7/10
InteriorLulu 2023 dec. 25. - 12:39:59 7/10
(5/5)
Az a nagy bajom a filmmel, hogy pont a két szerintem igazán fontos dolog igencsak módjával jön át: hogy hogyan, miképp is jött létre ez az óriási nézettségű tévés birodalom, és hogy hogyan indultak és miképp váltak egyre nagyobb mértékűvé ezek a pénzügyi csalások, visszaélések, sikkasztások - pláne úgy, hogy az amúgy mindvégig sokkal agilisebbnek és ambíciózusabbnak tűnő feleség utóbbiakról mit sem tudott, "csupán" a gyümölcseit élvezte...
(SPOILER! Meg is lepődtem, hogy Jim úgy kapott életfogytigot, hogy közben Tammyre - a közös vagyon elkobzásán kívül - semmilyen büntetést nem szabtak ki).
A fókusz ezek helyett túlságosan a magánéletükön és a prédikációikon van, utóbbi nekem így már hamar fárasztóvá és unalmassá vált. Meg persze elsősorban magán Tammyn van, ami viszont annyiban nagyon jó, hogy Chastain valóban hihetetlen átéléssel és plasztikusan hozza őt. Amellett is, hogy a maszkjaival, sminkjeivel, frizuráival és öltözködésével mind-mind tényleg zseniális munkát végeztek.
9/10
Ahoj poplacsek 2023 febr. 26. - 23:34:49 9/10
(4/5)
Chastain megérdemelten kapott ezért az alakításért Oscart. Amúgy tipikusan versenydarab a film, és persze bevált a recept.
7/10
sexykex 2022 máj. 14. - 08:04:07 7/10
(3/5)
Amerika a prédikátorok hazája. Halleluja! Ők Jézus katonái, akiket csatába küld, hogy hirdessék Isten szeretetét, toborozzák és tereljék a nyájat. Halleluja! De, a prédikátorok is gyarló emberek. Nem csak legeltetik, nyírják is a birkát. Ám Isten szeret, Isten megbocsát! Halleluja! Elképesztő, hogy meg lehet fejni az agyatlan bakkecskét és az aranyos barikát is. Halleluja!
10/10
Ildikó Nóra 2022 ápr. 09. - 14:24:06 10/10
(2/5)
A film tetszett, érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó, érdekes igaz történet. Tetszett a szereposztás, a színészi alakítások, a ruhák, a sminkek is. Jessica C-nek jól állt a szerep és nagyon jól játszott, megérdemelte a legjobb színésznő Oscar díjat és a film is a legjobb smink és maszk díjat. Andrew G. is nagyon jól játszott, ezen alakításáért is jelölhették volna Oscar díjra.
5/10
pihes 2022 márc. 24. - 14:50:56 5/10
(1/5)
Rengeteg nyerő párosnak az élete lett ilyen, nem mondhatni igazán, hogy csak egy rossz döntés miatt.
Lement így is!

5/10