Sz. Péter 2020 jan. 03. - 10:39:41 Előzmény tesz-vesz
(214/354)
Ki mondta, hogy csak repulzoros hajtóművel szerelt hajók léteznek a SW-univerzumban?
Szerintem még Lucas sem.
Sz. Péter 2020 jan. 03. - 10:37:05 Előzmény tesz-vesz
(213/354)
Ezzel kapcsolatban reklamálj Abrams-nél.
7/10
szucsgyula 2020 jan. 03. - 10:15:52 7/10 Előzmény tesz-vesz
(212/354)
Nem tudom, félrenyomhattam. 7/10-et adtam rá a Port-kritikámban is.
Rexor 2020 jan. 03. - 09:42:45
(211/354)
Nekem tetszett, az új trilógia legjobb része szerintem (de az tény és való, hogy sem az első sem a második trilógia filmjeivel nem veszi fel a vesenyt, kivéve a Klónok támadását).
5/10
rekszem 2020 jan. 03. - 09:15:08 5/10
(210/354)
Mit is mondjak. Moziban, akciós mozijeggyel el lehetett rajta szórakozni. Viszont bántóan zagyva a történet, tulajdonképpen minden egyes történésbe bele lehet kötni, meg feltenni egy "Ez most így hogy?" kérdést. Semminek nem volt tétje, nem volt súlya. Az egy-két merészebb húzás mögül 10 percen belül kihátráltak. Minden régi szereplőt elővakartak, csak hogy elmondhassák ott voltak. A 8-ban elkezdett történetszálakat teljesen elvágták, visszacsinálták. Ez egy gyáva, megalkuvó alkotás, akarom mondani termék lett. Otthon, a mozivászon és mozis hangzás nélkül már-már a nézhetetlen kategóriába fog süllyedni.

Az egészben a legszomorúbb, hogy a Mandalorian esetében meg olyat tettek le az asztalra, amit szerintem mindenki várna, tehát tudnak ők ilyet is, csak hát gyávák és mohók. Mondjuk, most az eredeti 3 részben megfogott rajongókból élnek, de mi lesz később? Aki ezeket látja elsőnek, az vajon rajongó lesz, aki 40 év múlva is megnézi a folytatásokat? Van egy tippem: nem.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 00:41:34 1/10 Előzmény szucsgyula
(209/354)
hogy adhatsz 10-et erre a szemétre?! neked elmentek otthonról?! nem ismered a Star Warst?!
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 00:14:10 1/10 Előzmény jani-wan
(208/354)
hoppá, milyen fontos link, a hazudós kis *** ketlin kennedy, nézd meg az előző hozzászólásomban másoltam be, hogy George úgy érzi elárulták és fehér rabszolgatartóknak tartja a Disneyt.
https://www.youtube.com/watch?v=fhRw1cmkEfM&feature=youtu.be&t=117

ez is érdekes lehet:
Why Hollywood hates George Lucas
https://www.youtube.com/watch?v=6xN6IdhTQ7A
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 00:03:59 1/10 Előzmény Robi152
(207/354)
most hirtelen egy ilyet dobtam össze a pontozásra, még bőbíteni fogom:

1 - nézhetetlen
2- végig tudtam nézni
3- van benne egy-két jó jelenet
4 - jók a színészi játékok jó színészi helyzetekben
5-6 - sok értékelhetó van benne, szubjektív pontozás, egyszer nézhető kategória (2-3: mind tartalmazza)
7 - pár év elteltével esetleg újranézhető (2-3: mind tartalmazza)
8 - többször nézhető jó film, eredetinek ható történet, pár kellemetlen aprósággal.
9 - többször nézhető, nem tökéletes film. eredeti történet, kis hibákkal amik említésre sem méltóak.
10 - tökéletes film, eredeti a történet, jók a színészek, végig leköt, tartalmas, esetleg valami erkölcsi mondanivalója is van. többször nézhető relatív idő elteltével.
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 00:00:21 1/10
(206/354)
mennyivel érdekesebb:

George Lucas árulásnak érezte, hogy nem az ő bizarr ötleteivel folytatódott a Star Wars

Miután eladta a Star Wars jogait és az egész Lucasfilmet a Walt Disney-nek, George Lucas azért még elővezette az összes ötletét a filmsorozat folytatásáról a Disney vezetőinek, akik elfelejtették közölni vele, hogy ennek ellenére teljesen mást fognak csinálni. Lucas ezt csak egy konferencián tudta meg, és nagyon megsértődött. Pedig olyan jó tervei lettek volna a midikloriánokról.


Mindez a Walt Disney vezérigazgatója és elnöke és atyaúristene, Bob Iger életrajzi könyvéből derül ki - írja a The Wrap. De előbb még felidézik, mi mindent talált ki Lucas a Star Wars hetedik és azt követő részeire; ezt az igazi rajongók már ismerhetik, mert ezeket még korábban árulta el Lucas James Cameron műsorában.

A Lucas-féle harmadik trilógia egy őszülő Luke Skywalkerről szólt volna, aki egy Kira nevű Jedi Padawant edz. Mindeközben a nézőknek lehetőségük lett volna még mélyrehatóbban megismerkedni a midikloriánokkal, Lucasnak azzal az ötletével, ami talán a legnagyobb felháborodást váltotta ki az előzménytrilógia idején: ezek az egysejtű, az emberrel a sztori szerint szimbiózisban élő létformák a vérben élnek, és az határozza meg, hogy kiben milyen nagy az Erő iránti fogékonyság, hogy hány midiklorián lakik benne.

Az egész film az ilyen, szimbiotikus kapcsolatokról szólt volna, amelyek révén az ember megérti, hogy nem ő a nagyfőnök. Hogy az egész egy ökoszisztéma. A következő filmek egy ilyen mikrobiotikus világról szólt volna. A lényeknek ez a világa máshogyan működik, mint a miénk. Whilleknek neveztem el őket, és ezek a Whillek azok, amelyek valójában az univerzumot irányítják. És ők az Erővel táplálkoznak."

Ez lett volna tehát a Star Wars 7-8-9. témája, így talán rögtön érthetővé vált az is, miért szerettek volna ettől annyira eltérni a Disney-nél, amennyire az csak lehetséges volt. Csak erről a vágyukról elfelejtették Lucast is tájékoztatni - persze nem is volt ilyen kötelességük, nem tettek semmi hasonló ígéretet neki a 4 milliárd dolláros (1200 milliárd forintos) adásvétel után.

Viszont a Disney azért is fizetett Lucasnak, hogy eladja nekik a sztorikról előre kitalált ötleteit, az úgynevezett treatmentet. "George tudta, hogy a szerződésünk nem kötelez ilyesmire, de azt hitte, a treatment megvásárlása hallgatólagos ígéret is arra, hogy megfogadjuk a tanácsait, és csalódott volt, hogy eldobtuk az ő sztoriját" - írja Iger a könyvében.

Nagyon ügyeltem arra az első beszélgetésünktől kezdve, hogy ne vezessem félre, és nem is hiszem ma sem, hogy így tettem volna, de azért kezelhettem volna jobban az ügyet. (...) Így az első, a Star Wars jövőjéről szóló beszélgetésünkön George úgy érezte, hogy elárulták őt. Ez az egész mindenképpen nehéz ügy lett volna számára, de így szükségtelenül rázóssá tettük az indulást"

- írja Iger.

Lucas egyébként korábban is kifejezte nemtetszését a hetedik rész kapcsán: dühében "fehér rabszolgatartókhoz" hasonlította a Disney-t, hogy aztán később finomítson, és azt mondja, "nem volt semmi újdonság" a hetedik részben, noha ő annak idején mindig ügyelt arra, hogy minden új rész valamilyen új világba vezessen el, új lényekkel, új technológiákkal.

https://index.hu/kultur/cinematrix/2019/09/25/george_lucas_arulasnak_erezte_hogy_nem_az_o_bizarr_otleteivel_folytatodott_a_star_wars/

Az évszázad üzletét kötötte a Disney

Egy hét éven át húzódó üzleti megbeszélés végére került pont október 30-án, amikor George Lucas uszkve négymilliárd dollárért (870,620,000,000 forint) eladta Lucasfilm nevű cégét a Disney-nek. Úgy tűnik, az üzlettel mindenki jól járt, még a Csillagok háborúja-franchise utóbbi években konstans fanyalgó rajongói is.

Bob Iger, a The Walt Disney Co. jelenlegi elnök-vezérigazgatója 2005-ben került a cég élére. A Disney vezetését akkoriban nagyon sok kritika érte kívülről és belülről is, a szaklapok és a nagyközönség a pocsék filmkínálat és az egyre lelketlenebbé váló médiabirodalom, a részvényesek az elhibázott befektetések és a részvények értékének csökkenése miatt támadták a céget, amit 2004-ben a Comcast nevű médiagigász kis híján fel is vásárolt 54 milliárd dollárért.

A céget 1984 óta vezető Michael Eisnert kirúgták, a helyére kerülő Iger pedig nekilátott a Disney megtépázott hírnevének helyreállításához. Az új vezetés alatt a cég 2006-ban 7,4 milliárd dollárért megvette a Toy Story-t készítő Pixar animációs filmstúdiót, majd 2009-ben a Marvelt, a Vasember-, a Thor- és a Bosszúállók-franchise tulajdonosát. 2012 október 30-én következett a Lucasfilm, tovább erősítve a cégről az elmúlt pár évben kialakult pozitív képet.

(akkor ezért is hasonlítanak annyira az akciójelenetek, emg az ész nélküli történetek)

A Disney bejelentése csak azért nem uralta teljes mértékben a lapok címoldalát, mert az USA keleti partját éppen a Sandy nevű hurrikán foglalkoztatta. A természeti katasztrófa árnyékában, a szaksajtó szerint fű alatt bejelentett üzlet ettől még alaposan felkavarta a hollywoodi állóvizet, hullámai pedig szépen továbbgyűrűztek egészen a legkisebb rajongói blogokig. Mindenkinek megvan a maga véleménye arról, hogy mindez mit jelent a Csillagok háborúja-franchise-nak, az egészen szélsőséges véleményektől az óvatos duhajkodáson át a hurráoptimizmusig. A tőzsde a Sandy miatt kétnapos késéssel reagált a beruházásra, viszont nem úgy, ahogy azt várták a szakemberek, hiszen a Disney részvényeinek értéke 2 százalékot esett.

stb

https://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2012/11/05/az_evszazad_uzletet_kototte_a_disney/
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 02. - 23:10:04 1/10 Előzmény ardian
(205/354)
:D

"Azután az sem tetszett, hogy Palpi csöppet sem volt következetes. Először azt mondja Kylonak, hogy nyírja ki a lányr. Azután azt akarja, hogy ölje meg őt, majd átszáll belé. Azután, hogy a páros ellene fordul, meg akarja őket ölni. "

az elejét el is felejtettem! :D a nagy tervszövögető, a hatalmas stratéga, a mesteri lángész, aki az ÖSSZES jedit megtévesztette, kancellárként leplezni tudta, hogy ő sith, miközben ő volt a leginkább előtérben, aztán egy egész köztársaságot vitt át diktatúrába mesteri terveivel, manipulálta a galaktikus parlamentet, visszatér a halálból 2x minimum, tán 3x is, mint dark plegizé. megalkotja snoke-ot gyurmából, aki még az erőt is tudja használni, de a saját kisunokájánál se tudja eldönteni hogy most ő ölje meg őt, vagy a kisunoka őt.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 jan. 02. - 23:04:02 1/10 Előzmény Sz. Péter
(204/354)
"A "nemrepülő" járművekre azért van szükség a SW-univerzumban, mivel a repulzoros hajtóművek nem minden bolygón alkalmazhatóak az eltérő gravitációs jellemzők miatt"

akkor a járműveket hogyan viszik oda? ott szerelik össze?! édes istenem hogy mennyi hülyeségeket képesek beszélni. a nemrepülő járművek nyilván hadászati okokból vannak.
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 02. - 22:52:52 1/10 Előzmény csincsilla72
(203/354)
ami még röhejes, hogy idővel minden új jedi az egész történelem legerősebb jedi harcosa lesz, először volt yoda, aztán anakin, utána luke-ra mondták, ezért is várta mindenki hogy végre harcoljon, ami nem következett be, az előzmény trilógiában olyan csatajelenetek voltak, amiktől leesett annakidején az állam! amikor a vadállatokkal harcolnak az arénában, vagy amikor lerakják a űrrepülővel a lépegetőket, amikor yoda harcol stb, mindegyik látványos volt annakidején. a mostani akciójelenetek meg hihetetlenül bénák, transformers-marvel film szerű aprítás, semmi újdonság nincs benne a gyors vágásaikban, hiába a legerősebb jedi most már Réj. röhejes. most akkor mindig a legfiatalabb a legerősebb? miféle mondavilága lehet a jediknek akkor és miért? kit érdekelnek az öregek, ha a fiatal mindig a legerősebb? miért kéne emlékezni rájuk? persze lehet magyarázni hogy a halott összes jedi ereje miatt, meg hogy az erő szétosztja az adott erőt mint a szávszélességet, netsebességet a felhasználók között :D stb blabla, de akkor is röhejes maga a folyamat. miért nem lehetett volna Réjből egy átlagos jedi-lovagot csinálni?

a mindenki beszél a maga nyelvén, még a robotok is sípolnak a maguk hülye nyelvén, ez is egy hatalmas bornírtság, de ha valaki felismerte volna és bemutatja, hogy tolmácsgép van a fülükben, ami fordít, és ezért értik egymás szavát, és ezért beszélnek a saját nyelvükön, akkor máris okosabb lett volna a film, de miért nekem kell ezt kitalálni? miért nem azok akik többmilliárdot kasználnak a filmmel?!
8/10
offtopic
Robi152 2020 jan. 02. - 22:43:43 8/10 Előzmény tesz-vesz
(202/354)
Rendben, köszi a választ! Nem hülyeséget akartam írni, meg egyébként a fáradtság es elírás is benne van! Na meg az idióta SwiftKey!
8/10
Robi152 2020 jan. 02. - 22:30:06 8/10
(201/354)
Köszönöm a kultúrált klavis ekis válaszodat! Egy kultúráltan feltett kérdésre nem sikerült válaszolnod lényegében még akkor sem ha te megtanultad használni a klavit
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 02. - 21:49:32 1/10 Előzmény Robi152
(200/354)
az összes többi hulladék film 1-est érdemel, ahogy ez is. ennyi a kérdésed? ezért érdemes volt megtanulni használni a klavit, barátom

"A látvány, pörgés és rengeteg más szempont egy pontot sem jelent?"

a látvány, a pörgés? mi vagy te? ekis a diszkóban?! milyen látvány volt ebbe, ami nincs az űrgolyókban? hulladék filmnél nem számít.
a rengeteg más szempontot nem tudom érdekelni, tudod nem elég konkrét, így reagálni se tudok rá.
ott van az őslakó, ott jók a színészek és a történet is jó, az pl megérdemli a 10-et. hol érdekel engem hogy mennyi CGI-t használnak egy hulladék filmben, vagy hogy mennyi pénzt költenek rá amikor az a kérdés hogy a film jó-e, és hogy mennyi pontot adjak rá. amúgy én elkezdtem gondolkodni már a pontozási indoklásomon:

1 - nézhetetlen
2- végig tudtam nézni
3- van benne egy-két jó jelenet
4 - jók a színészi játékok, jó színészi helyzetekben

ez a film nézhetetlen, irritáló benne minden szereplő! az a 10 másodperc jó jelenet, amiket említettem lent, nem vehető emberszámba
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 02. - 21:39:30 1/10 Előzmény Alanhun
(199/354)
mi volt? a rogue one-ban?
10/10
Alanhun 2020 jan. 02. - 21:37:41 10/10 Előzmény tesz-vesz
(198/354)
Rogue One-ban még az is volt :-D

https://en.wikipedia.org/wiki/Bodhi_Rook
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 02. - 21:36:37 1/10 Előzmény Ann Arianrhod
(197/354)
nem másolás?!
https://youtu.be/5unxo_f-Agw

egy az egyben ugyanaz! scak rossz színészekkel.
itt, a Screen ranton egy kicsit boncolgatják a forgatókönyveket, ha van eszed, rájössz miért szemét az új trilógia
https://youtu.be/J8Z7ECooXsQ
https://youtu.be/1v2PV52WNLY
https://youtu.be/b2zZFtq13c4

Retroschock:

https://youtu.be/JB9iMwX4cSw
10/10
Alanhun 2020 jan. 02. - 21:35:38 10/10
(196/354)
10/10
Alanhun 2020 jan. 02. - 21:30:57 10/10 Előzmény tesz-vesz
(195/354)
Pontosan