6/10
vargama 2020 dec. 25. - 16:12:26 6/10
(709/729)
Régebben láttam, akkor azt írtam le, hogy "Egy ilyen sztorit jól is meg lehet filmesíteni. Ez hamis. Nem tudtam elhinni."
Lehet, hogy meg kellene néznem újra? Ma is adják...
9/10
beldonbp 2020 aug. 09. - 08:13:01 9/10
(708/729)
Szép történet, gyönyörű fényképezés, kiváló színészi alakítások. A vége viszont tényleg nyúlós és giccses lett. De akkor is kellenek az ilyen történetek, amik visszaadják az emberek hitét az igaz szerelemben, és abban, hogy holtig kitartsanak egymás mellett.
pitbear 2020 jún. 07. - 06:29:42
(707/729)
Sokszor ha valaki szegénynek születik, sokkal jobban akar bizonyítani, valaki lenni, ezáltal gazdagabb is lesz, mint akinek csak az ölébe pottyan minden. Rengeteg ilyen történet van a valóságban is. A film tele van rengeteg tanulsággal, érdemes megnézni, igaz az értékeléshez némi aggyal is rendelkezni kell.
pitbear 2020 jún. 07. - 06:21:00
(706/729)
Most láttam, tetszett. SPOILER:Mindig vannak ilyen gennyládák, akik szándékosan akarják szétbaszni mások boldogságát(az anya) . Vagy lehet annyira hülyék, hogy a pénzt fontosabbnak tartják mindennél? Ez nagyon idegesített a filmben, majdnem földhözvágtam a szemüvegem. Pedig az emberi értékek sokkal fontosabbak. Ha az megvan, később jön a pénz is magától. Mert akkor létrejöhet az emberi lét csúcsa: boldogság plusz gazdagság együtt. Hála istennek ez nekem megadatott, mert a feleségem nem hallgatott a buta anyjára 30 éve. Mintha a saját történetem láttam volna, igaz a legvége baromság. Méghogy ágyban, párnák közt együtt! No ne vicceljenek már!
Yuliusz 2020 jún. 06. - 11:40:24
(705/729)
Kicsit talán valóban giccses – inkább az idősek kerettörténete –, de láttam már sokkal rosszabbat is.
A két főszereplő azért elviszi a filmet. A világirodalom tele van ilyen „gicsses” történetekkel. Romeo és Júlia, Trisztán és Izolda, Orfeusz és Euridiké és még sorolhatnám. Ezek ma is hatnak. A mai felgyorsult világban is szükség van a mesékre, és még az is lehet, hogy vannak olyan szerencsések, akikkel a mese meg is történik.
1/10
User Friendly 2020 febr. 20. - 02:30:56 1/10 Előzmény ccaty
(704/729)
Félreérted. Nem a sírig tartó szerelem a szentimentális, hanem az, ahogyan ez ebben a filmben olcsó, hatásvadász módon meg van jelenítve. Hiteles érzelmek helyett üres érzelgősség.
Hogy ellenpontot is adjak, pl Richard Linklater Mielőtt... trilógiája (Mielőtt felkel a nap, Mielőtt lemegy a nap, Mielőtt éjfélt üt az óra) minden szentimentalizmus és hatásvadászat nélkül képes valódi, hiteles érzelmeket megmutatni egy szerelem történetén keresztül.
offtopic
Sweet-But-Psycho 2019 dec. 30. - 10:10:43 Előzmény ccaty
(703/729)
Ott a pont!
savanyuaszölö 2019 dec. 29. - 22:38:12 Előzmény Judit Seregelyes
(702/729)
Ez egy zseniális csavar lett volna! XD Azt hiszem, valami ilyesmire vártam én is, de hiába...
Beke63 2019 dec. 24. - 17:36:58
(701/729)
Drága Szerelmemmel ez a film az egyik kedvencünk! Jaj, de tudunk rajta sírni! Csodálatos alakítás a főszereplőktől!
ccaty 2019 dec. 22. - 21:31:10
(700/729)
Nem szerencsés dolog szentimentalizmusként aposztrofálni a sírig tartó szerelmet.
Bizony, bizony manapság ez már elképzelhetetlen dolog.
Régen nem ment ritkaságszámba, hogy emberek, jóban-rosszban leéltek életüket, még a vérzivataros időket is átvészelve. A válások száma régen igen alacsony volt.
Ideje lenne feleszmélni, hogy eléggé megbecsüljük-e a jódolgunkat?
Rangsort kellene felállítani, hogy valójában mi az igazi érték az életünkben... fontos, hogy jól válasszunk...

Több, mint kétórás a film, ami még reklámokkal telitűzdelve, tényleg soknak tűnhet. Nem csoda, hogy sokan nem a tvben nézik meg...
krampampuli 2019 nov. 09. - 08:45:27
(699/729)
Sokszor olvasom, hogy kiszámítható. A kiszámíthatóság mértéke miért tartozik az elsődleges megítélések közé? Sőt vannak akik csak ezért húzzák le. Akkor az összes mese-népmesei történet gyenge, mert kiszámítható? Filmet azért (is) nézünk mert szeretnénk hogy valami elvarázsoljon. Ez a film elvarázsol és így nekem nem volt kiszámítható. Hogy miért? Mert a varázsra figyeltem és nem léptem ki a történetből, hogy agyaljak mi lesz. Egyébként pedig minden szempontból kifogástalan a film.
elemes 2019 júl. 31. - 10:20:02 Előzmény JumpingJackFlash
(698/729)
A második mondatodban választ adtál az elsőre :)
1/10
JumpingJackFlash 2019 júl. 30. - 02:20:30 1/10
(697/729)
9.4 erre a filmre? ez valami vicc?
ekkora hatásvadász, túlértékelt giccset még életemben nem láttam.
a csajom nézette meg velem, hogy ez milyen jó. megnéztem, aztán elgondolkodtam, hogy biztos kell nekem egy olyan nő, akinek ez tetszik. már nem járunk :D
1/10
User Friendly 2019 júl. 29. - 01:42:40 1/10
(696/729)
Klisés, kiszámítható, szentimentális giccsparádé.
10/10
Joseph Barbera 2019 ápr. 27. - 19:40:51 10/10
(695/729)
Én minden percét élveztem, sokadszorra is. Valószínűleg arról van szó, hogy nem szól mindenkihez a film. Azoknak biztosan jobban tetszik, akik nem akadnak fenn egy kis amerikai giccsen, vagy egy kis közhelyszerűségen olykor, vagy netán a főhős anyajegyein...hanem élvezni tudják a szerelem és szenvedély megnyilvánulásait, és persze gyönyörködnek Gosling játékában, tehetségében, külsejében....
Judit Seregelyes 2019 ápr. 21. - 22:20:50
(694/729)
SPOILER
A végén azt vártam, hogy kiderül, hogy az öregúr nem is Noah, hanem Ron, csak eljátsza Noah-t Allie kedvéért.
Szabó Simon 2018 dec. 02. - 19:46:27 Előzmény Szabó Simon
(693/729)
Szeretném Peti unokáimnak e filmet a figyelmükbe ajánlani!
Szabó Simon 2018 dec. 02. - 19:43:05
(692/729)
Hmmm! Hogy is kezdjem? Sok vélemény helytálló, de igazából azok tudják úgy élvezni a filmet, akik élték a helyzeteket. Való gaz, hogy lehet kissé giccsesnek, kiszámíthatónak stb. nevezni, de 57 év hasonló szerelmes állapot megléte után ez a film nekünk a tükör. Ettől a mi 10 pontunk.
Ariel01 2018 nov. 22. - 00:03:22
(691/729)
Ez több pontot kapott mint a Titanic? Tudom, hogy nem teljesen egy kategória, de szerintem ez a film nem nagy szám.
6/10
MaZsola_Megmondja 2018 szept. 16. - 23:46:24 6/10
(690/729)
*** SPOILER ***

Túlértékelt film.

Mr. Szívtipró divatos, korai játéka egyáltalán nem meggyőző, Rachel és közte nem működik a kémia, ami talán azért nem látszik, mert az akkor még Ms. McAdams karrierbeli törtetése terén ez a film volt a nagy kiugrás.

Ms. McAdams - ahogy szokás mondani - beleadott mindent. Rachel teste azonban - az ír és skót felmenők miatt - túl fehér és nem kívánatos helyeken anyajegyek láthatóak, így vélhetően Mr. Szívtipró egy lábdublőrről szedi le a harisnyát a film egyik "forrónak szánt" jelenetében (figyeld a megváltozó hajviseletet és azt, hogy Ryan vizes teste egycsapásra megszárad a jelenet közben). Nekem amúgy Ms McAdams zörgő bordáit bámulni nem élvezet. A csúcs viszont a "letolom a gatyádat, hogy aztán tipegve vigyél fel az emeletre "- ez inkább röhejes, mint romantikus. A szerelmi jelenet zárásaként Allie szerelme alvását nézi, bár akkoriban még nem volt az orrsövényferdülésre korrekciós műtét, így nehéz elhinni, hogy a filmbéli "Noah" nem horkolt volna a szerelme képébe.

Márta és Allie barátkozása szürreális, Allie hoppon maradt vőlegénye meg szimplán vulkáni logikával megfejti a szerelmi csalódását. Mindenki olyan erkölcsi magasságokat tud kifejezni szavakban, ami a nézőt teljesen kizökkenti. A forgatókönyvíró nem hagyja, hogy a néző érezze meg, mit gondolhat a karakter: inkább a szájába adja az emócionális kivetülést, mértani pontossággal és az egészet a néző orra alá dörgöli (lásd Márta kiértékeli a lehetőségeit, miközben Goslin borjúszemekkel bámul és McAdams féltékenységmentes pillantásra kap rendezői utasítást). A nyilak - a másnap reggeli ébradéskor - a padlóra vannak festve, ami csupán szimpla rendezői hülyeség.

A karakterek nem eléggé mélyek, a megszólásaik színpadiasak, nagyrészt hiányzik az életszerűség. Az anya történetébe belerakott másfélperces sztereotípia művészi helyett inkább műanyag mellékszál.

A "film a filmben" alkotások alapvető feszültségét a párhuzamos konfliktus jelentené, de a feszültségkeltés helyett a film csendesen ellövi a poénokat, katarzis nélkül. A néző unottan néz körül a film végén, a befejezéstől csalódva, nagyjából azt érzi: "na, ezt is láttuk".

Aki a valódi férfikarakterek között ide-oda csapódó, életszagú női karaktert keres és tudni akarja, hogy "miként ment ez régen, amikor még nem volt Tinder, meg facebook, VIBER, stb.", akkor inkább nézze meg Brad Pitt és Aidan Quinn őrlődését, ahol a női karakter Julia Ormond se tétova utazó, a saját életében: https://port.hu/adatlap/film/tv/szenvedelyek-viharaban-legends-of-the-fall/movie-2301

A XXI. században ilyen "szerelmi rövidlátás" már nem létezik, de a filmet agyonpontozó negyvenesek a fiatal éveiket emelik - a tizes szavazatokkal - piedesztálra. Megnyugtatom őket: a Gosling típusú partnerükhöz vonzódó lányok manapság nem várnak éveket egy potenciális orgazmusra, hanem simán kipipálják azt, talán túl gyorsan is, anélkül, hogy házasságra vágynának.

Ma már ahhoz sem kell újságcikk, hogy valaki hírt kapjon, a frontról évek óta visszatért szerelméről. A modern katona a bevetés előtt és után élőben diskurál a családdal, már ha egyáltalán a szolgálat okán el kell hagynia az országot és nem pl. közel-keleti drónokat irányít a nevadai sivatagból, nem is beszélve az együtt szolgáló katona párokról.

A táj szép, de a locsolókből ömlő eső tudja feledtetni az élményt. Amúgy a házikacsák nem repülnek sehova se, gondolom a vadkacsáknak nem volt kedvük a forgatáson résztvenni, idomított hattyúk meg nem voltak kéznél.

Negyven felett ajánlott darab, nekik 6/10, fiatalabbak számára felejtős.