doloreshaze 2008 júl. 25. - 12:28:18
(40/160)
Hello!

Én ma nézem meg elõször,és már a tartalma miatt nagyon nagyon kíváncsi vagyok, és mivel ilyen jókat írtatok róla,méginkább.:)
10/10
csaysee 2008 júl. 25. - 10:58:06 10/10
(39/160)
En is mindenkinek ajanlom a filmnek van egy olyan kulonleges vilaga ami magavalrgado es elgondolkodtato...
Spoiler On
Nekem a vege tetszett a legjobban, hogy a nezo dontse el mi is lesz a vege...
Spoiler Off
Amikor en neztem nem is tudtam ki az a Marion Cotillard, de most, hogy a Piafra Oscart kapott vilagszerte ismert lett...

Rengeteg amerika meg angol filmet lehet latni mostansag, meg sorozatokat tonnaszammal, de van nehany francia film a feler az osszes amcsi filmel...
4/10
lau94 2008 máj. 22. - 11:09:55 4/10
(38/160)
csodálkozom, hogy ennyire istenítitek ezt a filmet, én inkább megdöbbente, hogy ahhoz képest, hogy milyen aranyosan indult, milyen zavaros, bonyolult kavarodás lett belõle...az egész kicsit nagyon elvont. persze nembaj az, ha tetszik valakinek, de én egyszerûen nem tudtam megérteni meg semmi. persze lehet h az én hibám...
Meeschka 2008 márc. 01. - 17:01:11
(37/160)
CSODÁLATOS!!!
Fantasztikus film-mindenkinek csak ajánlani tudom. Asszem az Oscar után megérné,hogy leadják. Biztos sokan lennének rá kíváncsiak,már csak azért is,mert az átlag nem ismeri Marion Cotillard-ot.
Guillaume pedig nagyon helyes:)
Örömmel olvastam,hogy õk az életben is egy pár.Hajrá nekik!!:)
8/10
-The Corrs- 2008 febr. 28. - 20:49:48 8/10
(36/160)
ebben is Marion Cotillard van?? :D mikor néztem egy éve kb még nemis ismertem,csak most h oscart kapott,olyan szimpi lett meg minden :D amúgy tök jó ez a film
10/10
Böku 2008 febr. 18. - 13:14:47 10/10
(35/160)
Nagyon szép film romantikus filmek közül ez a kedvencem :)
Omachel 2007 aug. 01. - 17:06:22
(34/160)

Hát igen...

Ezzel rátapintottál a film egyik leglényegesebb kérdésére...

Szerintem együtt öregedtek meg, a betontömbös történet inkább csak egy metafora, igaz, annak szokatlan, de szokatlanságában is megkapó és gyönyörû...

Vagy nyitva maradt ez az amúgy is furcsa kérdés, és meghagyják a nézõnek, hogy döntsön: melyik a szebb lezárása egy ilyen történetnek: a "boldogan éltek, míg meg nem öregedtek és meg nem haltak"-féle klasszikius verzió, vagy a film világához jobban illõ szokatlan, de sokkal eredetibb betontömbös "megoldás"...

Akárhogy is van, ki-ki gondolja úgy, ahogy neki jobban esik: a film így is, úgy is az új évezred eddigi legszebb szerelmesfilmje marad!
10/10
csaysee 2007 júl. 31. - 19:34:13 10/10
(33/160)
Hello lenne egy kerdesem a vegen mi lett veluk vegul meghaltak a beton tombben v tul eltek s oregek lettek?

egyebkent nekem is tetszett a film nagyon jo!
violh 2007 júl. 31. - 17:59:45
(32/160)
a leggyönyörûbb szerelmes film a világon !
10/10
morzsa 2007 júl. 20. - 18:02:48 10/10
(31/160)
szép elemzés, jó elemzés és teljesen egyetértek vele.
örülök, hogy mást is ennyire nagyon megérintett ez a gyönyörû film.
10/10
morzsa 2007 júl. 20. - 18:01:49 10/10
(30/160)
szép elemzés, jó elemzés és teljesen egyetértek vele.
jodi 2007 júl. 20. - 10:53:36
(29/160)
öcsém mondta, h. vegyem fel. most nézem, 10 perc után lefagyott, pedig jól indult. hátha lesz még.
Omachel 2007 júl. 20. - 10:27:21
(28/160)

Na, ez az a film, amirõl eddig még csak nem is hallottam, és szégyenlem magam azért, hogy csak tegnap láttam elõször (ilyen mostanában ritkán van!)...

Nem találok szavakat. Elképesztõ! Úgy érzem, ez még Jean-Pierre Jeunet-énél is magasabb rendezõi teljesítmény, nem tudom és nem is akarom kétségbevonni, hogy tegnap a legnagyobb francia filmet láttam, amit valaha készítettek és megkockáztatom, hogy ez minden idõk egyik legõszintébb, legigazabb és legtökéletesebb szerelmesfilmje...

A látványvilágát a szintén zseniális Amélie-hez, de még inkább az Álom tudománya címû olasz-francia koprodukciós darabhoz tudnám hasonlítani, persze természetesen nem másolja, nem másolhatja egyiket sem, hiszen egyedi, mint minden más ebben a filmben...

Pedig az egész film csak egy játék, de micsoda játék!

Hihetetlen, ahogy a gyermekkort, az ifjúkort ábrázolja, vagy éppen a kiégett, tönkrement életét leltárba vevõ harmincas nõ vagy férfi belsõ világát felvázolja. A film fejlõdési íve jól kitapintható, nyomon követhetõ: a gyerekkori rosszaságok felnõtt perverzióba mennek át, de a végére letisztult, õszinte, mély és legfõképpen tiszta szerelem születik ebbõl a különleges, hétköznapinak nem nevezhetõ kapcsolatból. Annyira hiteles, hogy õszinteségéhez kétség sem férhet és annyira szívbemarkoló, hogy el tudom képzelni, hogy létezik olyan, aki ezután az életét aszerint osztja fel, hogy "mielõtt láttam" és "miután láttam". Én nem: persze számomra is hihetetlen, maradandó élményt hozott, de nekem már nem új ez a fajta szerelmi kapcsolat sem filmen, sem a valóságban...

De még nem is beszéltem a színészekrõl: Guillaume Canet már bizonyított a Narco címû zseniális filmben, és a Fegyverszünet karácsonykor címû európai koprodukciós elsõ világháborús alkotásban, amely az utóbbi évek egyik legnagyobb filmes vállalkozása volt az öreg kontinensen. Marion Cotillard pedig minden idõk egyik legzseniálisabb francia színésznõje, aki már olyan filmekben bizonyított, mint Tim Burton Nagy hala, Jean-Pierre Jeunet Amélie csodálatos élete és Hosszú jegyessége, vagy Luc Besson Taxija. Legújabban pedig a Piaf címû életrajzi film címszerepében láthatja a közönség, amit én ugyan nem láttam, de állítólag az eddigi legkiemelkedõbb alakítása.

Ezek után mondanom sem kell, hogy ezt a filmet nagyon-nagyon ajánlom mindenkinek: ezelõtt azt hittem, hogy a szerelemrõl nem lehet újat mondani, de aztán mindig rá kell jönnöm, hogy a franciák és az olaszok (az a két nemzet, amely a legfogékonyabb a témára) mindig tud valami teljesen újat mutatni, amibe beleremeg az ember szíve...
*Bátorszív* 2007 júl. 16. - 15:23:05
(27/160)
Szóval ' Szeress, ha mersz' !!! ;) :))
Na jó, ezek szerint csütörtök este majd 'meglátjuk'... ... ...(!?) :)
~ Merci Madame... ~
10/10
morzsa 2007 júl. 15. - 21:33:29 10/10
(26/160)
és ha valaki még:
-nem látta
-nem látta elégszer (nagyon is elõfordulhat!!)
-valamiért nem tetszett neki
akkor újabb remek alkalom:
csütörtök, már megint késõ este, Duna tv, 22:10.
P@tri 2007 júl. 15. - 19:57:12
(25/160)
uff sorry mindenkitõl...de elég nehézkes elküldeni e-mailben (pedig csak 300 MB és normális felvétel!) ha esetleg valaki ismeri a limewire programot azon simán átküldhetem de e-mailben egy év mire felteszi nekem a freemailre...szóval ha valakit érdekel ez a limewire-s dolog az írjon nekem egy e-mail-t azt megoldjuk valahogy(amúgy feliratos ha nem gond)
waterdrag 2007 jún. 24. - 23:54:11 Előzmény P@tri
(24/160)
úúú,nekem is lehetne?(waterdrag@freemail.hu)
waterdrag 2007 jún. 24. - 23:53:34 Előzmény morzsa
(23/160)
nekem is kedvencem:)bár a felirat nem mindenhol vmi hiper tuti,de még úgyis élvezhetõ,mert egyszerûen adja magát a film és nem hagyj békén,néha csak úgy esezmbe jut és agyalok rajta..
thomasson82 2007 ápr. 22. - 22:19:38 Előzmény P@tri
(22/160)
Szia P@tri!

Szükségem lenne erre a filmre, meg tudnánk oldani valahogy a dolgot??? Kérlek írj egy mail-t nekem a tomi.on.ice@gmail.com-ra!

Köszi,
Tomi
P@tri 2007 ápr. 14. - 18:46:47 Előzmény Cirip
(21/160)
szia!
nekem megvan franciaául magyar felirattal.Kb 320MB az egész film szóval ha gondolod elküldhetem e-mailben (ha sikerül)