Zempy 2009 jan. 14. - 23:24:54
(55/175)
Azért nem kéne õt ilyennek titulálni. Mi bajod van vele? Nem egy utolsó rendezõ. Azok a források meg biztos, hogy olyan megbízhatóak?
kaizer chiefs 2009 jan. 14. - 19:18:19
(54/175)
ezt nem tudom, hogy mondta-e, de a kutatások úgy tartják, hogy egy film nem indukál ilyesmit. a rendezõi változat nem válasz volt, kb. négy perccel hosszabb, a vége más emlékeim szerint, meg egy vagy két durávbb jelentettel több (és sokkal késõbb adták csak ki).
a sok cirkusz mellett ez egy jó szatíra, pont arra hívja föl a figyelmet, ami miatt támadják: az erõszak teljesen elfogadottá, hétköznapivá vált manapság a tévében (is). természtessé válik és ez természetellenes. ugyanerrõl szól az osztrák rendezõ, michael haneke szintén brutális filmje, a funny games.
Moldávia bánata 2009 jan. 14. - 13:01:40
(53/175)
"Állatian összerakott alkotás" - ezt megjegyzem, tényleg találó mondat!
Mert hát mindannyian úgy vagyunk emberek, hogy közben eléggé sokat állatkodunk.
Zempy 2009 jan. 13. - 23:16:11
(52/175)
Na, találtam megint egy jó sztorit! :-)

A lényeg: a film producerének, Jane Hamshernek tollából származó Killer Instinct c. mûben Oliver Stone-t és QT-t lehetetlen kreténnek írja le. Tarantino nem lehetett különösebben elragadtatva, mivel "az Ago étteremben nekiesett Hamsher partnerének, és csak azért nem vitte be õt a körzeti megbízott, mert Harvey Weinstein (Miramax fõnöke) közbelépett. Az utolsó szó mégis Hamsher-é maradt: "Quentin már egész életében olyan egocentrikus kiscsávó marad, mint amilyennek a könyvemben leírtam..."
Moldávia bánata 2009 jan. 13. - 12:57:11
(51/175)
Egyébként a mûvészeti ágak egyik legjobb témája a maró gúnnyal átitatott társadalomkritika. Ebben a mûfajban ez a film tökéletes.
Tarantinotól nekem ez a kedvencem, annak ellenére is, hogy õ nem volt vele elégedett, vagy mi a fene, s annak ellenére is, hogy nem õ rendezte.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 13. - 12:52:37
(50/175)
Az ORTT is a 96-os szörnyszülött médiatörvény terméke... Az összetétele is olyan.
offtopic
norton15 2009 jan. 13. - 07:41:52
(49/175)
Hát ez gáz. Mármint hogy tanulnod kell róla, és az, hogy nem lehet visszafogni õket.:D
Zempy 2009 jan. 12. - 23:04:42 Előzmény norton15
(48/175)
Az ORTT gyakran tényleg hülye, ráadásul az általam igencsak utált közigazgatási jogban is tanultunk róla... azóta méginkább ellenszenves.

Emlékszem, hogy sok éve betiltotta a Káposztafalva lakói-t is, mert ezt is romboló hatásúnak vélte a gyerekekre (!). Sajnos azért nincs igazán senki, aki felülbírálná az akcióit, mert az ORTT autonóm államigazgatási szerv, vagyis nincs senki, aki irányítást gyakorolhatna felette (csak hogy villogjak kicsit, más úgysem maradt meg róla :-)))))
offtopic
norton15 2009 jan. 12. - 20:13:53 Előzmény Zempy
(47/175)
Elég kemény kis rajzfilmsorozat volt.:D Az ORTT egy nagy baromság, mint tudjuk. Mellesleg nem a sorozat hibája, ha a hülyegyerek leveti magát a háztetõrõl, mert tud repülni, hanem a szülõé, aki engedi hogy nézze. Szerintem.
Zempy 2009 jan. 12. - 16:20:19 Előzmény norton15
(46/175)
Úgy látszik, ezt az értelmetlen betiltogatást is csak hazánkban lehet megtenni. Mikor minden normális ok nélkül az ORTT betiltotta a Dragon Ball Z-t, kiskölyök voltam, és nagyon sajnáltam. Pedig annak sem volt az égvilágon semmi káros hatása...:S
offtopic
norton15 2009 jan. 11. - 22:07:56
(45/175)
Csak érzékeltetni próbáltam Jack Thompson hiábavaló betiltási kísérletét.:)
Zempy 2009 jan. 11. - 22:04:53
(44/175)
Jaj... ez eszembe jutott, de gondoltam, hátha vmi mögöttes poént is rejt :-)
offtopic
norton15 2009 jan. 11. - 21:59:11
(43/175)
Hát mert a tégla kemény.:D Legalábbis én nem szívesen látnám reggeliként.:)
Zempy 2009 jan. 11. - 21:55:07 Előzmény norton15
(42/175)
A fogakra miért? Most estére úgy látszik lassú vok, nem értem... :-)
offtopic
norton15 2009 jan. 10. - 21:47:37
(41/175)
Pont ugyanolyan. Mellesleg ennyi erõvel a téglát is betiltathatná, elvégre káros a fogakra.
norton15 2009 jan. 10. - 21:32:58
(40/175)
Szerintem sem a rendezõ vagy a film hibája, hanem egész egyszerûen vannak olyasfajta fegyverb*zi, forradalmat és háborút váró õrültek, akik megnéznek egy ilyen filmet, és azt a hibás dolgot vonják le belõle, hogy ölni jó dolog.
Zempy 2009 jan. 10. - 21:30:47
(39/175)
Hohó:

"Mickey és Mallory véres ámokfutása több mint tíz alkalommal szolgált igazi bûntények indítékául. Amerikában már a bíróságok foglalkoznak az üggyel, miután Oliver Stone-t közéleti személyiségek is megvádolták bûnrészességgel. John Grisham: "Arra akarom kényszeríteni Stone-t, hogy azokkal együtt vállalja a felelõsséget, akik meghúzták a ravaszt." Stone a szólásszabadsághoz való joggal védekezett, és felmentõ tanúként Shakespeare-t idézte. Shakespeare szerinte mindenkit arra int, hogy a mûvészek nem feltaláltják a valóságot, csupán görbe tükröt állítanak elé. más szóval a gonosz már akkor is ott lappangott az emberekben, amikor még nem is álmodtunk a Született gyilkosokhoz hasonló filmekrõl."

Cinema magazin 1998/5
Zempy 2009 jan. 10. - 20:59:09
(38/175)
Ütõs egy film. Mást nem tudnék mondani. Évek óta kíváncsi voltam rá, de valahogy mindig kimaradt. Hála egy magyar dvd-és lemezboltnak, baráti áron beszereztem. Nem kedvelem a túlságosan elvont és hatásvadász filmeket, de ez bejött. Noha a forradalmi vágástechnika kicsit soknak tûnt, és nem bántam volna ha kevésbé videoklip-szerû. De éppen ettõl különleges, emiatt képtelenek sokan végignézni.

A film elõs fele egyértelmûen jobban tetszett: ámulva néztem teljesen bekattant hõseinket, s miközben megvetettem õket, mégis izgultam értük. Hihetetlen, de asszem a rendezõ ezzel máris elérte célját. Juliette Lewis elképesztõ: tökéletesen elhitette velem, hogy bár szadista és erõszakos pszichopata, de elhibázott szocializációja mellett õ is nõ és ember, arra vágyik csak, amire mindenki más. Hibátlan alakítást nyújtott, mellette W. Harrelson picit haloványabb, de õ is tetszett. Az interjú során az õ szájából hangzik el az ilyen filmekben elmaradhatatlan mondanivaló és "bölcsesség", ami igazából a rendezõ üzenete.
Szívesen elnéztem volna még a két fiatal ámokfutását és kalandjait, sajnos kicsit hamar elkapták õket. A film itt számomra leült, kicsit ellaposodott az addigi pörgõs tempó, amit Tommy Lee Jones jelenléte sem dobott fel. Sõt, Robert Downey Jr. csapnivaló, idegesítõen túljátszott, nulla alakítása is rontja az összképet. A lázadás kitörésével viszont újra emelkedhet a nézõben az adrenalin! :-)

Szóval: jó film, tessék megnézni! Mindenki maga döntse el, hogy káros-é vagy nem a megtekintése (persze nem 18 év alattiaknak ajánlott), és hogy a rendezõ vérõszinte, vagy manipulatív, hamis filmet alkotott-e. Akár így, akár úgy, tagadhatatlanul egyedi és újszerû. Az ócsárolóknak üzenem, hogy inkább egy ilyet, mint újabb cukormázas, vagy agyament vígjátékot. Ez valahol a kõkemény valóság, film alakra pofozva. Valószínûleg az képtelen azonosulni és megérteni, aki álomvilágban él és a fejét inkább homokba dugja. Mert van ilyen. Szomorú, de van. Megérteni kell õket elõször, aztán ítélkezni.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 dec. 17. - 15:05:24
(37/175)
Hát jelentkezem táppénzre. Köszi a diagnózist.
2/10
ultio 2008 dec. 17. - 13:33:38 2/10
(36/175)
beteg film rossz értelemben
beteg embereknek
nekem nem jött be
2