breeder 2015 szept. 15. - 21:57:52
(48/88)
Nem tudom minek köszönhetõ, hogy a mostani Us Open tornán Federernek drukkolt a lelátó közönségének mintegy 99 %-a, de tény, hogy a svájci már legendának számít, és esetleg emiatt kapott sokkal nagyobb ovációt. És még talán az is belejátszik ebbe, hogy sokan úgy gondolják , hogy Federer-nek nem lesz több esélye US Opent nyerni.
Nekem egyébként hasonló érzésem volt most a meccs alatt, mint amikor Roger Federer Marat Szafinnal játszotta az Australian Open 2004-es döntõjét , és Szafinról már lehetett tudni, hogy nem lesz több lehetõsége nagy tornát nyerni, mert ott van a sájci, aki szinte mindenkit lemos a pályáról...
csabaga 2015 szept. 15. - 17:37:12
(47/88)
Kíváncsi vagyok,Djokovic hány sikerig jut el a mostani 10-tõl.Sokkal jobban is állhatna,ha a Murray és Wawrinka nem pont ellene szerzik meg a két-két diadalukat.
Neki arra kel figyelnie,ne engedjen ki.Ezen a tornán is egy-egy szettet vesztett emiatt és a döntõben Federert majdnem visszahozta két brék hátrányból.
Ebben a sok rossz szerva is benne volt,de ez annak is betudható,a sportszerûtlen közönség minden adogatása elõtt fütyült,a rontott szervákat meg megtapsolta.
Federert szerintem valami Sampras,Agassi utódnak tartják itt,jobb híján,régen(utoljára 2008-ban) ötször is nyert itt,de ez sem magyarázat.
Djokovic gyakorlatilag idegen pályán nyert,és faarccal tûrte a közönség viselkedését.
offtopic
cellasto 2015 szept. 15. - 13:34:06
(46/88)
no várj,amelyik meccsre utaltam,ott fed vesztett :)
ok,hogy a felesége tahó de azért fed egy kifogástalan úriember a pályán és azon kívül is
LexH 2015 szept. 15. - 13:31:46
(45/88)
cellasto
Én azt is megérteném, ha bánatában sírná el magát, bár kétségtelen, hogy a sírás a gyõzteseknek áll jobban. Ha Federerrel kapcsolatban valami kellemetlen emlékem van, az a felesége, amint becsmérlõ szavakat kiabál be a páholyból, Wawrinkának, a honfitársnak. Ezt sztorit azóta már lenyomta Kyrgios emlékezetesen brutális provokációja. De azért Mirka asszony is jó nagy paraszt volt.

Nadal nekem is hiányzik. Egyáltalán nem akarom helyette Berdych vagy Ranonic, netán Karlovic vagy Isner produkcióit látni.
cellasto 2015 szept. 15. - 13:22:34
(44/88)
Sharapova tweetje is jó volt úgy egy héttel ezelõtt
cellasto 2015 szept. 15. - 13:14:04
(43/88)
volt egy meccsük nadallal azt hiszem a garroson
ott elsírta magát fed miközben rafát méltatta a meccs utáni nyilatkozatban

az õ párharcuk hiányzik nekem nagyon
sajnálom,hogy rafa így kinyírta a testét,de az õ stílusában ez benne volt
nem volt olyan labda szinte,amire nem indult meg,így a sérülsek borítékolhatóak voltak
LexH 2015 szept. 15. - 13:01:28
(42/88)
Érdekes adatot találtam: Djokovics az ATP-tornákon szerzett idei 16 145 pontjával az örökös ranglista élére került. Eddig Federer volt a csúcstartó 15 495 ponttal, amit 2006-ban szerzett. A szponzori pénzeket levonva is Djokovics került a lista élére, de ez azért nem igazán mérvadó, mert évente emelik versenydíjakat.

akác41
Federer imázsába nem fér bele, hogy elsírja magát egy elvesztett meccs végén, de hát õ is csak emberbõl van. Én láttam már õt ütõt is törni, az sokkal jobban meglepett.
akác41 2015 szept. 15. - 08:57:18
(41/88)
Végig izgultam éjszaka a meccset, és elfogultan Djokonak szurkolok mindig. Egyébként Djoko nem kért szünetben sem ápolást. csak fertõtlenitették, és bekenték a sebeit. Nagyon karakánul viselte a sérülést, godolom nem akart a ritmusból kiesni, másrészt korábban sok birálat érte az ápolások miatt, bár most indokolt lett volna. Féderer is nagyon jó volt a torna során ezért komoly esélye volt, és nagyon szeretett volna gyõzni, talán ezért is volt bizonytalanabb, és Djokonak sikerült széttördelni a játékát. Emlékszem egy korábbi döntõre, amikor Nadal ellen vesztett, és sirva fakadt a végén, csúnya dolog tõlem, de ez nem volt számomra szimpatikus. Sajnálom, hogy végetért a négy nagy torna, de még lesz egy világbajnokság, azzal vigasztalódom. Talán azért szeretem annyira a teniszt, mert együtt az elme, és a fizikai teljesitmény a játék alapja.
LexH 2015 szept. 15. - 06:05:19
(40/88)
Federer új energiatakarékos fegyvere, a „félröptés fogadás” Djokovics ellen már nem mûködött. A szerb egyre többször küldte õt vissza az alapvonalhoz, amibõl kettejük mérkõzésein a svájci számára túl sok jó nem származhat. Így is sok csodás labdamenetet, helyenként extatikus játékot láthattunk mindkét oldalról.
Igaz az a megjegyzés, hogy Federert az esõszünet jobban megzavarta, mint Djokovicsot. Általában a körülmények kiszámíthatatlansága Federer teljesítményébõl inkább visszavesz, mint Djokovicséból, aki az ilyesmibõl gyakran erõt merít, ügyesen kamatoztatva az ellenfél aktuális neurózisait.
Sajnos majdnem bejött a jóslatom Djokovics önveszélyes játékával kapcsolatban. Örülök, hogy nem lett nagy baj szörnyû esésébõl.
csabaga 2015 szept. 14. - 19:43:52
(39/88)
Djokovic-Federer 21-21.
breeder 2015 szept. 14. - 18:32:32
(38/88)
Novak Djokovic - Roger Federer Us Open finálé: 6-4, 5-7, 6-4, 6-4

Az eredményre pillantva az egyértelmû, hogy Djokovic jobb volt Federernél, de aki látta a meccset, az azt is tudja, hogy csak egy paraszthajszálnyival, ami persze pont elég volt ahhoz, hogy a svájci kikapjon.
Federer nehezebben kezdte a döntõt, nehezebben vette fel a ritmust.
A két magyar szakkommentátor szerint a három órás mérkõzés elõtti várakozás viselhette meg a svájcit, aki emiatt elég gyatrán adogatott. Szinte alig volt olyan saját adogató játék, amit simán tudott volna hozni. Vagy nem hozta, vagy csak kínkeservesen jöttek neki össze a játékok. Emiatt Djoki többször is brékelt.
Az egyik pontnál viszont majdnem a mentõ vitte ki a szerbet, ami egy hihetetlen pillanat volt. Elcsúszott és ennek következtében a kezét-lábát véresre horzsolta. Asszem volt még egy hasonló eset, de az szerencsére nem volt ennyire durva. Ennek ellenére a szerb nem kért rögtön ápolást, csak ha jól emlékszem a szett vagy a game befejezése után, amikor lehetõség volt a pihenésre. De szerencsére nagyobb baj nem történt, mert tudta folytatni a találkozót.
A második szettben Roger magára talált, de azért ez sem volt könnyû. Djokovic tartotta magát. Federer pedig egy óriásit hibázott 4-5-nél. Simán meg lett volna a szett 4-6-ra, de kiütötte a labdát az alapvonalon túlra. Ezzel 5-5 lett, de végül 7-5-re behúzta a szettet.
A másik két szettben elég sok oda-vissza brék volt, de ebbõl a szerb jött ki jobban.
Úgy amblokk nem volt rossz meccs, voltak jó pillanatok. A kulcsfontosságú pillanatoknál viszont a svájci sokat hibázott.
cellasto 2015 szept. 14. - 17:52:57
(37/88)
a nõi döntõ is gyenge volt
vinci a serena elleni meccsen mindent kiadott magából :/
csabaga 2015 szept. 14. - 17:41:10
(36/88)
Nem volt jó mérkõzés a férfi döntõ.
Federer nagy esélyt szalasztott el,Djokovic szinte minden adogatójátékában csak szenvedett,nem nagyon jöttek be az elsõ adogatásai,volt is 23 bréklabda...De csak négyet tudott Federer megcsinálni.Egy esetben tiszta ziccerben ütötte ki a labdát.
Az elsõ játszma volt a döntõ,akkor kiderült,a mérkõzés legalább 4 szettes lesz,és ahogy várható volt,Federer a harmadik végén már nem bírta erõvel.
Jobban járt volna,ha Djokovic jobban adogat,nincsen az a sok-sok brék lehetõség,ez nagyon elhúzta az idõt és az önbizalmát is csökkentette.
LexH 2015 szept. 13. - 06:06:29
(35/88)
Djokovicsnak gyakran önveszélyes a játéka, én is számítok rá, hogy elõbb-utóbb sajnos megsérül. A fiatalokat én is hiányolom. Dimitrov még mindig nem tudott bizonyítani, ugyanakkor örültem, hogy a már érett Paire vagy a teniszben idõsnek számító Feliciano Lopez helyenként szenzációsan teniszezett. Szívesebben nézem az õ játékukat, mint Berdychét vagy Raonicét.
breeder 2015 szept. 12. - 23:23:07 Előzmény cellasto
(34/88)
A teniszben mindig nagy mozgolódások vannak a világranglistán.
Egy-egy kihagyás, vagy gyenge szett is elég ahhoz, hogy valaki mérkõzést bukjon.
Személy szerint pont ezért szeretem a teniszt, mert nagyon az idegek játéka.
csabaga 2015 szept. 12. - 21:04:31
(33/88)
Semmit sem vesztettél.Federer 7(!)éve nyert utoljára,Djoko meg csak eqyszer,pont Federer ellen,aki 2-1/5-3/40-15-rõl tudott kikapni,a saját adogatásánál.
cellasto 2015 szept. 12. - 20:56:25
(32/88)
még nem láttam
a nõi meccseket is ma pótoltam be
nem volt idõm nézni a héten
csabaga 2015 szept. 12. - 20:50:53
(31/88)
A két férfi elõdöntõ hogy tetszett?
csabaga 2015 szept. 12. - 20:36:06
(30/88)
Ha Federer abbahagyja és Djoko esetleg megsérül,ott is nagy a baj.Nadal kiesése is nagyon látszik a mezõny erején.
cellasto 2015 szept. 12. - 20:20:46
(29/88)
ez tény mjuk
de legalább a férfi döntõ reális a helyezésekhez képest