Obránszky Ármin 2009 jan. 01. - 20:37:50
(47/267)
Csak egy kérdés: az általam látott Director's cut és az évfordulóra megjelentetett Final cut között mennyi eltérés van?
montanosz 2008 dec. 18. - 08:40:41
(46/267)
igen, még nekem nagy kedvencem, hangulata nagyon egyedi, olyan mintha az egész film alatt lebegtem volna: Immortel
LVenom 2008 dec. 18. - 00:39:49 Előzmény KF
(45/267)
valaki tudna a Blade Runnerhez, vagy Brazilhoz hasonlatos filmet ajánlani?
KF 2008 dec. 16. - 21:57:41
(44/267)
Nemrég sikerült beszereznem a filmet, hamarosan rávetem magam és megnézem. Igazából kíváncsi vagyok rá, olyan sokféle véleményt olvastam róla itt-ott, remélem nem kelt majd csalódást, habár nálam Harrison Ford garancia a jó filmre. :D
Aztán majd én is alkotok valami komment félét a mi kis fejvadászunkról.. ;)
10/10
pozsizsuzsi 2008 dec. 05. - 12:14:18 10/10 Előzmény Gandalf73
(43/267)
Ezt a filmet még frissében sem az jellemezte, hogy az izgalom miatt rágtuk volna a körmünket, és be*rtunk volna félelmünkben, hanem valami egészen más. Máshogy, más miatt sokkolt. És ezt a varázsát nem vesztette el. A látványvilága sem fakult meg.
10/10
Gandalf73 2008 nov. 22. - 18:14:25 10/10
(42/267)
Igen, sajnos ez van, egyetértek sárkányzsíroskenyérrel: a "mai szemmel" igazából a pörgõs, akciódús filmeket jelenti.
Pedig anno hány olyan film volt, amelyeken az ember a körmét rágta izgalmában, ma viszont csak legyint rá újranézve: "ettõl voltam úgy besz...va?".
De ki tudja, mit hoz a jövõ, lesz-e embergép vagy gépember, és akkor tényleg dönteni kell: mitõl ember az ember???
10/10
pozsizsuzsi 2008 nov. 17. - 12:00:20 10/10
(41/267)
Ugye szabad megjósolnom: mindenki azt mondja mindjárt, hogy a baj valóban veled van...
Mókusfiú 2008 nov. 17. - 11:57:19
(40/267)
Lehet hogy velem van a baj,de ez a film szerintem szörnyû! A sztori maga nem rossz, többet is ki lehetett volna hozni belõle. De így maga a film borzasztóan gyenge! Eszeveszett unalmas, alig bírtam végig nézni, a vége már egyenesen szánalmas! Se eleje se vége. Szeretem Fordot, és Scottot is, de ezzel a filmmel nagyon melléfogtak. Egyedül maga a világ felépítése figyelemre méltó. Aki teheti kerülje el!
10/3
10/10
szingh 2008 nov. 14. - 18:23:50 10/10
(39/267)
Életem legnagyobb filmélménye. Mindezt azzal együtt mondhatom, hogy HF-t soha nem tartottam igazi színésznek.
10/10
Roy Mustang 2008 okt. 30. - 22:54:14 10/10
(38/267)
Vagy három éve barátnõm oda adta dvdn(most azon gondolkozom hogy a rendezõi változat volt e)azt mondta valami sci-fi,de még milyen!Nem nem is ez egy neo-noir,Ford karaktere a kiégett,sötét utcák..................nekem ez nagyon bejött!
Egyébként olvastam hogy Ford nem tudott kijönni Ridley Scott rendezõvel,sem partnernõjével,hmm el tudom képzelni milyen lehetett a hangulat.
Késõbb Ford azt mondta hogy élete legnehezebb munkája volt........érdekes.
Nos szerintem Scott egyik legjobb filmje,nem is a filmtörténelem egyik legjobb alkotása.Bár ez csak az én véleményem
7szünyü 2008 szept. 28. - 16:23:33 Előzmény Gandalf73
(37/267)
Csatlakozom, a film minden tekintetben az "élõ legenda" kategóriája, nálam legalábbis. Ez a film valóban nem az akciókról stb. szól, hanem az emberségrõl/emberiességrõl, ahogy Gandalf73 kifejtette, különösen, ha hozzávesszük, hogy

*SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER* *SPOILER*

snákilper si drakceD

"I've seen things you people wouldn't believe.
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate.
All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Time to die..."
("Én láttam olyan dolgokat, amiket ti, emberek, el sem hinnétek.
Lángoló csatahajókat az Orion Vállánál.
Hajtómûvek izzását a Tannhauser-kapu sötétjében.
Mindezek a pillanatok eltûnnek majd az idõben, mint könnycseppek az esõben.
Ideje meghalni.") (Fordítás antikopirájt :)

*SPOILER VÉGE*
polarka 2008 szept. 28. - 15:22:30
(36/267)
Én már láttam jónéhány sci-fi filmet/sorozatot ezelõtt és azokban már felmerültek ezek a kérdések, témák. Lehet hogy emiatt nem jött be nekem a film, számomra uncsi volt.
10/10
Gandalf73 2008 szept. 14. - 01:22:04 10/10
(35/267)
Lehet, hogy fanatikus vagyok, de meg kell védenem a Szárnyas fejvadászt lekicsinylõ kritikusaitól.
Valaki azt írta, hogy Ford legrosszabb alakítása volt. Akkor szerinte mi volt a legjobb? Az elnök különgépe? :D
És azzal sem értek egyet, hogy lélektelen a film. Ehhez a filmhez igenis lélek kell, azaz beleérzõképesség. Ford a vadász, de látszik rajta, hogy nagyon nem tetszik neki ez a meló, s nem úgy fogja fel, mint ahogy "kellene" a dolgot "emberi" társadalma szerint: "Nem kivégzés volt ez, csak kiiktatás." Ez az igazán megrázó a filmben: ha egy élõlény gondolkodik és érez, de közben mesterséges, akkor már nem is vehetõ emberszámba? Holott éppen Batty ad emberségbõl leckét Deckardnak, még halála elõtt.
"De mindezek a pillanatok elvesznek az Idõben,
Mint könnycseppek az esõben.
Idõm lejárt."
10/10, mert szerintem a sci-fiben ez a top, s nem a Star Wars (pedig ennek is rajongója vagyok) vagy a Transformers (ennek viszont nem :D). Nemcsak látványos és szórakoztató, hanem elgondolkodtató is, fõként magáról az emberi mivoltunkról.
"Ölt már meg tévedésbõl embert?"
Bayern1104 2008 aug. 22. - 00:28:07 Előzmény Kakukk76
(34/267)
Persze igazad van, rosszul fogalmaztam meg. értem hogy mitõl vált klasszikussá, de ettõl függetlenül talán többet vártam a sztoritól. Ezzel együtt egy jó film, a lezárása kifejezetten tetszett.
10/10
Kakukk76 2008 aug. 20. - 13:31:09 10/10 Előzmény Bayern1104
(33/267)
Képzeld hozzá, hogy 1982-ben készült. Részben azért. Akkor ez a fajta látásmód és világ hihetetlenül újszerû volt. Ahogy a filmes trükkök is az élvonalba tartoztak.
Azért is, mert talán ez volt az elsõ filmes feldolgozása Philip K. Dick valamely írásának.
Azért is mert hihetetlenül szép képi és zenevilága van. Azért, mert a történet is baromi jó (most olvastam újra megint az eredeti könyvet: übertuti). Persze e film szeretete is olyan mint egy nõé (ill. pasié): vagy van, vagy nincs. Okai lehetnek, de végeredményében úgysem lehet igazán megmagyarázni...
Bayern1104 2008 júl. 27. - 01:25:46
(32/267)
Ez egy jó film, tetszett , bár nem tudom mitõl vált klasszikussá. A vége nagyon jó volt, az tetszett leginkább.
10/10
Kakukk76 2008 júl. 10. - 13:12:35 10/10
(31/267)
Csatlakoznék azokhoz, akik a legszebb filmek egyikét látják a Szárnyas fejvadászban. Szigorúan racionális hozzáállásból unalmas a film, ahogy Marquez könyvei is. Viszont milyen szépek és emberiek.

A könyvet is olvastam, az is nagyon tetszett... én nem hiszem, hogy a kettõt nagyon össze kellene hasonlítani, szerintem a film különálló életet kezdett élni a könyvtõl, még ha azon alapul is. A Tágra zárt szemek egy XIX. századi novellán alapul, ettõl még nem lesz kevésbé zseniális a film. A kifejezésre különbözõ eszközök állnak rendelkezésre, miért kell a filmet automatikusan rosszabbnak, kópiának értékelni? (Arról nem is beszélve, ugye, hogy magát a mûvészetet is a valóság/természet utánzásának tekintik sokan... ettõl még nem szolgai a dolog...)
Crazy Horse 2008 júl. 02. - 10:19:49
(30/267)
Ez a "Final Cut" verzió, a végsõ változat, a rendezõ valódi elképzelése.
Pár új jelenettel + jobb minõségû képpel.
Sajnos még én sem láttam, szerintem nálunk ki sem adták.
Link1: http://roziamoziban.blog.hu/2007/05/28/ilyen_lesz_a_szarnyas_fejvadasz_uj_dvd_k
Link2: http://sffmedia.com/content/view/156/1/
10/10
Wayne85 2008 júl. 02. - 00:54:11 10/10
(29/267)
A Film 2007-es felújított változata egy kicsit korhûbbé tette ezt az amúgy is lélegzet-elállító alkotást. A Sci-fi filmtörténelem egyik legmeghatározóbb alkotása, immáron több mint negyedévszázados nagy öregje, azonban véleményem szerint azóta sem készült olyan sci-fi, ami akár csak a közelébe ért volna. Minden képkockája a helyén van, aki meg unalmasnak tartja, az pusztán csak nem fogékony a mélyebb, sokrétûbb megvilágításokra. Respect az alkotóknak és respect Philip K. Dick emlékének.
1/10
offtopic
kenny20 2008 jún. 30. - 23:47:50 1/10
(28/267)
Bocsi srácok de ez egy nagyon unalmas film, 6odjára sikerült csak végignézni elalvás nélkül.

Viszont ez egy jó hír az alvászavarban szenvedõknek, mert nekik bátran ajánlom...