smartdrv 2011 jan. 28. - 23:36:13
(29/89)
ott kapcsoltam el, ahol a macskát nem tudta berakni a sütõbe

A KURVA ANYÁTOKAT NÉZZÉTEK HÜLYÉNEK
VAZ-2108 2010 nov. 21. - 01:35:54
(28/89)
Lehet SPOILER, de nem hiszem,de biztos ami biztos nehogy befolyásoljak valakit :)

Szerintem volt még lényeges mondat a "A tûzzel játszol" mondaton kívül.
Nekem a végén az öreg náci egy másik mondata jutott eszembe. "Kinyitottunk egy kaput amit aztán már nem lehetett bezárni".
Lehet nem pontosan idéztem
Wilde 2010 nov. 10. - 18:32:41
(27/89)
-Érdekes film a számomra, mert amíg néztem, nem tudtam eldönteni, hogy most egy lehengerlõ kriminek szánták, vagy valamilyen rosszul sikerült történelemi filmnek!
-A krimi mûfajának azért nem felel meg, mert túlságosan lájtosra sikerülnek azok a jelenetek, amikor pont az izgalmat lehetne fokozni, pl. amikor a srác rájön a férfi titkár, és megzsarolja , és ugye az is csak semlegesen van kitárgyalva, hogy ez kinek okoz nagyobb traumát, a náci egyenruhát magára öltõ megtört öregnek, vagy egy kicsi fiúnak, akinek az agya befogadóbb!
-És hát történelmi filmnek is nagyon silány lenne!

-Így talán azt tudnám megemlíteni, hogy a film erre próbál építeni, de nem elég látványos ahhoz, hogy egyáltalán a végére izgassa a nézõket is ez a kérdés!
az utolso szamuráj 2010 nov. 05. - 16:59:26 Előzmény Charles Foster Kane
(26/89)
Akkor hát nem értesz eggyet.
Mindenesetre,a végét pont az USA-ban a rengeteg diáklövöldözés miatt írták át.Még csak a látszatát is kerülni akarták annak,hogy odáig merészkedjen a koncepció.
Érthetõ.Te persze erre legfeljebb visszaírod,nem és mégsem meg amúgy sem és így nem lett olyan ütõs:ja.Ettõl független King is szereti.
Sõt,szerintem-de ezzel se fogsz eggyetérteni-King valóban igencsak értõ jellemzéseit és a lejtõn elindulást is amennyire egy filmtõl elvárni lehetett,hozta.Te majd ne felejts el ez ellen természetesen tiltakozni:))
Amit Kingrõl írtál,valóban úgy van.Nem véletlen tartják a modern amerikai szépirodalom alakjának mostanra már,és nem csak egy horrorírónak.
Charles Foster Kane 2010 nov. 03. - 16:29:21 Előzmény pinkleopard
(25/89)
A könyvben a fiú egyre többet öl, és amikor bezárul körülötte minden, felmegy egy magas pontra, egy távcsöves puskával elkezdi ölni a rendõröket, embereket, amíg le nem szedik...
Charles Foster Kane 2010 nov. 03. - 16:24:58 Előzmény az utolso szamuráj
(24/89)
Nem értek veled egyet, hogy jó feldolgozás. Elõször is, nem tudom miért kellett így megerõszakolni/kioltani a végét. Persze így is volt hatása, de egyrészt közel sem az a sokk, amit a könyv okozott, másrészt, azzal a hamis üzenettel zár, hogy minden mehet tovább.

A fiú jellemfejlõdése is félig kimaradt a filmbõl (azok számára, akik képtelenek feldolgozni ezt a szót, elmondom, hogy ennek van negatív típusa is, és ennél a filmnél errõl beszélünk). Ugyanis az, hogy Õ is "rákattan a gyilkolásra" teljesen kimaradt. Megölt egy galambot, igen ez a kezdet, de ezt nem fokozták késõbb a filmben. Persze, mert ugye a végét ki akarták hagyni, és akkor már nem fért volna bele, hogy hétvégénként csöveseket késel az elhagyatott telepen... A pincében a fickó megölését meg nem lehet ide számítani, mivel ott kényszerhelyzetben volt, gyakorlatilag önvédelembõl ölt.

"A tûzzel játszol", ez egy fontos mondat, és többször ismétlõdik, és aztán még sincs hatása. A könyvnek, és Kingnek valami olyasmi volt az üzenete, hogy ha ezekkel a dolgokkal "játszol", te magad is a részesévé válsz. A gyilkolás természetes részeddé, és vágyaddá válik. Mert ilyen az emberi természet.

King az egyike azoknak az íróknak manapság, akik legkiválóbban értik az emberi természetet, és ezt be is tudják mutatni. Ezt csak használni kellene a filmekben, de hát nem mindig megy. Itt sem sikerült. Ez a film sokkal kevesebbet mond az emberi természetrõl, mint ami a könyvben benne volt, és lényegében a fõ mondanivalóját hiányolja az egésznek.
az utolso szamuráj 2010 okt. 23. - 17:16:21
(23/89)
Az egyik legjobb King feldolgozás,pedig eltér markánsan a befejezés a könyvtõl.Sir I.M. elképesztõen precízen hozza karakterét,és igen,van valami félelmetes abban,mikor egyenruhában menetel.Brad ifiúr hallatlan tehetség volt,kár bizony,hogy nem tudott lepattanni a cuccról.
Mindenképp figyelemreméltó alkotás,ráadásul a zsidó származású rendezõnek sikerült King szellemiségét,gondolatait,stílusát is belepaszírozni mûvébe,ismerve ahogy eltolják mûveit,dicsérendõ.
Nem,nem kell felsorolni,hány King film van,ami jó,tudom:))
offtopic
zotyo04 2010 okt. 18. - 09:05:29
(22/89)
SPOILER!
6/10
grebel 2010 okt. 18. - 07:48:31 6/10
(21/89)
***SPOILER PÓTOLVA***

Többet vártam. Nem volt szemléltetve miként vonja hatalma alá a fiút. Az érdekes történetek hiányoztak, amik misztikussá tették volna a történetet. Tehettek volna bele némi látványt, mondjuk amikor az öreg visszaemlékezik.
10/10
tykwer 2010 szept. 07. - 15:23:40 10/10
(20/89)
Talán a legjobb Stephen King adaptáció a Remény rabjai mellett.
A mondanivalójában az ragadt meg bennem, hogy mennyire vagyunk mi is a mindennapi életünkben mások hatása alatt,pszihésen mennyire befolyásolhatók vagyunk, s hogy változik a személyiségünk. Nagyon nagyon jó a film. A film végén a fiú szavai sokszor visszacsengenek, amit a tanárának mondd. Félelmetes !
7/10
King Diamond 2010 jan. 11. - 00:00:58 7/10
(19/89)
Amikor megláttam Ian McKellen és Bryan Singer nevét, gondoltam, hogy ez nem a szokásos kis költségvetésû, unalmaska, nem valami izgalmas King adaptáció lesz. És valóban így is van, jobb, mint amiket eddig láttam. A végére a srác is beugrott, hogy az Ügyfélbõl olyan ismerõs õ. Itt is jól játszott, na meg Gandalf is.
Kár, hogy a srác túladagolta magát, elég zûrös élete volt, ahogy IMDB-n olvastam. Többször is tartóztatták le, meg keveredett különbözõ drogügyletekbe.
A történet kimondottan nem volt annyira ínyemre, de jó volt nagyon a megvalósítás, a szereplõket is eltalálták, nagyon jól eljátszotta a náci tábornokot McKellen, habár lehet, hogy egy német még hitelesebb lett volna. Bár, ki tudja.
7/10
10/10
maya87 2009 nov. 22. - 18:56:19 10/10
(18/89)
Elolvastam.:) Egyszerûen zseniális. Bár filmre vinni nem egyszerû, meg úgy már nem is olyan. De azért megnézném.
10/10
maya87 2009 nov. 19. - 17:14:36 10/10
(17/89)
Most olvasom és kb. a felénél vagyok. Az egyik legjobb történet, amit valaha olvastam. Egyszerûen letehetetlen. Gondolom, filmben sem lehet rossz. Leadhatnák pl. a sok hülye sorozat helyett.
Natalie000 2009 jún. 05. - 19:18:30
(16/89)
Leadhatnák a tévében. Annyira megnézném ,persze ilyen filmeket nem adnak le. :(
jacquline 2009 jún. 05. - 16:55:19
(15/89)
Azért azt nem merném így kijelenteni, hogy a King könyveknek nincs mondanivalójuk. Nem csak a földöntúli dolgokról ír, ha kicsiot mélyebbre ásod magad a könyvben, ott lapul az eredendõ emberi gonoszság, a kapzsiság, a fanatikus rajongás...stb. bemutatása, de ugyanígy helyet kap az önfeláldozás, a szeretet és a barátság fontossága is.
Korunk és talán az egész emberi történelem nagy kérdései...

Pl. Tûzgyújtó, Tortúra...
pinkleopard 2009 máj. 27. - 16:04:38
(14/89)
sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy valaki aki olvasta a könyvet megmondaná, hogy a könyvben mi volt a befejezése?? Mert szerintem a filmben jó volt, de állítólag a könyvben más.
köszike!
amúgy nagyon jó film, tetszett....
9/10
Skitc 2008 okt. 02. - 02:34:00 9/10
(13/89)
Én személy szerint könyvbe szoktam olvasni Sk-t...kicsi a családi könyvtár...de az õ alkotásai helyet kaptak, és filmen is nézegetni szoktam...nagyon sok megvan...sztem q.va jók:D...ezt is ajánlom mindenkinek
Andrew8 2008 szept. 13. - 00:05:46
(12/89)
Érdekes hogy David schimmer aki az igazgatóhelyettest alakítja a Jóbarátok egyik fõszereplõje ugyebár (az Elit Alakulatban is volt), mellette még egy mostanság eltünt de régen a Terminator 2 idején megismert afroamerikai színész (Skynet vezetõje volt)is játszik benen és hát Gandalf és Magneto szerepe elõtrt is nagy volt Ian Mckellen náciként, ez látható (+ még a 3. Richardban is).
bourne 2008 szept. 09. - 14:41:08
(11/89)
szerintem is nagyon jó film, bár a vége tényleg egy kicsit erõltetett ...
de az a jelenet, amikor felveteti a hapsival az egyenruhát és elkezdi vezényelni, no az nagyon durván jól meg van csinálva ... kiváló ...
verdeleth 2007 jún. 03. - 16:12:31
(10/89)
érdekes hogy még nem szóltam hozzá hiszen nagyon tetszett A sok szar King adaptáció közül kiemelkedik.Nagyon jó a sztori, a szinészek is A vége viszont nem tetszett, túlhúzták és erõltetett volt . De sebaj ez egy jó kis film