Téma: Suburbicon

10/10
Nitti6 2018 márc. 24. - 00:08:13 10/10
(12/32)
Nagyon érdekes és tipikus Coen film. Én szerettem minden percét.
3/10
pihes 2018 márc. 23. - 15:43:10 3/10
(11/32)
Van pár dolog ami keveredik a filmben. Talán, ezzel próbálva magán tartani a figyelmet.
Nem lesz egy népszerű film.
Nem jött be!

3/10
10/10
dejodejo 2017 nov. 12. - 17:50:09 10/10
(10/32)
Zseniális film.
offtopic
cereza 2017 nov. 03. - 20:42:38
(9/32)
Azt hittem, hogy az a bajom, hogy végig azt vártam, hogy mikor kicsinyítik le õket, és ezért nem élveztem a filmet. :D

Szóval az van, hogy láttam egy elõzetest, mely szerint Matt Damont lekicsinyítik. Valami kisvárosi/középosztály sztori, és ennek a filmnek is úgy kezdõdött a tartalomleírása, hogy valami kertváros/középosztály blabla... Ezért nem is néztem meg az elõzetest, mert hogy a moziban már úgyis láttam, csak nem emlékeztem a címére. Csodálkoztam, hogy krimi mûfajba sorolták, de örültem neki, hogy a lekicsinyítésbe tesznek némi izgalmat is. Szóval így ültem be a filmre valamikor a premier napján. És nem akartam elfogadni, hogy még mindig nem lettek kisebbek, pedig tök jó lehetõség lett volna a nem-spoilerezem-le-hogy-mire-és-miért. Még a cím is valahogy ezt erõsítette meg bennem, mert a Suburbicon felõlem egy kitalált világ is lehetne, valahogy a suburbia (külváros) jutott róla eszembe, és hogy valami szójáték folytán ezt a nevet adták a városnak, ahol a kicsinyített emberek élnek. Az én magyar fülemnek mindenesetre jól hangzott :D

Na, szóval, rá kellett jönnöm, hogy ez baromira nem az a film, aminek egyébként a címe: Kicsinyítés, és jövõre mutatják be magyarul (elvileg januárban), csak akkor nem értem, hogy miért reklámozzák már most ennyire... Szóval jól *beep* magam, remélem, rajtam kívül más nem esett bele ebbe a hibába :D

https://port.hu/adatlap/film/mozi/kicsinyites-downsizing/movie-191834

Ja, a Suburbiconra fogalmam sincs, hány pontot adjak, de számomra is csalódás volt, de nem tudom eldönteni, hogy azért, mert voltam olyan hülye, hogy egy másik filmre ültem be, vagy azért, mert amúgy sem tetszett volna... Az viszont biztos, hogy hangulat kell hozzá...

Amúgy most láttam a Budapest Noirt, azt nagyon lehúzták, de szerintem attól sokkal inkább azt kaptam, amit vártam - csónakházi táncitánci, retró zenék... ja, nem... az a Pappa Pia - csak vicceltem!!!! Ez alkalommal valóban jó filmre ültem be :)))))) Szerintem egyszer nézhetõ. Én próbálom aktívan támogatni a magyar filmgyártást, ennek megfelelõen inkább lelkesedéssel, mintsem kritikusan viszonyulok a magyar filmekhez :))))
1/10
bogotizsolt 2017 nov. 02. - 19:10:11 1/10
(8/32)
ez meg mi volt ? Krimi ? Nem . Szatíra ? Nem . Paródia ? Nem . Hát akkor ? Semmi. Egy nagy nulla . Tíz éve nem volt olyan érzésem , hogy \"ez annyira xar , hogy itthagyom\" . Na most ez is megtörtént . Pedig a stáblista és a Cohen fivérek garancia lennének . De hát úgy tûnik , hogy nem volt véletlen az , hogy Cohenék évtizedekig dobták ezt az ötletüket . Dobja mindenki azt az ötletet , hogy megnézze !
10/10
Runyv 2017 nov. 02. - 18:20:13 10/10
(7/32)
Ez nem egy tucatfilm! Hál\' Istennek és Clooney-nak! Nekem is nagyon tetszett. Jó színészi alakítások, morbid humorok. Amolyan nem normális film, de ugyanakkor minden a helyére kerül a végén benne. Szándékosan húzom magasra az értékelést, mert nagyon nem értek egyet a filmet lehúzókkal. De igen, ízlések és pofonok. ;-)
9/10
chaplin 2017 nov. 01. - 14:31:47 9/10
(6/32)
Szerintem ez egy jó film: szépen használja a mûfaji eszközöket és jól szórakoztam! Ízlések és pofonok ugyebár!!!
1/10
zsofia.vadasz 2017 okt. 31. - 10:46:02 1/10
(5/32)
Unalmas, vontatott, az elõzetes mesterien van összevágva, hogy felkeltse a nézõk érdeklõdését, aztán a moziban jön a koppanás. Nagy csalódás...
2/10
lgombos@freemail.hu 2017 okt. 30. - 19:51:04 2/10
(4/32)
Borzalmas film, nem érdemes rá pénzt költeni!
2/10
NilsHolgersson80 2017 okt. 28. - 15:27:34 2/10
(3/32)
Rettenetes film. Érthetetlen mi volt az eredeti koncepció. Trash. Tartalom és stílus nélküli közlés. A film az elejétõl a végéig keresi az identitását, és létjogosultságát és nem találja meg. Ezért kapkod-csapong a közhelyekben és a színészek öncélú játékával próbálja kitölteni az ûrt. Haknizik. Egyébként a színészek teljesítményére nem lehet panasz, hozzák, amit tudnak mindenféle rendezõi segítség nélkül. Összecsapott trehány munka.
5/10
vki69 2017 okt. 27. - 19:32:21 5/10
(2/32)
spoiler mentesen:
Akkor rakjuk rendbe a témát.
Ez egy sima tv film, jó szereplõkkel és degenerált karakter történettel... Érdemes elmenni rá, egy nyugodt csendes film amugy. De hogy 9/10-es???
Az nem tud disztingválni. max 5/10 de annyi se.
Oka: a karakterek és történet vezetése összetákolt, és nem összeillõ. A szinészek nagyon jól teljesítenek!
Miattuk érheti el az 5-öst. Bár szerintem tiltakozniuk kellett volna a nem megmagyarázott (alátámasztott) cselekedeteik miatt.
Többet nem irhatok mert a spoilerese lenne. Pedig szeretnék.... Majd pár hónap múlva...
sornersby 2017 aug. 01. - 11:50:52
(1/32)
George Clooney régóta a Coen fivérek cimborája, így ismét velük dolgozott össze egy projekt kedvéért, és az ötvenes évek Amerikájában játszódó sztori a maga kisemberi-véres módján egyértelmûen a fivérek stílusjegyeit rejti magában.

A leginkább horrorisztikus elemekkel és véres leszámolásokkal tarkított krimi-komédiának nevezhetõ alkotás elsõ elõzetesében Matt Damon vezet be minket valamelyest az 1950-es évek végi amerikai álom hátterébe. Ahhoz ugyanis, hogy fenn lehessen tartani az idilli, habos-babos látszatot, a film tanulsága szerint valakinek a háttérben el kell végeznie a piszkos munkát is.

A filmet íróként jegyzõ Joel és Ethan Coen - akikkel Clooney az Ó testvér, merre visz az utadban, az Égetõ bizonyítékban és az Ave, Cézár!-ban dolgozott korábban együtt - sajátos humorát idézõ alkotásban Oscar Isaac és Julianne Moore tûnik majd fel Damon mellett. A filmet elõször szeptemberben láthatja a Torontói és a Velencei Filmfesztivál közönsége, a mozikba pedig novemberben kerül majd.

Official Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=IYga2m0V2O0

Bemutató dátuma: 2017. november 2.