Téma: Terminator 6

1/10
sawyerx okt. 01. 14:40:01 1/10 Előzmény Sz. Péter
(150/150)
Dehogynem, ez volt a karakterfejlődésének egyik fő pontja, a film egyik alappillére. Ha ugyanaz a félénk pincércsaj van diliházba dugva, a szöktetését követően mihez kezdenek vele? Nekem is jobban bejött az első részes Sarah, de szerintem szükséges volt a változás, abban viszont egyetértünk, hogy itt már túl van tolva...
5/10
Rizs Ottó szept. 21. 18:48:29 5/10
(149/150)
Minek? alapvetően ez a kérdés fogalmazódik meg az emberben az újabb és újabb Terminator próbálkozásokat látva. Sajnos semmiben nem különbözik az eddigi (2. utáni) Terminator filmektől ez sem, egyszer nézhető eyecandy, bődületes marhaságokkal. Az meg végképp nem értem a 3. rész óta, hogy miért kellene lenyűgöződnöm azoktól a Terminatoroktól akik mind egy kicsit szarabbak technikailag és sokkal kevésbé félelmetesek mint az Ítélet Napja kvázi legyőzhetetlen T 1000-e. és meddig lehet még eladni ugyanazt a menekülő ember sztorit újra és újra felmelegítve? Bár megakadályoztuk az Ítélet Napját, végül mégis bekövetkezett ezért eljátszhatjuk újra az időutazás+ menekülés robot elől c. kalandot. Ásít, lapoz.

A mexikói csaj tökéletesen hiteltelen XXI. századi John Connorként. tényleg hogy gondolhatta komolyan bárki, hogy egy 150 centis kis chica lesz a világ ellenállásának szervezője? értem az új idők szavát, girl power meg kisebbségi tolerancia, de egyszerűen a csaj leugrik a vászonról annyira nem illik ebbe a filmbe és ebbe a szerepbe. Nem nagyon segít rajta az sem, hogy elfelejtettek neki karaktert rni.

1/10
Bullózus pemfigoid aug. 23. 20:47:11 1/10
(148/150)
"Fos... de ha összeállna, még lehetne simán $zar."

Nos, undorral vegyes utálatot érzek a film megtekintése után.
Undor és megvetés jár azért, amiért még egyszer valaki rávetemedett a többszörösen meggyalázott, szegény, haldokló Terminator franchise újabb megerőszakolásához.
Utálatot érzek a mérték nélkül arcunkba tolt ballip propaganda-halom miatt: latin(x) főhős, női erő-karakter, erős idős-nő(mary-jane) karakter, gonosz-cisz-hetero-fehér férfi a főgonosz, border detention facility a jelenet helyszíne... szerintem nincs az az NGO-elnök, aki ne élvezett volna el legalább háromszor a film alatt.
A kedvencem, hogy a Schwartziból csináltak egy igazi, balos, mintapashee-t, aki teljesen megszabadult a "toxikus maszkulinitásától" és némi gyerekgyilkolászás után visszavonul mezei cuckold-nak, vagyis kitart egy elvált nőt és a kölkeit, de még egy copást se vár el érte. Értettük az üzenetet, mi őskövületek, akik saját kölköt nevelnénk csak és vannak még elvárásaink is :)

Mindazonáltal volt 2 jobb gondolat is a filmben:
1. A gonosz robotot részről-részre fejlesztik és a mostani konstrukció kifejezetten szellemes volt.
2. A colos csaj és a Schwartzi összevetése felveti a gondolatot, hogy vajon valóban hol feszül a határ a robot és az ember közt, mert mindketten tartalmaznak emberi és gépi elemeket is, ráadásul ugyanazon oldalon harcolnak.

Abszolút negatívum:
- Sarah Connor
Atyaég, hogy mennyire szemben áll ez a karakter a T2-béli önmagával.
Az a nő elszánt volt, sérülékeny, fejlődőképes, emberi, anyai.
Ez a mostani meg konkrétan csak egy nehézfegyverekkel felszerelt, rozzant csataló bármiféle motiváció nélkül, minek után egy óvatlan pillanatban elvitte nyaralni a kölkét Mexikóba és hopp, kinyírta egy gép.
Még hülye is lett vén fejére.
Azért sajnálom nagyon, mert az egyik legjobb karakter volt a filmtörténetben. A T2 kifejezetten sokat foglalkozott vele és meghatótól a tanulságos jeleneteken át sokféleképp mutatták be a komplex, de átélhető karakterét. Most viszont csak útban volt. A colos pun€it akarták a lándzsa hegyének, így viszont inkább vált a film önmaga paródiájává.
1/10
Trevor Belmont aug. 19. 14:01:20 1/10
(147/150)
Az első 3 rész nagyon jó volt. Adták a végzet hangulatot, de ezek! Csak a kasszasiker számított.
7/10
Clementi aug. 12. 13:45:44 7/10
(146/150)
A Genyozisnál mérföldkövekkel jobb, igaz könnyen felejthető film lett. Egyszer be lehet vállalni.
Sz. Péter júl. 21. 18:07:57 Előzmény Mike771231
(145/150)
Linda Hamilton-nak már a második részben sem állt jól, ez a kemény vagyok stílus.
7/10
itsme1 júl. 21. 17:08:18 7/10
(144/150)
Nincs ezzel baj.
3/10
Mike771231 júl. 18. 17:09:45 3/10
(143/150)
A Terminator filmek nagy rajongójaként is azt kell mondanom, hogy ez a sz.rnak az alja... Semmi újdonság, semmi izgalom, semmi humor! Gyenge, érdektelen szereplők, bárgyú dialógusok. Linda Hamiltonnak öregasszonyként rettenetesen nem áll már jól ez a kemény vagyok stílus, azt pedig k.rvára nem értem, hogy Arni, hogy adhatta a nevét ehhez a gagyi szerephez. Egy könnyű délutáni sorozat szintjén van a film...
7/10
sexykex júl. 10. 03:55:00 7/10
(142/150)
Eltelt 35 év felnőtt egy új nemzedék a régi vicceket újra el lehet mesélni. Én a múltban is csíptem a Terminátor sztorikat, természetesen meg kellett néznem a legújabbat is. Elsőre az jött le, hogy tisztességes iparos munka, amivel nyugodtan le lehetne zárni ezt a sorozatot, de kicsi a valószínűsége, hogy ez bekövetkezik. Túl sok újdonság nincs a történetben, az érzelmeket akciókkal pótolják. A cím lehetett volna: Terminátor: A menekülő ember. A nosztalgia faktor működött nálam, ezért lett a pontszám hetes.
1/10
sawyerx máj. 11. 11:10:38 1/10 Előzmény Ertibi
(141/150)
Linkeld, ahol ezt olvastad vagy láttad, köszi.
Ertibi máj. 08. 14:57:10 Előzmény sawyerx
(140/150)
Robert Patrickről és Michael Biehn ok, összeollózva...de EF-al elkezdték a forgatást. Azok a snittek valósak. Nekem tetszik..megnéztem volna a végeredményt.. sőt bízom benne, hogy azok a részek felhasználhatóak a következő Terminatorban...már ha lesz...
1/10
sawyerx máj. 08. 14:50:07 1/10 Előzmény Ertibi
(139/150)
Igen, de egy kamutrailer totál más filmekből összeollózva... Mindjárt én összevágok egy videót Robert Patrickról a Híd Terabithia földjére c. filmből és a Die Hard 2-ből, azt is elhiszed, hogy a T5 hivatalos, törölt változata? Ne legyél már ilyen naív... Robert Patrickről és Michael Biehnről szó sem volt a folytatásokban, sőt, utóbbi meg is erősítette, hogy nem vesz részt a projektben.
De ha mégis igaz (lenne), linkelj valami hiteles forrást.

Egyébként abban egyetértünk, hogy John nélkül sok értelme nem volt, ajánlom S.M. Stirling könyvtrilógiáját, az a Cameron-filmek hivatalos folytatása, és remekül összerakja a sztorit.
Ertibi máj. 06. 17:05:40 Előzmény pihes
(137/150)
Sőt még Robert Patrick és Michael Biehn is benne volt a forgatások kezdetén, 2011-ben.Eredetileg a Genezis epizódban, aztán lehúzták a wc-n a leforgatott jeleneteket...
7/10
pihes máj. 06. 15:24:00 7/10 Előzmény Ertibi
(136/150)
Ahogy indult igazán jónak tűnt tényleg. Kulcsfontosságú lett volna EF szerepe. Én is így látom!
Ertibi máj. 06. 12:58:00 Előzmény sawyerx
(135/150)
Nézted az általam megosztott trailert?
1/10
sawyerx máj. 06. 11:38:01 1/10 Előzmény Ertibi
(134/150)
"Azért bukott a film mert a felnőtt Edward Furlongot kihagyták belőle!"

Hát te hülye vagy, már ne haragudj. Itt John szerepeltetése totál mellékes volt ilyen szempontból, itt a film műfajának meghatározása már bukta volt. Folytatást kellett volna csinálni, nem paródiát.
Ertibi máj. 05. 19:27:56
(133/150)
Azért bukott a film mert a felnőtt Edward Furlongot kihagyták belőle! Pedig vele kezdték a forgatást! Érthetetlen! Kasszasiker lett volna vele! https://www.youtube.com/watch?v=SdnMTM5_6Cg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1jt6FSM2Lq6V8yS501nn-igmJJuq4xlY_VmTb4iMjteGW3SlqkAUdMDtA
jerome86 ápr. 30. 19:36:38
(132/150)
Ez a legrosszabb rész.
Schwarzenegger szerepe mekkora baromság volt.
charliewilson ápr. 10. 14:04:59
(131/150)
Unalmas, kiszámítható, gagyi film lett, humor nélkül (ami nem lenne baj), de cserébe komolyan se vehető. Erőltetett. Ötödször ugyanaz. Azért nem hatodszor, mert legalább a Megváltás próbált újat mutatni, ott meg az volt a hiba, hogy nagyon messzire mentek a filmekben bemutatott jövőképtől.
Kb. reboot-olták az első részt, de vérgyenge.