9/10
ada1 2010 jan. 02. - 03:02:21 9/10
(56/216)
en pedig nem is tudtam, hogy naomi es liev az eletben is egy par. tegnap tettem csak ezt a felfedezest :)
farkaskitty 2009 dec. 29. - 01:10:26
(55/216)
Sziasztok. Most néztem meg a filmet, és csak azt az egyet nem értem hogy miért színes fátyol a címe? Vagy ezt képletesen kell érteni?
johngold 2009 dec. 27. - 02:00:22
(54/216)
ejnye, de egy szép film tényleg. habár jelen topik kisebbségébe tartozom azt hiszem - lévén férfi ember vagyok :) - mégis ezt kell mondjam. és akkor már megvédem a fõhõsnõt is: aki azt mondja, hogy naomi watts csúnya vagy hogy gyenge színésznõ, az vagy féltékeny, vagy szimplán hülye. éppen az a kisugárzás van meg benne, ami a közepesen erõs kvalitásait olyannyira felturbózza, hogy a film végére a hm teljesen beleszerelmesedjen.
ed norton meg naná hogy jó, ezt úgy a harcosok klubja óta eléggé tudjuk... lényeg a lényeg: az elmúlt évek legtisztességesebb romantikus filmje. csak kijött :)
9/10
doktortimi 2009 nov. 23. - 21:50:45 9/10
(53/216)
Lehet, hogy a könyv írójának elõbb meg kellett volna nézni a filmet?:DTalán meg merem kockáztatni azt a kijelentést, hogy a történet feldolgozása jobban sikerült, mint a regény. Nekem nagyon tetszett. És a kritikákkal ellentétben, -amik szerint a filmben csak a képek és a zene jó, a színészek nem hitelesen(átérezhetõen) adták vissza a szerepeket, jóformán csak felolvasták a szöveget- igenis jól játszottak a színészek, fantasztikusak voltak, azt hiszem ahogy tõlük megszokhattuk :)
8/10
mizuki 2009 okt. 26. - 08:36:57 8/10
(52/216)
Nagyon szép film.
Elgondolkodtató, felkavaró... nem is értem kamaszkoromban hogy hagytam ki a regényt...pedig általában ilyeneket olvastam.
Az nyilvánvaló volt, hogy a csaj ennyit fog változni, ami kellemesen meglepett, hogy a fickó is alakult... SPOILER de arra nem számítottam, hogy meghal!
Ez egy olyan alkotás ami megérinti az embert.
10/10
olik5 2009 szept. 19. - 23:12:52 10/10
(51/216)
Ez egy fantasztikus film. Hihetetlenül érzelem-gazdag, káprázatosan csodás képi világgal és hátborzongatóan szép zenével. A színészek fantasztikusat alakítanak benne, a karakterek rendkívül hitelesek, mind a fõ, mind a mellékszereplõk tekintetében.
Sok olyan filmért osztogatják az Oscar díjat, ami említésre se méltó. Ennek a filmnek rengeteg elismerést kellett volna kapnia. Az viszont bizonyos, hogy a közönség nagyra értékeli. 10/10
10/10
thomas_av 2009 aug. 12. - 20:33:21 10/10
(50/216)
"Butaság olyasmit keresni a másikban ami sosem volt meg"...
ezért kell az igazi énét felfedezni...
bocs az elõbb lemaradt...
10/10
thomas_av 2009 aug. 12. - 20:30:03 10/10
(49/216)
"Butaság olyasmit keresni a másikban ami sosem volt meg"
maga a zene és a környezet harmóniája adta meg legjobban a film drámáját.

10es...
offtopic
sipka 2009 jún. 29. - 10:52:09
(48/216)
Köszi XP
Alkotói munkásságomban azok voltak a legnehezebben megvalósítható elemek, hisz a szárnyak realisztikus megjelenítése, több órát, és számos biológiai szakirodalmat vett igénybe.
Igen, most ironikus voltam! :D
9/10
tündemamusz 2009 jún. 29. - 09:59:00 9/10 Előzmény sipka
(47/216)
Jók a moszkítók a rajzodon!!!!! :D
9/10
tündemamusz 2009 jún. 29. - 09:57:02 9/10
(46/216)
Megragadó a történet, és végtelenül igaz. Emberi.
Nagyon tetszett!!!
sipka 2009 jún. 24. - 19:44:33
(45/216)
Nem egy megszokott szerelmes film, s ez bizony dicséretre méltó. Nincs benne felfokozott nyálömleny (Ausztrália), nincs elsõ látásra viszonzott szerelem (Nem kellesz eléggé), és kihagyták belõle a felesleges bonyolultságokat (Egy gésa emlékiratai). Hiteles, és valódi románc alakul ki a jelenlévõ pár között, mellõzve mindenfajta rózsaszín világképet, amely vattacukorszerûen tapadna az emberi gondolatokra.
Gyönyörû, kolera sújtotta tájakon pásztázik a kamera, megmutatva a szépséget, és szörnyûséget egyaránt, ami kísértetiesen összeegyeztethetõ a házaspár érzelmi helyzetével, amely épp annyira taszítás, mint amennyire vonzás. Egy kalandra vágyó játékos nõszemély, és egy csendes, magába forduló férfi lassú közeledését láthatjuk egymás felé, aminek folyamatánál, a távolság csökkentésénél kialakul a tisztelet, a bizalom, s legvégül egy elsöprõ ragaszkodás, ami már-már szerelemmé kovácsolódik. Jó néha ilyet is látni :)
Az unalom szót meg el is felejthetjük ezen alkotás felemlítésekor, hisz két olyan színész játssza a fõszerepet, akik ripacskodás nélkül képesek megvalósítani egy eltérõ gondolkodásmódú emberpár bimbózó kapcsolatát. (Egyébként Edward Norton karaktere kísértetiesen emlékeztet Matthew szerepére "A semmi ágán"-ból. Csak itt Edward senkit sem vág gyomorszájon :)
Kedvelem ezt a filmet, mert kellemes élményt adott, egyetlen hibát figyelmen kívül hagyva.
SPOILER
Kitty immunrendszere igencsak a toppon lehet, ha még úgy sem kapja el a kolerát, hogy egész éjjel mellette fekszik! Ha én lettem volna a film reklámügyi szakembere, akkor simán piacra dobtam volna egy ingyenes Kitty tûzfalat, ezzel is reklámozva a jövõben bemutatott "Színes fátyol"-t :P
SPOILER VÉGE
Akik tehát hajlamosak a love sztorikra, azok semmiképpen sem hagyhatják ki ezt a lenyûgözõen szép kalandot, ami giccs mentesen hozza a kötelezõ érzelmi hatást :)

UI: Szabadidõmben rajzoltam egy képet a "paint" programmal. Lehet nem néz ki olyan jól, de még egyszer mondom: a paint programmal készítettem!
Ja, és a legfontosabb: csak azok kattintsanak rá, akik látták a filmet, mert SPOILER-t tartalmaz.
Köszönöm, hogy elolvastak. Társadalmi célú utóiratunkat látták XD
kgyuri0 2009 máj. 29. - 00:20:04
(44/216)
És még a házaspáron kívül TobyJones is kiváló.

Az Index kritikusa, bizonyos Barb viszont sztem hülye!
kgyuri0 2009 máj. 29. - 00:02:07
(43/216)
Föl nem foghatom, hogy tud ezen valaki ásítozni. Egy ötlet: legjobb ha az illetõc siklndozza magát.
A film remek, a történet remek, a színészi játék remek.
susmuruss 2009 ápr. 16. - 20:57:12
(42/216)
Nem volt tul erzelgos a vege, SPOILER szinte mar konyorogtem hogy valaki halljon meg a filmben(persze a tobbi kolerason kivul)SPOILER VEGE .En ennek a Naomi Wattsnak is adnek 9 pontot siman.Szerintem remek volt a filmben Nortonnal egyetemben(o neki 10 et adok). Akinek nem tetszett Kitty alakitasa, azok mindannyian szinkronnal nézték a filmet? csak mert eredetibe tenyleg remek volt, es szerintem egesz megszepult a tortenet vegere ahogy kezdett egyre szimpatikusabb lenni.
SPOILER Ha a jo Norton nem hallt volna meg SPOILER VEGE, akkor nem is tudtak volna befejezni a filmet ugy hogy az a kozonsegnek is tetszen.
Amugy a tortenet nem tul izgalmas, es a mondanivaloja is keves. De annak ellenere eleg sokat kene irni rola hogy jol meg tudja fogalmazni az ember.Nekem igy jott at.

A filmre siman adok 9 pontot
Cosette11 2009 febr. 17. - 16:40:38
(41/216)
Csak azért vettem meg a filmet,mert Edward Norton játszik benne aki abszolut a kedvenc színészem.Nem mondom,hogy nem jó film,de Norton játéka az,ami számomra emeli a színvonalat.Nem tudom,nekem Naomi Watts itt annyira nem jött be.Edward Nortonnak sem ez a legjobb filmje szerintem,bár Õ most is kiváló volt.De végülis örülök,hogy megvettem.
10/10
Jucis 2009 jan. 10. - 23:25:03 10/10
(40/216)
az én gondolataimat is megfogalmaztátok már többen is. két dolgot emelnék ki pluszban: naomi watts-ot nem tartom túlzottan kiemelkedõ színésznek, sõt továbbmegyek szép nõnek sem, de a szerepre valóban nagyszerû választás volt, beleillett. a másik: engem eléggé megrázott a betegek látványa. fõleg amikor

SPOILER

Walter is megbetegszik a végén. az elejétõl sejtettem h valamelyikõjük meg fog halni.
egyébként edward norton, aki az abszolút kedvencem, lassan kiérdemelne már egy oscart, hiszen annyi arca van, és mindig hiteles. a film szerintem is túl csendes, de talán ebben van a varázsa. gyönyörû és felejthetetlen számomra, keserédes. 10-es.
fejbólintó 2009 jan. 02. - 20:52:18
(39/216)
Ez kicsit spoiler-es lesz.

Ha valaki szereti az ilyen "elõször utálom, de aztán megszeretem, mert össze vagyok vele kényszerítve" típusú filmeket, akkor én a Király ágyasát ajánlom. Egy kicsit az jutott eszembe ugyanis a Színes fátyolról.

A film nem rossz, a helyszínek gyönyörûek, kerek sztori, a könyvhöz állítólag semmi köze. Az uncsitesóm szerint iszonyatosan érzéki film. Nekem a Király ágyasa érzékibb volt, igaz kb 15 éve láttam, lehet, most nem tetszene.
mimoza777 2009 jan. 01. - 16:00:14
(38/216)
Nekem is tetszett a film.
8/10
kenee 2008 dec. 27. - 15:16:29 8/10
(37/216)
én jobbra számítottam....szerintem nem nagy szám...nem rossz film, de nem hatott meg különösebben