zsoca 2006 okt. 24. - 21:16:46
(16/296)
Hát teljesen kiütött engem ez a film, még mindig a hatása alatt vagyok.
Fantasztikus, és köszönöm. Szerintem a legjobb magyar filmek egyike, és büszkék lehetünk rá az egész világ színe elõtt.
barkas123 2006 okt. 24. - 18:42:43
(15/296)
Végre egy jó magyar film!!! Tegnap láttam moziban. A minõség nagyon magas szintû. Van benne pár poén is, de egyébként komoly és nagyon elgondolkodtató. A végén egyetlen nézõ sem állt fel, hanem tapsolt egészen addig, míg az utolsó szöveg el nem tûnt a képernyõrõl. Ilyet nagyon ritkán él át az ember, szerintem. Köszönet mindenkinek, akik részt vett a film elkészítésében! Mindenkinek ajánlom! Remélem, hogy majd külföldön is elér sikereket!
via 2006 okt. 24. - 16:44:54
(14/296)
Szép film.
(pedig én nem vagyok se amerikai se magyarfilm párti)
De ne csak Vajnát dicsérjük, tiszetletem a stáb elõtt.
Még a focuspuller hibái is nagyon emberszagúak.
x-tro 2006 okt. 24. - 12:09:20
(13/296)
Index kritikákat nem veszünk komolyan...:) Azt csak szórakozásféleképpen olvassuk..:P (na lássunk egy kis fikázást..pl) Már, ha valaki éppen erre gerjed.
Zsótti ecsém 2006 okt. 24. - 10:06:48
(12/296)
Indexen most olvastam a megjelent kritikát. Jó magyar módra megint mindenhez van egy rossz szavuk. Most épp az a baj, hogy a film túl "hollywoodi", meghogy hülye a forgatókönyv, és különben is miért nincs benne több tank, meg tõbb szpesöl effekt....röhely komolyan. Az is baj, hogy a vizilabdás fiúk poénkodnak, meg az is, hogy Dobó Kata mér nincs szexis alsóban. Erre nem tudok mit mondani! Menjetek ki a az utcára és tüntessetek a film ellen...errõl is az állam tehet! Gratulálok az indexnek....most aztán megint baromi egyediek vagytok, mert ilyen hülyeségeket írtok kritika címén.
Timke 2006 okt. 23. - 20:07:47
(11/296)
Ma délután én is megnéztem ezt a filmet, s hál istennek a mozi tele volt nézõvel. Picit féltem tõle, tipikus magyarnak gondoltam (régi szép idõkrõl szól, sajnáltatjuk magunkat, s persze rémesen unalmas történet).Ezzel szemben ez a két óra elröpült, abszolút nem volt unalmas a történet. Persze azért itt is volt egy-két nyilvánvaló klisé (amikor megtudjuk, hogy Viki barátnõje babát vár, sejtjük,hogy mi lesz vele). A díszletek is nagyon jóra sikeredtek, bár amikor a Kossuth-hídon haladnak át, a háttér elég bénán néz ki, olyan, mintha egy kép elõtt sétálnának.
Összességében nagyon jó magyar(!) film, érdemes megnéznie mindenkinek. Fenyõ Ivántól végre már láttunk vmi érdemlegeset is.
A zenei aláfestést pedig mindenféleképpen ki kell emelni, sokat dob a filmen.
kult99 2006 okt. 23. - 19:48:40
(10/296)

Ez a film JO. Feltem tole, hogy ilyen szajbaragos benasag lesz, mint sok mas magyar tortenelmi film. A moziban ahol en neztem, ott mindenki torolgette a szemet mikor vege volt a filmnek. Hulyen hangzik es nem tudom mennyire igaz, mert en nem figyeltem erre, a baratnom mondta. O nem hatodott meg annyira :-). Meg lehet koszonni Andrew G - nek. Min 6,5 lesz meg az IMDBn is de mivel az amik ilyen szabadsag szereto nep, meg a 7,5 is osszejohet, de kell hozza egy jo szinkron, hogy fogjak az amik is a temat.
marky 2006 okt. 23. - 18:50:33
(9/296)
Mindenki nézze meg! Köszönet Andy Vajnának, ez a film gyönyörû memento 1956-nak. Annyira életszagú film, hogy azt hittem én is szereplek benne, hiszen a moziból kijövet az utcai megmozdulásokba csöppentem. Nem akarok politizálni, de mintha ma játszódhatna a film. A színészi alakítások roppant erõsek: Fenyõ, Csányi bombasztikus, de a mellékszereplõk is betonerõs karaktereket formálnak (Gesztesi, Bánsági, Jordán, Haumann). A forgatókönyv nagyszerû(hail Joe!)
Daemon 2006 okt. 23. - 12:20:01
(8/296)
A film. Hát azért Dobó Kata nem volt annyira jó. De a verk film, az is jó!! :) Tv2-n, megatánc után lehet látni. Most láttam a verket, igazán sokrétû munka
Zsótti ecsém 2006 okt. 21. - 14:50:58
(7/296)
Ma láttam én is! A végeredmény: a film nagyon jó.
Köszönet az alkotóknak. Pont annyira érzelmes, és drámai mint amennyire kell neki. A forgatókünyv és a szinészek is rendkivül jól hozzák ami kell. A karakterek mûködnek, és ami talán fontos: Dobo Kata is bizonyit. Pont amiktõl leginkább féltem nem jöttek be: eröltetett unalmas, sablonos történelem leckérõl szó sincs. Méltó a film, egy igazán fontos évfordulóhoz. Számukra - magyarok számára - mindenképpen többet jelent a történet és a helyszinek, de megfelelõ hátszéllel nem "úszhatja meg" a nemzetközi sikert.
Fantasztikus volt látni egy olyan magyar filmet, ahol az elejétõl a végégig érezhetõ profizmus. Köszönet a producereknek, hogy megteremtették a lehetõ legjobb feltételeket, hogy mindez létrejöjjön. Goda Krisztának is csak gratulálni tudok. Szinészek teljesitménye mellett az 56-os budapesti utcáknak majdhogynem a szagát is érezni lehet. Ezt a filmet kevés magyar rendezõ tudta volna igy megoldani.
hdori 2006 okt. 20. - 21:54:16
(6/296)
Jó a film! Ajánlom azoknak is, akik esetleg nem szeretik Dobó Katát, vagy éppen hollywoodi mesétõl tartanak. Korrekt, jól összerakott és profi alkotás. Hiába tudja az ember a történet (a történelem) végét, mindvégig izgalmas és pörgõs. A látvány hibátlan. Sokkoló, amikor az orosz tankok lövik szét az otthonokat, házakat, életeket.

Vajna tiszteletadása az országnak, az akkor élt embereknek. Remélem, nemzetközi sikert hoz!
Köszönjük...
Lisa 2006 okt. 14. - 21:56:54 Előzmény Redfield
(5/296)
Állítólag New Yorkban nagy sikerrel mutatták be. :) Már én is nagyon várom. :)
gaborella 2006 okt. 01. - 15:29:31
(4/296)
Nem Szirtes Ági játszik a filmben, hanem Bánsági Idikó. Õ alakítja Fenyõ Iván és öccse, Gábori Dani anyját. Gábori Dani forradalmár kiskölyök, fõbb szereplõje a filmnek, tehát az õ nevét is meg kellene jelentetni a szereposztásban, Szirtes Ágiét pedig Bánsági Ildikóéra átírni.
Redfield 2006 júl. 30. - 22:35:57
(3/296)
Hú. nem. :) fogalmam sincs, de biztos lehetsz benne, hogy szinte mindenhol adni fogják. Egyébként jártam a haverral az egyik forgatási helyszínen. Amikor már nem volt ott senki, mert tovább álltak. Állatok a díszletek. Az egész romos házat bejártuk, mindhárom emeletet. Robbantott falak, néhány ásványvízes flakon a földön, egy kretén magazin... a haver asszem csórt is magának egy rendezõi széket, mert volt ott jópár darab... :)
Lisa 2006 júl. 30. - 19:43:41 Előzmény Redfield
(2/296)
Nem tudod véletlen, hogy melyik moziban lesz a premierje?
Redfield 2006 júl. 24. - 15:44:23
(1/296)
Én már várom. Még annak ellenére is, hogy nagyon Hollywood szaga van...