Jasinbure 2017 szept. 25. - 17:47:59 Előzmény napraforgó
(973/1173)
Majka papához csak annyit, hogy tavaly elmondta, hogy Brian Johnson mindig jobb énekes volt, mint Axl Rose :) ...ez mutatja, hogy mennyire ért hozzá és mennyire tudja függetleníteni magát a személyes ellenszenvétõl :) nevetséges.Majkával anno elhitették, hogy õ nagy SZtár.Mikor megkérdezte tõle a Friderikusz, hogy komolyan gondolja-e, hogy a Rising Star sikere miatta volt-e gondolkodás nélkül azt mondta igen.Érdekes tavaly nem mondta Majka, hogy a Star academy õ miatta bukott-e meg.
Bocsi hogy eltértem a témától.
Nekem tetszett a tegnapi mûsor, leszámítva Tilla idiótizmusától és trollkodásaitól.....
8/10
napraforgó 2017 szept. 25. - 08:18:19 8/10
(972/1173)
A 3. adás meglehetõsen kiegyenlített volt, mindenki hozta a tõle telhetõ legjobbat.
Mindíg nehéz helyzetben van, aki elsõként lép színpadra, mert õ a viszonyítási alap. Janicsák Veca Christina Aquileraként szép is volt, meg jó is volt.
Horváth Tamás a linkin'park énekeseként jó volt, sajnos egyikõjüket sem ismerem.
Oláh Gergõ Kadlott karcsiként nagyon meggyõzõ volt. úgy tûnik a mulatós zenére mindig van vevõ.Cserpes laura mohamed Fatima szerepében helyes volt, bár engem egyikõjük mûvészete sem köt le.
Kollányi Zsuzsit Justin Bieberként szerintem túlértékelték, annyira azért nem volt jó, amennyi pontot kapott.
Ekinem Bálint afro énekesnõje Hesther Smallként viszont jobban tetszett, mint a zsûrinek. nem is volt annyira trampli, mint ahogy írták, talán ha a cicijét is rázza, nemcsak a csípõjét riszálja, csajosabb lett volna. Majka szerint Bálint jobb színész, mint énekes, no ezzel nem értek egyet, majka örülhetne, ha feleannyi hangja lenne, mint neki. Én még nem felejtettem el Bánk bánt...
Csézy, mint Elvis, hát nem volt jó választás, akkor sem, ha a fiatal Elvist próbálta meg utánozni és nem volt csilli-villi fellépõ ruha, meg homlokba hulló hajtincs...
Pápai Joci, mint Kylie Minogue - röhejes választás. Jocival ugyanazt csinálják, mint az elõzõ szériában Gáspár Lacival. A nagymedvének azért elég nehéz a 150 centis, 40 kilós törékeny lánykákat megszemélyesíteni. Ettõl függetlenül becsülettel megpróbálta, szerintem csatlakozhat Kökény Attila (Natalia Oreiro) és Gáspár Laci traveszti gruppjához...
Singh Viki Emilióként nagyon tetszett a zsûrinek, nekem nem annyira.
Király Vikktor Vanilla Iceként, hát megvolt.
Utolsóként Berkes Oliver Pápai Joci Origójával elvitte a showt, vetekedett az eredetivel. És még csinosabb fiú is. A szép, hosszúhajú cigánylány neki is táncolt, a maszk is nagyon rendben volt. Méltán kapta a legtöbb pontot és szavazatot. Szép volt Jocitól, hogy annyira segített az egyik versenytársának.
A versenybõl Csézy esett ki, aki bár nem volt rossz, de kicsit halványabb volt a többieknél. Sajna nem mindegy, ki mennyire kao testhezálló fealdatot.
Ami legjobban zavar, hogy leginkább Majka mond szakmai véleményt olyan énekesekre, akik fényévekkel magasabban vannak, mint õ. Azért mert elpreppelt néhány számot - hisz énekhangja nincs, már ne õ bírálja el, hogy ki menniyre tud énekelni. Kicsit amúgy is visszavehetne az arcából.
RedTiger 2017 szept. 24. - 20:16:41
(971/1173)
Azt a mindenségit...Téged aztán biztosan jó helyre pottyantott a Jóisten!!! De legalábbis fehér lettél...Gondolkodttál-e mielõtt ezt leírtad??? És ha kicsit barnább lennél vajon most mirõl beszélnél?? Addig jó míg nem nézed :) És egyébkén abszolút fehér vagyok. legfeljebb elfogadóbb :)
1/10
Kit Fisto 2017 szept. 24. - 19:26:48 1/10
(970/1173)
Nem nézek ilyeneket, most is csak kapcsolgattam és pont a kezdését láttam meg. Sorolják, kik lesznek a mûsorban. Szinte mind cigány. Akkor ez valami cigány kisebbségi show?? Vagy talán valami állami ünnepük van, és abból az alkalomból..? Mint mondtam, én nem ismerem ezeket a mûsorokat, nem nézek ilyesmit, és nem értem, miért nincsenek magyar énekesek is. ;)
tortura 2017 szept. 18. - 19:17:31
(969/1173)
Látom, nagyon "friss" az oldal. A tavalyi szereplõkkel, zsûrivel, csodás... Tényleg naprakészek.
8/10
napraforgó 2017 szept. 18. - 08:23:09 8/10
(968/1173)
Kimaradt a "k" a Majka nevébõl, bocsi. Amúgy Majka is nagyon közel van már a 40-hez, úgyhogy megjöhetne már az õ esze is...
Na de ez a vigyori Papp Szabi... hát... jajj...
8/10
napraforgó 2017 szept. 18. - 08:19:48 8/10
(967/1173)
Elsõ szám Kollányi Zsuzsi Mick Jaggerként, nem egy nagy szám, de kap 35 pontot. Jön Détár Enikõ, Márióként harmonikázva. Nos, én Máriót sem csípem igazán, Détár manírjai meg nagyon nem jöttek be, õ 4x8 pontot kap. Jön Singh Viki Nicki Minajként, egész jól reppelt, mondjuk én utálom a reppet és Nicki Minaj kicsit sem érdekel.
Király Viktor viszont Charlie-ként nagyon meggyõzõ volt, hiába nyafogott eleinte, hogy jajj, magyarul kell énekelnie. Ha magyar a lelkem, magyar a neve, itt él, apja-anyja magyar, tud is magyarul, akkor miért a para? Sokaknak úgy kell énekelniük és nem csak angolul, de spanyolul, szlovákul, vagy akár szerbül, hogy életükben nem halottak egy ilyen szót sem. Nagyon jól megoldotta, szinte jobban csinálta, mintha magát adná.
Cserpes Laura Mary Poppinsként dugta le az orvosságot a torkunkon. Nagyon szép tiszta, magas hangokat produkált, ehhez képest kevés ponttal értékelték.
Berkes Olivér reppelt valamit a tolószékbõl, nem ismerem õt sem, meg a feladatát sem, de amúgy egész jó volt.
Oláh Gergõ Aritha Franklinként nem volt túl jó nõ, de a szám azt hiszem rendben volt.
Horváth Tamás Lady Gagaként - hát elmehetne egy transzveszti showba, bár a hangja jó volt. Igaz, én Lady Gagát sose hallgatom, csak az extrevaganciájáról ismerem, nálam sehol sincs. Jön Janicsák Veca Ákosként, valóban nehéz nõként férfit alakítani, a hangja kcsit sem férfias, de az elõadása nekem tetszett.
Pápai Joci James Brownként viszont nagyon tetszett, amit mûvelt a lila "selyem pizsamában", az legalább annyira pusztító volt, mint Cini az elõzõ adásban... Bár állítólag nem hajazott James Brownra, azért kap 35 pntot az élményért.
Csézy a Europe énekeseként a Final Countdown-nal csak 30 pontot kap.
Végül a félig nigériai énekes, Ekanem Bálint jön Hofi Gézaként - bár külsõleg alig hasonlított, de nagyon szórakoztató volt. Bár a bõrszínét világosították és a szemöldöke nagyon nem úgy állt, mint Hofié, szerintem tõle telhetõen hozta a figurát. A zsûri nagyon megosztott volt, igazából csak Majkának tetszett, pedig nem volt az rossz!
A végén Csézy és Détár Enikõ közül kellett választani, végül is Détár esett ki.
Kiosztották a jövõ heti feladatokat és vége.
8/10
napraforgó 2017 szept. 18. - 07:04:39 8/10
(966/1173)
Én is rákerestem Papp Szabira, mert a világon semmit sem halottam eddig róla, meg tõle. Azt hittem, hogy egy túlkoros huszonéves kamasz az atlétatrikóiban, de most látom, hogy túl van már a negyvenen! És még mindig nemmjött meg az esze, ahogy mondani szokták... Még majánál is idegesítõbb, pedig az nagy szó.
southwind 2017 szept. 17. - 20:16:41
(965/1173)
ja és valaki mondja már meg liptai kisasszonynak, hogy a másokon való élcelõdés nem humor....volt egy ilyen ismerõsöd, és annak is rengeteg párja volt ...és lesz is
southwind 2017 szept. 17. - 19:37:29
(964/1173)
az a pap gyerek ritka idióta, és ha már ilyen rettentõ butát ültetnek oda (humora sincs) legalább képernyõképes lenne, akire nem hányinger ránézni
olahmiki1959 2017 szept. 17. - 17:24:16
(963/1173)
Ki a bánat ez a Papp Szabi?
Honnan szedték elõ?
Kíváncsi lennék, hogy a nézõk közül vajon hányan ismerik...:)
Hadar, sokszor vihog, az esetek nagy részében egyszerûen nem lehet érteni, hogy mit mond.
És, ami a lényeg: szakmailag semmit nem tesz hozzá a mûsorhoz, teljesen feleslegesen hívták meg ebbe a zsûribe.
Legalább jó vicceket mondana, vagy szellemes megjegyzései lennének, de errõl szó sincs.

A szerkesztõk a magyar könnyûzenei élet számtalan nagynevû képviselõje közül - akik valóban értenek a szakmához is - pont õt találták meg???
Persze, tudom, itt nem a szakmaiság az elsõszámú szempont, hanem a szórakoztatás, de ez a nímand gyerek még annak a kritériumnak sem felel meg.

A zsûri többi tagja hozza a szokásos színvonalat - az üvöltözõ, röhögcsélõ Tilla is pont olyan idétlen, mint ahogy megszokhattuk tõle, õt legalább lecserélhették volna - a fellépõk viszont nagyon jók, szórakoztatóak voltak eddig, úgyhogy összességében tetszik a mûsor.

Várom a mai adást.
2/10
Xxy92 2017 szept. 17. - 15:50:02 2/10
(962/1173)
A Megasztár 1 és 2, valamint az (akkor még nem ellehetetlenített) M1-es Társulat után ezt találom az elsõ, valamire való zenés mûsornak - valóban változatosan, számos kort és stílust felölelve hallgathatunk meg igényesen elõadott dalokat, s a készítõk az eredeti énekes személyiségének legapróbb részleteirõl sem feledkeznek meg.

Viszont nyilván nem lehet manapság fõmûsoridõben egy élvezhetõ mûsort közvetíteni, ezért mindenképpen el kell rontani a mûsor színvonalát a mindenféle szakmaiságot nélkülözõ \"zsûri\" tagjai közötti, elõre megírt élcelõdésekkel, a bicskanyitogató felszínességû mûsorvezetõvel, valamint a húsz percenkénti reklámmal. Még szerencse, hogy pár nappal az adás után már föllelhetõ az interneten valamennyi elõadás, vagyis a mûsor valódi értelmét a fenti vergõdések nélkül is élvezni lehet.
mijud 2017 szept. 13. - 13:19:04
(961/1173)
Magyarázza már meg nekem valaki, hogy ha ez a mûsor valóban élõben ment és szavazás is volt, akkor hogyan mutogathatták napokon keresztül az elõzetest, hogy mi lesz a mûsorban?Vagy ha felvétel volt akkor minek szavaztak a nézõk? Egyébként szerintem is a Bálint adta vissza legjobban a karaktert hangilag is attól függetlenül, hogy fiatal vagyok és nem szeretem ezt a stílusú zenét.
2/10
nikato 2017 szept. 11. - 10:18:48 2/10
(960/1173)
Détár hangját valahogy sose szerettem, mikor énekelt... most sem.
8/10
napraforgó 2017 szept. 11. - 08:52:44 8/10
(959/1173)
Meglepetésként, de teljesen megérdemeltként Ekanem Bálint bánk bánja nyert, jelezve, hogy az átlag magyar közönség még mindig nagyon vebõ a magyar témákra, dalokra, áriákra. Kár, hogy itt - is - inkább a kevéssé ismert külföldi elõadókat és számokat preferálják inkább. Ezekkel nem nagyon tud mit kezdeni a többség, mert hiába a fiatal réteg, azért az ilyen mûsorokat jobbára nem õk nézik.
8/10
napraforgó 2017 szept. 11. - 08:30:52 8/10
(958/1173)
Az 5. évadan sok az általam nem ismert énekes. Az elsõ adásban nincs pontozás, nincs kieseés. Ez jó, mer a nézõk kicsit megismerhetik az énekeseket, sajt mivoltukban is és a maszkban is.
Elõször Détár Enikõ lépett a színpadra, rögtön a Kiss szólistájaként - mit mondja, hát nem volt elég férfias. A hangja, a mozdulatai, na és a mellénykéje is, mely nagyon domború volt. A kísérõ zanakara viszont nagyon jó volt!
Szsandiként Singh Viki jódlizgatott, külsõleg nem nagyon hasonlított, a hangja jó, de nem "ugyanaz".
Berkes Olivér kicsit sem hasonlított Amy Winehousera, meg a bokájában szalagszakadás is volt. Végig azon gondolkodtam, hogy talán a magassarú szandálról esett-e le? Dacára a nagy konytnak én ugyan rá nem ismertem volna, ha nincs hatalmas betûkkel kiírva a neve....
Janicsák Veca L.L. Juniorként egész jó volt. Még értei is lehetett, amiket reppelt.
Kollányi Zsuzsi Pinkként nagy meglepetés volt, ahogy ott lengedezett énekelve. Az ének is jó volt, na meg a lengedezés se semmi.
Horváth Tamást nem ismerem, de Bob Marley-ként egész jó volt, kicsit azonban zavart a hatalmas mûanyag paróka. A szám örök klasszikus.
Király Viktor Rátonyi Róbertként tarolt, Bóni gróf ugyan külsõleg tisztára Jay Leno volt, de hangilag nagyon jó volt, ha nem néztem oda, akkor egészen jól hozta a figurát. Külsõleg borzasztó volt, de ez nem az õ hibája. Mozogni is egész jól mozgott a lányokkal, a cicákkal.
Oláh Gergõ Bruno Mars bõrébe bújva meggyõzõ volt, bár nekem egyikõjük sem a kedvencem.
Csézy Cherként egy ismert latin-amerikai számmal - nekem nagyon tetszett. Hang nagyon rendben volt, és a külsõ is.
Ekanem Bálint, a félig nigériai fiú Simándy József Bánk bánjaként - a Hazám, hazám áriával - csodálatos volt. Az énekest nem ismerem, de az áriába tökéletesen bele élte magát. Klaudia is elérzékenyült és én is, otthon. Az ária csodálatos és ez a fiú mindent megtett, hogy õ is az legyen.
Jött Cserpes Laura a gyerek Michael Jacksonként, a Jackson Five legkisebbjeként egész jó volt, de nem kiemelkedõ.
A mûsort Pápai Joci zárta Zalatnay Ciniként, aki hosszas könyörgésre levágta a szakállát. Gondolom, hogy a kar és láb szõrtelenítés is elõ volt írva... Joci a pici ezüst ruhácskában pusztító volt. Bár az operatõr helyette többször mutatta a vokálozó fiúkat, mint õt... Szabi és Tilla mindenesetre halálra röhögte magát rajta.... Pedig tényleg jó volt. Joci egyetlen kívánsága, hogy a felesége ne rúgja ki így az ágyából... Ez bizonyára összejött, csak elõbb halálra nevette magát...

Az tetszett, hogy így az elején nem volt pontozás, nem volt kiesés, legalább mindenki tét nélkül megmutathatta magát, mit tud.
8/10
napraforgó 2016 nov. 14. - 12:46:58 8/10
(957/1173)
Az énekesek külsejét én sem õnekik rovom fel. Eleve nem tartottam igazságosnak sokszor a dalválasztást, némelyik szám olyan kis semmi, bugyuta volt, máskor meg operaáriákat kellett énekelni. egy kicsit így volt ez a tánccal is, egyes számoknál mozdulatlanul állta az énekes, másiknál meg szinte profin kellett táncolni. És nem biztos, hogy arányosan voltak elosztva a könnyebb és nehezebb feladatok...
A maszkmesterek is volt, hogy kitettek magukért, de volt, hogy eléggé össze volt csapva a külsõ megjelenés.
Veréb Tamás valóban megérdemelten nyert, de Kocsis Tibor is igen tehetséges, csak hát neki nem volt szerencséje a nõi szerepekkel.
Végül is elég szórakoztató volt a mûsor, a sok ostoba realitynél mindenesetre szórakoztatóbb.
Bár a kereskedelmi csatornáktól nívós, értékes mûsorokat nem várok, mert minek, de a sok szemetet sem szeretem.
kaboca12 2016 nov. 14. - 12:10:18
(956/1173)
És végre egy olyan eredmény, ahol a még bent maradt énekesek közül valóban az nyert, aki tényleg a legjobb volt! Sokakkal ellentétben engem nem érdekelt Tamás külseje. Sokkal jobban tetszett a szerénysége, az alázatossága. Ritka pillanatoktól eltekintve alig emlékszem olyanra, hogy valamit ne oldott volna meg tökéletesen. Az, hogy egy-egy énekes nem hasonlított az általa alakított karakterre nem róható fel nekik, az a maszkmesterek hibája. Hajós Andrásban hatalmasat csalódtam. Kb. a mûsor felénél egyszerûen megunta az egészet és ki is mutatta. Felháborító, hogy 10-bõl 9 dalnál hangoztatta, hogy gõze sincs, hogy mi az. Rendben, nem fontos szeretni minden stílust, de ha elfogadom nem kevés pénzért egy ilyen mûsor zsûrizését, akkor veszem a fáradtságot és utánanézek a dolgomnak és megpróbálom értékelni az elõadást. Már-már idegesítõ volt -pedig én nem szoktam ilyeneken fennakadni-, hogy összevissza hadovált oda nem illõ dolgokat. Havasnál visszasírtam Hajóst, de úgy látom mindegy lett volna. A másik Majka -akit egyébként sokakkal ellentétben én bírok-, akire nem tudom mi jött rá, de ez az állandó szexre utalás nekem nem jön be. Néha-néha poénnak elment, de a végére eltúlozta. Bereczki monológjának azt hittem sosem lesz vége. Még annyi ööt és dadogást már régen hallottam. Annak ellenére, hogy az õ értékelése volt sokszor számomra a leghitelesebb. A tegnap esti adás hosszúsága már engem is fárasztott, de a végeredménnyel elégedett voltam.
8/10
napraforgó 2016 nov. 14. - 08:04:55 8/10
(955/1173)
Az utolsó adás jó hosszúra sikeredett, na de ebbõl a harmadát Tilla hadoválta harsányan végig, a másik harmada reklám volt és valahol tényleg elõfordultak a versenyzõk is. Elõször végignézhettük a top 4 korábbi adásokban nyújtott produkcióit.
A mostani produkciók:
Kocsis Tiborból Whoopi Goldberget próbáltak csinálni - kevés sikerrel. Valahogy nem voltak hajlandóak figyelembe venni, hogy Kocsis Tibi a markáns, férfias arcával nem alkalmas nõk megszemélyesítésére, õ nõként leginkább egy debella transztvesztitára hasonlít, ahogy itt az elõttem szóló is jelezte. Hangilag jobban sikerül a hasonulás, de a látvány agyonüt mindent.
Veréb Tomi Balázs Fecóként látványban szintén nem volt az igazi, bár azért jobban hasonlított, mint Kocsis Whoopira. A különbség az igazi Balázs Fecó mellett azért nagyon látszott... A hang viszont zseniálisan szólt, fényesebben is, mint az eredeti... Hiába, jó 30 év fórja van a fiatalembernek...
Múri Enikõ Rhiannaként csinos volt, a számot nem ismerem, de biztos jó volt.
Nagy Adri produkcióját se tudtam hová tenni, engem nem érdekel a sport, a szá amúgy elég jó.
A második fordulóban Veréb Robbie Williamsként bevállalta az extravaganciát, nagyon fiatal és még elég szemérmes elõadóként jócskán túllépett az árnyékán, mikor kisgatyára vetkõzött. Szerintem ez a fiatalember 28-30 éves korára érik meg igazán és szívdöglesztõ elõadó lesz belõle, akármelyik zenei ágban fog mûködni. Operett/musical színészként is imádni való lesz, és a könnyûzene mûfajában is nagy sikerekre számíthat (bár ehhez kissé túlképzett a hangja...)
Múri Enikõ Tóth Gabiként a valami Amerika fõcímdalával jó volt. Mivel Tóth Gabi átlag 3 havonta megújul, a külsejét nem tudtam hová tenni.
Nagy Adri a fiatal Zalatnayt hozta és tölcsért csinált a kezébõl. Nekem semmi különös, jól megcsinálta, de semmi extra. Zalatnaynak sem ez a frizura volt a jellegzetes hajviselete, nekem õ se nagyon hasonlított, dacára az eredeti frufrunak...
Kocsis Tibi és Kis Grófó No roxa ája jó volt, bár én nem igazán ismerem ezt a mûfajt. Tény, hogy a hangulat bulis volt (de hol van ez Pavarottihoz?).
A mûsorban külön produkciót adtak elõ a táncosok Túri Lajos koreográfus vezetésével (õ az, aki mindig próbálja a szereplõk mozgását, csípõringását betanítani...), valamint a korábban kiesett nõi szereplõk Kelly Familyként.
Végül hosszadalmas szavazós kínlódás után (mármint nekem volt kínlódás kivárni) megtudtuk, hgy Muri Enikõ nem jutott tovább, újabb szavazgatásos félóra és végre kiderült, amit már sejteni lehetett korábban is, hogy Veréb Tamás lett a gyõztes.

Jön majd a következõ rókabõr, ugyanez gyerekkel, nem igazán tudom még, hogy akarom-e látni.
whitedoor41 2016 nov. 14. - 06:42:08
(954/1173)
Tényleg nem volt jó ez a széria, annak ellenére, hogy a korábbi szériákkal ellentétben több képzett énekes is akadt, de nagy részük nem vette komolyan a feladatokat, vagy nem kívánt elrugaszkodni a saját komfortzónájától.
Kozma Orsi 3. körös kiejtése sem tett jót a szériának, - írom ezt úgy hogy a hölgyrõl vajmi keveset tudtam a mûsor elõtt, de amit a showban nyújtott az alapján meggyõzött. Radics Gigi kiesését sem értettem féltávnál, Õt minimum a döntõbe vártam. Veréb Tamás gyõzelmével ki vagyok békülve, inkább neki szorítottam, mint Kocsisnak vagy Murinak.