Téma: Stuart atya

8/10
szaszandi 2023 nov. 04. - 07:44:42 8/10
(7/7)
Humorral vegyített keser- édes film. Ajánlom megnézni azoknak akik a lélekre ható filmeket is szeretik.Nagyon tetszett
8/10
InteriorLulu 2023 jún. 20. - 13:36:33 8/10 Előzmény nefefe
(6/7)
Itt valóban a port trehányságáról, egyúttal tökugyanarról a filmről van szó. Én kb. két hónapja láttam (ugyanígy az hbo-n) a filmet Stu atya címmel, és akkor (2022-es filmként) még nem ezzel a Stuart atyás portos adatlappal szerepelt, hanem Stu atya cíművel, ennél sokkal több szavazattal és hsz-szel, valamint jópár portos cikk linkjével a film, Wahlberg, Gibson és egyebek kapcsán. Annak az adatlapnak viszont már nyoma sincs, és érdekesmód a portosok által írt linkeknek sincs.
Magyarán annyira trehányak, hogy még a saját munkáikat is eltüntetik...
7/10
offtopic
sexykex 2023 jún. 19. - 19:07:31 7/10 Előzmény nefefe
(5/7)
Nekem úgy tűnik, hogy ha a film nem kerül a mozikba, akkor gyakran a Portra sem kerül fel. Ezen kívül a streaming szolgáltatók egyszerűen magyarra fordítják a film címét és nem variálnak vele úgy, mint a mozik. Ráadásul a Port elsősorban programkereső és nem filmes adatbázis, ezért sok benne a pongyolaság és a tévedés. Ez most így sikerült nekik.
nefefe 2023 jún. 19. - 08:10:37 Előzmény sexykex
(4/7)
Köszi, nagyrészt én is tudtam ezeket az infókat, hiszen láttam a filmet januárban, csak azt nem értettem, hogy egyszer 2022-es, egyszer 2023-as a film, mégis ugyanaz. Gondolom csak egyszer forgatták le, és az 2022-ben volt. Így úgy tűnhet, hogy egy vadiúj filmről van szó - pedig nem... A Port akkori lapjáról a korábbi kommentek akkor is eltűntek... Felesleges volt új profilt létrehozni.
7/10
sexykex 2023 jún. 19. - 06:15:58 7/10 Előzmény nefefe
(3/7)
A Sony Pictures Releasing 2022. április 13-án, a Keresztény Nagyhéten mutatta be Stu atyát a mozikban az Egyesült Államokban. A film vegyes kritikákat kapott a kritikusoktól. Világszerte 21,8 millió dollár bevételt hozott. (A filmet 2022. december 9-én mutatták be újra Father Stu: Reborn címmel, immár szélesebb közönség előtt.) A film 2022. szeptember 16-án került fel a Netflixre az Egyesült Államokban.
Magyarországon Stu atya címmel, 2023. január 29-én tette közzé az HBO Max. A magyar mozik 2023. május 4-én Stuart atya címmel kezdték el vetíteni.
A valódi Stu atya Stuart Ignatius Long (1963 – 2014) amerikai ökölvívó és katolikus pap volt. Stuart Long 1992-ben egy majdnem halálos motorbaleset után megtért és 1994-ben megkeresztelkedett.
7/10
sexykex 2023 jún. 18. - 19:48:54 7/10
(2/7)
Nagyon sokan egy trauma hatására kerülnek közel Istenhez. Túlélnek valamit: akár drogot, piálást, balesetet, súlyos betegséget és a gyógyulás közepette megtalálják Jézust, Jehovát vagy Allahot. Persze egyikük sem akar pap lenni, hiszen ahhoz ismerni kell a Bibliát, a Koránt, a rítust, a legjobb prédikációkat és nem árt szelíd természetűnek, valamint eszesnek lenni. Persze vannak született papok, akiket elfelejtettek ugyan megkeresztelni, de a hitet még bokszkesztyűvel sem lehet kiverni belőlük. Nos, Stu atya nem pont ilyen volt, de érdemes megnézni milyen lett. Akár igaz, akár nem, a film jó és Wahlberg valóban nagyot alakít.
nefefe 2023 jún. 18. - 07:59:29
(1/7)
Érdekes... Ezt a filmet a HBO-n már láttam januárban, Stu atya (2022) címen. De itt azt írják, idén májusban jelent meg. Hogy van ez? Tudja valaki? Az IMDb-n 2022 van, és tavaly áprilisban jelent meg... Itt csak a Port szórakozik? Mert minden komment eltűnt.