok vitatják, akik nem azt látták először.
az meg hogy "Lucas bevezette a komolyzenei zenekarok hangzását a filmes szakmába" - ahogy K0C1 írta - meg nettó hülyeség.
5/10
kikikirly1991 2022 ápr. 12. - 22:19:39 5/10 Előzmény Sz. Péter
(350/354)
Viszont szűk 1 éve újra néztem az Original és az Előzmény trilógiát is(Episode 1-6)!
Igy írom amit írok.
5/10
kikikirly1991 2022 ápr. 12. - 22:04:54 5/10 Előzmény Sz. Péter
(349/354)
No Problem.7-8 éves lehettem mikor megnéztem az Új Reményt.
Sz. Péter 2022 márc. 27. - 07:30:17 Előzmény DoctorMorreau
(348/354)
"ami pedig a leggázabb, hogy Anakin a 3. részben már kissé mentálisan zavaros, nem túl okos, gyenge jellemű és gyerekes személyiségként jelenik meg"

Ha nem ilyen személyiség, akkor mégis miért áll volna át Palpatine-hez?
Akkor meg az lett volna a baj, hogy a személyisége nem indokolta, hogy ilyen fordulatot vegyen.
DoctorMorreau 2022 márc. 27. - 00:58:43 Előzmény K0C1
(347/354)
Én nem értek egyet abban, hogy az "előzmény"-trilógia (1,2,3) a kétezres évek körül bármiben is jobb lett volna az eredeti trilógiánál.
Az eredeti trilógiában olyan filmtörténeti szintű jelenetek vannak, amelyek zenében, hangokban, színekben, képfelvételekben és bizony néha színészi alakításokban is egész egyszerűen remekművek. Például: az uralkodó tróntermében jelenet, az első Darth Vader vs Luke harc teljes képsora, Yoda bolygója és a hajó kiemelése - jelenet, a hócsata a birodalmi lépegetőkkel, stb.

A karakterek kidolgozottsága is sokkal jobb, Han Solo és Csubakka, Leia hercegnő is egy karakter például Padméhoz képest... ami pedig a leggázabb, hogy Anakin a 3. részben már kissé mentálisan zavaros, nem túl okos, gyenge jellemű és gyerekes személyiségként jelenik meg.
Egyedül az Uralkodó jelleme van jobban kibontva, de valójában még az Uralkodó legkarizmatikusabb megjelenése is az eredeti sorozat utolsó részében (tehát összességében a 6. rész (Jedi visszatér)) történik meg.
offtopic
Sz. Péter 2022 márc. 25. - 19:25:57 Előzmény kikikirly1991
(346/354)
Tudom nem illik egy kérdésre kérdéssel válaszolni de mielőtt kifejteném a választ, azt megkérdezhetem, hogy te hány évesen láttad a Star Wars-t először?
1/10
sawyerx 2022 márc. 25. - 13:27:12 1/10 Előzmény kikikirly1991
(345/354)
Az Új remény egy tipikus szegény parasztfiú-gazdag elrabolt hercegnő sztori, simán meganimálhatnák Magyar népmesékre is. Szerintem is gyerekmese, nem negatív értelemben. A folytatásokra és előzményekre ezt már nem mondanám. A 7-8-9 meg egy lelketlen foshalmaz, még gyerekeknek sem ajánlanám, hiába nekik akarják eladni a sok plüsst + a szaros merchandise cuccaikat.

Szerintem ide nem írtam a 9-ről véleményt, mert méltatlan még arra is, hogy egy betűt lenyomjak... Most is csak annyit tennék hozzá, hogy korunk két filmes elbszott nagy lehetőségei közül ez az egyik. Minden és mindenki készen állt, hogy hosszú idő után méltán folytassák, összejött a régi gárda, erre úgy leamortizálták, hogy még a Lucas-féle filmeket sincs kedvem újranézni. A másik a The Many Saints of Newark, de az más tészta.
5/10
kikikirly1991 2022 márc. 25. - 10:16:54 5/10 Előzmény Sz. Péter
(344/354)
Kifejtenéd, igy kapásból nem értem mire gondolsz? Én szeretem az új reményt, egyetlen ,,hibája" hogy régi film, ezzel együtt kiváló alkotás.
1/10
Szalkai Kontár Péterke 2022 jan. 15. - 15:39:39 1/10
(343/354)
Szégyellhetnék magukat a készítői. Gyanítom, hogy ez már papíron sem állta meg a helyét.

Kivételt képez a VFX csapat természetesen, mert a látvány csodás. Kár, hogy ez egy filmhez kevés. Még nagyobb kár, hogy felnőtt emberek (készítők) ezt az eredeti széria alapján nem képesek szem előtt tartani.
2/10
Dr. Andrew Vendel 2021 dec. 05. - 19:36:00 2/10
(342/354)
A 7. részben elkezdődött valami, valami ami már rendkívül erőltetett volt, de legalább volt valami. A 8. rész már a lézerkardok és az öreg Luke Skywalker-en kívül már semmilyen módon nem kapcsolódott a Star Wars-hoz, a 7. részt teljesen legyalúlta és tönkretette mindazt ami a 7. részben elkezdődött. A Skywalker Korának nem volt könnyű dolga. J. J. nem kapott semmit Ryan Johnson-tól csak szemetet amit össze kellett söpörnie. Palpatine visszatérése volt az egyetlen ok amiért hajlandó voltam megnézni. Hiába a tűzoltás, a filmben még így is hatalmas a fejetlenség. A történet szempontjából fontos dolgok nincsenek megmagyarázva, a karaktereknek nincs személyisége, unalmas közhelyekkel van tele minden látványos jelenet, itt-ott hatalmas ugrások vannak a jelenetek között és a történetben is, mintha bizonyos részeknél kivágtak volna 20-30 perceket. A film vége egyértelmű volt már az elején, ami mindenkit érdekelt pont arról nem volt szó a 155 perc alatt. Aki nem olvas Star Wars képregényeket és nem követi a Star Wars univerzumot úgy általában, annak fogalma sem lesz arról, hogy Palpatine miért vagy hogyan tudott visszatérni, bizonyos karakterek teljesen ismeretlenek lesznek számára, mert ezek természetesen nincsenek benne a filmben, mert miért is lennének. Ezen kívül tele van ellentmondásokkal, teljesen felülírja az előző 8 rész szabályait, de ez már a kevésbé zavaró tényezőkhöz tartozik. Amit a Skywalker Korától vártam, hogy választ adjon az előző két részben felmerült kérdésekre, lezárja és összefogja a 3 trilógiát, ez helyett saját magát is alig volt képes lezárni. Egyetlen pozitívuma, hogy szép, de ez egy modern Sci-Fi-től teljes mértékben elvárható. Egyszer megnézhető.
Sz. Péter 2021 aug. 20. - 23:19:58 Előzmény kikikirly1991
(341/354)
"Meglátszik hogy elsősorban gyerekeknek csinálták"

Akárcsak a "A New Hope"-ot.
1/10
czsolt76 2021 aug. 20. - 22:36:27 1/10
(340/354)
Borzalmas. Ötlettelen. Színvonaltalan. Aki szerint ez jó azt csak sajnálni tudom. A szereplők közül Reyt sajnálom akin látszik, hogy egy jó forgatókönyvel és rendezéssel remek főszereplő lehetett volna de az sajnos nagyon hiányzott. Minden technikai feltétellel együtt sem sikerül megugrani a 35 éves lécet amit Lucas állított, mert hiába minden ha nincs történet ami magával ragad. Próbálják utánozni a régi csavarokat, de nem meglepetések lesznek belőle csak eröltetett, izzadságszagú klisék. Az új trilógia a Star Wars világ megcsúfolása. A 15 és 13 éves gyerekeim szó szerint röhögtek és sírtak kínjukban végig. Holnap rehabilitációként megnézzük a 4-5-6-ot. Csak büntetésként tudom javasolni, rossz iskolai jegyek után.
1/10
VRóbert 2021 júl. 05. - 17:58:25 1/10 Előzmény öregvidra
(339/354)
Mi? Hogy hogyan? És ez mégis hogyan jött ki?!
5/10
kikikirly1991 2021 jún. 23. - 18:24:20 5/10 Előzmény FICEK9
(338/354)
Meglátszik hogy elsősorban gyerekeknek csinálták hogy a szüleikkel megvetessék utána a mindenféle Star Wars játékot(Merchandise).Utolsó Jedinél is vannak meglehetősen baljós hngulatú részek, aztán átmegy az egész dedóba, és ez Zsivágy egyest leszámitva mindegyik Disney filmre igaz. Plusz az akció jelenetek 75% borzalmas, tele van vágásokkal/kameraváltásokkal---> gyakorlatilag nincs koreográfiája az akciójeleneteknek, baromi kesze kúszák.Ez bizony a 12-es besorolás és a Disney Family Friendly, gyerekbarát kontent mániájának köszönhető.
1/10
cellasto 2021 jún. 23. - 16:31:50 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(337/354)
A hivatalos felszopok rosszabbak…
6/10
FICEK9 2021 jún. 09. - 20:36:42 6/10
(336/354)
Sajnos ez sem sikerült jobban mint az előző 2. Megint olyan mintha két csapatban dolgoztak volna a készítők. Az egyik csapat aki érti mi a STAR WARS lényege, a másik csapatnak pedig lövése sincs róla és csak a filmes iskolában tanult közhelyeket ismeri. Ennek megfelelően kusza és értelmetlen az egész. Vannak benne STAR WARS-hoz illő részek, amiket sajnos szétszabdalnak az értelmetlen, érthetetlen és logikátlan részek. j. j. abrams így ölte meg a régi STAR WARS-t (pont mint a transformerst) és csinálta meg a saját sz*r varszát. Látszik hogy a melléktörténeteket nem ő csinálta, azok sokkal jobbak lettek! Ez, ha nem lenne STAR WARS, egy zs kategóriás sci-fi szintjét se ütné meg.
10/10
gasparp 2021 máj. 13. - 11:20:35 10/10
(335/354)
Az igaz nem olyan jó mint a régiek de azért ilyen durván nem kell leszólni kedves kommmentelők!Ha jobban belegondolunk ennek trilógiának is méltó befejezése lett a jó öreg star warsos effektusokkal.Komolyan mondom itt egyesek rondákat írnak a filmről mintha kivették volna a millenium falcont ebből a részből.