10/10
Vica-baba 2013 máj. 22. - 10:42:38 10/10
(124/164)
Érdekes, kiváló film volt. Néha poénos is, de szerintem ennek azért egy kicsit komolyabb mondanivalója volt! Mindenesetre nagyon tetszett a film, 10/10!!!!!
6/10
kritiza 2013 febr. 18. - 09:31:35 6/10
(123/164)
Szerintem találóbb lenne, ha a címet így fordították volna: Szerelem és más gyógyszerek.
Szórakoztató film volt, jó színészekkel. Nem több, nem kevesebb.
8/10
technokrata 2012 dec. 23. - 22:04:34 8/10
(122/164)
És még ennyi idõ elteltével sem változtattak...
8/10
technokrata 2012 máj. 27. - 17:06:46 8/10 Előzmény NADAL14
(121/164)
Mindenesetre érdekes... A Port féle leírás így nagy segítség annak, aki még nem látta a filmet.:D:D:D
8/10
NADAL14 2012 máj. 24. - 17:42:12 8/10 Előzmény henci13
(120/164)
A filmek leírásával eléggé hadilábon állnak. De hogy egy teljesen másik film cselekményét írják ide ?
Szerencsére nem azt a filmet néztem meg ,mert ez tetszett.
henci13 2012 máj. 22. - 10:05:53
(119/164)
Mivel a Tartozol a haláloddal címû film leírása van kiírva, így gondoltam bemásolom ide a valódit.

Szerelem és más drogok:
A gyógyszerekkel kereskedõ Jamie tipikusan az a férfi, aki minden nõvel össze akar jönni, és általában sikerül is neki. Kapcsolataiban és munkájában is a csúcsra tör, várja a nagy lehetõséget. Ekkor találkozik Maggie-vel, aki nem az a könnyen megszerezhetõ fajta. Kapcsolatuk szenvedélyes, de nem zökkenõmentes: Jamie képtelen elkötelezni magát, Maggie pedig nem akar beleszeretni a férfiba, akihez egyre jobban vonzódik...
8/10
technokrata 2012 máj. 20. - 07:48:20 8/10
(118/164)
Íme itt a Porton "A szerelem és más drogok" leírása:
"Colin Diamond teljesen magába roskad, miután megtudja, hogy a felesége, akivel húsz esztendeje él együtt, megcsalja egy jó megjelenésû, fiatal férfival. Miközben próbálja megemészteni a helyzetet, a barátai nem tétlenkednek, elrabolják az asszony francia szeretõjét. Rabként tartják fogva, hogy így Colin bosszút állhasson rajta a sérelméért. A férfit egy különleges ?bíróság? elé állítják. Az élete egyedül csak azon múlik, Colin hogyan képes megbirkózni a bosszúvággyal és a lelkiismeret-furdalással, a bánattal és az önsajnálattal. A helyzet egyre inkább eldurvul."

Hát én nem tudom ez minek a leírása, de nem az adott filmhez tartozik, az tuti.
Ami egyébként a filmet illeti, nagyon jól indul. Humoros, szórakoztató. Azonban lassacskán az egész drámába fordul, ami vígjátéktól nem túl szokványos. Összességében tetszik.
pillangókisasszony 2012 máj. 11. - 02:33:18
(117/164)
Szerintem összességében nem rossz kis film.Nem bánom,hogy ismét megnéztem.
A dagi undi öccs tényleg felesleges volt teljesen,illetve számomra a végkifejlet (ami teljesen kiszámítható), egyáltalán nem életszerû.
10/7
Dius 2012 máj. 08. - 12:17:35 Előzmény Forrest Gump_lilaboc
(116/164)
Kedves Gábor!
A film nem igazán érdekel, de a Te hozzászólásod megérintett. Örülök, hogy olyan érzéseket fogalmaztál meg, amit a sajátomnak tekintek - így legalább tudom, hogy nem vagyok kakukktojás ebben a fura társadalomban. :)
Szép napot! Dius
Pheithó4 2012 ápr. 01. - 12:04:50 Előzmény Forrest Gump_lilaboc
(115/164)
Nagyon-nagyon-nagyon jó volt olvasni az elõzõ hozzászólást. A film értékelését illetõen is hasonló a véleményem. Sokkal jobban szeretem a hasonló témájú filmekben, ha van egy kis humor, nem bagatellizáló, hanem pozitív energiát árasztó hangulattal. És az is teljesen jogos, ha ezek a filmek nem szórakoztatnak, hanem elgondolkodtatnak és ha tetszik ha nem nincs mindig happy end! Ilyen filmek pl. életrevalók, 50/50, a nyugtalanság kora, egyre távolabb...
Forrest Gump_lilaboc 2012 márc. 31. - 22:47:42
(114/164)
Kedves fórumozók!
Gondoltam, én is hozzászólok, milyen is orvosi szemmel nézni egy ilyen filmet.
Az eddigi hozzászólásokat végigolvasva 1-2 dologgal egyet kell értenem. Én sem szívlelem különösebben az ilyen nyílt gyógyszerreklámokat, illetve egy kicsivel talán jobban is meg lehetett volna csinálni ezt a filmet, a parkinson kór tüneteit például meglehetõsen elnagyoltan mutatja be. DE
Egy romantikusnak titulált filmnek - a besorolást nem teljesen értem - talán nem is ez a feladata. Tudjátok, sok szenvedõ embert láttam már. Mondhatjuk, hogy a szerelemnek (szeretetnek) nincs igazi gyógyító ereje, de ez nem így van. Láttam olyan beteget, aki úgy feküdt be mûtétre, hogy megcsinálják, aztán majd lesz valahogy, éppúgy, ahogy olyan beteget is, aki úgy feküdt be, hogy otthon várja a felesége, akivel 50 éve házasok, és õ siet hozzá haza. Az elsõ esetben a gyógyulási idõ 1-2 hét volt, a második bácsi esetében ugyanolyan állapot eléréséhez 2-3 nap kellett. Én mindig is hittem, hogy létezik örök hûség és le lehet úgy élni valaki mellett 50-60 évet, hogy az ember nem boldogtalan (mert nem kell ám állandóan boldognak lenni - a boldogság igazából csak pillanatnyi). Feltéve, hogy az ember nem a másiktól várja, hogy boldoggá tegye. Önmagát kell boldoggá tennie azzal, hogy önzetlen, hogy tud szeretni és ki is tudja mutatni, hogy segíteni tudja a másikat.
A mai elkötelezõdési válságban felnövõ nemzedéknek persze, furcsa, hogy egy emberi lény képes egy másikat annak gyarlóságaival (uram bocsá') betegségeivel együtt is felvállalni, de hát az elmúlt 50-60 év terméke ez az egész. Akinek az jár az eszében, hogy na neee, csak a betegséget ne, az gondolja végig, hogy mi lenne akkor, ha õ lenne beteg, neki hogy esne, hogy magára hagyják. Talán még sosem mert annyira szeretni senkit sem, hogy olyankor is vele maradjon?
A parkinson kórhoz még egy rövid történet:
Elég jól ismerem a tüneteket, nagymamám utolsó évében parkinson szindrómás lett (pszichiátriai gyógyszer okozta).
Tényleg nem vicces, tényleg kemény téma, de hát a rák is az. Tényleg személyiségváltozással jár, az ember azt veszti el, amitõl a másik addig szerette (jó esetben). A karomban halt meg, és örülök, hogy gondozhattam, hogy ott lehettem vele. Egy percet sem bánok abból az idõszakból, amikor csak testben voltam bent az egyetemen emiatt az egész miatt.
A filmen így hát kicsit elérzékenyültem, mit titkoljam?
Tény, vannak jobb filmek, de nálam ez 6,8.

Gábor
wrossi 2012 febr. 05. - 01:15:40 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(113/164)
Ez a film elõbb készült és itt nagyobb az érzelmi töltet,de abban igazad van,hogy Anne ezzel a szereppel sokakat pirulásra késztet.
Csekély értelmû medvebocs 2012 febr. 04. - 10:57:12
(112/164)
A Barátság extrákkal koppintása csak többet mutattak mint ott
wrossi 2012 jan. 28. - 11:40:45
(111/164)
Anne Hathaway nem kicsit odateszi magát,ami Jane Austen után váratlanul ért,de nagyon természetesen viselkedik amikor meztelen,biztosan nem okozott neki lelkiismereti problémát,hogy megszabaduljon a ruháitól.A film elsõ fele nagyjából ki is merül Anne testének alapos megimerésében,aztán mikor már azt gondolnánk,hogy más nem is lesz,akkor elkezdõdik a film lényegi része.Õszintén szólva ekkora kontrasztot film eleje és vége között még soha nem tapasztaltam.Az eleje egyértelmû vígjáték,a vége meg még egyértelmûbb dráma.Anne Hathaway mindkét mûfaj avatott szakértõje,ezért garantált a jó szórakozás,csak senki ne adja fel az elsõ fél óra után azzal,hogy én nem erre számítottam.
7/10
molekula 2012 jan. 08. - 00:14:43 7/10
(110/164)
Ez egy nagyon szép film azoknak, akiknek lelkük is van. Akadnak benne jó poénok, de ne várja senki a filmtõl, hogy felvidítja.
7/10
Mike088 2011 dec. 06. - 18:41:03 7/10
(109/164)
Mert amúgy csak 6 pontot kapott volna.
muhahaha
7/10
Mike088 2011 dec. 06. - 18:34:26 7/10
(108/164)
Elsõ megtekintéskor tetszett, abszolút nézhetõ film. Anne Hathaway bájos kis nõ, és a többiek sem alakítottak rosszul. Ráadásul még az amerikai ismerõsünket is felfedeztem aki a buszon utazott :D:D
10/7
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 03. - 18:21:29
(107/164)
elégy gyenge lett ez a film, sokkal jobbra számítottam..
Thomasfrank8 2011 okt. 10. - 21:07:26
(106/164)
Most néztem meg a csak szexre kellesz-t és az után terveztem megnézni ezt, de minden bizonnyal hanyagolni fogom. Az eddigi hozzászólások alapján nagyjából hasonlóan unalmas lehet ez mint az volt.
cynti1991 2011 szept. 12. - 12:24:07 Előzmény 0619-es ügynök
(105/164)
erzeketlen bunko