Téma: Ted

offtopic
Endy88 2012 aug. 31. - 15:47:16
(98/258)
Még meg kell néznem még 1x, h pontozni tudjam, de Seth-tõl jobbat vártam. A story számomra meglehetõsen laposra sikeredett, néhol már erõltetetté vált. Aztán a poénok miatt is hiányérzetem van, sztem többet ki lehetett volna hozni egy ilyen stílusú filmbõl. Pl: nem lett volna világszenzáció, h él a maci, hanem mondjuk bujtatta volna mki elõl, (max a szülei elõl nem) Wahlberg és abból csináltak volna vmit, amikor Kunis-t beavattja szép lassan, mert mondjuk feltûnik neki, h a maci vszeg él stb stb...
10/10
bulletproof90 2012 aug. 31. - 15:43:40 10/10
(97/258)
csak utólag olvastam, hogy Seth MacFarlane volt a rendezõ (ez sokat megmagyaráz), de tudatlanul is úgy szórakoztam rajta mint egy átlagon felüli Family Guy részen. Bár bevallom én egy Shrek típusú gyerekmesét vártam (egyáltalán nem tájékozódtam elõre :P), aztán amikor Ted a kanapén elkezdte a szövegét szakadtam :)
Igaz, hogy kb semmi mondanivalója a filmnek, a szokásos közhelyeken túl, de én nagyon jól szórakoztam

*Spoiler!*
Bár az elrablásos rész nagyon nem hiányzott mert sablonszerû volt és vontatottá tette egy idõre a filmet. Dehát.. muszáj belerakniuk valami "gonoszt" aki egy idõre felülkerekedik (atyaég klisé klisé hátán) de szerencsére ez a filmnek csak kb 15-20%-át tette ki. Erre még azt mondom tûrhetõ, de így sem hiányzott. Valami eredetibbet is összehozhattak volna.
*Spoiler vége!*

Mindent egybevéve 7/10
2/10
királyvagyok 2012 aug. 31. - 15:07:00 2/10
(96/258)
Nos én úgy ültem le a moziban, hogy biztos jó lesz, de nem volt az!
Egy rakás fos volt! Aztán elgondolkodtam azon, hogy körülöttem
miért tetszett mindenkinek, vajon miért nevettek rajta. Aztán rájöttem:
mert hülyék! :DDD
Szóval nem mondom hogy ne nézzétek meg, mert lehet hogy tetszene! :D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 31. - 12:30:12 8/10
(95/258)
Meg nem értem miért kellett belerakni pár másodpercre Ryan Reynolds-ot aki ráadásul egy bu*i-t alakít.
8/10
_Freddy_ 2012 aug. 31. - 12:28:12 8/10
(94/258)
Én sokkal jobb filmre számítottam, sokkal poénosabbra, és eredeti nyelven tényleg jobb. Az volt a baj, hogy a szerelmi szál beleerõltetése kiszorította a sok poén lehetõségét és ettõl unalmassá vált, én nem azt kaptam amit vártam ettõl a filmtõl, de nem volt rossz, és a vége kiszámítható volt.

10/8
Endy88 2012 aug. 31. - 09:38:46
(93/258)
Sztem eredeti nyelven jobb...

Spoiler

" Hé Lori, beállítanád az ébresztõt reggel 11-re, holnap izsonyat sok dolgom van." by Ted :-D
Mr.Feher 2012 aug. 31. - 03:35:51
(92/258)
Ez a film, hogy tükrözzem is a "szavajárását" kurva jó volt:)
a maga kategóriájában.
No igen ,lehet valakii csak azt látta, hogy maci a poszteren és elvitte a kisebb gyerköcöt is:)
szívás,de ki lehet menni nem?!
10/10
ildii 2012 aug. 30. - 21:21:42 10/10
(91/258)
Ennek a filmnek a célja szerintem a szórakoztatás. A legtöbb embernél ez sikerült is, akinél meg nem azt csak sajnálni tudom.
10/10
ildii 2012 aug. 30. - 21:06:09 10/10
(90/258)
Egyetlen vicc sincs benne???????Szemét???????? Te nem tudom mirõl beszélsz!
Nem tudom, hogy te milyen filmet csinálnál, de azt hiszem, hogy inkább kihagynám.
1/10
Alison Taylor 2012 aug. 30. - 14:51:01 1/10
(89/258)
Én is megnéztem moziban... Elõször is azzal kezdeném, hogy attól, hogy egy film ilyen alpári, és egy kedvesnek tûnõ, gyerekek által kedvelt közönséges plüssmackót ilyen értéktelen, nulla lélekkel lehelik meg még nem lesz jó film. Jó film ez azoknak, akiknek jó szórakozás a Ted-hez hasonló intelligencia-szinttel megáldott villalakókat nézegetni. Egyébként pedig döbbenten láttam, hogy a moziterembe legalább akkora arányban vittek be 14 és sok esetben 10 év alatti gyerekeket is, mint ahányan felnõttek voltunk. Szégyellje magát az összes ilyen szülõ! A tizenhatos karika kint volt, ezt nem hiszem el, hogy - SPOILER!!! - kurvákat, összeszart padlót, füvet, dugás imitálást és egyéb, nyomdafestéket nem tûrõ szövegeléseket kell egy gyerek arcába dugni. Nah, az ilyen szülõket még annyira sem tartom, mint azt a bandát, akik ezt a szemetet filmvászonra vitték... Nem azt mondom, hogy jó filmet csak kolostorban lehet forgatni, de ez egy szenny.
8/10
mehdi 2012 aug. 30. - 14:03:49 8/10
(88/258)
Azért mert te kényes kis hercegnõ vagy.

_

Nem értem a 6-os átlagot, nem azt mondom, hogy 9-es vagy 10-es de egy 8-ast 7-est megér nálam, azért ennél sokkal szarabb vígjátéknak van annyi pontja, az imdb korrekt pontot adott rá, talán az a baj, hogy ez egy célzott korosztálynak, illetve eltérõ ízléssel rendelkezõknek való, aki szereti a Family Guy-t annak ez tetszeni fog, a többi meg csak saját felelõsségére üljön be majd hepciáskodjon, hogy szar.
5/10
csabi94 2012 aug. 30. - 12:32:10 5/10
(87/258)
Tegnap láttam a filmet. Elég közönséges az egész, a történet pedig nulla.
Az öt pontot pedig azért kapta meg, mert egy valami tetszett a filmben; a készítõk kicsit kitolták a határokat. Tetszett, hogy amerikai a film és viccelõdnek benne 9/11-el, ez ugyan csúnya dolog, de mégis kipróbálták a rasszista poénok mellett ezt is.
Tényleg elég sok a káromkodás, ami nagyon zavaró, de a gusztustalanságok mellett ez is eltörpül.
Kicsi SPOILER
Nem értem az embereket. Hogyan tetszhet nekik a képernyõt látott szar, miközben kukoricát esznek. Mindenki egytõl egyig nevetett, én meg csak el voltam borzadva, hogy ezt kell látnom.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 aug. 30. - 00:21:43 1/10 Előzmény BedeKrisz
(86/258)
egyetértek
1/10
Segítõ Béka 2012 aug. 30. - 00:20:19 1/10
(85/258)
"amerika megérett a pusztulásra" mondja a maci a grépfrutra.
mondom én is a film kapcsán. az elbutulás terjesztésében és tanításában verhetetlenek.
1/10
Segítõ Béka 2012 aug. 30. - 00:17:23 1/10
(84/258)
ja, igen. az altesti poénok dominálnak a filmben. ez már mutatja a nem létezõ színvonalat
1/10
Segítõ Béka 2012 aug. 30. - 00:14:46 1/10
(83/258)
én szerettem a family guyt, összes részét megnéztem és nagyon jó poénok vannak benne

de ez a ted, nem az. egyetlen vicc sincs benne, de a primitív Seth MacFarlane végre megmutatja a valódi buta arcát, semmi más nincs a filmben csak ostoba füvezés, meg ócska káromkodás, ami nem vicces, vannak a régi akciófilmekben zseniális káromkodások, amik nagyon viccesek, de ebben a filmben semmi humor nincs, ritka unalmas, ritka fárasztó szemét
ez semmi.
ritka béna.
Toto652 2012 aug. 29. - 23:16:17
(82/258)
Eddig ez az elsõ film, ami a Porton kevesebb pontot ér, mint az IMDB-n!
Alfonzina 2012 aug. 29. - 14:54:01
(81/258)
A filmet nem láttam még, de gyanítom, ez is olyan, mint a Family Guy.
Vagy imádják, vagy utálják. Átmenet nincs. Valaki vagy érti, vagy nem. Régebben én sem vágtam, de elkezdtem jobban odafigyelni és mára eljutottam oda,hogy imádom, és összefosom magam a poénokon.
Iszonyat jól nyomatja a szarkasztikus, éles társadalomkritikát. Teszi mégis mindezt úgy,hogy direktben senkit se bántson meg. A poénok úgy 10%-a olyan, amit talán egy amerikai jobban megért, de a többi univerzális, már, ha valaki értõen él, és odafigyel a világban zajló történésekre is.
Ezt a fajta humort érteni bizonyos szintû tájékozottság és IQ szükségeltetik és ezt minden nagyképû felhang nélkül mondom. (Kb. mint a különbség egy Gálvölgyi show (vagy Irígy hónaljmirígy) és egy Hofi Géza között. Humor, és humor, de nem mindegy kinek szól.)

Jól jellemzi a csávót amúgy,hogy a FG szülinapján olyan felvételeket nyomtak be, amin átlag amerikaiakat kérdeztek meg a sorozatról. Beszarás volt,hogy a sok egyszerû arc milyen szinten nem értette az egészet és mennyire nem tudta még a saját meglátásait sem megfogalmazni az egészrõl.
És igen: az emberek többsége ilyen. Life is hard.
10/10
cwellington 2012 aug. 29. - 12:34:11 10/10
(80/258)
Hát csinálj jobbat ;) Tény, hogy nem a legjobb film a világon de ha nem vetted volna észre ez egy vígjáték. Nyilván nem olyan színvonalú mint egy komoly dráma, de szerintem amit lehetett kihoztak belõle. Aki szereti a Family Guy -t annak ajánlom, hogy nézze meg mert nagyon átjönnek benne a poénok. Habár mivel a magyar nyelvben sok a "-ted" végzõdésû szó pl.: tetted, vesztetted stb ezeket talán magyarul ki lehetett volna aknázni és így még szórakoztatóbb lehetett volna. Én már az elsõ trailer megjelenése óta nagyon vártam ezt a filmet és nem múlta alul a várakozásaimat :)
2/10
ChristiNANA 2012 aug. 29. - 10:13:48 2/10
(79/258)
Elkezdtem nézni, de körülbelül fél óra múlva nem bírtam tovább... Alapból nem szeretem a Family Guyt sem, mert szerény véleményem szerint finoman szólva is értelmetlen hülyeség, ~SPOILER~ gondolok itt például arra, hogy az apa lefingja a saját lánya fejét, vagy arra, amikor dohányzásra ösztönzik az embert ~SPOILER~ és a fõszereplõ sem épp a legjobb... Gondolom ez inkább fiatalabbaknak készült film, és én elég fiatal is vagyok, de akkor se tudtam a poénokon nevetni... Még egy olyan film, amit felírhatok a nagy csalódások közé... :/