10/10
Wicky 2008 jan. 18. - 19:17:39 10/10
(7/167)
http://www.youtube.com/watch?v=-pVrOUyuiTA


És nagyon kiakadtam amikor láttam vagy hallottam róla,hogy ott van az az ember a végén az utolsó résznek.remélem érthetõ:))
Tenebra Mors 2008 jan. 18. - 01:10:30
(6/167)
LOL! Nekem is van Krieg der Sterne változat. Mindig eredeti nyelven nézem ezeket, így ilyenkor be kell nyomnom a magyar hangot, mert ugye ez a német felirat borzalmas XD (az eredeti alatt meg nincs narráció ekkor - az enyémben legalábbis nincs). Jó, értek németül, de ilyen gyorsan nem tudom olvasni XD.

Ez az Anakinos valóban szánalmas. Mikor anno elõször láttam, nem tudtam, földhöz vágjak-e valamit, vagy pedig röhögjek. LOL! Ennyi erõvel Ewan McGregort is bevághatták volna, sõt, Mace Windu-t is, sõt, az egész Jedi Tanácsot. Vagy akár 4000 évre visszamenõleg Vandaar mestert, Vrook mestert is a Knights of the Old Republic nevû PC játékból LOL. Vicc. Nem értem Lucas ilyenkor mit szív. Már a Star Wars: Holiday Edition, vagy mi, is eléggé szívbajközeli állapotba juttatja az embert, ha csak olvas is róla, hát még ilyenek. Szegény George Lucas minél öregebb lesz, annál nagyobb baromságokat csinál. Szerintem, mint már alább is mondtam, eleve ez a digitális felújítás egy nagy baromság volt. Ennyi erõvel mindent fel lehetne újítani, átformálni mai formára, vagy kiszínezni pl. az olasz neorealista filmeket... Vicc, vicc, vicc.
Ennél már csak Lucas-ék DVD-s kiadási "politikája" az idegborzolóbb. Eleve az, hogy I-II. részt már sehol nem lehet kapni itt, Magyarországon. De amikor lehetett, akkor is emlékszem, hogy magyar szinkront talán egyikre sem raktak (nem, mintha kéne az új trilógia borzalmasra sikerült szinkronja - csak van, aki nem ért angolul). A III. résznél is csoda volt, hogy volt rajta magyar szinkron. A 2-3 évvel ezelõtti Special Edition-ön sem volt magyar szinkron, pedig az még jól is sikerült, mert viszonylag jó színészeket alkalmaztak (pl.: Han Solo vagy Lando hangja szerintem jó volt).

A Greedo-sat továbbra is tartom. "Han Solo shot first" - hirdetik a pólók XD. Majd én is veszek egyet. Solo egy tökös legény, nem pedig egy "igazságosztó". Tehát ne önvédelembõl lõjjön már, hanem úgy, ahogy eredetileg is benne volt a filmben. (Meg még van pár ilyen hülye újravágás, amit Lucas eszközölt - valaki leállíthatná már ilyen szempontból, nehogy a végén túl messzire menjen korábbi filmjei "felújításában").

Anakronizmuson azt értettem, hogy Hayden Christensen-t betették utólag egy olyan filmbe, amit akkor forgattak, amikor õt még csak pelenkázták XD. Lehet, hogy Lucas-nak ez rohadt nagy poén volt, meg így, hogy ezt betette a VI. rész végére, õ rohadtul lezártnak tekint mindent már, de ezen a poénon kb. annyian röhögünk szerintem, mint a Star Wars: Holiday-en.
zee944 2008 jan. 16. - 10:02:02
(5/167)
Neked nem egy régebbi Special Edition van? Az elsõ nagy újrakiadás 1994-ben volt, azt hiszem, itt még asszem a trükkökhöz nem nyúltak. Aztán úgy 1999-ben jött a "nagy" Special Edition, már feltuningolt trükkökkel, de még Hayden Christensen nélkül. A 2004-es DVD kiadáson meg már ott figyel az a nyomorult.
Tenebra Mors 2008 jan. 15. - 21:01:09 Előzmény Andrew8
(4/167)
Szerintem ne sajnáld a Special Edition-t... A Gyûrûk Urában lehet, hogy jó volt, nekem is tetszettek a kimaradt jelenetek.
De itt ez inkább a formai részekhez való hozzányúlást jelenti. Nekem nem jött be. Szerintem pont az a varázsa az egésznek, hogy olyan technikával készült. Pl. egy régi néma sci-fi-t (pl.: Fritz Lang Metropolis-a) is azért csodálunk, mert olyan a technikája, tehát archaikus.
Emellett, hogy fölösleges, még idegesítõ is néhány momentum.
Én dogmatikus Star Wars rajongó vagyok, így engem rohadtul zavart az is, hogy a kocsmajelenetben Solo csak önvédelembõl lövi le Grindo-t (tehát a rodian-t, Jabba "emberét"). Ugye az eredetiben Grindo lõ elõbb...

De említhetném a VI. részt is. Azt szerencsére nem láttam Special Edition-ben, de állítólag Hayden Christensen be lett vágva Anakin helyére... Ez már elborzasztott XD (na nem azért, mert nem szerettem a III. részt, hanem mert egyszerûen ez egy baromság, anakronizmus).

Szerencsére nekem a "régi" van meg, úgyhogy én azon élvezkedek.

Az viszont költõi kérdés, hogy mi a rákért nem adják ki újra az I-II. részt??? Már csak azok nincsenek meg DVD-n...
Andrew8 2007 okt. 25. - 15:42:43
(3/167)
Hhe. de femnnt van már rég csak fura hogy a Tv mûsorban csak az 5-6. rész van irva vicces lenne ha a 4. -et mnem játszanák. ÉS sajna nem a speciális felujitott változat van meg de nem is vete mmeg mert anyi ujitást nem tartalmaz talán mint pl ami megérte a GYûrûk UUra 4dvd-szett na az + 2 és fél óra film a 3db résznek és 27 óra extra igy készült amelyek oyl érdekske hogy hihetetlen mennyire.
Andrew8 2007 okt. 24. - 15:12:00 Előzmény graniti
(2/167)
Szia. Mikor lesz a 4. rész én nem láttam az újságban csak a 5. és 6. at érdekesmód jövõ hétre. üdv.
graniti 2006 nov. 14. - 23:03:47
(1/167)
Ez az 1997-es felújított változat jobb is meg szebb is mint az eredeti 1977-es, és mégis rövidebb lett 5 perccel?