Téma: Szulejmán

malvinkicska 2015 aug. 07. - 13:07:15
(3070/3430)
Lelkes nézõje voltam de most már nagyon régen nem nézem, nem sok értelmét látom nagyon meg van faricskolva, aztán meg hány évig akarják húzni a vetítését.
IMGOD 2015 aug. 06. - 21:01:32
(3069/3430)
Lehet, hogy Firuze kitalált szereplõ, de ettõl függetlenül elképzelhetõ, hogy Szulejmánnak, Hürrem mellett is becsúszott egy-két affér, akár hosszabb is, hisz mégiscsak õ a szultán.

Jómagam már meguntam az rtl bénázását. Le is mondtam arról, hogy mostanában (a következõ 2-3 évben) magyarul is megnézzem a sorozatot, semmi értelme hetente egy fél részt megnézni. Szerencsére vannak olyan lelkes, kedves emberek, akik készítenek hozzá feliratot és akár hetente több részt is feliratoznak. Így már elérhetõ a 74. rész is, vagyis az SPOILER amelyikben épp kiteszik Firuzét a palotából.
Nem értem egyébként az rtl-t, nem olvasnak fórumokat, hogy a nézõknek elegük van ebbõl a lassított felvételbõl? Miért nem lehet egy olyan nézett sorozatot, mint ez, akár minden nap vetíteni? Így meg csak szép lassan elfogynak a nézõk, mert beleunnak.
abisztriczky 2015 aug. 06. - 10:57:11
(3068/3430)
Fatma az egykori Valide és Mahidevrán védelmét élvezte/élvezi. Úgymond megbocsátották neki a "vétkét". Hürrem meg nem penderítheti ki csak úgy a hárembõl, mivel nem teljes jogú valide. ***SPOILER*** Egyébként Fatma rövidesen "mellékvágányra" kerül, hiába várandós, hiszen Musztafa szeme megakadt egy másik lányon, és ebbõl is lesznek még problémák. ***SPOILER***
Nemigazhmindegyikfoglalt 2015 aug. 06. - 08:23:06
(3067/3430)
Firuze kitalált szereplõ, mint oly sokan a sorozatban...
Csak azért kellett, hogy bonyolítsák egy kicsit, de már unalmas. Nem lenne rossz, ha belepörgetnének mondjuk dupla részekkel!
Egyébként ebszolút nem illik a képbe!
A korabeli nõideál olyan, mint Hürrem külsõre. Homokóra alkat, kerekded formák, de semmiképp sem ilyen piszkafa, mint ez az anorexiás modell, Cansu Dere (Firuze). Ezzel azért mellélõttek!
A vékony nõk akkoriban rossz megítélés alá estek, betegség, szegénység látszatát keltette a vékonyság. De semmiképp se kerülhetett volna egy sovány nõ a szultán közelébe.
Nemigazhmindegyikfoglalt 2015 aug. 06. - 06:33:49
(3066/3430)
Én a Fatma-vonalat nem értem!
Annak idején õ volt, az, aki a Hürrem elleni lázadást vezette (az elhunyt valide és Mahidevran felbújtása okán), Hürrem megsérült, sokáig égett volt az arca, majdnem megölték! Kevesebbért is tüntetett már el az útjából embereket, akkor vajon hogy lehetséges, hogy Fatma még életben van, mi több, gyermeket vár az ifjú hercegtõl?
abisztriczky 2015 aug. 05. - 19:57:35 Előzmény kaboca12
(3065/3430)
A Firuze vonalat még jó ideig élvezhetjük, az RTL Klub nem hajlandó dupla részeket adni még nyáron se, ***SPOILER*** úgyhogy ha jól saccolom, nálunk csak az év vége felé sikerül tõle megszabadulnia Hürremnek. Egyébként csak a következõ részben fogja megtudni Hürrem, hogy Firuze a szultán új kedvence, ha jól tudom. ***SPOILER***
Szerintem meg azért foglalkozik csak olyan röviden a hadjáratokkal, csatákkal a sorozat, mert a sorozat nem arra van "kihegyezve", hanem a hárembéli ügyekre.
8/10
kaboca12 2015 aug. 05. - 16:37:45 8/10 Előzmény abisztriczky
(3064/3430)
Én vártam volna azért, hogy Hatice megemlíti, hogy Nigar "megmentette" az életét. Arról nem beszélve, hogy mennyire elkapkodták az évek múlását. Ahhoz képest, hogy a régebbi részekhez viszonyítva a hadjárat viszonylag "nagy" szerepet kapott, olyan hirtelen zárták le. Nem vagyok kíváncsi magára a csatára, de valahogy mégis olyan kurtán-furcsán, gyorsan "lezajlott". :) Annak viszont örülök, hogy a gyerekek felnõttek, mert így talán az õ versengésük is dob valamelyest a sorozaton, mert tényleg csak cammogunk.
Nagyon tetszik, ahogy Musztafa kiismeri az anyját. Azt, hogy már átlátja, hogy ha az õ érdekét nézi is, mégsem sokban különbözik Hürremtõl.
Viszont a Musztafa-Elena (vagy Helena) vonal valószerûtlen az évek múlása miatt. Bár igaz, hogy a lány bízik benne, hogy a "szerelme" a hadban tölti idejét. Gondolom most, hogy a vénember úgymond megvásárolja, kicsit majd felgyorsul ez a szál.
abisztriczky 2015 aug. 02. - 14:34:49 Előzmény kaboca12
(3063/3430)
Hürremet kérte, vele töltötte az éjszakát. Hatidzse viszont támadásba lendült, megvádolta a szultán elõtt, Szulejmán most már Hürremre és a húgára is megharagudott, elege lett a nõk hadakozásából. Firuze meg pont kapóra jön....
2/10
napraforgó 2015 júl. 25. - 04:31:34 2/10 Előzmény Kexo
(3062/3430)
Pontosan errõl volt szó, nem esett át még egy szertartáson. Eddig elsõszülött fiúként csak trónörökösnek tekintették, de most hivatalosan is kinevezték és beiktatták.
Gondolom, hogy az uralkodónak a több fia közül joga lett volna mást is választani, nemcsak az elsõszülöttet, hanem a legrátermettebbet. Ezért is volt a sok ágyas és tõlük a sok fiúutód.
Igaz, hogy 15-16 éves korában Musztafa saját ágyasokat kapott, de utódokat csak 17 éves kora után trónörökösként hozhatott létre, csak akkor, ha már elment Manissába kormányzónak - itt tanulták meg a trónörökösnek kinevezett hercegek az uralkodást, vagy ha csatában jelentõsen kitüntette magát. Musztafát a szultán nem vitte magával a hadjáratba, Manissába küldte. Ezért próbálták titkolni Efszun terhességét, amíg Manissába nem kerülnek, de nem sikerült.

Amúgy ez csak a sorozatban volt így, fogalmam sincs, hogy történelmi tényeken alapul-e, vagy csak jól néz ki egy filmben....
8/10
kaboca12 2015 júl. 24. - 18:55:01 8/10 Előzmény Kexo
(3061/3430)
Én inkább azzal magyaráznám azt, hogy az elõzõ gyermeket nem akarták (Musztafa akarta), hogy Efszunról kiderült, hogy Hürrem "embere". Így Maidevránék mindent megtettek, hogy eltávolítsák Musztafa mellõl. Viszont valóban volt valami olyan oka is, amit te is írtál. Musztafa akkor is már mindenáron Manisába akart menni.
8/10
kaboca12 2015 júl. 24. - 18:49:44 8/10 Előzmény abisztriczky
(3060/3430)
Nem, még nem tudta meg. Viszont azon meglepõdtem, hogy a szultán a hadjárat után nem Firuzét kérte, hanem Hürremet. Az elõzetes hozzászólások alapján úgy értelmeztem, hogy annyira belehabarodik Firuzéba, hogy amíg tart ez a dolog, addig nem is kell neki Hürrem. Meg valaki írta (nem tudom már ki), hogy Firuze után eltelik némi idõ, míg Hürremmel újra egymásra találnak.
8/10
kaboca12 2015 júl. 24. - 18:43:45 8/10 Előzmény szevia
(3059/3430)
Ugyanerre gondoltam én is az arckifejezésbõl ítélve. Nagyon dühös lesz, még jobban mint bárki mással kapcsolatban ha megtudja, hogy Firuze az -gondolom-, hisz végig hálás neki sõt, talán kedveli is.
Kexo 2015 júl. 23. - 14:03:44
(3058/3430)
Én azt nem értem, hogy most Musztafánál milyen büszkék, hogy gyermeke születik egy ágyastól, de korábban Nóra terhességét meg titkolták, majd szerencsétlenül kiszedték belõle a gyermeket, nehogy megszülje Musztafa gyerekét. Mi változott azóta? Túl kellett esnie Musztafának valamiféle beavatáson (pl. Manisai hercegség) vagy valami máson, hogy legálisan lehessen utódja. Valaki történelemben jártasabb felvilágosíthatna. :)
abisztriczky 2015 júl. 23. - 10:50:17
(3057/3430)
Nigar eléggé kikupálódott, igazi manipulátor, alattomos nõ lett belõle.
Az utóbbi néhány részt nem láttam az elejétõl a végéig, csak néhány jelenetet belõlük. Hürrem tudja már, hogy Firuze a szultán új kedvence, vagy sem?
10/10
Arjan 2015 júl. 19. - 04:23:04 10/10 Előzmény almart
(3056/3430)
Régebben nekem se ment külföldön a Most oldalon és írták is, hogy nem lehet csak Magyarországon nézni. De pár hete tudom nézni. Oda is regisztrálni kell és úgy nincs gondom vele. Ezelõtt én is a Sorozatbarát oldalon néztem, viszont ott van sok kamu névre is feltöltve Szulejmán és csak reklám letõltések jönnek be.
9/10
szevia 2015 júl. 17. - 21:43:12 9/10
(3055/3430)
Szegény Nigar, hogy beletanult.. Hatidzsét is sajnálom, hogy így beletorzult ebbe a csúf menetbe.. olyan jó érzésû kedves nõ volt, és Hürremmel is jó szívvel voltak egymással korábban, Hürrem is milyen sokat segített is neki akkoriban..
abisztriczky 2015 júl. 17. - 15:07:04
(3054/3430)
Itt rajta van az e heti rész, ha meg tudod nézni. Regisztrálni kell.
http://www.sorozat-barat.com/video/series/834/Szulejman_online_sorozat
almart 2015 júl. 16. - 17:12:45
(3053/3430)
Kulfoldrol nem engedi visszanezni az rtl mostrol.
Gondoltam,nem tul nagy keres,meg valojaban meg mindig azt gondolom...
Bizom benne,hogy vki majdcsak megirja.
Ha meg nem,legfeljebb kibarkochbazom.
almart 2015 júl. 16. - 17:11:14
(3052/3430)
Kulfoldrol nem engedi visszanezni az rtl mostrol.
Gondoltam,nem tul nagy keres,meg valojaban meg mindig azt gondolom...
Bizom benne,hogy vki majdcsak megirja.
Ha meg nem,legfeljebb kibarkochbazom.
DezsikeDevil 2015 júl. 16. - 14:58:31
(3051/3430)
Vissza lehet nézni az RTL Moston, majd visszanézed ha ráérsz - vagy vedd fel :)