Edmond Dantes 2015 nov. 15. - 13:19:29 Előzmény gladiolus
(280/300)
"Louise Fletchert én egy végtelenül tehetséges színésznõnek tartom, ennyire jól megformálni negatív karaktert most nem jut eszembe, hogy láttam e már,..."

Segítek: Kathy Bates - Tortúra...mellesleg õ is ápolónõt alakít egy szimplább filmben, zseniálisan.

Mindennel egyetértek a Kakukkfészekkel kapcsolatban. Filmtörténet. Klasszikus és örök. Nem biztos h ismét megnézem. 40 év nagy idõ.
blacknet 2015 nov. 14. - 18:00:48
(279/300)
Ratched nõvér szexi.

Amúgy nem volt könnyû a gonoszságát érzékeltetni, erre egy könyvben jó néhány eszköz áll rendelkezésre, de filmben, ha a forgatókönyv nem mutat rá direktben, akkor a színészi játéknak kell ezt megtennie. Távolságtartása önmagában semmit sem jelent, az orvos(ápolónõ)-páciens viszony, vagy a tanár-diák kapcsolat is szerepkötött, ezekbõl kilépni csak önmoderáltan, és nem is mindenkinek lehet. Hideg, merev magatartása egyedül tehát nem elég, ennek megformálása magában kell hordozza az iránta érzett ellenszenvet is.
Ugyan már a baseball-szavazás meghúzza a vonalat, mert miért is kellene a formai szabályokhoz eminens szigorúsággal ragaszkodni, miért ne vegyük figyelembe a határidõ után befutott szavazatokat, de explicit módon szörnyt McMurphy intézetbõl elengedésének megvétózása csinál belõle. Hiszen elõször hihetnénk mi magunk is azt, hogy csak megmenteni szeretné, a börtöntõl megszabadítani, félreismertük talán, dehogyis, valójában szadista kényének-kedvének kiszolgáltatni, határozatlan ideig, akár örökké kínozni.
csabaga 2015 okt. 26. - 20:31:08
(278/300)
Nicholson addig már négyszeres Oscarra jelölt szinész volt,én nem mondanám ismeretlennek.A regény is, egy kivetellel,az elmegyógyintézetben játszódik.
gladiolus 2015 okt. 22. - 20:25:56
(277/300)
Hát igen...ez egyike a filmtörténet legnagyobbjainak...kötelezõ alapmû annak, aki szeretné tudni és érezni, milyen az, amikor a történet, a forgatókönyv, a rendezõi és színészi munka olyan emberek kezébe került, akik a szakmájuk legjobbjai, s így szinte természetes is, hogy alkotásuk egyvelege olyan szinten kimagasló katarzist tud okozni, amit ritkaság megélni, és ilyenkor az ember nem igényli, hogy egy nap még öt másik filmet megnézzen, mert ezzel az eggyel van elfoglalva, és a csenddel, a belsõ csenddel, amit a film megnézése okoz.

Egyébként megfigyeltem, hogy a diliház témakör és a handicap karakter az esetek nagy százalékában bevonzza az Oscar díjat. Ez ugyanis egy olyan terület, amivel a normál társadalom nem hajlandó foglalkozni, ezek az emberek láthatatlanok a társadalom számára, és ezért hanyatlunk kicsit hátra, amikor egy alkotás kapcsán szembesülünk azzal, hogy igen, ezek az emberek, és ezek a problémák léteznek, mert helyük van a világegyetemben.

Louise Fletchert én egy végtelenül tehetséges színésznõnek tartom, ennyire jól megformálni negatív karaktert most nem jut eszembe, hogy láttam e már, aki látta ebben a filmben, az szerintem egyetért, ez a nõ zseniális. Jack Nicolson érdemei szintén sosem voltak vitatottak, vagy kétségbe vonhatóak, és azt kell mondanom, hogy nagyon el kell gondolkodnom azon, láttam e már bármilyen más filmet, amiben a két fõszereplõ ennyire megfellebbezhetetlenül megérdemelte volna ezt a díjözönt. Ide egyszerûen egy zabszemnyi kétség nem férhet. Dehát ehhez a történethez, ami ennyire lemegy a mélybe, kell is erõ, drasztikus színészi erõ kell, ha már Ken Kesey ilyen zseniálisan megírta ezt az egészet.

Szóval kifejezetten javasolt a film megtekintése minden férfinak és nõnek, valamint homoszexuálisnak, 100 év alattinak és 100 év felettinek, épeszûnek és zakkantnak, törpének és óriásnak, színes és fehérbõrûnek, jónak és gonosznak, egyszóval mindenkinek, aki lát, hall és érez.
10/10
jazzy21 2015 júl. 26. - 23:54:42 10/10
(276/300)
Ez egy fantasztikus film, eddig 3 film volt képes könnyeket csalni a pofikámra, ez benne van ebben a 3-ban. Már többször láttam, de mindig ugyan az a hatás. 10/10
offtopic
Roah 2015 máj. 11. - 18:18:10
(275/300)
Beszélhetünk virágnyelven? ;)
Azóta átkeresztelték az iskolát; hasonló, egy szóban megegyezik már a neve azzal a környékkel, ahol az egész intézmény található. :)))
offtopic
Roah 2015 máj. 11. - 18:12:53
(274/300)
Nice! ;)

Olvasni olvasok ám - csak egy másik portálon is tevékenykedem. ;)
majtika137 2015 máj. 11. - 17:42:31 Előzmény Roah
(273/300)
Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik iskolába jártál?:) Bár nyilván nem egy ember lehet ilyen laza, kockás inges, frenetikusan jó fej történelem tanár, de kísértetiesen emlékeztet valakire..
offtopic
eIemes 2015 máj. 10. - 20:26:36 Előzmény Roah
(272/300)
Long time no see :)

Nem megy az írás.
forg 2015 máj. 10. - 02:12:27 Előzmény microsz12
(271/300)
10/∞ ? Ezen jót nevettem. De értem mit akartál. :) Tényleg jó film.
10/10
iamtheonlyone 2015 ápr. 24. - 22:10:31 10/10
(270/300)
A nõvér (Louise Fletcher) enyhén szólva félelmetes...
9/10
oncogito 2015 ápr. 24. - 19:14:02 9/10
(269/300)
Ráadásul még sokadszori megnézés után is.
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 10:06:10
(268/300)
Köszönöm. :)))

Számomra nem új keletû a téma, Nõvéremmel sokat beszélgettünk errõl - a cikk szerint az õ opciója látszik igazolódni. ;)
A "Bá"...? Visszafelé nézve, egész más a helyzet, legalábbis az Õ esetében. A rendszer-váltás...ebbe bele sem megyek. Talán csak annyival, óvatosan, hogy akkoriban valóban fejreállt körülöttünk minden, naponta érkeztek hozzánk az erdélyi-magyar osztálytársak, jószerivel mi dobtuk össze nekik a ruhákat is. (Nem csak diák, tanár is jött...onnan.) A politika szó szerint percenként változott, a "Bá" azt se' tudta, hogyan és legfõképp mit (!) tanítson (taníthat?) meg nekünk. Azt hiszem, így, felnõtt fejjel visszafelé nézve, hogy emberként szerettük, emberként tiszteltük. Becsülettel tanított mindent, csak emellett egy hippi volt, olyan Woodstockos, valahogy.
De a Tesómnak - illetve a cikknek - valóban van igazsága, bár én inkább rajzból tapasztaltam, mert az irodalom tanáraim borzalmasak voltak. A többi diák társ nevében nem beszélhetek, csak a sajátoméban: ha rajtuk múlt volna, sosem esek örök szerelembe az irodalommal. Hogy szerencsére vagy nem, nem tudom, de irtó öntörvényû kislány voltam - sok füles kellett hozzá az élettõl, hogy normalizálódjon bennem ez-az -, nem vettem át senki rajongását, üdvözlését egy szerzõ, vagy tan iránt sem, amivel nem értettem egyet, vagy mert nem tetszett. Az otthoni, saját bejáratú könyvtár, amit Édesapám és Nõvérem "üzemeltetett", tényleg elképesztõ választékos témákban, és Édesanyám zenéhez fûzõdõ végtelen színes ízlésvilága bennem már gyerekként helyre kezdte pakolni a dolgokat. :)))

Hiszek a tanulásban - imádok tanulni, fejlõdni, ez azt hiszem ez nálam sosem fog elmúlni :D -, de sosem zárom be a kaput, és lehetett bármily' lelkes Lev Nyikolajevics Tolsztoj kedvelõje egy irodalom tanár, ha nekem nem tetszett, nem tudta átadni ezt az érzését. Csak a rajongását megértetni.(Sokáig meg sem tudtam fogalmazni, mi volt a gondom vele, , Tolsztojjal, például, aztán egy szerkesztõ barátnõm kisegített egyszer: "Be vagy gyorsulva? Olvass egy kis orosz irodalmat. Kellõképp lelassít." És kacsintva nevetett. ;) :D Tökéletes! Heuréka! Hát ez volt a bajom vele. :)))
proklima 2015 márc. 28. - 08:52:38
(267/300)
Valóban.
Az is a választás lehetõségérõl, a szabadságról szól.
eIemes 2015 márc. 28. - 07:57:23
(266/300)
"egy igazi történelem tanár emlékével együtt."

akkor neked tetszeni fog ez:

http://palferi.blog.hu/2009/06/13/kevesebb_tanulas_tobb_tudas
eIemes 2015 márc. 28. - 07:48:20
(265/300)
A filmet még nem láttam, csak a könyvet olvastam, ami nagyon bevésõdött. Ott van a Gépnarancs mellett.
proklima 2015 márc. 28. - 07:00:05
(264/300)
Szenzációs film!
Elõször Kenneth Elton "Ken" Kesey könyvét olvastam.
Miután megjelent Magyarországon a film, megnéztem.
Néhány év múlva újra elolvastam a könyvet és ismét megnéztem a flmet.
Nemrégen megint láttam a filmet.
"Örök érvényû".
Szerintem a Szelíd motorosk, a Ragyogás, valamint ez mû minimum "alapismeret" John Joseph "Jack" Nicholsonról.
Minden mûfajban nagyot alakított.
Nálam a 10-es skálán: 10 pont (ts:10)
offtopic
Roah 2015 márc. 28. - 06:48:59
(263/300)
Istenem, micsoda történet ez? :((
Felém sajátos sztorija van a regénynek. Annak, hogy tulajdonképpen miként kerültem huszonhatod magammal egy ilyen csoda közelébe.
Egy történelem tanár, elemibõl, õ a hunyó. :))) Rendkívül jó fej pedagógus volt, vagány, kockás ingben, olyan volt, mint egy rövid hajú rocker. Akkoriban, amikor minket tanított, épp "rendszert váltottunk", azt se' tudta, miként tartsa meg a töri órát, improvizált, és egy nap, ölébe vette a naplót, felült a tanári asztal tetejére, és beszéd közben idézett a regénybõl. Persze, egy osztály szeme csillant fel, kértük, "Mesélje el! Mesélje el!" És a "Bá" elmesélte. :))
Nem sokra megszereztem a könyvet. :(( Aztán megnéztem a filmet. Féltve õrzöm, mindkettõt, egy igazi történelem tanár emlékével együtt. :)))

Ez felém "A film". Ebben a mûfajban, és úgy sok tekintetben. A Film. :)))
olahmiki1959 2015 márc. 28. - 05:04:33 Előzmény yuri
(262/300)
"Az eastwick-i boszorkányok"-ban is eszméletlen jó, bár ott az összes szereplõ, és maga a film is szenzációs.
yuri 2014 szept. 19. - 08:59:13 Előzmény kisokka
(261/300)
Nézd meg a Gyomok között c. filmet (Meryl Streeppel játszik benne Nicholson, szerintem az a legjobb filmje!)