Téma: Szulejmán

gb4400 2013 szept. 06. - 08:44:41
(1250/3430)
Hürrem elsõszülött fiát, Mehmetet akarta a trónra ültetni, de õ meghalt, és így lett Szelim a trónörökös. Egyébként Hürremnek is nagy szerepe volt ebben, mert még életében mindent elkövetett, hogy meggyõzze a szultánt arròl, hogy az õ fiai közül kerüljön ki a trónörökös.
Petrapetrus 2013 szept. 06. - 08:42:03 Előzmény filmimádóó
(1249/3430)
Én meg arra egyébként, hogy az RTL-nél vágnak-e ki megint jelenetet. Elég csúnya lesz ugyanis mindjárt az elején. Leo nem lesz túl szép látvány...
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 06. - 07:58:25 Előzmény IMGOD
(1248/3430)
Szerintem is. (e-mail)
A szultán tényleg tud borzasztóan antipatikus lenni, viszont a kenyérre kenhetõ énje nagyon szerethetõ. Kemény kezû uralkodó volt, de neki is volt szíve. :D
Hürremnek nem nagyon volt más választása. Ha nem akarja, ellenkezik, akkor ki is végezhették volna. (s mondhat bárki bármit, bizonyos esetekben a mártírkodás igenis hülyeség) Az pedig szerintem pozitívum, hogy bele is szeretett az uralkodóba. Vagyis nem csak és kizárólag érdekbõl volt a szultánnal. Azt se felejtsük el, hogy mekkora szeretetéhsége volt: egyedül maradt, rengetegen, majdnem mindenki gyûlölte, utálta. Csak azért, mert a szultán is szerelmes lett. Én emiatt nem tudok Hürremre haragudni. Mint nõt, mint édesanyát és mint megalázottat igenis megértem. Az más kérdés, hogy voltak bizonyos húzásai, amikkel magam sem értettem egyet.

Szulejmánban szimpatikus, hogy képes csak egy nõ felé húzni, hogy tulajdonképpen szerelmes. Ez nem baj, sõt. Még ha nem is volt épp szerencsés akkoriban, de mai szemmel nézve a nõ értékeli, ha a férfi hûséges, vagy mi. :) Itt nyilván színtiszta hûségrõl nem beszélhetünk, de Szulejmán éreztette, hogy Hürrem fontosabb neki minden más nõnél, ami akkoriban nem igazán volt jó dolog. Ugyanakkor a papucsságot én is rühellem a pasikban. Úgyhogy ebbõl a szempontból egyetértek.

Ne felejtsük el, hogy Hürrem nem Selimet akarta a trónra. Szulejmán döntött így. Hürremnek már lehetõsége sem volt beleszólni, lévén, hogy már nem élt. Valószínûleg ha Hürrem tovább él és van módja irányítani az eseményeket és nem történnek sajnálatos halálesetek, akkor a megfelelõ herceg került volna trónra. Más kérdés, hogy az pl. nekünk mennyire lett volna jó... :)
2/10
napraforgó 2013 szept. 06. - 06:51:44 2/10 Előzmény Ferrer
(1247/3430)
Szerintem ezzel Hürremnek akarta bizonyítani a hatalmát. Fájdalmat is okozott neki, mert igaz, hogy tudta a nõ mennyire szereti a szultánt, mennyire ragaszkodik hozzá, de a gyerekkori barát, na mondjuk, hogy ifjúkori szerelem (habár Alexandra csak kb. 14 éves volt, amikor elfogták és a hárembe vitték, tehát eléggé gyerek volt még) elpusztítása biztosan fájt Hürremnek, de azt is megmutatta, hogy mi mindent megtehet, milyen nagy a hatalma, õ a szultán után a második ember.
Szerintem elég szomorú, hogy egy egyszerû halászfamiliából származó személy, aki ilyen nagy hatalomra tesz szert, ennyire megrészegüljön attól. Ibrahim itt már rég nem a birodalom érdekeit nézte, hanem a személyes ambiciói vezették.
Persze mindez csak a sorozatra igaz, amelynek kb 95 %-a, vagy még több kitalált történet, vagyis nem kell komolyan venni.
10/10
kazsagx 2013 szept. 06. - 00:25:13 10/10
(1246/3430)
Egyetértek!:)
Ferrer 2013 szept. 05. - 21:15:12
(1245/3430)
Azért ez az Ibrahim pasa ritka egy féreg a filmben, nem csoda, hogy a késõbbiekben ki lesz spoilerezve..
Szerintem simán elküldhette volna haza egy hatásos fenyegetés kíséretében, különben is ezt mondta mindenkinek.
IMGOD 2013 szept. 05. - 20:08:51
(1244/3430)
Szerintem az eimalhez könnyebben hozzáférhetnek illetéktelenek, mint a hagyományos levelekhez.

Imbrahim pedig szerintem nem változtt, ugyanolyan mint volt, annyi a különbség hogy nagyobb a hatalma és ebbõl kifolyólag a felelõssége is.
Mivel mostmár a Szultán után a Birodalom második embere, így ha gond van, õ viszi el a balhét, így rendet kell tartania minden áron.

Különösebben nincsenek szimpatikus karakterek a sorozatban, mindnek megvan a hibája és gyengesége.
Akik viszont antipatikusak az a Szultán és Hürrem.
Hürrem azért, mert õ csak egy újabb nõ aki a p*uncijával jutott elõrébb. Bár mondjuk ebben a korban máshogyan nem nagyon juthatott elõrébb(ma több lehetõségük volna, mégis nagyon sok nõ még mindig ezzel a lehetõséggel él). :(
A Szultán azért, mert símán megvezette egy nõ. És végülis ennek is köszönhetõ a Birodalom bukása. Hiszen az Oszmán Birodalom hanyatlása II. Szelimmel vette kezdetét.
A másik nagy hibája a Szultánnak hogy a protestánsokat támogatta a katolikus egyházzal szemben.
És az is hogy V. Károly német-római császár helyett, I. Ferenc francia királlyal kötött szövetséget. Ez is nagy hiba volt. Az Oszám Birodalom és V. Károly birodalma volt a legnagyobb ebben a korban, ha ez a két birodalom összefogtott volna, meghódíthatták volna az egész világot. Ehelyett mindkettõ elbukott.
gb4400 2013 szept. 05. - 18:29:15
(1243/3430)
Ritka jelenet ugyan, de Halit Ergenc ebben a sorozatban is megmutatja énektudását. Kár, hogy nem hosszabb ideig, de a következõ gyerek születése után énekelni fog a csecsemõnek.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 17:59:44
(1242/3430)
Okan zseniális színész. Tényleg olyan ebben a sorozatban, mint egy pszichopata, sokszor. :) Láttam én már ökörködni is máshol, szóval tudom, hogy a pali a valóságban nem kattant, csak (nagyon jól) eljátssza. :) Jó színész, na! Nálam a pasik közül õ, Fatih (matrakos) és Halit az abszolút kedvenc. Selim (Sümbül) sem rossz, de nekem ez a "triumvirátus" a kedvencem. :) A hölgyek közül pedig abszolút Meryem (Hürrem) és Filiz (Nigar). Illetve nálunk ugyan még nem volt, de Pelin (felnõtt Mihrimah) is igen meggyõzõ.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 17:54:49
(1241/3430)
Nagy igazat szóltál. :D Bár azért a matrakos is változni fog... Nem éppen elõnyére. :)
gb4400 2013 szept. 05. - 16:31:52
(1240/3430)
Persze, hogy így viselkedik, hiszen a szerepe ezt kívánja meg. Az a baj, hogy a magyar szinkronnal nem hiteles.
zivatar30 2013 szept. 05. - 16:28:53
(1239/3430)
hát nem tudom, én már annyira nem rajongok, ha levelet kapok, mivel az sajnos többnyire csekkszámla, melyet be kell fizetni, ami nem tölt el örömmel:):(

SPOILER

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de Ibrahimot alakító színész is csak azért viselkedik így, mivel a FORGATÓKÖNYV így van rá megírva! Én már számos sorozat és film megtekintése után már így nézem õket, hogy nem valóságosak!

SPOILER vége
gb4400 2013 szept. 05. - 16:24:14
(1238/3430)
Ibrahim pasa épp nõt ver.
gb4400 2013 szept. 05. - 16:15:59
(1237/3430)
A következõ részt megnézve ismét megtapasztalhattam Ibrahim gyûlölködõ beszédstílusát. Nem elég, hogy üvölt, hanem megszállottan zihál, sziszeg a fogai között, és úgy néz, mint egy õrült. Tudom, hogy ez a vesszõparipám, de a szinkron ezt nagyon elrontja. Nem érzékelteti! Nincs sziszegés, zihálás, õrült morgás sem. S emiatt nálunk a pasas normálisabbnak látszik, mint amilyen valójában. Az egész kimerül abban, hogy egy kicsit megemeli a hangját, mintha ezt mondaná: "Ejnye-bejnye, Nigar asszony!"
9/10
filmimádóó 2013 szept. 05. - 15:55:31 9/10
(1236/3430)
Ez igaz
gb4400 2013 szept. 05. - 15:43:05
(1235/3430)
Szerdán már csak egy részt adnak le, sajnos! Csak tudnám, hogy mi a francnak szabdalják szét így szét a sorozatot! Bár Ibrahim egyre növekvõ idegbeteg üvöltéseit így is hamar meghallhatjuk. A szerencsétlen Matrach-os az egyetlen normális ember abban a környezetben. Mindenkinek van valami zizije.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 14:36:20
(1234/3430)
Igen, tényleg gyorsabb. Viszont én még emlékszem arra az idõszakra, amikor tûkön ülve vártam minden egyes nap a postást, hogy jött-e levelem. :) Nekem akkor is hiányzik ez a korszakom. :)
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 14:33:46
(1233/3430)
Hát nem tudom. Azért a fiókokat is fel lehet ám törni...
zivatar30 2013 szept. 05. - 14:01:44
(1232/3430)
Igen, de az e-mailnek van egy nagy elõnye a levelekkel és az élõbeszéddel szemben: mivel eszközigényes(kell hozzá legalább egy netes telefon), így nehezebben lehet az arra illetékteleneknek a általuk tartalmazott információ(k)hoz hozzáférniük, magyarul lehet titkosan kezelni õket, illetve az is mellette szól, hogy nem kell km-nyi távolságokat megtenni vele, hogy eljutassuk a címzetthez.
gb4400 2013 szept. 05. - 09:23:12
(1231/3430)
Leo akciójára inkább azt mondanám, hogy naiv, éretlen megnyilvánulás volt. Nem volt még elég érett és felnõtt ahhoz, hogy felfogja, hogy a tûzzel játszik, és mekkora veszélybe sodorja önmagán kívül Hürremet és a gyerekeit is. Olyan, mint amikor egy gyerek talál egy veszélyes dolgot, és játéknak véli.