Dorkateo 2007 nov. 04. - 10:25:40
(4/44)
Az én szüleim mélyen hallgattak 56-ról. Ez volt az elsõ film, amit ezzel kapcsolatban láttam, még kamaszként. Jó, hogy ezzel kezdõdött az ismerkedés...

Akkor úgy tûnt nem túl komoly alkotás, de mégis megértetett velem sok mindent. Önkéntelenül is ehhez mértem, hasonlítottam a késõbbi ismereteket.
A kislányt sosem felejtem el, ahogy kiabál a zászlót lengetve :)
8/10
Semprini 2007 nov. 03. - 14:51:34 8/10
(3/44)
Nekem nagyon tetszett ez a film, talán nem túlzás, hogy a '80-as évek egyik legjobb magyar filmje. Most már DVD-n is hozzáférhetõ.
Nagyon jók a színészek, a gyerekszereplõkre mindig rácsodálkozom, a történet keserédes, de nem nélkülözi sem a humort, sem a torokszorító, drámai pillanatokat. És a zenéje is nagyon tetszik (elsõsorban a lassú zongoratémára gondolok).
perry 2007 nov. 03. - 08:36:12 Előzmény StJust
(2/44)
Mondhatom , hogy 5-6 éves voltam a ma már forradalom (:))idején.Nekem csak az jött le az egészbõl, hogy jó volt az ágyon ugrálni, és nem szóltak ránk. Aztán játszani és nem kellett lefeküdni, vagy mikor vége volt töltényhüvelyeket szedni és versenyezni kinek van több.
StJust 2007 jún. 15. - 01:28:21
(1/44)
Naaagyon nagy,érdekes szemszögbõl mutatja be a forradalmat,elég jó színészek segítségével.(Fõleg Hernádi "domborít"nagyot.Na és a zene sem utolsó."Rááááákosi Mááátyás elvtárs,pajtás"!
Kötelezõõõõõõõõõõõõ!!!