Téma: Szeptember

8/10
sanderb 2011 okt. 28. - 22:11:36 8/10
(4/4)
Számomra abban rejlik e film zsenije, hogy belecsöppenünk egy adott idõszak legvégébe, s már csak a drámát tapasztaljuk, miközben jó lenne tudni az odáig vezetõ utat is. Jellemábrázolásra így kevés az idõ, tehát nagyon nem is veszõdik vele a rendezõ, minden energiát a kialakult helyzet élesítésére, a drámája végletekig fokozására fordít. Ez a technika azért merõben szokatlan, de kellõen ízesíti ezt a kamaradarabot: érzelmekben nincs hiány!
Mondhatnánk, hogy ez egy másik Allen, de valójában ugyanaz, s az is nyilvánvaló, hogy a humor nem egyedüli és elengedhetetlen eszköze filmjeinek, anélkül is bõven mûködik minden. 10/8
5/10
convar 2011 aug. 20. - 16:23:39 5/10
(3/4)
Ez nekem kissé lapos volt...de am, dráma mivolta ellenére volt benne 2 nagy poén is. Az egyik:

Howard: Jól értettem, hogy a könyved a túlélésrõl szól?

Peter: Végül is nem igazán a túlélésrõl. Hanem inkább, tudod, a világ dolgairól.

H: Tényleg? Pont mint az Encyclopaedia Britannica.

P: Elnézést. Ideje fogni a papírjaim és dolgozni.
.
.
.
Stephanie: Howard, szokatlan tõled a gorombaság.

H: Nem kell még egy könyv a túlélésrõl. Arra ott van a cserkészek kézikönyve.

:D


A másik: éppen elment az áram, erre vmelyikük a sötétben:

"Azt hiszem
belenyúltam a szószba."

:DDD
Ford Mustang 2011 júl. 19. - 16:26:37
(2/4)
Egyetértek.
pingvincorpse 2008 nov. 10. - 02:38:39
(1/4)
Imádom Woody nõkrõl szóló filmjeit.
Mik derülnek ki, és jó hogyha az ember tud beszélni, mikor egyre komolyodik, illetve e egyre beljebb kell menni a lakásban mert jön a tavasz rosszabb az idõ mindenki depressziós, és mi van ha nem tudsz kivel beszélgetni.
Ne legyél egyedül.
Mindent meg lehet magyarázni, és meg lehet beszélni.
A szavak filmje ez.