Téma: Sztárbox

olahmiki1959 márc. 03. 22:26:50 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(48/48)
Nálad a pont!...:)
Tyrannosaurus(velo)Rex márc. 03. 20:48:09 Előzmény olahmiki1959
(47/48)
Valószínűleg olvasta Joseph Hellertől a "Meztelenek és holtak"-at. Rendkívül művelt ember!
Hallottam olyat is egy politikustól, hogy rendszeresen bérmálkozik. Szent ember lehet, mert a legtöbb embernek (nekem is) csak egyszer adatik meg ez a lehetőség.
filoszemitabélus febr. 08. 16:50:36
(46/48)
Elég magától értetődő szituáció. Valaki ok nélkül állandóan kötekedni próbál valakivel. Ez tobbnyire azért van, mert a kisebbségi érzését próbálja kompenzálni. De van egy rossz hírem, ha indokolt a kisebbségi komplexus, akkor a színvonaltalan kötekedés sem hoz megnyugvást szegény fejének. Őszinte részvétem!
1/10
Traumatológus febr. 08. 15:38:07 1/10 Előzmény filoszemitabélus
(45/48)
Ennek a sportnak vannak más, igazi szakertői. Létezik a boksz, mint egy a sportágak közül (van, aki a mozgást tanulja, van, aki a küzdősportot), mint látványosság és mint pénzkereset. Több felkészüléssel csökkenthető a sérülés kockázata, ami sosem kicsi. Többel, mint amennyit a Sztárbox legtöbb versenyzője erre fordítani tudott. A fejvédő adhat bizonyos védelmet, emellett zavarhatja is a versenyzőt, figyelni rá.
filoszemitabélus febr. 08. 14:20:06 Előzmény Traumatológus
(44/48)
Mint szakember meg tudod erősíteni, hogy box arról szól, hogy úgy üssem meg egy másik ember fejét, hogy a liquorban lebegő agy nekiütődjön a koponyacsontnak és ájulás, vagy esetleg exit következzen be? Feltételezem, ezen a fejvédő sem segít, csak a felszíni sérüléseket küszöböli ki. Nem is értem, hogy mi visz rá felnőtt embereket, hogy önszántukból ilyesminek kiteszik magukat. Valószínűleg sokat fizettek nekik és ugye van az a pénz.
1/10
Traumatológus 2023 dec. 16. - 22:49:49 1/10
(42/48)
A mérleg. Három kórházi kezelés. A hét nehézsúlyú férfimeccsből hat kiütés, a hét középsúlyú férfimeccsből négy. Jellemzően az első, max. a második menetben. Fejvédő nélkül. A nőknél nem volt KO, mert kisebb az ütőerő és használtak fejvédőt, de szerencse így is kellett hozzá. Egyértelmű a nagy többség felkészületlensége, amit több induló maga is megerősített. Két médiahatósági eljárás indult kiskorúak számára ártalmas tartalom, alacsonyan megállapított korhatár miatt. De hát hol itt egy felnőtt? Következtetés: jövőre megint lesz.
1/10
Traumatológus 2023 dec. 10. - 12:08:14 1/10
(41/48)
Aki nincs megfelelő állapotban annak a részvételét a legnagyobb felelőtlenség engedélyezni, érdemes végiggondolni, mégis miről szól, miért éri meg, kinek jó ez. A résztvevőt hajtja, hogy nem akarja kidobni a befektetett energiát, időt, költséget, elengedni, amit hozhat, ha mégis valamilyen értékelhető eredménnyel jön ki belőle. A stábból akinek bármilyen szakértelme van, az csak arra jó, hogy a nevével aláírja ezt. Ami irányít, az a lekötött program kényszerpályája, az anyagi haszon, a népszerűség hajhaszása és az, hogy karácsony előtt mindenképpen ilyesmin kell szórakozni a kanapéról.
10/10
Irgum76 2023 nov. 27. - 18:30:56 10/10 Előzmény marxengelszleninsz
(40/48)
Választható
a csajok a fejvédő mellett döntöttek nem szép látvány egy lány bucira vert feje
míg a srácok a nyílt sisakos versenyt részesítik előnyben, náluk egy mokka még szexy is lehet :)
de ha az egyik fél ragaszkodik a fejvédőhöz akkor a másiknak is használnia kell
(de ilyenre még nem volt példa és valószínűleg már nem is lesz)
marxengelszleninsz 2023 nov. 26. - 21:48:26
(39/48)
Valaki árulja már el, miért a lányokon van fejvédő és miért nem a férfiakon?! Mert ez lenne a logikus, hiszen a férfiaknak sokszorta nagyobb az ütéserejük és így veszélyesebb is. Ráadásul nem profi bokszolókról van szó. Megengedhetetlen könnyelműség...
2/10
CS@ 2023 nov. 26. - 20:08:12 2/10
(38/48)
Ez a műsor így ebben a formában nézhetetlen, mert amikor a tücsökpöcsök műsorvezető hölgy megjelenik az leírhatatlanul idegesítő, itt megnyomom a távirányítót, hogy bármi mást csak ezt ne.
1/10
Traumatológus 2023 nov. 25. - 08:45:33 1/10
(37/48)
Amit sajnos lehetetlen így azonnal megállapítani;
"Egy orvos már a helyszínen megvizsgálta Kabát Pétert, így kiderült, hogy a kisebb agyrázkódás mellett nem esett komolyabb baja." /Index/ Csak kórhazi kezelest igénykő térdsérülés. Jobbulást kívánok!

De nem látszhat minden azonnal:
"Szubdurális hematóma akkor keletkezik, amikor a koponya és az agy közti térben (szubdurális térben) egy ér megsérül, és vérzés alakul ki. A vérzésből idővel vérömleny keletkezik az agyhártya alatt, amely – közvetve vagy közvetlenül – nyomást gyakorol az agyra, és ezzel károsíthatja.

A vérömlenyt jellemzően súlyos fejsérülések váltják ki, ugyanakkor nem ritka az sem, hogy banálisnak tűnő fejsérülést (ütést) hosszabb idő múlva, akár hetekkel később követnek a szubdurális hematóma tünetei."

https://egeszsegvonal.gov.hu/s-sz/982-szubduralis-hematoma.html#a_szubdurlis_hematma_kivlt_okai

Jó szórakozást legközelebb is a Közönségnek!
olahmiki1959 2023 nov. 25. - 04:16:14
(36/48)
Az elmúlt egy hét alatt elolvastam elég sok újsághírt a versenyzőkről, és időnként égnek állt a hajam!
Például.
Kiderült, hogy Szabados Ági mindkét kontaktlencséjét kiütötte Janicsák Veca a harmadik menetben.
Sajnos, nem értek a boxhoz.
De akkor is felmerült bennem, hogy nincsen olyan szabály, vagy előírás, ami ELEVE megtiltja, hogy bárki, akinek kontaktlencséje van, ökölvívással foglalkozzon???
Az edzőnek, aki őt felkészítette, nincs ebben felelőssége? Mert szerintem van!

Aztán.
Szegedi Fecsót nagyon jól felkészítették a Curtis elleni meccsre - ki is ütötte rendesen a rappert, aki nagyjából egy percig bírta szuflával -, de azt már nem tanította meg Fecsónak az edzője - pedig fontos lett volna -, hogy földön fekvő embert már tilos tovább ütni!!!
Mert ez nem kocsmai verekedés, és nem is MMA ketrecharc, ahol szinte bármi megengedett, és a földre kerülő ellenfél fejét, gyomrát, mellkasát teljes erőből tovább rúgják, ütik, amíg csak a bíró közbe nem veti magát.
Én éreztem magam kellemetlenül, amikor ezt Fecsótól egy ökölvívó mérkőzés közben láttam...

Kállay-Saunders András ringbeli mozgása pedig már-már a közröhej kategóriába illett...
Ha jól hallottam, ő valami olyasmivel dicsekedett, hogy Amerikában többször is részt vett éjszakai bárokban, amolyan pénzdíjas, féllegális verekedésekben - messziről jött ember, ugyebár azt mond, amit akar... - hát nem mernék rá megesküdni...
Az biztos, hogy egyetlen egy, képzett ökölvívókra jellemző védekező mozdulata sem volt, menekült, kifordult, amikor pedig ütött, akkor az egész technikai repertoárja egyetlen elemben merült ki, nevezetesen, úgynevezett "parasztlengőkkel" támadta az ellenfelét.
Józan László rendesen el is páholta.

Az új ringszpíker, akire lecserélték a legelső adásban (le)szereplő, selypítő, sokszor érthetetlenül beszélő Jakab Csaba szinkronszínészt, csak egy fokkal jobb az elődjénél.
Én nem értem, mi van itt...
Mintha a mikrofonokkal, vagy a beszélők fogsorával lenne valami...
Kifejezetten kellemetlen ezeket az embereket hallgatni.

Mindegy, kíváncsi vagyok a következő összecsapásokra.
Például a Rácz Jenő-Istenes Bence féle bunyóra, különösen az elmúlt egy hét alatt, egymásnak üzengetett szövegek fényében...

olahmiki1959 2023 nov. 21. - 11:05:51 Előzmény Traumatológus
(35/48)
Kösz az infót!
1/10
Traumatológus 2023 nov. 21. - 10:43:52 1/10 Előzmény olahmiki1959
(34/48)
1/10
Traumatológus 2023 nov. 21. - 10:17:03 1/10
(33/48)
Ahhoz, hogy valaki a ringben a másiknak behúzzon, képzetlen bokszolók esetén kevesebb kell, mint ennek a kivédéséhez. A versenyző karja lóg, igazgaja a fejvédőt, vagy harcosan megy akár előre, közben időnként hátranyaklik a feje. Tudatállapota éppen ismeretlen. Ha pl. Szabados Ági, vagy Kabát órákkal, vagy napokkal később összeesik, vagy hetekig fejfájása, hányingere lesz, azért ki a felelős? Ő, mert aláírta? A szervezők, vagy a szakmai tanácsadók? Ki méri fel és ki segít abban, hogyan képes valaki az eredményt és a médiazaját feldolgozni, miután az egésznek a hosszú felvezetése egymás alázásáról szól a végén esetleg némi vállveregetéssel?
1/10
Kempesbaba 2023 nov. 20. - 18:04:37 1/10
(32/48)
Sokaknak még kenyérre sem tellik, de legalább kapnak helyette ,,cirkuszt"
8/10
Oooo 2023 nov. 20. - 08:07:24 8/10
(31/48)
Mit jelent a Sztárbox szabályaiban az, hogy:
" ▪︎ NINCS TAPEZÉS " ?
1/10
Traumatológus 2023 nov. 19. - 23:06:00 1/10
(30/48)
Gyorstalpalón részt vett, egymást alig védekezve, főleg fejvédő nélkül akár gong után is püfölő emberek, akiket a közönség személyesen annyira szeret, hogy ezt szívesen nézi. Leggyakrabban kiütés a vége, aztán vagy lesz nyaksérülés, agyrázkódás, koponyaűri vérzés, vagy nem. Sok még a tehetség. Ha unalmas lesz, jöhet a sáncugrás hátrafelé, bekötött szemmel.
mickeyrourke 2023 nov. 19. - 22:57:53
(29/48)
Na most megkapta a nép amiért jött. Ki lettünk elégítve, érezhettük a vér szagát. Ma mindenki megdolgozott a pénzéért. Elpattant pár hajszálér az agyban, lehet, hogy károsodott pár idegpálya is, hallhattuk a csont akusztikáját mikor nagy ütés éri, szóval teljes volt az összkép. Végül is sokat kibír az emberi szervezet , ennél nagyobb traumát is, éljen ez a nagyszerű sport...