RingoRed 2011 febr. 12. - 00:41:39
(46/66)
Én inkább úgy mondanám, hogy nyomasztó egy film ez. Nagyon. Korábban még a Szimpla ügynél éreztem valami hasonlót, de ez jobb film. De azt hülyeség belemagyarázni, hogy ez egy vezekléstörténet. Már csak azért is, mert elég furcsa egy film lenne ez, hogyha azt próbálná megmagyarázni, hogyha valamilyen fogyatékosságod van, ne szülj gyereket. Egy modern, humánusabb szemlélethez ez nem illene, márpedig feltehetõleg a film nem NSDAP megrendelésére készült. Inkább arról van szó, hogy aki efféle "bûnrõl" ír, saját maga meggyõzõdését próbálja ráerõltetni a filmre, önigazolást nyerve ebbõl.
Természetesen a film nem ragaszkodik teljesen a valósághoz, ez leginkább a tárgyalás során ütközik ki, mert valóban le lehetett volna nyomozni, hogy most akkor kié is a pénz, meg ahogy elhangzott 37 lövéssel ölte meg a rendõrtisztet, pedig ahogy az a jelenet a filmben volt, kétlem, hogy még 3-szor újratöltötte volna a pisztolyt... De akinek ennyi csúsztatás nem fér bele, az ezután fogja magát szigorú dokumentumfilm-diétára, és nem fog többet csalódni. De azt se felejtsük el, hogy a vádban jelentõs szerepet kapott, hogy "kommunista" a fõszereplõ, ami azért az 50-60-as évek Amerikájában nem annyira elképzelhetetlen dolog.
Ami a dalbetéteket illeti, annyira nekem se tetszettek, leszámítva az utolsó dalt, ennek ellenére Björk színészi játéka és énektudása elõtt le a kalappal.
SlyCool 2010 nov. 21. - 20:30:58
(45/66)
Nálam jobban a világon senki nem gyûlöli jobban a mjuzikeleket és Björköt de ez a film zseniális. Miért nem szerepelt Björk több filmben??
Gregorya 2010 nov. 21. - 20:25:36
(44/66)
Ha valaki nem érti a filmet, menjen el a Kaposvári villamossági gyárba, a mûanyag-mûhelybe présgép mellé, és akkor rájön, hogy a film a valóságról szól. Ja, és nem Amerikában vagyunk 60 évvel ezelõtt, hanem Magyarországon. 2010-ben.
baribarany 2010 okt. 12. - 00:04:59
(43/66)
Még egy kérdés: szerinted mivel vezekli le a gyerekszülés bûnét? Azzal, hogy dolgozik, azzal, hogy gyilkol vagy azzal, hogy kivégzik?
offtopic
baribarany 2010 okt. 11. - 23:03:43
(42/66)
Ja és most olvasom: "Lelkészgyerek vagyok és imádom ezt a filmet. :)" - így még durvább. Kérdezd meg apádat, mi a bûn.
baribarany 2010 okt. 11. - 22:58:31
(41/66)
Méghogy bûn, sõt "õsbûn" megszülni egy gyereket....szerintem te beteg vagy. Az eugenika náci propagandáját terjeszted. Vakok is szoktak szülni gyereket, meg szívbetegek, meg cukorbetegek és így tovább. És miért lenne vezeklés az, hogy pénzt gyûjt a mûtétre? Ez józanság, meg szeretet, de nem vezeklés. Itt egy másik "õsbûn" lett elkövetve, mégpedig az, hogy a rendõr meglopta. Erre igen helytelenül reagált, ez az õ bûne, és nem más. Micsoda erkölcstelen hülyeségeket irkálsz, hogy a rablás és a gyilkosság helyett a gyerekszülést nevezed õsbûnnek? Elképesztõ káosz van benned, az biztos.
1/10
Dudlicsek 2010 jan. 06. - 01:17:53 1/10 Előzmény Rahar
(40/66)
Ezzel csak mélyen egyetérteni tudok.
10/10
daliamesa 2010 jan. 05. - 14:42:33 10/10
(38/66)
Sajnos már régen láttam a filmet, de nagyon megmaradt bennem!
Björk egyszerûen hihetetlen!
most keresem a film zenéjét, de egyetlen torrenten sem találom :( (csak a film van fent mindenhol)
nem tud valaki ajánlani valamit?
1/10
Rahar 2009 dec. 19. - 00:51:19 1/10
(37/66)
Az elõzõ hozzászóló nagyon dicsérik a filmet, de nekem egyáltalán nem tetszik. Amit írok szigorúan a saját véleményem, tehát ne sértõdjön meg rajta senki. Az alaptörténet enyhén szólva is valótlan, a további cselekmény csak még tovább rontja a helyzetet, ennyire idióta döntéseket hogyan hozhat a fõszereplõ és a rendõr fickó. A rendõr el volt adósodva, ezt könnyen le lehet ellenõrizni a bankban, a nyomozás során ez miért nem derült ki? Számomra olyan, mintha félhülye idióták szerepelnének a filmben, visszamaradt retardáltak. Ha ez volt a cél, akkor azt kell mondjam (írjam), hogy a színészek játéka kiváló, és a képi megvalósítás is jó. A musical betétek meg számomra idegesítõek, nagyon nem tetszik ez a film. Valamint külön megjegyezném, mely a filmben is elhangzik, hogy mekkora önzõség úgy egy gyereket világra hozni, hogy már elõre lehet tudni, hogy meg fog vakulni. Hiába próbálta kompenzálni a mûtéttel, nem volt normális gyerekkora (mivel még ajándékot sem vett a gyerekének a születésnapjára) és a szülõanya nélkül kell felnõnie. Borzasztó és groteszk filmnek tartom, megtekintését senkinek sem ajánlom.
10/10
zetorka 2009 okt. 16. - 07:47:02 10/10 Előzmény torokb
(36/66)
teljesen egyet értek azzal, hogy passiónak is tökéletes, bár erre eddig még sosem gondoltam.
10/10
zetorka 2009 okt. 16. - 07:44:35 10/10
(35/66)
Alapból nem szeretem a musical-eket. Tisztelem Björk munkásságát, nagyszerû mûvésznek tartom, ennek ellenére sosem voltam nagy rajongója, nem pont az én zenei ízlésemnek való. Viszont ez a film nagyon tetszett, zenéstül mindenestül. Björk nagyszerû színésznõ. A vége pedig annyira meghatott, hogy percekig csak ültem a kezeimbe temettem az arcom és sírtam. Azóta is meghatódom ha csak eszembe jut. Nemcsak magától az akasztástól hanem az egész folyamattól, ami addig viszi a szereplõt, és kicsit a boldogságtól is, hogy a gyermek látni fog.
9/10
Beyond silence 2009 szept. 30. - 22:24:29 9/10
(34/66)
Lars von Trier remekül vegyíttette a realizmust a szürrealista musicalel.
Ritka jó egyensúlyban van: jól megoldotta hogy a fõszereplõ képzeletében léteznek csak, így a musicales részek is hihetõek, nem zavaróak. És ezek ráadásul csodásan lettek összerakva: a zene, a koreográfia, de a fényképezés és a vágások is fantasztikusak - vizuális élmény! Sokszor újranézõs...

Björk nagyon jól énekel, de a színészként is megállja a helyét - sok egyéb szereplõvel együtt (pl. Joel Grey mint Oldrich Novy).

De a felemelõ musicales részek után (sõt a végén már közben is) egyszerre kemény, megrázó dráma is a Táncos a sötétben.
10/10
auringonlasku 2009 máj. 27. - 23:13:01 10/10
(33/66)
Ez a film rettenetesen fantasztikus!!!!!!Aki nem látta nézze meg feltétlen!
Heathcliff 2009 márc. 22. - 22:48:52
(32/66)
offtopic
Heathcliff 2008 okt. 25. - 00:59:06 Előzmény flowerpower
(31/66)
"Most megértem a halálraítélt utolsó cigarettáját, utolsó pohár rumját. Sose tudtam fölfogni, hogyan fogadhatja el ezt a nyomorúságos ajándékot. Pedig mennyi öröm van benne! Azt hiszik, az az ember bátor, mert mosolyog. Pedig azért mosolyog, mert rumját kortyolja. Akik látják, nem tudják, hogy az õ távlatai már egészen mások, és hogy ez az pohárka rum emberi életté tette ezt az utolsó órát."
(Antoine de Saint-Exupery)
10/10
flowerpower 2008 okt. 15. - 23:56:36 10/10 Előzmény Heathcliff
(30/66)
igen
az I've seen it all jelenet nagyon kemény. nekem az kedvenc dalom belõle van ilyen lelkiállapot, amikor az ember eléri a teljes beletörõdést, és nem akar már semmit, nem is számít már hogy mi lesz, nem gondol már a jövõre itt ilyesmit él meg Selma
critixx 2008 okt. 10. - 12:08:20
(29/66)
Ha tetszett, érdemes megnézni Trier mestertõl a trilógia elsõ részét, a Hullámtörést is - sajnos nálunk eléggé elérhetetlen film. Hasonló stílus, hasonlóan érzelmes történet, hasonlóan zseniális alakítások. Mindkét film nagyon jó, habár a rendezõ sok filmjét nem szeretem, de ezek mesteriek. (Még az Európa és a Bûn lélektana is jók, de azok teljesen más stílus...)
Heathcliff 2008 okt. 10. - 01:57:17
(28/66)
Leginkább az a mondat döbbentett meg, amikor Zelda a vonatra felugorva azt mondja: Már mindent láttam. Hát, ha lehetséges ebben a filmben lelki mélypontot találni, ez biztosan az egyik. Mert itt önként dobja el magától a jót, nem kényszer hatására.
10/10
flowerpower 2008 szept. 08. - 21:45:24 10/10
(27/66)
Én legalább egy órát zokogtam utána. pedig nem szoktam filmen sírni. én imádom a zenés filmeket. szóval abban a világban élek amiben selma. és én is filmjelenetekben látok sok mindent.
amúgy a zenés részek is nagyon jól megvannak csinálva, nagyon szépek. jó szöveg, jó zene, jó képek. a történet is fantasztikus. nagyon nagyon kegyetlen de néha kell ilyen is. egyik kedvenc filmem lett