Téma: Téli mese

tutub 2014 júl. 29. - 21:08:40
(68/108)
Mondjuk, vicces volt, h elõtte azt olvastam, milyen nehezen követhetõ, érthetetlen, stb, ezért kicsit tartottam tõle, h vmi maszlag lesz, ehelyett kaptam egy teljesen koherens, logikailag korrektül felépített filmet. Persze nem árt, ha vkinek legalább alapfogalmai vannak a filozófiáról, ami vjában annyira kevés, h bõven megszerzi a dualitás ezen ismeretét a népmesékbõl, már legalábbis ha gyerekkorában a szülei vették maguknak a fáradságot, h meséljenek neki, ami sajnos egyre kevésbé dívik...
tutub 2014 júl. 29. - 20:47:47 Előzmény bdius92
(67/108)
Ha buta vagy, smi nem segít, ha csak az infó kevés, azt nem a filmbõl kell megszerezni, mert egy szájbarágós film az okos mûvelteket untatná, nem is kicsit. Végre egy film, aminek pont jó volt a tempója, még éppen nem vontatott.
De miért nem írják ki a szereplõk közé Lucifert???
A narrátos szinkronja meg pont az a katasztrofális liba...
A szinkron minõsége egyébként is a gágogó segge alá fosva: olyan félrefordítások és szerencsétlen megoldások vannak benne, h "sírdogálni" kell rajta.
De az igazi baj más ezzel a filmmel, de azt olyan kevesen fogják észrvenni, h az az igazi nagy baj vele...
8/10
Juhász Alíz 2014 júl. 29. - 00:31:29 8/10
(66/108)
Szerintem egy csodás mese,ha valaki szereti a romantikus filmeket+Colin Farrellt az nézze meg!
6/10
bdius92 2014 júl. 27. - 16:20:41 6/10 Előzmény ReignMan
(65/108)
****SPOILERT TARTALMAZ****
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Maga az alaptörténet mesés. Maga a kor varázslatos, nagyon szeretem. A színészek is jók, Beverly csodaszép, illik a szerephez.
Maga a film kivitelezésében látok kivetni valót. Nekem gyors volt a sztori, nem bontakozott ki rendesen. Sok olyan szál volt, amit nem igazán értettem meg. Mint a csillagok, vagy most mit is keres itt Lucifer, meg a fény… ezeket valahogy jobban ki kellett volna fejteni. Gyorsan szerelemesek lettek, de szegén nõ meg is halt. Még az idõutazás elmegy, de honnan jött a semmibõl az a kislány? Nem is ismerte, pár órát töltötte vele… nekem ez volt így fura… de azért nem volt egy rossz film, de nem lesz a kedvencem.
6/10
ReignMan 2014 júl. 11. - 09:07:37 Előzmény Viki1080
(64/108)
Nem gondolnám, hogy a felfogóképességével van azoknak gond, akik kritizálják a filmet, megérti az egyszerû ember is, hogy itt világmegváltó szerelemrõl, meg jó és gonosz harcáról, meg gyönyörûen meseszerû unikornisról, meg haldoklik a filmszereplõk fele és mindenki a gyógyulásukat akarja, plusz eszméletlen jóképû a fõszereplõ...

Csak sajnos egy kétoldalas Andersen mesében több a fordulat és az egyéniség, mint ebben a moziban, ami csakis a képi elvarázsolásra és az érzelmi megríkkatásra épül...
perry 2014 júl. 01. - 19:06:32
(63/108)
Nincs ezzel semmi gond, értem amit írsz.
3/10
NADALFAN 2014 jún. 30. - 16:06:54 3/10 Előzmény perry
(62/108)
azért irigyellek hogy errõl a filmrõl ilyen eszme futtatást írtál. elfogadom hogy valakinek ez tetszik, nekem bizony nem, akármennyi féle spirituális dolgot is magyarázzanak bele( hozzáteszem vevõ vagyok a témára).
rosszul rendezett ,rossz szinészi játék ,Farell meg egyre unalmasabb ebben a szenvedõs karakterekben.
pandamacko 2014 jún. 29. - 19:43:38
(61/108)
Ha azt nézem, hogy nem igazán jönnek be az ilyen témájú filmek, azt kell mondjam ez nagyon jó volt! Mondjuk a legvégén levont következtetésekkel abszolut nem értek egyet, de ettõl függtelneül nekem nagyon tetszett a film!
10/10
Viki1080 2014 jún. 29. - 19:33:10 10/10
(60/108)
Gyönyörû mese az örömrõl,a halálról,az önfeláldozásról,betegségrõl szóval az életrõl.Én csak ajánlani tudom mindenkinek,aki egy kicsit is értelmesebb és megérti e csodás filmet.
Nálam 10/10
1/10
Renyhe 2014 jún. 26. - 21:42:57 1/10
(59/108)
Szenvedtem a film alatt, csak becsületbõl néztem végig, nem szeretek félbehagyni filmeket.
Most visszagondolva az elmúlt 2 órára, semmi pozitívumot nem tudnék írni errõl a borzalomról.
Az író-rendezõ írt már jó és rossz forgatókönyveket is, bár 1-2 filmjét nem láttam, de megelõlegezem, hogy ez a legrosszabb. Ez az elsõ filmrendezése, a mozi imádata miatt õszintén remélem, hogy az utolsó is. A színészek tartozhattak neki, másképp nem értem miért vállalták el, hogy lejáratják magukat.
9/10
offtopic
Bob19 2014 jún. 24. - 18:48:52 9/10 Előzmény hErO
(58/108)
Hát pedig de!
A regény is csak egy történet, egy mese, csak regénynek nevezik mert komolyabb hangvételû és akár a valóságban is megtörténhet.
Még szokták is mondani, hogy "gyere elmesélek neked egy történetet" (még igaz történetre is mondják). Szóval elég tág fogalom az, hogy mese. Ki minek értelmezi.
A Terminátornál maradva, az is csak egy lehetséges távoli jövõképrõl szóló mese/történet. A Mézga Géza mitõl mese, mert rajzfilm? És a Beowulf miért nem az?
Egy filmtõl felállva biztos te is mondtad már azt, hogy "mese habbal".
És a te érved csak annyi, hogy "nem"?
hErO 2014 jún. 22. - 23:26:29 Előzmény Bob19
(57/108)
"...mivel valószínûleg minden film egy mese ami kitalált és nem igaz történeten alapul."

???

Hát nem.
offtopic
perry 2014 jún. 18. - 21:52:19 Előzmény tengier
(56/108)
Hagyd, kár bele a karakter:)
3/10
Irgum76 2014 jún. 17. - 19:44:40 3/10
(55/108)
"Észrevetted már magadon,hogy egyre dühösebb vagy, ahogy csúszik ki a lábad alól az érvelés talaja?"
hehehe nem csúszik ki és el kell keserítselek ilyenek mint te nem tudnak földühíteni
aki fölényes, lekezelõ és gõgös az nem én vagyok
nem én kezdtem offolni, személyeskedni
részemrõl veled befejeztem
(Mátrix pedig nem trilógia hanem van a Mátrix + két toldalék rész de ez nem ide tartozik)
tengier 2014 jún. 17. - 18:26:25
(54/108)
Észrevetted már magadon,hogy egyre dühösebb vagy, ahogy csúszik ki a lábad alól az érvelés talaja? Nemsokára anyázni is fogsz.Az tényleg komoly érv, idézlek: "arról biztosan nem szól" :) csak lazán. A félmûveltség ostoba gõgje a végén megfullaszt.Jelzem, a szemináriumi hallgatók a mátrix trilógia megjelenése után, tucatjával választották, dolgozatuk témájául, az evangéliummal történõ összehasonlítást. És még fel is szentelték õket (természetesen nem ezért). Ha tényleg érdekel a téma filozófiai háttere, lehivatkozom neked. Ha csak fröcsögni szeretnél, mint "bennfentes filmguru",ne is válaszolj légy szíves.
9/10
Bob19 2014 jún. 17. - 15:24:59 9/10
(53/108)
Tartalmaz mese elemeket, szóval részben mese is (de csak felnõtteknek). Sõt még a narrátor is olyan meseszerûen beszél az elején meg a végén is, ezért én is egy kicsit meseszerûnek éreztem. Akár kezdhette volna úgy is a filmet, hogy egyszer volt, hol nem volt...
Egyébként filmeknél nincs olyan mûfaj, hogy mese mivel valószínûleg minden film egy mese ami kitalált és nem igaz történeten alapul. Imdb-n nem látni "mese" mûfaji besorolást, csak animáció van de ez meg nem az.
Imdb szerint a mûfaja: Drama | Fantasy | Mystery. Ezek közül minden volt benne.
Amúgy a Terminátorból is lehetne meseszerû filmet csinálni és fordítva.:) Csak képzelõ erõ kell hozzá.:) Például a Hófehér és a vadász sem nevezhetõ már annyira mesének. Gyerekeknek nem nagyon ajánlott, igaz ez sem, de ez jobban belefér.
De a Bûbáj az például mese habbal.:)
Szóval én inkább felnõtteknek szóló mesének nevezném ezt a filmet. Számomra a gyerekeknek szóló mesébe (sokan ezt nevezik mesének) nem férnek bele gyilkosságok és démonok.
10/10
medjai 2014 jún. 17. - 13:12:16 10/10
(52/108)
Igen, Lucifer karaktere nekem is fura volt, bármennyire is szeretem azt a színészt. És voltak benne hibák. De a fanyalgókkal ellentétben, nekem nagyon tetszett. Colin Farrell is, ami új dolog nálam. Jessica Brown Findlay-rõl már a Downton Abbey óta tudom, hogy gyönyörû. Ez csak azért fontos, hogy az ember azonosulni tudjon a fõhõsökkel. A Kapitány és katona egyik kedvenc jelenete jut eszembe, amikor Nelson admirálisról anekdotáznak az asztalnál: “Egy köpönyeget kínáltak neki egy hideg éjszakán. Azt felelte, nem szorul rá, cseppet sem fázik: fûti a király és a haza szeretete. Furcsa az ilyen pátosz, és ha más mondta volna, talán gúnyosan nevetnénk rajta, mint üres lelkendezésen. De Nelsontól… lélekemelõ volt.” Igen, egyeseknek talán túl érzelgõs vagy giccses ez a film, de szerintem elgondolkodtató, spritituális élmény, engem mélyen megérintett.
3/10
Irgum76 2014 jún. 17. - 12:56:21 3/10
(51/108)
"míg a mese szerethetõ addig egy elcsépelt, misztikus közhely szimplán hitvány"
értsd: elcsépelt, misztikus közhely = hitvány
tehát nem a misztikus film a hitvány hanem ha az ilyen primitív, bugyuta film mint ez

"attól még, hogy egy film misztikus lehet jó film lehet rossz film is viszont nem lesz mese"
nem azzal van a bajom, hogy ez egy misztikus film hanem, hogy más kategóriába akarja sorolni mint ami
egy mese szerethetõbb egyszerûségében nagyszerû, varázslatos, szórakoztató és a hibái fölött is könnyebb szemethunyni
9/10
Bob19 2014 jún. 17. - 12:39:16 9/10
(50/108)
Akkor a Halálsoron is egy hitvány misztikus "közhely" lenne a véleményed szerint? Mert ez nagyon úgy hangzott, hogy utálod a misztikus filmeket. Márpedig a Halálsoron is a misztikus kategóriába tartozik.
Esetleg a Lost-tal hogy állsz, mint szintén misztikus "közhely" sorozattal? Hasonló témát feszeget az is (jó és a rossz küzdelme).
3/10
Irgum76 2014 jún. 17. - 09:58:29 3/10
(49/108)
a Mátrix elég sok mindenrõl szól ahhoz, hogy azt ne itt fejtsem ki
de az tuti, hogy véletlen se Lukács evangéliuma van adaptálva!
te tipikusan az a beszûkült látásmódú balga lélek vagy aki csak és kizárólag az egy szempontból nézed a filmeket és olyan mögöttes tartalmat vélsz tudni amit csak a hozzád hasonló beavatottak érthetnek meg
te minden egyes filmet prekoncepcióval nézel meg és örülsz ha valahogy beletudod magyarázni az elborult agymenésed
kíváncsi vagyok vajon elérted-e már a szférák nagymestere hatodik beavatás szintet
és persze azt is tudjuk, hogy repülök kondenzcsíkja mérges gáz permet