sofi 72 2010 ápr. 26. - 18:48:55
(75/135)
Muszály írnom errõl a filmrõl, mert úgy érzem rövid ismertetõje nem megfelelõen adja át a fontosságát, pedig mindenképpen építõjellegû filmrõl van szó, amit mindenkienek kortól és nemtõl függetlenül látnia kéne, bármikor!!! Ez az a film, amit sohasem késõ megnézni. Ha már láttad, akkor újra és újra, egy-két éves szüneteket beiktatva, mert ahogy "érsz" mindig mást ad. Mint egy jó könyv, amit már rongyosra olvastál, de amikor évek múlva újra a kezedbe akad, teljesen másképp éled át a történetét!!

Fiatalkorban azért, mert felébreszt, felkavar, idõsebb korban pedig emlékeket, érzéseket idéz, amit talán a folyamatos robot, és hétköznapi ostobaságok miatt elnyomunk!! Tehát mindenképp kötelezõnek tartanám, mint a kötelezõ olvasmányokat a suliban.

Karen személyisége fantasztikus!!! Én olvastam a könyvét is az ott töltött éveirõl és amikor utána újra megnéztem a filmet, másképp láttam, másképp éreztem. Ez nem csupán egy boldogtalan szerelem története, hanem tulajdonképpen egy a koránál jóval érettebb, modernebb, bátrabb nõ története, akire szerintem legtöbben hasonlítani szeretnénk, legalább is lelkünk legmélyén!!

Szembeszállt a skatulyázással, kitartott akkor is, amikor sok férfi feladta volna, mélységes magányán felülkerekedve élte az életét. Ami nagyon tetszett hogy az érdekházasságát is megpróbálta feljavítani, és nem is rajta múlt, hogy nem sikerült.

A nagy kérdés, vajon mi NÕK, mennyit vagyunk hajlandóak feladni egy kapcsolatért, mennyire vállaljuk fel önmagunkat, meddig megyünk el....mennyit vagyunk hajlandóak alkudni, meddig idomulunk azért, hogy egy férfi szerelmét magunkénak tudhassuk????

Õ nem alkudott, nem adta fel önmagát, hanem választotta inkább a csõdöt, és a magányt, amikor megértette, hogy a férfi, akit igazán szeretett, sohasem lesz teljesen az övé!!!

Nem írok spoilert, mert ez nem megy mostanában sehol, meg egyébként is...

Ez a temetés jelenetben jön le igazán, amikor kimondja, hogy D sohasem volt a miénk, és sohasem volt az enyém..

Szóval ha valaki még nem látta, NÉZZE MEG!!!! Nem nyálas szerelmi történet, sokkal, sokkal több annál, és nem nõi mozi!!! Pasiknak is kötelezõ!!!

Kitûnõen vannak a különbözõ egyéniségek felsorakoztatva, és akármilyen hosszú is, asszem vagy 2,5 óra, végig kell nézni. Ha lehet éjjel, csöndben, amikor nincs autó, nem cseng a telefon, és nem kopog a postás az ajtón, nincs semmi zaj, csak a FILM + Te!!! Hozzá egy kis pan di stelle, meg egy bögre hideg tej!!!

Jó "mozizást"!!
9/10
offtopic
ondok 2010 jan. 22. - 22:55:05 9/10 Előzmény orgyen
(74/135)
Igen,és volt már ,hogy ugyanazt a filmet ,amit moziban is láttam megnéztem valamelyik kereskedelmi TV-n.És teljesen sz*rrá vált a hatása,úgyhogy ha elõször Tvben láttam volna ,akkor biztos nem nézem meg moziban.
A példád meg arra utal ,hogy a nézõt egy tökéletlen idióta fogyasztónak tekintik,nem különbek egy porszívó ügynöknél,sõt.Tulajdonképpen érdekük is a nézõk lebutítása ,mert azoknak könnyebb a reklámot beadni.
orgyen 2010 jan. 22. - 10:29:56 Előzmény ondok
(73/135)
Idézet:
"Sára sándor mondta és igaza van ,hogy nem szabad jó filmet kereskedelmi csatornán megnézni,ugyanis a köztes reklámokkal legyilkolják a film hatását.Olyan mintha a IX szimfónia közepén hirtelen abbahagyná a zenekar a mûvet és bejátszanák a Tesco slogenzenéjét Esztergályos Ceciliával.Utána folytatnák,de az utolsó taktusokat levágnák a végén mondjuk:)"

Nagyon tetszett a hasonlatod!
Sajnos teljesen igazad van, még a vége levágásában is!

Többször mérgelõdtem már azon hogy a film végébõl levágtak a reklámok miatt.

A legdurvább az volt amikor egy Agatha Cristie film végén, amikor Poirot összehív mindenkit és elõször elmondja hogyan dõltek meg a téves elméletei, majd a megoldás elõtt benyomtak egy reklámot!
Vártam a reklám utáni befejezést, hogy ki a gyilkos és hogy jött rá, de NEM folytatták a filmet mert kifutottak az idõbõl és a reklám meg az utána következõ gagyi mûsor volt a FONTOSABB!!!

Hát ITT tartunk!

Ebbõl is látszik hogy nem a film a fontos, csak a reklámok közötti szünetet kell valamivel kitölteni!

üdv.:
orgyen
9/10
ondok 2009 dec. 31. - 22:09:52 9/10
(72/135)
Sára sándor mondta és igaza van ,hogy nem szabad jó filmet kereskedelmi csatornán megnézni,ugyanis a köztes reklámokkal legyilkolják a film hatását.Olyan mintha a IX szimfónia közepén hirtelen abbahagyná a zenekar amûvet és bejátszanák a Tesco slogenzenéjét Esztergályos Ceciliával.Utána folytatnák,de az utolsó taktusokat levágnák a végén mondjuk:)
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 31. - 22:09:09 10/10
(71/135)
"Remek tájak"
Így igaz.
"zseniális Meryl Streep(A legjobb amerikai színésznõ magasan."
Ezzel is csak egyetérteni tudok.
Az egyik kedvencem nekem is. És az egyik legjobb.
"Megható történet."
Rá is adtam a tíz csillagocskát.
9/10
ondok 2009 dec. 31. - 22:05:07 9/10
(70/135)
Annyira giccses mint maga az élet.Remek tájak,zseniális Meryl Streep(A legjobb amerikai színésznõ magasan).Megható történet.
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 31. - 21:26:35 10/10
(69/135)
Giccses, giccses de tíz pontos! :-)))))
orgyen 2009 dec. 31. - 19:30:14
(68/135)
Hi!

Idézet:
"Sajnos a televizio elveszitette szorakoztató statuszát.Csak a celebes mûsorokat sózzák a népre.Ezt a remek filmet véletlenül csiptem el és odaszögezett a székhez.Csak azok a fránya reklámok ne volnának = Illuzio rombolók!!"

Valóban, sokszor úgy tûnik a filmek már nem si fontosak CSAK a reklámok. Mintha már nem is reklámszünetek lennének, hanem inkább "filmszünetek" a reklámok közötti idõ kitöltésére.
És a reklámok közötti idõ kitöltésére a minél gagyibb, minél magasabb nézettséget kiváltó "mûsorok" a legalkalmasabbak.
Azt mondják NINCS mûsorpolitika: dehogy nincs, a mûsor mindíg nevel azáltal hogy mintát ad, csak az nem mindegy hogy milyet!

A "Távol Afrikától"-t egyébként megcsináltam magamnak: az eredeti DVD-re rátettem az eredeti Pannoniás szinkront.
Így az igazi!
10/10
MrsMaverick 2009 nov. 21. - 16:43:23 10/10
(67/135)
Ja, ja... A jó filmeket lehetetlen idõpontokban adják.
Ezüstróka 2009 nov. 09. - 19:26:45 Előzmény orgyen
(66/135)
Teljesen egyetértek. Biztos, hogy ez szándékos. Én egy ideje nem is nézek tv-t este. Inkább megnézem dvd-n az ilyen, és ehhez hasonló filmeket :)
10/10
Poohikan 2009 nov. 09. - 12:30:36 10/10 Előzmény orgyen
(65/135)
Megnézem neked!
orgyen 2009 nov. 06. - 13:16:23
(64/135)
"Én azt nem értem, hogy miért nincs egy felelõs szerv, aki ilyenre odafigyelne, vagy egyáltalán szabályokat érvényesítene ezeknél a csatornáknál (is)."

Nincs felelõs szerv, mert a médiaszabadságra hivatkoznak.
A valóságban EZ szándékos! Értékromboló mûsorokkal le lehet szállítani az emberek értelmi színvonalát és így könnyebb õket vezetni (lásd "451 Fahrenheit").
Ennek az elméletét Göbbels dolgozta ki és az USA volt az elsõ állam amely erre lecsapott. A '60-as években az USA súlyos válságot élt át, a szétbomlás határáig jutott, akkor azok akik Bush tanácsadói is lettek egyrészt elkezdték nyomni a médiában csak az értékromboló anyagot, másrészt állandó ellenségképpel igyekeztek/igyekeznek összetartani azt a hagyományok nélküli, csak pénzre épüéõ államot.
orgyen 2009 nov. 06. - 13:08:13
(63/135)
De MELYIK szinkron van rajta, a régi Szakácsi-s, vagy az új Csankó-s, amelyben a szöveget is újra fordították és ezáltal rosszabb lett ?

Azért kérdem, mert amikor elõször kihozták DVD-n, ahhoz készítették az új szinkront. Sajnos!
10/10
Poohikan 2009 nov. 06. - 10:43:56 10/10
(62/135)
Bár ahogy látom, a DIVIDO is annyiért nyomja
10/10
Poohikan 2009 nov. 06. - 10:40:54 10/10
(61/135)
Drágáim! Jelentem az A*u*c*h*a*n-ban meg lehetett kapni DVD-n egy ezresért, kb. 2 hónapja. Nekem nagy volt az örömködés, le is csaptam rá (többek között erre is, mert a Halálsoron, és egyéb hasonló nyalánkságok is benne voltak a pakliban)
10/10
Viola Erzsébet 2009 nov. 05. - 11:22:06 10/10
(60/135)
Tényleg dühítõ a vetítés idõpontja! És akkor arra hivatkoznak, hogy ezeknek nincs olyan nézettségük, azért nem adják fõmûsoridõben. De ilyen idõpontokban ki tudja nézni? Nagyon kevesen, de ez nem a film miatt, hanem az idõpont miatt van!!! Esténként meg egyszerûen nem lehet tévézni (maximum éjjel, csak akkor meg másnap kótyagos az ember).
A legszomorúbb ebben, hogy egyre inkább átveszik ezt a mûsoprstruktúrát a köztévék is :(
10/10
offtopic
meszag 2009 nov. 05. - 10:56:56 10/10
(59/135)
+t
10/10
offtopic
meszag 2009 nov. 05. - 10:56:30 10/10
(58/135)
Jellemzõ, megint délelõt... :(
10/10
jakibabu 2009 nov. 05. - 10:53:43 10/10
(57/135)
Kedvenc filmem! Igazi klasszikus - leagalábbis nekem!
Szereplõk, téma ,a helyszín miatt is fõleg a kedvencem! Többször láttam, de ahányszor vetítik,mindig a TV elé kényszerít! Ma lesz a TV2-n 11:35-kor!
Aki teheti és nem látta, nézze meg!
6/10
offtopic
Zempy 2009 aug. 01. - 19:03:29 6/10
(56/135)
Igaz, sajnálom, nyilván rosszkor ültem le megnézni. :) Azóta sem lett kedvem újra nekikezdeni.