Endus 2008 jún. 08. - 21:27:21
(149/409)
Sziiasztok! Az a kérdésem van h a filmet lehet e érteni és szeretni ugy h nem láttam a sorozatot? Ugyanis a sorozatot mindig nagyon szerettem volna megnézni de sose volt igy idõm és kedvem h most akkor elkezdjem, de a film elég jó lehet ugyh meg szeretném nézni. De elég "nagy" pazarlás lenne kiadni a filmért 300FT-ot hogyha még nemis értem... köszi:)
Esz 2008 jún. 08. - 21:06:37
(148/409)
Dettó! :)
Esz 2008 jún. 08. - 21:05:44
(147/409)
ÁÁÁÁ!! Ez nagyon kész! Olyan emberek írnak arról, h milyen felszínes a sorozat, akik 2-3 részt néztek meg és abból ítélkeznek! Egy: 2-3 részbõl, semmit nem lehet leszûrni. Kettõ: nyomásra sem jó sorozatot- filmet nézni, mert az ember eleve úgy áll hozzá, h "minek kell ezt nekem nézni? és biztos pocsék lesz!"

Ne várjuk el, h ez a film a világokat érintõ komoly dolgokról szóljon. Vannak ilyen filmek(pl most a Véres gyémánt jutott az eszembe), de a sorozat sem errõl szól, így a film sem. Arról annyian írtunk már, h mese, kikapcsolódás, de azért történet is, hangulat, h már kár fecsérelni rá a szót! Egy tanácsom lenne a pocskondiázóknak: azt hiszem, nincs olyan ember ma Magyarországon(sem), akár nõ, akár férfi, aki nem tudná, h mi az a Szex és New York sorozat. Nem az olajválságról szól. Szóval, az NE nézze meg a filmet, aki nem nézte, netán UTÁLTA a sorozatot! Ennyi. A többieknek, meg ajánlom. A csajok olyanok, mint régen, talán csak egy picit változtak...
10/10
bridget-- 2008 jún. 08. - 20:59:16 10/10
(146/409)
csakhogy válaszoljak a felhozott példákra.
Samantha betegségével a többiek is foglalkoztak. Miranda a saját esküvõjén is ezzel törõdött. Egy másik rész arról szólt, hogy Carrie mennyire aggódik h Samantha nem tudja legyõzni a rákot, mert annyira nagyon fontos neki h nem bírja elviselni még a gondolatát sem h meghal.
Mikor pedig Charlotte vallást váltott igenis foglalkoztak részletesebben a témával h mennyi mindenrõl kell lemondani (karácsonyi hagyományok stb), de mindez megéri, mert Harry-vel való kapcsolata majd a jövõben kárpotólja és lesznek más szép emlékei.

Azonfelül h foglalkoztak komoly témákkal (sorolok még párat: meddõség, örökbefogadás, válás, érettség, barátság, hûség, elkötelezettség, karrier, szingli mama stb.)és újszerû volt h sokszor, ha a téma is engedte, humorosan tálalták. De nem mindig, és ha így is volt sokszor, egyáltalán nem az jött le belõle h akkor most ezt nem is kell komolyan venni.

Nyílván nem kötelezõ nézni, nem muszáj szeretni, de ha kritizálni akarja az ember, akkor nézzen meg legalább egy évadot és akkor már tisztább képet kap a sorozat valódi mondanivalójáról.
jamamura szadakó 2008 jún. 08. - 20:23:02
(145/409)
10/10
Eliza 2008 jún. 08. - 19:56:58 10/10 Előzmény avra
(144/409)
Mi is tegnap láttuk! a Belépõ ára 1250.-/fõ... A szöveg egyszerûen nagy volt... Nagyon leszólják itt a filmet... a sorozat sem szólt másról, csak a márkás cuccokról, a poénokról, a szexrõl, és a 4 szingli életérõl... (ez csak a sorozat folytatása)... mire számítottatok?... (szerintem jó volt)...
10/10
bridget-- 2008 jún. 08. - 18:51:18 10/10
(143/409)
Alapvetõen furcsák azok a commentek, és konkrétan a stílusa mellett ez bosszantott Mesterházy cikkében is a legjobban, hogy a sorozat milyen felszínes világot mutat: ruhák, szex, sznobság stb stb. Pont ezek a hozzászólások árulkodnak arról h õk nem látnak ennél tovább, v azért mert 1. nem láttak még egy részt sem (akkor meg milyen alapon nyílvánítanak véleményt?) 2. valóban nem látják át a történetet, amely sokszor valóban komoly és fontos dolgokról szólt, mint a család, szerelem, betegséggel való küzdelem. Szóval akkor most ki is a felszínes ember??? :))) Ezen kéne elgondolkozni, és nem alapból utálni és lehúzni a filmet és a sorozatot.
(Csöndben kérdem: a foci világa talán jobb, ahol már mindig a pénz dominál???)
korallállatka 2008 jún. 08. - 17:45:25
(142/409)
Ekkora kitüntetést nem is merek remélni... Jujj de belepirultam;)
korallállatka 2008 jún. 08. - 17:42:51
(141/409)
Gondoltam, hogy sokat fogsz írni, de ennyire nem számítottam. Picit biztos felbosszantottalak, ne haragudj érte;)

Ezen röhögtem a legjobbat:
"A mozik elsõsorban nem a tartalom és a mondanivaló miatt készülnek, hanem szórakoztatásra"

Részben igazad van, részben nem, de most lusta vagyok érvelni, meg mindjárt jönnek a meccsek, úgyhogy inkább csak annyit mondanék: take it easy;)

csókolom
8/10
marteeka 2008 jún. 08. - 16:23:25 8/10
(140/409)
Mellesleg nem kell ahhoz semmilyen filmet nézni, a nõk genetikailag kódoltak arra, hogy szépnek láttassák magukat :)
8/10
marteeka 2008 jún. 08. - 16:17:46 8/10
(139/409)
Ez a gyümölcsös dolog nekem szólt?

Tele van a hozzászólásom konkrétumokkal, nem értem mire gondolsz.

Nekem nem az az álláspontom, hogy bízzunk a célközönség önkontrolljában, mert õszintén szólva nem érdekel ki hogyan veszi fel ezeket a dolgokat, mindenkinek a maga baja, ha álomvilágban él, és ez alapján alakítja ki az értékrendjét.
Bizonyára naiv vagyok, vagy éppen túlságosan reálisan gondolkodok, de nehezen hiszem, hogy ez a film valakit ilyen szinten befolyásolhatna. Mint ahogyan azzal sem értek egyet, hogy a film és valóság között vékony a határvonal. Lehet, hogy neked az, nekem egyáltalán nem.


Azzal sem értek egyet, hogy egy filmet leírunk, mert éppen nincs, vagy számunkra nincs értékelhetõ tartalma. A mozik elsõsorban nem a tartalom és a mondanivaló miatt készülnek, hanem szórakoztatásra. Akinek erre nincs igénye, pontosabban nem ilyen szórakozásra van igénye, nézzen mûvészfilmeket, olvasson szépirodalmat.
Azért nézünk ilyen filmeket, mert jólesik másfél-két órára belefolyni egy mesébe és nem gondolkodni. Azért nézünk akciófilmet, hogy az adrenalinunk felszökjön, vagy rosszabb esetben szeretjük nézni a golyózáport.

Ezen az elven tulajdonképpen bármelyik filmbe beleköthetnénk, a mai piacon lévõknek kb. tíz százalékának ha van mondandója és értelme, a többit meg akkor tekinthetjük rossz példának, amit a nézõk követnek?
trillárom 2008 jún. 08. - 16:09:08
(138/409)
Jah, inkább rólad kéne álmodozni?:D
korallállatka 2008 jún. 08. - 15:48:52
(137/409)
ja nem ez a része, hanem:
"A kislányok báliruháról, koronáról álmodoznak. A " nagylányok" meg divattervezõkrõl, elit helyekrõl"
nemá;)
trillárom 2008 jún. 08. - 15:36:14
(136/409)
Biztos. Õrízgette nekem, megtisztította, vigyázott rá, és a tekintetét nem felejtem el, amikor odaadta. Egy boltban vásárolt gyûrû nem jelentene ennyit.
korallállatka 2008 jún. 08. - 15:32:20
(135/409)
ez biztos?
trillárom 2008 jún. 08. - 15:30:47
(134/409)
A kislányok báliruháról, koronáról álmodoznak. A " nagylányok" meg divattervezõkrõl, elit helyekrõl. De ettõl még tudom mi számít értéknek, mi fontos az életben és többre becsülök egy a szerelmem által talált szív alakú követ, mint egy brill köves gyûrût.
pringles 2008 jún. 08. - 15:02:34
(133/409)
nekem nagyon tetszett a film, föleg a ruhák meg az egész meseszerüség miatt, nem minthogyha felszinesnek tartanám magamt, de sztem is kell az ilyen. a sorozatot kb 10x végignéztem már, és nekm azért az sokkal komolyabbnak tünt. carrie tényleg kicsit nyavalygos lett, és ez elég szomoru:( és ami hiányzott még belöle az sztem az h összejöjjenek ilyen olyan fiukkal, vagyis a sorozatnak ez ugye szerves része volt, ettöl lett egy egy rész vicces, meg persze az állando férfiszerepek miatt is, de hiányzott belöle, m ez igy már nem olyan szex és new yorkos. néhány megoldás nagyon nyálas volt, meg kiszámithato.
spoiler
a miranda összeveszés az nagyon gáz volt, minthogyha ö tehetne arrol h big mit tesz...a love mint jelszo azért eléggé kiakasztott, ilyen a sorozatban annyira nem volt. sztem összeségében samantha volt aki megmaradt olyannak amilyen, hozt a formáját. azért jo volt, és ha még lesz film azt s meg fogom nézni:)
korallállatka 2008 jún. 08. - 14:50:39
(132/409)
Ok, akkor vegyétek-vigyétek fogyasszátok. Egészségetekre.

ne haragudj, de írhatnál valami konkrétumot is, ne úgy kelljen már a mondandódat kihámozni, mint valami egzotikus gyümölcsöt a héjából;)

A valóság és a filmek által mutatott példa közt nagyon vékony a határvonal. Bízzunk benne, hogy a célközönség tudja kontrollálni magát? Ez a te álláspontod?
mert nekem nem egyértelmû az írásod alapján.
8/10
marteeka 2008 jún. 08. - 14:23:57 8/10
(131/409)
Én sem láttam még a mozit, de feltételezem, hogy nem "kislányoknak" készült. Egy felnõtt nõ pedig jó lenne, ha el tudná dönteni, hogy mit vesz példának. Nekem soha nem volt késztetésem táskákat csak a nevükért megvenni, ne adj' isten valakit arról megítélni, vagy akár napról-napra más ágyába feküdni, pedig igen szeretem a sorozatot.
Ha valakinek ezek a dolgok azt jelentik, hogy ez trendi New Yorkban és Magyarországon ezt követni kell, mert attól "több leszek", ott már eleve baj van, és nem biztos, hogy a sorozat/film kell ahhoz, hogy azzá váljon, amivé.

Maximálisan egyetértek trillárom-mal, ez kell, hogy a szürke, vagy épp kedvetlenebb hétköznapjainkat feldobjuk egy kis "mesével", még így felnõtten is.

Mellesleg a sorozat nem elsõsorban csak ruhákról, táskákról és szexrõl szólt, nyilván akadtak benne bõven, de azért a legtöbb résznek volt némi mondanivalója is, vagy legalább is egy kis tanulsága. Fõleg az utolsó évadban elég komoly témák kerültek porondra, gyerekvállalás, család, rák, stb.

Tény, hogy a sorazat tovább erõsítette a trendi szingliség hullámát, de ha már itt tartunk, akkor mi van az akciófilmekkel, egyes thrillerekkel, ahol bugyog az erõszak... Az talán nem rossz példa?
kathrynkorn 2008 jún. 08. - 14:06:21
(130/409)
nekem csalodas volt a mozifilm. szerintem a sex and the city tv-be illik bele nem mozivaszonra. 135 perc sok volt meg nekem is, pedig en tenyleg szeretem ezt a sorozatot. nem tudom,h csalodtam-e vagy nem. furcsa erzes volt. azt sem mondom,h 1x nezheto, de azt sem,h kurva jo volt. m nekem nem tetszett annyira. nem fogott meg annyira a film....szoval erdekes!