Jázmin29 2009 máj. 20. - 11:52:16
(2685/4485)
Tuti, hogy Mike a võlegény, mivel úgy állnak a pap elõtt, hogy õket adja össze, meg aztán ott a csók is, és a gyûrû az ujján:)
true.believer 2009 máj. 20. - 09:58:17
(2684/4485)
kicsit én is sokat elmélkedtem, úgyhogy bocsi :S de már abbahagytam, szeptemberben úgyis minden kiderül
héroine 2009 máj. 20. - 00:58:17
(2683/4485)
igen igazad van, mostmár nem így gondolom én sem, de ezt még akkor írtam, mikor nem láttam a 2 zárórészt, csak a fotót egy honlapról az esküvõrõl:)
10/10
Marcellus 2009 máj. 20. - 00:28:02 10/10
(2682/4485)
SPOLIER!!!

Jaj :D Azért szerintem a monológ meg a smaci alapján tuti, hogy Mike nem kísérõ, hanem võlegény, és a nõ a fátyol alatt nem kísérõ, hanem a menyasszony, és hogy nincs dupla esküvõ. Szerintem túlbonyolítjátok kicsit. :D De senki ne vegye sértésnek, szeretem, ha mások is szeretik, amit szeretek, és az SZF ilyen, tehát szeretem a fórumon az elmélkedéseket olvasni.
10/10
Marcellus 2009 máj. 20. - 00:22:43 10/10
(2681/4485)
Magyarországon, ha jól sejtem, õszig nem lesz SZF, ma az 5. évad 11. részét adták le: ("Otthon, édes otthon"). Majd az évad másik felét gondolom õsszel adják le.
Amerikában pedig most vasárnap ért véget az 5. évad, a 24. résszel ("If It's Only In Your Head").

SPOILER!!!!!!!
Abban zee994-gyel értek egyet, hogy nincs értelme a látottakra alapozni: simán lehet, hogy a menyasszony a sztoriban Susan vagy Katherine, és közben a nõ, akivel a jelenetet felvették, sem nem Teri Hatcher, sem nem Dana Delany, hanem odaraktak egy nõt, akirõl elhihetjük, hogy Susan vagy Kathy. Szerintem is lehet, hogy a készítõk sem tudják még, kit vesz el Mike. Gondoljatok bele, hogy a negyedik évad végén Jackson megjelent öltönyben, és otthon várta Susant, mint egy férj. Szerintem akkor se tudták a szerzõk, ki is lesz ez a csávó, csak azt akarták, hogy a nézõk ezen agyaljanak. Mert az ötödik évadban sose viselt öltönyt, sõt hajlamos volt szakadt cuccokban járni, fõleg mivel szolgáltatásból élt. Szóval szerintem ne bámuljátok a képeket, mert nincs sok értelme.
Nekem személy szerint nagyon bejött az évadzáró, szerintem elég izgalmas volt, és elég brutál jelenetek voltak benne. Igaz, hogy Susan hajlamos a drámázásra, de ekkora szarban igazából még õ se volt eddig a sorozatban, ha jól emlékszem (Zach Young a pisztollyal az 1. évad végén fogva tartotta, de az szerintem közel sem volt ilyen durva). Pl. amikor a kocsiban Susannek Mike elmondta a telefonba, mi a szitu, és aztán folytatták az éneklést - tiszta horror! És oké, van sok minden, amibe bele lehet kötni, de az, hogy Susan ki tudta oldozni magát, lehet hogy hülyeség, de teljesen lényegtelen, mert Mike így is-úgy is nekiment Dave-nek. A kicsi nem ezért menekült meg.
Ami a többieket illeti: Lynette terhessége durva, de vicces. ("De hát öregek vagyunk!" - "De nem elég öregek!") Gabyék unokahúga szerintem nem is hasonlít Kaylára, és remélem, hogy nincs is vele kapcsolatban, szerintem elég hülyeség lenne - bár az alkotók elég sok hülyeségnek induló dolgot megoldottak már szuperül. :D Bree és Karl elõször nekem fura volt, de most már tetszik. :D Durva, hogy Bree mennyire átalakult a sorozat eleje óta (Pl.: 1. részben: "El akarok válni tõled." "Ööö... Megyek, hozok neked salátát.") A tökéletességmániásból egész kis rosszkislány lett. :D Persze mégiscsak sok megmaradt a régi Bree-bõl.
Katherine-t viszont nagyon sajnáltam a reptéren. Idegesít, hogy a nõci, akinek Mike szólt, hogy vészhelyzet volt, azt mondta Katherine-nek, hogy "azt üzeni, sajnálja." Kicsit amúgy haragudtam Mike-ra, hogy etette Katherine-t, és képes volt azért megkérni a kezét, hogy visszavágjon a Susan-Jackson párosnak.

Összességében: nekem tetszett az évadzáró, várom már a folytatást.
A TV2 meg szerintem hülye, hogy abbahagyja, de mindegy.
dzsuditta 2009 máj. 20. - 00:20:16
(2680/4485)
Ja, de annak sincs értelme, hizsen akkor a saját apja kisérné, bocsesz :)
dzsuditta 2009 máj. 20. - 00:19:39
(2679/4485)
SPOILER!!!

Elõször én is K-t láttam a fátyol alatt inkább, de most megnéztem a többi képet is és a vendégek között ott van S exférje és ha nem S menne férjhez minek menne oda? Hacsak tényleg nem M kisérõ csak és S lánya megy férjhez ;)
10/10
tommytm 2009 máj. 19. - 23:45:00 10/10
(2678/4485)
SPOILER szerintem azzal cseszték volna el, ha Dave-t kinyírták volna, az se lett volna jobb, mint a diliház. Tavaly Katherine megölte Dave-t, azelõtt Alma is leesett a tetõrõl, sokkal általánosabb vége lett volna a Dave-vel is végeznek. Ha valaha is kitalálják hogy visszajöjjön a dilibõl, az lesz majd az igazi baklövés, de arra nem kerül sor. igaz hogy ilyen elmegyogyós szituval sok sztori végzõdik, de ugyanúgy halállal is. más választási lehetõség meg nem nagyon lett volna, max az hogy elszökik, de az már tényleg ökörség lett volna. a Susanos bokakibicsaklást sejteni lehetett, de erre az a mentség hogy õ tényleg nagyon szerencsétlen:D amikor eloldozta a kötelet akkor kicsit én is fogtam a fejem, de volt rá ideje hogy kiszabadítsa magát, de ezt is csak azért csinálták, mert akkor nem hitethették volna el a nézõkkel (már aki elhitte) hogy M.J. bent ülhet a hátsó ülésen. Amit még kicsit zavaros volt, az hogy honnan tudta Dave, hogy mikor jön Mike?:P Vagy ennyire elhagyatott az az út?:P A kamerás dolog szerintem sem lett volna olyan fontos, kitalálhattak volna valmi más módot is hogy Dave lebukjon (én a két öreglányban reménykedtem).

"persze abszolút nem látszik, min megy keresztül Dave?" Ezt hol kellett volna szemléltetni? elégszer végigrágták már az évad alatt, mikor képzelgetett össze-vissza. a végén pedig mutatják, hogy min megy keresztül, mikor azt képzeli hogy visszahívja õket, felemésztette a bûntudat hogy megállíthatta volna õket és most még mindig élnének. plusz az összes eddigi tetteiért is bûntudatot érzett, azokért is amit az utazás alatt tett, és itt lett tele a pohár, épp ezért engedte el M.J.-t is, és csak ment ki egyedül hogy önmaga haljon meg (bár így meg Mike életét is kockáztatta aki ártatlan).
" Mike-al. Oké, hogy megvolt a csók a végén, de sokkal életszerûbb lett volna, ha ott is látjuk mi vezet a döntéséig és nem csak a romantikus végkifejlet" és ezt hogyan lehetett volna szemléltetni? bevágásokkal a régi szép Susanos idõkbõl? attól aztán tényleg nem lett volna banális az évadzáró, és persze több értelme is lett volna, fõleg hogy a vége alapján lehet nem is Susant veszi el.

Úgyhogy ilyen téren szerintem ez az évadzáró nem volt rosszabb, mint a többi. Tavalyiban is micsoda véletlen, Adam (akit elõtte szarrá vertek, képes volt egy arcrezzenés nélkül tûrni mikor a földhöz vágják és még bele is rúgnak egyet, és elég fürgén mozogni utána) pont az utolsó pillanatban jutott el Katherine-hez, és így szétvert állapotban legyûrte Dave-t akinél pisztoly is volt. Azelõtt (tudom hogy nem az évadzáró volt, de ott zárták le a lényeget) Orson is másodpercre pontosan akkor ért haza, mielõtt Gloria felvághatta volna Bree ereit (ja és Alma, aki megakadályozhatta volna ezt, leesett tetõrõl, és érdekes mód Danielle meg sem hallotta, mikor ott ordítozott). A második évad végén pedig Bree is éppen akkor ért haza, mielõtt Danielle és a srác megszökhetett volna. És még sorolhatnám...
héroine 2009 máj. 19. - 23:33:53
(2677/4485)
szia, sokan letöltik, de én pl online nézem angolul..
nem magyar adón láttuk:)
Töpimama 2009 máj. 19. - 23:23:16
(2676/4485)
Sziasztok. Ma járok itt életemben elõször, úgyhogy ne haragudjatok, hogy belecsapok a közepébe, pláne, hogy nem olvastam az elõzményeket, csak azt szeretném kérdezni, hogy ti hol láttátok ma az évadzáró epizódot, mert a TV2-n még tuti nem az volt, viszont jövõ héttõl eltûnt a mûsorról a sorozat... Ilyenkor mi van szrintetek???? Köszönöm a segítségeteket!
seabiscuit 2009 máj. 19. - 23:21:40
(2675/4485)
Sajnos a mai részt nem tudtam megnézni. ha valaki tudja, hogy hol lehet ezt a részt letölteni, azt megköszönném.
hugs_7 2009 máj. 19. - 21:49:31
(2674/4485)
SPOILER!!!!!!!!!!
SPOILER!!!!!!!!Sok igazság van abban, amit leírtál. Nekem is nagyon hiányzott Dave döntésének kimenetele. Hogy mi játszódott le benne, miért és hogy. A színész eddigi játéka alapján vártam volna ezt a momentumot. Ugyanígy Mike-al. Oké, hogy megvolt a csók a végén, de sokkal életszerûbb lett volna, ha ott is látjuk mi vezet a döntéséig és nem csak a romantikus végkifejlet. Amit pedig Dave-rõl írták, hát végig se gondoltam, de nagyon remélem nem fog visszatérni, mert az nagyon elcsépelt lenne.
9/10
zee944 2009 máj. 19. - 20:33:00 9/10
(2673/4485)
***SPOILER***
Attól tartok, hogy amikor ezt a jelenetet kitalálták, még nem foglalkoztak azzal, hogy ki legyen ott. Bármit is sugallni, jelet adni meg végképp nem akartak. Szóval, bárki bármit is vett ott észre, körmöktõl a narráció szövegezéséig bezárólag, nem jelent semmit.
9/10
zee944 2009 máj. 19. - 20:03:28 9/10
(2672/4485)
******SPOILER 5. évadzáró *** SPOILER 5. évadzáró*** SPOILER 5. évadzáró******
Ez volt a leggyengébb évadzáró az 5 közül. Ez a kamerás dolog iszonyú erõltetett volt... az is, hogy Susan elesik az elsõ göröngyben, meg ahogy mindenki illogikusan viselkedik. Póznához kötözik Susant, de bénán... röhej. Ez már 15 éve is ciki lett volna. Meg a baleset. Jó ötlet, de egy csak egy értelmi fogyatékos gondolja, hogy ez ilyen szimplán megvalósítható. Dave karaktere nem csinálhat ilyen rövid idõ alatt ennyi baromságot. Inkább beszéltek volna meg randit egy hídon, úgy még hihetõ is lett volna, hogy újrajátsszák az eseményeket. És persze abszolút nem látszik, min megy keresztül Dave, a fordulópont sem hatásos. Amilyen jól indult az évadban ez a szál, olyan végtelenül buta lett a végére. Ja, és elmegyogyó? Hogy késõbb visszajöhessen? Nem lehetett volna legalább ezt a klisét elfelejteni kivételesen? Nem lett volna pl. jobb, ha meghal, szemei elõtt a saját elméjében megváltozott múlttal, földöntúli mosollyal az arcán? És nem lett volna jobb, ha Mike-ot látjuk, ahogy eljut az agyáig egy felismerés, hogy mi neki a fontos? Ha Katharine-es szálat kicsit erõsítik, és nem teszik ennyire kétségessé, akkor ugyanúgy kérdés maradna a következõ évadig, hogy ki áll majd az oltár elõtt, de gazdagodtunk volna néhány nagyon emberi momentummal. Így csak rosszfajta kliséhegy és rutinmunka lett az egész, kiemelkedõ pillanatok nélkül.
10/10
Lynettes 2009 máj. 19. - 18:25:52 10/10
(2671/4485)
nemtom hogy vagytok vele,de nekem egyikre se hasonlít,de ha igen akkorr inkább kathrine de susan biztos nem.
true.believer 2009 máj. 19. - 18:20:58
(2670/4485)
lentebb vki leírta: Katie Herzig - Wish You Well
Nooji 2009 máj. 19. - 18:17:50
(2669/4485)
Segítsetek!Még mindig nem tudom, mi az e heti spot (ami a Rúzs és New York-kal együtt van) Zenéje!Az ami lassú és egy csaj "áriázik" (?) benne!Aki tudja írja meg, légyszí!
true.believer 2009 máj. 19. - 18:14:46
(2668/4485)
oké :) a hq paradise-on kell regelni? tudsz linket mutatni, ahol többet láttál a menyasszonyból? :) köszi
10/10
fuge7 2009 máj. 19. - 17:44:27 10/10
(2667/4485)
én is kivétel vagyok :)

SPOILER: a másik kiindulóalap a menyasszony körme és a hüvelyk ujja lehet... én már azt is megnéztem (a HQparadise-on találtok nagy felbontású képeket róluk), az is Katherine-é, Suzané csontos és girbegurba.
végülis arra jutottam, hogy egy valaki kizárható, Suzan, és ennyi, több idõt nem fogok szentelni a drága idõmbõl ennek a kérdésnek, majd úgyis kiderül minden szeptemberben. XD
10/10
tommytm 2009 máj. 19. - 17:17:00 10/10
(2666/4485)
*SPOILER* akkor én vagyok a kivétel aki erõsíti a szabályt, mert én NEM szeretném ha Mike és Susan megint együtt lenne:D és jogos az almácskás érvelés =)