zee944 2009 jan. 11. - 17:18:42 Előzmény btanarur
(10/30)
Én sem szeretem az öncélúan sötétben játszódó filmeket. Ha ilyet látok, legtöbbször azt érzem, hogy az alkotók csak megúszták a tisztességes díszlettervezést, és ezzel az olcsó húzással (mármint hogy sötét van) akarnak hangulatot teremteni.

Mindent egybevetve nem rossz film ez, látszik, hogy valaki beleadott némi munkát és lelkesedés a forgatókönyvbe (a stáblistánál lepõdtem meg, hogy James Cameron volt az). Ami hibája, hogy szinte kizárólag sötét, unalmas helyeken játszódik, és hogy a filmbéli fenyegetést nem érezzük valódinak, nincs tétje a történetnek.

Nagyon tetszett viszont Angela Bassett és Ralph Fiennes kapcsolatának ábrázolása; furcsa és összetett, de abszolút hihetõ.

6/10
Kakukk76 2009 jan. 11. - 16:58:55
(9/30)
Sikerült megvenni a napokban mûsoros DVD-n, megnéztem újra. Nekem sokkal jobban tetszett, mint régen, amikor elõször láttam. Akkor sokkal "cyberpunk-osabb" filmet vártam, több krómmal, meg virtuális valóság hálózattal. Most már egyáltalán nem hiányzott ez, és annak ellenére is tetszett, hogy emlékeztem a történet fõbb részeire. Persze ez a film is részleteiben tuti. Például a repperek autója, a narancssárga UAZ külön jó poén...
Jó szereposztás, jó hangulat.
8/10
DrSzolon 2008 márc. 02. - 17:41:29 8/10 Előzmény btanarur
(8/30)
szerintem nem volt olyan rossz, ez az ötlet is tetszett, kár hogy volt benne néhány ezerszer látott jelenet (aki még nem látta az most ne nézzen ide!! pl amikor a végén a pasas a nyakkendõjén lóg az embernek, meg azok a kungfus részek...) ettõl függetlenül egy 8ast simán megérdemel szerintem. meg is kapja.
2/10
btanarur 2008 febr. 28. - 20:42:02 2/10
(7/30)
Lehet, hogy velem van valami baj, de nem szeretem a sötétben játszódó filmeket. Azt sem szeretem, ha a mondanivaló abban merül ki, hogy katasztrófa volt, van, lesz. Ebben a kategóriában sokkal jobb filmek is vannak. Rosszabbak? Nem nagyon.
december 2008 febr. 27. - 08:17:27
(6/30)
A film nálam is a kedvencek között van.
Annak idején a Kossuthban (Bp.) játszották két hétig. Rögtön elõtte vagy utána pedig a Johnny Mnemonic-ot, azt is ennyi ideig.
A filmzene is nagyon jó. Peter Garbiel fõleg (különben a lemezváltozat feldolgozásban eltér a stáblistán hallhatótól.) Graeme Revell pedig a zeneszámának dallamát a Vörös bolygóban is felhasználta (pont tegnap ment egy másik adón).
Redfield 2007 márc. 13. - 03:13:15 Előzmény marky
(5/30)
Ezt sajnos nem láttam végig, de nagyon jó filmnek tartom így is. Igazán sötét, elvont darab.
marky 2006 okt. 08. - 18:36:58 Előzmény Folgore
(4/30)
Szintén! Örülök hogy más is így van vele. Nagyon real a története, talán hamarosan valóság is lesz....ôrült jó a forgatókönyv. A szereposztás parádés, a film kult nálam is ezerrel! A rendezôcsaj K. Bigelow nagyot alkotott, csakúgy mint a HoltPont c. filmmel.
Zsótti ecsém 2006 jún. 14. - 14:09:37
(3/30)
Nekem is az egyik kedvenc filmem, attól függetlenül, hogy óriási bukás volt és elég gyorsan elsüllyeztették meglehetõsen méltánytalanul. Fõleg az elsõ pár perc maga a tökély! (legalábbis moziban nagyon ütõs volt)
x-tro 2006 ápr. 02. - 11:15:57
(2/30)
Szubjektív okok? csak nem te is user vagy? :D
10/10
Folgore 2006 ápr. 01. - 18:33:08 10/10
(1/30)
Talán szubjektiv okokból nekem kultusz film.