whitedoor41 2016 nov. 14. - 06:33:13
(953/1173)
A nézõkkel ismételten érzékeltették, hogy a csatorna Vajna papa birtokában van, Palácsik "szépséges lányait" csak sikerült beerõszakolniuk 1-1 produkcióba.
kateri 2016 nov. 13. - 22:37:08
(952/1173)
Akármilyen szemszögbõl is nèzem, az idei 4. Sztárban sztár kinyírta az èrdeklõdèsem a mûsor iránt. A karakterek iszonyatosan gyengék voltak, a produkciókon pedig nem tudtam már nevetni sem. Néha már szörnyen erõltetettnek éreztem, és erre az egészre csak egy lapát volt Ábel Anita zsûri szereplése.. Jól fogalmazott Majka, itt kipukkadt a lufi.. Harmadik széria nagyon szórakoztató volt, de itt ennek már gyenge fuvallatát sem éreztem..
A +egy kicsi verzió pedig végképp nem érdekel.. Sajnálom, hogy minden kereskedelmi csatorna elköveti azt a hibát, hogy ha egy mûsor sikeres, utána már nyakba fõbe erõltetik az emberre.. Bereczki helyében nem vállaltam volna újabb szereplést..
whitedoor41 2016 nov. 07. - 09:35:38
(951/1173)
Egyetértek, abban hogy Tibor úgy nézett ki mint egy transzvesztita, még véletlenül sem adta vissza látványban, mozgásban azt amit Cher, mondjuk ez még hagyján. Képzeljétek milyen lett volna, ha azt a szerelést adják rá mint ami Cheren volt a klipben? :D Hangban viszont amennyire lehet szerintem is jól hozta, csakúgy, mint Veréb Tamás Gáspár Lacit (sminkesek bakot lõttek), Muri Enikõ nem volt Pásztor Anna (sokkal jobb volt nála, de megint "csak" magát adta) és Nagy Adrinak sem jött össze Dave Gahan (aki nem fekete!).

A duettek közül nekem NEM tetszett Kocsis Tibor+Csobot Adél és Veréb Tamás+Nótár Mary sem voltak meggyõzõek a szerepükben.
Muri Enikõ hihetetlenül jól levette Sean Paul jamaica akcentusát és mozgását, Wolf Katinak nem volt sok dolga Siaként, csak énekelnie kellett a paróka alól, ami ment is, -nekem ez a duett tetszett a legjobban. A zsûri nagyon el volt ájulva Nagy Adri és Nika produkciójától, nekem felemás érzéseim voltak. Adrinak hangban jól sikerült az utánzás (a refréneknél viszont rendre csúszkált) a tánc és mimika is rendben volt az õ részérõl viszont szerintem Nikának nem sikerült elcsípnie Beyoncét hangban és a mozgása is merevnek, darabosnak tûnt Adrié mellett. Ami kifejezetten zavart, hogy a szinkrontánc nem jött össze, Nika vagy fél perccel elõbb vagy késõbb tette a mozdulatait Adrihoz képest.

Ami érdekes, hogy sok széria és adás lement már, de nem emlékszek konkrétan egy olyan elõadóra sem, aki Beyoncét korrektül tudta volna elhozni nekünk (hangban). Pont ezért bánom, hogy "idén" nem Gigi, hanem Muri Enikõ kapta a szerepét.
8/10
napraforgó 2016 nov. 07. - 09:00:20 8/10
(950/1173)
Egyetértek a 24.hu értékelésével a tegnapi adásról:

http://24.hu/szorakozas/2016/11/06/sztarban-sztar-senki-sem-esett-ki-a-heten-de-mar-korvonalazodik-a-gyoztes-szemelye/

Csak annyit tennék hozzá, hogy Nagy Adriból külsõleg nem nagyon sikerült néger énekes férfit varázsolni, de ez még hagyján.
Kocsis Tibor Cher-je viszont borzasztóan nézett ki, egy nagydarad debella, aki kicsit sem látszott nõnek. A hangja csukott szemmel viszont tényleg jó volt, nagyon megközelítette Cherét. Csak hát én bizony ránéztem közben...

De nagyra értékelem a sok készülést, tanulást az egyes mûsorok elõtt, fõleg, hogy egyre kevesebb idõ jut egy-egy szám betanulására. A tánckar is egészen kíváló, és nekik az összes számot be kellett tanulniuk.
whitedoor41 2016 nov. 07. - 07:33:01
(949/1173)
Mi értelme a dupla döntõnek? Az már most kiderült, hogy Nagy Adrinak és Muri Enikõnek esélye sincs a gyõzelemre, Veréb Tominak több mint 2x annyi pontja van mint Murinak. A gyõztes már most borítékolható, hogy Veréb Tamás vagy Kocsis Tibor lesz, az egyedüli kérdés melyik fiú lesz az elsõ, melyik lány a harmadik.
8/10
Semprini 2016 okt. 31. - 12:26:28 8/10
(948/1173)
Egyetértünk, a még bent lévõk közül Adri teljesít talán legjobban, legegyenletesebben, Muri Enikõhek már ki kellett volna esnie, Kozma Orsinak pedig még versenyben kéne lennie. Már ha komolyan vesszük azt, amirõl a mûsor szól, ti. hogy itt márpedig utánozni kell a legkülönbözõbb mûfajú elõadókat, azok jellegzetes hangját, éneklésmódját, mozgását minél jobban elkapva, és persze külsõleg is átalakítva, amelyrõl viszont már a maszkosok gondoskodnak, nem írható a versenyzõk számlájára.
Muri Enikõ kieshetett volna simán tegnap, õ volt talán a leggyengébb, de Polyák Lilla és Kocsis Tibi sem remekelt. Veréb Tamás fõleg Elton John-ként volt kiváló, a másik száma engem egy túlszoláriumozott Justin Timberlae-re emlékeztetett. Kocsis Tibi hozta a formáját, de közepesnél nem volt jobb õ sem. Szécsi Pálként nem kapta el a hangot, a maszkja pedig borzalmasan rossz lett, Brian Jonsonként jobb volt, de az meg ugyebár lehetetlen feladat volt.
Adri ezzel szemben mind Ricky Martinként, mint a tõle nagyon eltérõ hangszínû Sebestyén Márta bõrébe bújva remekelt. Így kell ezt csinálni, bravó!
akác41 2016 okt. 31. - 12:25:42
(947/1173)
Persze az eredeti elõadó hangját , karakterét hozni, az lenne az igazi Jónak tartom azonban, ha minél jobb utánzást kapok. A hangi adottságokat azért tartom fontosnak, mert elvárható, hogy az ének ne legyen hamis , a hang tónusa, ereje haasonlítson az eredetihez. Nagyon sokat hozzátesz a produkcióhoz a a mimika, gesztus, a mozgás. Jelen esetben én csak a Kocsist emlitettem, mert számomra többször voltak együtt a fent emlitettek. A Septembernél, Demjén, Terike, Csongrádi, de az utolsó kettõnél is elég sok átjött az eredeti elõadóktól. Természetesen, ezt én érzem így. Tiszteletben tartva a más véleményt vitatkozni sem szeretnék a továbbiakban.
whitedoor41 2016 okt. 31. - 11:32:54
(946/1173)
Én pedig ezzel nem értek egyet. Hallatlan, hogy valaki a hangi adottságai miatt jobb helyezést érjen el egy olyan versenyben, mûsorban, ahol az utánzás (lenne) az elsõdleges. Sem Kocsis, sem Muri legjobb produkciója meg nem közelíti a náluk hangi kvalitásokat tekintve jóval gyengébb Nagy Adri legjobb produkcióját. Ha a mûsor arról szólna, ami a címe akkor pl. Kozma Orsi sem esett volna ki negyedikként, Murit pedig már kiejtették volna az elsõ fordulók valamelyikében, amikor Beyoncé bõrébe bújt. Az elõzõ adások valamelyikében Céline Diont kellett volna életre keltenie, persze ott is nagyot énekelt csak az eredeti elõadóhoz nem volt semmi köze sem. Lehet osztani az észt, hogy kiváló énekesnõ, így + úgy libabõrösek lettek a zsûriben, minden hang a helyén volt, viszont a feladat az akkor is Céline Dion Prayer volt és nem Muri Enikõ Prayer.
Kocsis Tibor javára legyen írva, Õ igenis próbálkozik, de az esetek túlnyomó részében valami nagyon fura, köztes végeredmény születik, ami sem õrá, sem az eredeti elõadóra nem emlékeztet, bár sejtetni enged egy 3. elõadót. Veréb Tamás vagy jó, vagy rossz, középút nincs, ugyanez (volt) az igaz Polyák Lillára is.
8/10
napraforgó 2016 okt. 31. - 08:45:55 8/10
(945/1173)
Kocsis Tibor hangi adottságait én is dícsértem, ettõl függetlenül Brian Johnson visítozását nem szeretem, akkor sem, ha õ maga adja elõ és akkor sem, ha Kocsis utánozza.
akác41 2016 okt. 31. - 08:28:34
(944/1173)
Messze nem értek egyet Kocsis Tibor leggyengébbek közötti említésével.
akác41 2016 okt. 31. - 08:23:32
(943/1173)
Többségében egyetértek az értékeléssel,de azért Brian Johnsont nagyon nehéz utánozni, azért én nem csak visitozást hallottam. Tibort nagyon tehetséges, sokoldalú énekesnek tartom, és nem tudom, hogy ezt a feladatot a mûsorban résztvevõk közük meg tudta e volna oldani valaki jobban. Ha ennél többet beletesz jelenleg, akkor utána meg sem tud szólalni. A gyakorlási technikára rérzett már, de a kigyakorláshoz több idõre lett volna szükség.
whitedoor41 2016 okt. 31. - 08:21:59
(942/1173)
Nálam Muri Enikõ és Kocsis Tibor voltak a leggyengébbek, reménykedtem, hogy végre "megszabadulhatunk" Enikõtõl, de sajnos nem így lett. Polyák Lilla korrekt Madonna és Alice Cooper volt, azt pedig kifejezetten vérlázítónak találtam, h. Kocsis az AC/DC-re és Muri a Britney Spearses produkcióra többet kapott/kaptak 30 pontnál.
8/10
napraforgó 2016 okt. 31. - 07:12:13 8/10
(941/1173)
Polyák Lilla nagyon szép és jó korai Madonna volt az Anyagias lánnyal, kár, hogy elsõnek osztották be, több pontot kaphatott volna.
Muri Enikõ Solymos Tóniként - a zsûri elájult tõle, hát én nem. A frizurája pont olyan volt, mint a sarki gyógyszertár vezetõ gyógyszerésznõjéé, vagy egy idõsödõ óvónénié, Solymos Antalra nem hasonlított a mozgása sem igazán, hiába ugrabugrált össze-vissza. Hangilag meg csak annyira, amennyire egy nõ képes egy férfihangot utánozni...
Utána Veréb Tamás jött Sir Elton Johnként, sokkal jobb hanggal, mint az eredeti, de kevesebb kézmozgással és kevesebb szenvedéssel... Nekem tetszett, nagyon tehetséges ez a fiatalember!
Nagy Adri Ricky Martinként nekem tetszett - hiába, amig nem vallotta be, hogy õ meleg, nagyon sok nõ veszkõdött érte, bevallom, nekem is tetszett. A la Vida Loca nagyon jó szám, bár a zsûrinek nem tetszett annyira.
Kocsis Tibor Szécsi Pálra kevésbé hajazott, a zsûri Frankensteinre asszociált õt látva... Szécsinek kerek, puha arca volt, ehhez elment a szögletesre vágott frizura, de Kocsis szögletes, markáns arcához... hát tényleg kicsit túlzás volt. Hangilag meg jobb volt, képzettebb, mint Szécsi volt anno.
A második etap Muri Enikõ Britney Spearsével kezdõdött, ami nekem tetszett, a zsûrinek kevésbé, pedig ezt a feladatot õk találták ki...
Aztán Polyák Lilla Alice Cooperként, ami ugye eleve egy vicc, de a nõ tûrhetõen megoldotta. A zsûri most is fanyalgott kicsit, de hogy lehet egy helyes, kedves nõ rémisztõ károgó énekes?
Veréb Tamás Usherként - a zsûrinek nagyon tetszett, én a csávót nem ismerem, csak névrõl, de a fiú elég jó volt. Azt mondták, szexi....
Kocsis Tibor Brian Johnsonként az AC/DC énekeseként visítozott, én kevésbé élveztem, a zsûri meg szerette.
Jött Nagy Adri Sebestyén Mártaként, tõle a zsûri elájult, de én nem. Szerintem nem hozta Sebestyén M. nazális és gutturális hangjait, amelyek oly jellemzõek az elõadásmódjára. Bár az igaz, hogy egy hét nem elég nem egy, hanem igazából három szám tökéletes betanulására. SM hangjai meg annyira természettõl adottak, azokat úgyse lehet leutánozni. Ehhez képest a 4x10 pont azért erõs túlzás. Nálam 8 lett volna. Mert azért próbálkozott, ha nem is sikerült...
Végül Polyák Liilla nem jutott tovább. Már most borítékolom, hogy a következõ kiesõ Muri Enikõ lesz, mert a két fiúnak igen kiválóak a hangi adottságai, Nagy Adrit meg valahogy nyomja a zsûri. Szerintem a döntõ most is a két fiú között dõl majd el, ha csak valamelyik el nem rontja valahogy...
Keresztes³ovag 2016 okt. 25. - 19:06:23
(940/1173)
akárhogy is nézzük, Andrét szántszándékkal kiesésre ítélték ezzel a Justin Bieberrel. Az is felmerült nálam, hogy Andrét lehet behívatták egy ánuszszondára, ami kimutatta hogy elõtte pár órával a Bereczki Zoli farka járt benne és ezért rágtak be rá a Tv2-nél. Nem tudom, de a vak is látta, hogy mennyire alázták a mûsor legelejétõl kezdve.
perry 2016 okt. 25. - 17:13:16
(939/1173)
Be kell valljam magam szórakoztatására nézem a mûsort s mivel zenei képzettségem nincs csak azt érzékelem amit hallok és teszik nem tetszik szinten tudok viszonyulni a dalokhoz.
Soha sem gondoltam ellenben, hogy vissza sírom Liptai Klaudiát, igaz Anita egy körrel fanyarabb mint õ, viszont Klaudia több körrel viccesebb. Persze kinek,kinek ki a szimpatikusabb.
A is igaz, hogy van akinek a komfort zónájának megfelelõ dalokat adnak és van aki a teljesítménye határán kell nyújtania éneklést. Amit így laikusként érzékelek , hogy az énekes elindul saját hangfekvésébõl majd gondolom automatikusan beindul a megfelelõ helyen "történõ" rekesztés kényszere. Ez aztán úgy realizálódik, hogy egy csomó csúszkálást lehet hallania modulációban. Tény az is , hogy van aki becsületesen elkapja az énekes fizikális tulajdonságait és ezzel a ráhangolódással már megjön a az ének is.
Véletlenül a RAI1-n láttam én is a Tina számot hát egyet kell értenem az elõttem szólóval fényévek...
De legyünk nemzetállamosak ( :)) "
"Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább a miénk !" by Bacsó Péter
8/10
Semprini 2016 okt. 25. - 16:48:05 8/10
(938/1173)
"van, amikor fizikailag lehetetlen utánozni egy másik énekes hangszínét.
Egy 40 kilós, filigrán magyar énekesnõ soha nem fogja tudni leutánozni egy 120 kilós fekete férfi hangját, dörmögését, mozgását."

Na látod, pont errõl beszéltem: Adrinak rögtön az elsõ adásban odaadták Barry White-ot, akinek a személyleírása pont az, amit te leírtál. Azóta is hasonlóan nehéz feladatokat kapott szinte mindig. Tina Turner már legalább nem férfi, bár a hangszíne, hangképzése gyakorlatilag leutánozhatatlan. Szóval akivel ki akarnak tolni, azzal kitolnak.

"az interneten láttam külföldi - talán olasz, nem emlékszem pontosan - Sztárban sztár mûsorokat, ahol olyan tökéletesen leutánozták az eredeti elõadókat, mind hangban, mind megjelenésben, hogy szinte nem tudtam megkülönböztetni az eredeti énekeseket a másolattól. Ilyen szempontból a mi szériáink sehol nincsenek - sajnos"

Én is láttam a you tube-on a spanyol Sztárban sztár számos részletét, és bizony el kell ismerni, hogy fényévekkel járnak elõttünk mind utánzásban, mind maszkmesteri teljesítményben. És a produkciók nem direkt kitolásra mennek, bár ott is elõ-elõfordul, hogy férfiak nõnek öltöznek és fordítva, de messze nem ilyen sokszor. És néha még a zsûri is dalra fakadt, láttam pl. Abbának, Spice girls-nek beöltözni a zsûrit, remek volt!

Az elsõ évad még nálunk is eléggé színvonalas volt: Bereczki, Biga, Nótáér Mary vagy Szandi olyan egyenletesen magas színvonalat nyújtott, amilyen a mostaniban már senkire nem jellemzõ. A másodikban is voltak kiemelkedõek, a harmadik azonban már halványra sikerült, még a legjobbak is legfeljebb az elsõ kettõ középmezõnyébe fértek volna be. És itt van a mostani, ami hát, bizony egységesen gyengének nevezhetõ, néhány egyedi kimagasló teljesítménnyel. De mindenki volt már nagyon rossz is. A legrosszabb pedig a dalok illetve elõadók kiválasztása. Tényleg mintha minél jobban ki akarnának szúrni a versenyzõkkel. Így nem lehet szerintem.
olahmiki1959 2016 okt. 25. - 10:09:50
(937/1173)
Nem hiszem, hogy ne érezném a mûsor lényegét, csak éppen a feladat itt kettõs.
Külsõ megjelenésben és éneklésben is lehetõleg utánozni kell a feladatként kapott elõadót.
Akkor viszont a külsõt - a sminkesek munkáját - is értékelnie kellene a zsûrinek, és néhány nagyon nagy melléfogás már történt a mûsor történetében, amikor a versenyzõ egyáltalán nem hasonlított az eredeti elõadóra.
És bizony - nálam - alap a jó énekesi teljesítmény, az utánzástól függetlenül.
Arról nem is beszélve, hogy van, amikor fizikailag lehetetlen utánozni egy másik énekes hangszínét.
Egy 40 kilós, filigrán magyar énekesnõ soha nem fogja tudni leutánozni egy 120 kilós fekete férfi hangját, dörmögését, mozgását.

A régebbi szériákból két olyan versenyzõre emlékszem, akik hihetetlen átváltozómûvészek voltak.
Az egyik Biga volt, aki D.Nagy Lajosnak még a selypítõ hangját is tökéletesen lemásolta, a másik pedig Nótár Mary, aki, mint valami kis kaméleon, úgy bújt a legkülönbözõbb angolszász elõadók bõrébe, és utánozta le õket hibátlanul.

Szerintem bármelyikük megérdemelten nyerhetett volna, mondanom sem kell, hogy "természetesen" egyikük sem nyert.

Én az interneten láttam külföldi - talán olasz, nem emlékszem pontosan - Sztárban sztár mûsorokat, ahol olyan tökéletesen leutánozták az eredeti elõadókat, mind hangban, mind megjelenésben, hogy szinte nem tudtam megkülönböztetni az eredeti énekeseket a másolattól.
Ilyen szempontból a mi szériáink sehol nincsenek - sajnos...
8/10
Semprini 2016 okt. 24. - 20:08:31 8/10
(936/1173)
Az, hogy "nem hiszem, hogy megnyerheti, de szorítok neki", azt jelenti, hogy bár én nem látom esélyesnek a gyõzelemre, de ha valami csoda folytán mégis sikerülne, örülnék neki. És nem azért nem látom esélyét, mert ne lenne elég jó énekesnõ, hanem mert láthatóan a feladatokkal hétrõl hétre igyekeznek alaposan kitolni vele, finomabban fogalmazva megnehezíteni a dolgát. Pont ellentétes vele Radics Gigi, akit én is esélyesnek gondoltam, míg ki nem esett, õ szinte aránytalanul könnyû feladatokat kapott, mindössze egyetlen egyszer kapott nehezet, de akkor ki is esett rögtön. Adri viszont az elsõ adástól kezdve FOLYAMATOSAN övön aluli feladatokat kap és old meg, de annak ellenére, hogy még versenyben van, nem tartom esélyesnek. Muri Enikõt sem igazán, de õt sem azért, mert annyira jó vagy rossz énekes lenne, hanem mert híján van bármiféle utánzókészségnek. A tavalyi szériából Tóth Gabihoz tudom hasonlítani, aki mindig a saját hangján énekelt, meg se próbálta az adott elõadók énekstílusát, hangszínét levenni.
Te ahogy látom, még mindig nem érzed a mûsor lényegét, és sokkal fontosabbnak tartod azt, hogy "amúgy ki milyen énekes", annál, hogy a mûsor jellegének ki mennyire fele meg. Márpedig Muri Enikõ nem felel meg neki, énekelhet akárhogy. A zsûri inkompetenciáját (és elfogultságát) jelzi, hogy õk is nyomják Enikõt, és indokolatlanul túlpontozzák, figyelembe nem véve a mûsor lényegét, hogy itt márpedig utánozni KELL.
olahmiki1959 2016 okt. 24. - 19:01:05
(935/1173)
Eegen...
Veled mindig hosszú és tartalmas beszélgetéseket lehet tenni, ferdíteni nem akartam - ha így érezted, azért elnézést kérek - inkább arra reagáltam, hogy azt írtad, "nem hiszem, hogy megnyerheti, de szorítok neki".
Amiben azért az is benne van, hogy nem bánnád, ha õ nyerne.
Ezt tartom teljesen irreálisnak.
A szimpátia és az énekesi teljesítmény két teljesen különbözõ dolog.
Nagy Adri egész egyszerûen nem elég jó énekes ahhoz - szerintem - hogy megnyerje a versenyt.
Muri Enikõ viszont - annak ellenére, hogy neked nem szimpatikus - hétrõl-hétre olyan magas színvonalú éneklést tesz le az asztalra, hogy õ például teljesen megérdemelten megnyerhetné a versenyt - pláne, miután Radics Gigi kiesett, akit én toronymagas esélyesnek tartottam.
Én is Kocsis Tibort és Veréb Tamást tartom a legesélyesebbnek a végsõ gyõzelemre, elõbbit az énekesi adottságai miatt, utóbbit pedig a jó megjelenése - ami a nõi szavazóknál nem utolsó szempont -, szerény viselkedése, és a szakmai alázata miatt.
Polyák Lilla jó énekesnõ, de rendre nagyon rossz feladatokat kap.

Régi mániám - talán még te is írtál errõl - hogy egy nõnek sokkal nehezebb feladat férfihangon énekelni, mint fordítva. Hiszen egy férfi adott esetben tud magas nõi hangon énekelni, míg egy nõ fizikailag - és biológiailag is - képtelen egy bizonyos hangmélység alá menni, mert a vékony hangszálai nem alkalmasak rá.
Ezért sem értem, miért kell ilyen feladatokat adni a nõi énekeseknek. Az énekszámok kiosztói nem gondolnak erre?
8/10
Semprini 2016 okt. 24. - 18:11:17 8/10
(934/1173)
Igen, valóban ízlések és pofonok, kinek ez jön be,kinek az, viszont a szándékos ferdítés nem tetszik.
Elõször is nem írtam, hogy Nagy Adri általában tetszik, sõt azt sem állítottam, hogy õ fog nyerni, vagy akárcsak esélyes lenne a gyõzelemre (sõt, épp ennek ellenkezõjét állítottam, olvasd vissza: "NEM HISZEM, hogy megnyerheti", szó szerint ezt írtam!), viszont azt igenis állítom, hogy általában nagyon hálátlan, nehéz, sõt övön aluli feladatokat kapott, amiket többnyire korrektül megoldott. Fenyõ Miklósként volt valóban a leggyengébb, de pl. Bangó Margitként egyáltalán nem volt rossz szerintem. Az meg, hogy szorítok neki, valóban az én dolgom, hiszen annak drukkol mindenki akinek akar. Nyerhetne egyszer már nõ is, mivel az elsõ 3 szériát férfiénekes nyerte. Mivel Polyák Lilla elég gyengén teljesít, Muri Enikõ pedig nem szimpatikus, marad tehát Adri.
Veréb Tamást esélyesnek tartom, hogy megnyerje, de szerintem valószínûbb, hogy Kocsis Tibi fogja nyerni. A következõ kiesõ pedig alighanem Polyák Lilla lesz. De persze bármi megtörténhet...