Téma: Szulejmán

2/10
napraforgó 2015 febr. 05. - 08:23:38 2/10 Előzmény Acbar sah
(2910/3430)
Magyarországnak soha nem mosta 3 tenger a határait!---> Igazad lehet. De én még az átkosban tanultam a történelmet, és akkor még mosta...
De hát tudjuk, hogy a múlt is nagyon változik....
Acbar sah 2015 febr. 04. - 20:53:21
(2909/3430)
Magyarországnak soha nem mosta 3 tenger a határait!
Abból a 3 tengerbõl egyébként kettõ lengyel volt!

A magyar-lengyel perszonál unió két külön ország volt, közös királlyal!

Ferencz József alatt meg a Svájci Alpok volt a határunk?
2/10
napraforgó 2015 febr. 02. - 09:06:23 2/10
(2908/3430)
No, azért volt néhány nagy királyunk, kezdve rögtön szent Istvánnal. Szabó Magda kítûnõ drámája, az Az szép fényes nap az õ megkoronozása elõtti politikai hacokat örökíti meg nagyon modern eszközökkel. Aztán ott van a lovagkirály, szent László, vagy az ország újjáépítõje, IV. Béla. Nem tudom, õ megihlette-e íróinkat, de pl. III. Béláról szép drámát írt Száraz György. Mint ahogy Zsigmond királyról is, Királycsel címmel. Bár õ már nem volt Ápádházi magyar király, de magyar király lett, mint ahogy Nagy Lajos is, akinek korában úgymond három tenger mosta Magyarország határait. Hunyadi Mátyásról jószerével csak népmesei színmûvek készültek, de nem hiszem, hogy a gyevi bíró története lenne a legkiemelkedõbb alkotás, amit a korszakról lehetne írni. De vannak Habsburg királyaink is, pl. Mária Terézia, vagy II. József, aki szintén sokat tett hazánkért. Csak a mi fene nagy szabadságharcos természetünk nem szereti elismerni, ha idegenbõl kapunk valamit.

Az viszont biztos, hogy nekünk soha sem lenne annyi pénzünk, hogy ilyen monumentális, százon túli részes sorozatot csináljunk akármely témáról, mint a Szulejmán. Én már akkor örülnék, ha egy-egy szóló filmet, vagy egy rövidke sorozatot látnék bármelyikükrõl.
Acbar sah 2015 febr. 01. - 22:19:06 Előzmény Kistupac
(2907/3430)
Sokat?
Olyan formátumú uralkodót mint Szulejmán?

Talán hármat mondj abból a sokból!
10/10
SecretKismet 2015 febr. 01. - 13:49:24 10/10 Előzmény Kistupac
(2906/3430)
Ne rajongjon érte, senki sem kényszerítette rá, meg arra se, hogy ide kommenteljen! Nem rosszból mondom, de ha valakinek nem tetszik egy adott mûsor, akkor el lehet kapcsolni másik csatornára, lehet nézni mást interneten stb. Annyi lehetõség van. Ez a vita meg már régen lerágott csont. Akinek tetszik a sorozat, az továbbra is nézni fogja, akinek nem annak meg nem nyom fegyvert a fejéhez senki, hogy "Most pedig az RTL Klubbon fogod nézni a Szulejmánt, vagy meghúzom a ravaszt". Ahogy én sem járok olyan filmek, stb. oldalához kommentelni, amit nem kedvelek, így Önnek sem kellene ezt tenni, fõleg évekkel ezelõtt kivesézett vitákat újra felhozni. Az pedig, hogy mi magyarok miért nem készítünk filmet történelmi személyeinkrõl, jó kérdés. De ha megfigyeli, alig készülnek jelentõsebb magyar filmek mostanában, pláne nagy költségvetésûek. Egy ilyen kosztümös film nem kevés pénzbe kerülne. További szép napot mindenkinek!
Kistupac 2015 jan. 31. - 23:13:48
(2905/3430)
A wiki közelt sem egy Enciklopédia az tény, de annyi infornáció morzsát azért talán felmutat, eljuttat az átlag emberekhez is, hogy ráébredjenek, teljesen más szemszögbõl mutatja be egy török sorozat egy török király életét, mint azt egy a török király által elnyomott nemzet szeretné látni. Ugyan annyi idõ távlatából is teljesen másként néz vissza az elnyomó is és az elnyomott is. Szeretném hangsúlyozni mégegyszer, nem azzal van gondom, hogy elkészûlt ez a sorozat, hanem azzal, hogy nem készül hasonló, magyar érdekeltségû sorozat (pedig igény lenne rá szerintem, sok hasonló svádájú, sõt nagyobb formátumú uralkodót adtunk a történelemnek)
Kistupac 2015 jan. 31. - 22:55:18 Előzmény Petrapetrus
(2904/3430)
Igaza van :-) I. István egy véres kezû, kegyetlen uralkodó volt, a katólikus egyház nyomásának engedve meghonosította magyarországon is a katolicizmust, nem volt könnyû dolga, figyelembe véve az akkori vallási viszonyokat. Vér nélkül nem lehetett átállítani az akkor honos természeti istenségeket imádó hordákat (ne feledjük, ez az a kor, amikor a nomád törzsek csoportjait egységes nemzetté kovácsolta, erõvel kikényszerítve az asszimilációt! Nem volt más lehetôsége, hogy teret kaphasson a Kárpát medencében, hiába voltak kitûnõ harcosok, elõbb utóbb felõrölte volna a népét a kûlsõ, és belsõ harcok folyamata) Mátyás? Inkább hagyjuk, szintén érdekes a családfája, a Havasokból bevándorló õseivel! Szintén egy kemény kezü király volt, az kellett, hogy legyen, mert másként nem tudta volna fenntartani a hadsereget, amire pont a törökök portyázásai miatt égetõ szüksége volt a hazának! Az ezzel a baj csak, hogy míg a mi Nagyjainkról csak elvétve készül eg, rock opera, egy mozifilm, vagy egy szindarab, errõl az uralkodóról már harmadik éve tartó sorozatot vásárol az rtl klub! Elhiszem, nagyon meghatározó egyénisége a történelemnek, de hadd ne rajongjak a róla szóló rétesért, ugyanis neki, és a dinasztiájának köszönhetõ európa egyik leghosszabb elnyomott idõszaka
2/10
napraforgó 2015 jan. 30. - 12:59:55 2/10
(2903/3430)
A mostani egyórás részekben gyakorlatilag alig történik valami. Kicsit jobban is pöröghetnének az események.
9/10
szevia 2015 jan. 28. - 08:59:11 9/10 Előzmény IMGOD
(2902/3430)
Spoilert kértek!!
IMGOD 2015 jan. 25. - 22:08:49 Előzmény napraforgó
(2901/3430)
***SPOILER PÓTOLVA***

A gyûrûs kéz tulajdonosa még mindig Iskender Celebi, akit a 68. részben végeznek majd ki.
2/10
napraforgó 2015 jan. 24. - 05:53:28 2/10
(2900/3430)
"már ezerszer meglett válaszolva" ---> Valóban? Én rendszeresen olvasom a fórumot, de még egyszer sem találkoztam ezzel az információval. Mármint azzal, hogy ki a gyûrûs pasi, a papok felbújtója.
Esetleg spoilerrel elárulhatnád, ha már ilyen jólértesült vagy.
IMGOD 2015 jan. 24. - 03:11:01
(2899/3430)
Persze hogy megtudjuk, hiszen már ezerszer meglett válaszolva.
2/10
napraforgó 2015 jan. 23. - 15:41:42 2/10
(2898/3430)
Nem túl logikus ötlet. Ibrahim küldte a matrakost kémkedni a kolostorba, nem valószínû, hogy saját maga ellen küldene kémet. Meg aztán a papok megtámadták az utazó Ibrahimot és családját, ugye ez sem valószínû, hogy saját maga ellen gyilkos csapatot küldene.
Egyébként nagyon eltûntették ezt a szálat is. Nem tudom, kiderül-e valaha, hogy ki volt a gyûrûs pasi.
Marika néni 2015 jan. 23. - 14:30:36
(2897/3430)
Nekem most esett le, hogy a sokgyûrûs titokzatos férfi akinek az arcát sose mutatták, nem Ibrahim?
Acbar sah 2015 jan. 22. - 23:11:25
(2896/3430)
Beszélhetsz a nevemben is!

Teljesen egyetértünk!

Nem azért nézzük a filmet, hogy tortenelmet tanuljunk, hanem hogy szórakozzunk!
Arra meg nagyon jó!
abisztriczky 2015 jan. 22. - 21:35:06
(2895/3430)
Nem azért nézzük ezt a sorozatot, mert annyira történelmileg hiteles lenne, meg az egekbe magasztalná a magyarokat. Azért nézzük, mert nyilván szórakoztat minket. Ezt a sorozatot Törökországban készítették törökök az egyik legnagyobb uralkodójukról, naná hogy fényezik, magasztalják, ami érthetõ. A helyükben mi is ezt tennénk.
abisztriczky 2015 jan. 22. - 21:29:59
(2894/3430)
Egyébként mit terveznek Hürrem gyermekeivel? ***SPOILER*** az biztos, hogy nem fognak meghalni a vadászaton! Bár lehet, hogy eredetileg az volt a terv. Nem láttam a tegnapi részt az elejétõl a végéig.
9/10
szevia 2015 jan. 22. - 20:21:00 9/10
(2893/3430)
Nem túlzás ez egy napra??: Hürrem gyermekei, Dázse, Nigár, Ibrahim.. Marad valaki életben ebben a palotában??
2/10
napraforgó 2015 jan. 22. - 17:33:46 2/10
(2892/3430)
Nem szabad elfelejteni, hogy ezt a sorozatot a törökök csinálták az õ legnagyobb uralkodójukról. Nyilván Szulejmán idejében voltak a legnagyobb hódítások, kitolta az oszmán birodalom határait, virágzott a birodalom, jól szervezett közigazgatása volt, stb.
Mi is dicsõítõ filmeket, vagy színdarabokat készítünk hazánk nagyjairól, holott Szent István, vagy Mátyás király is aprította rendesen az ellenségeit. És ezzel nyilván így van minden más nemzet is. Saját nagyjainak hibáival szemben elnézõ és csak a csodás eredmények számítanak.
offtopic
Petrapetrus 2015 jan. 22. - 12:59:36
(2891/3430)
Ha mi túlozhatunk a saját uralkodóinkról, akkor urambocsá' a törökök miért ne tehetnék?
És miért baj az, ha az embereket leköti ez a mûsor? Még mindig többet ér, mint a különbözõ valóságshow-k vagy éppen az unalomig ismételt és nyújtott helyszínelõs akármik. A sorozat TÖRTÉNELMI IHLETÉSÛ, így azért az ember jó esetben egyrészt tisztában van vele, hogy amit lát, abban tényleg van valami, másrészt ha már felkelti az érdeklõdését, utána is néz és tisztában lesz azzal is, hogy éppen hol túloznak vagy mismásolnak el tényeket, eseményeket.

Nyilván nem beszélhetek az összes nézõ nevében, csak a sajátoméban, illetve tán még azokéban, akik hasonló cipõben járnak, mint én. Én szeretem ezt a sorozatot, nézem ezt a sorozatot. De nem fogadom el maradéktalanul, amit látok. Utánaolvastam, meg a mai napig kutatgatom a korszakkal kapcsolatos hiteles forrásokat - akár idegennyelven is, hogy elolvashassam õket, ezáltal is bõvítve az ismereteimet. Ez a sorozat remek eszköz arra, hogy sok emberben elültesse az érdeklõdés csíráját, arról nem is szólva, hogy idõutazásnak is remek. Érdekes, izgalmas dolog látni egy másik kultúrát, belelátni picit az õ életükbe, szokásaikba, gondolkodásmódjukba. És ez azért is jó dolog, mert magukról készítették. Ki tudná mindezeket jobban mindenkinél, ha nem õk maguk? Ha blõdség, hülyeség, pontatlanság kerül a képernyõre, én is felszisszenek, nevetek vagy somolygok magamban, de nem veszem véresen komolyan, mert bár történelmi ihletettségû a sorozat, mégis SZÓRAKOZTATÓ jelleggel készült. Már a sorozat indulásakor is leszögezték, hogy ne pontos történelmi tanulmányt várjon a nézõ, hanem egy szórakoztató sorozatot, ami valós alapokra, valós elemekbõl építkezik, természetesen nem 100%-ban, de egy jelentõs részben. Ennyit szerettem volna még...