10/10
Eddyboy 2015 júl. 09. - 11:29:54 10/10
(177/417)
Igen, lehetett volna egy kicsit finomítani a jeleneten, és jobban elnyújtani a bunyót.
Ha a "papa" tudta, hogy jön a fiatalabb "haverja", akkor lehetett volna valami bazi nagy, kézi ágyúval is készülni.:)
Ha nem lövik le, akkor szerintem "papát" simán kicsinálja, már a film elején.

Tényleg nem logikus, de azért merészen belenyúltak az idõsíkokba.
Eddig ez nem volt.
4/10
JoeM 2015 júl. 09. - 09:34:09 4/10
(176/417)
Éppen hogy tök nem egyformák. A senior T800 vs junior T800 között az öreg javára szól a nagyobb harci tapasztalat, viszont a fiatalnál van a nagyobb erõ. Ezért kellett a külsõ segítség az öregnek, mert tudta, hogy a fiatalabb márkatársa is tisztában van a saját erõfölényével.
10/10
Eddyboy 2015 júl. 08. - 23:12:44 10/10
(175/417)
Én sem akarok kötekedni, de ami egy kicsit zavaró volt, hogy "papa" nem csak külsõleg öreg.
Hanem, mint terminator, is "öreg".
Gyakorlatilag "papa" a film alatt, 1x sem tudott, senkit sem legyõzni, mindig segíteni kellett neki.
Ha 120 évre elég a spiritusz, akkor ezek szerint merül az is, mint a ceruzaelem?!

Ha öregebb, és tapasztaltabb, akkor tudnia kellett volna, hogy a 84-es "haverjának",mik a gyenge pontjai.

Egyáltalán 2, hót ugyanolyan típusú Terminator, le tudja gyõzni egymást?

És ha a t-1000-es, és a 101-es model is, ugyanarra van programozva, ott 84-ben, akkor mi van, ha találkoznak?
Hiszen "közös" az ellenség...

Akkor netán kõ, papír, ollóval döntik el, hogy ki nyír ki, kit?! :)
Kovács kolléga 2015 júl. 08. - 21:28:35
(174/417)
Egy héttel a premier után még a nemzetközi bevételekkel sem hozta vissza a film az árát.

Ez bizony méretes bukta.

Ebbõl aligha lesz folytatás...
8/10
mro26 2015 júl. 08. - 20:37:46 8/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(173/417)
Azért eléggé aggasztó, hogy sok dologot nem vesznek észre az emberek, ha nem rágják a szájukba a film alatt

SPOILERVESZÉLY


Nincs "2017-es" John, az a 2029-bõl visszajött "módosított" John. Azért van ott, hogy õ építse meg a SkyNet/Genisys-t, mert megsemmisítették az elsõ részbeli T-800-at és így nem lett volna mibõl kifejlõdni a SkyNetnek (ahogy a második részben láttuk) ráadásul a második rész sztornózva lett a porig robbanás).

A T-1000-est késõbb küldhették vissza a jövõben mint az elsõ T-800-ast, de még korábbra az idõben. Hogy a Guardian-féle T-800 hogy és ki által került a múltba az majd kiderül a következõ részben. De erõsen lehet következtetni arra, hogy a második részbeli T-800-ast és T-1000-est küldték vissza csak nem a '90-es évekbe, hanem a 70-es évekbe.

SPOILER vége
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 08. - 20:00:29
(172/417)
És még egy paradoxon.
ha kinyúlt az idõgép, mivel küldik vissza T-800-at, és ki?
Aki ismeri Sarah gyerekkorát, nyilván.
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 08. - 19:50:11
(171/417)
nos. A régi kérdéseimen felül (minek került T-800 az 1984-es idõsávba, ha ment egy T-1000-es is)
íme egy paradoxon:
nyilvánvaló hogy a T-800-asokat a skynet építette.
TEHÁT !
Ha felépítik, és átprogramozzák, és visszaküldik 73'-ba akkor.........
a SKYNET ebben a részben NEM halhat meg.
Legalábbis semmiképpen ebben a részben !!!!
És ki küld merénylõt, és házrobbantót 73'-ba?
Természetesen maga a Skynet!


Kérdõjel továbbá hogy mégis akkor ki küldi a T-800-ast vissza, s miért?
Ha már a Skynetnek lõttek, az eredeti történetfonalnak kellett volna helyreállni:

azaz: se Kyle, se harcos Sarah, se öreg terminátor nincs
Kyle késõbb születik, Sarah pincérnõ.
PONT.

a filmrõl:
a fõvilágosítót többször kizárták és kulcs nélkül hagyták :D
HIBA.
A film 80%-a nyomasztó, sötét és vannak komoly részek ahol semmit sem érteni.
Konkrétan? amikor John túszul ejti a függõhídon Sarah-t. (de furcsa ezt így leírni :S
Utánna hogy jutnak le?

Vagy mi az a szer ami az elején a T-1000-est kiiktatja?
Mert nem mondják el.

Tehát az ítéletem:
10/6,5
10/10
Eddyboy 2015 júl. 08. - 18:37:31 10/10
(170/417)
Nemrég néztem meg, egész jó volt.
A terminatorok mozgása jól megvolt csinálva, és végre valaki az idõsíkokkal is foglalkozott.
A sztoriban voltak újítások, jó ötletek, és jó kis csavarok is.
És még egy kis vidámság is került a filmbe.
Aki nem látta, nézze meg.
9/10
morningrise 2015 júl. 08. - 16:57:45 9/10 Előzmény Csonger
(169/417)
Így van :) Közben meg én is rájöttem, mikor volt a CGI Arni a T4-ben. :)
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 08. - 16:23:44
(168/417)
nna. megnéztem a Terminátor 5 idõvonalát, remélem ide is betehetem:


http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/07/08/teminator_genisys_infografika/

:) enyhén spoilergyanús a dolog

Valamit nem értek.
Ha 84-ben nem született meg John, akkor a 2017-es verzió hogyan , minek és mi végbõl fog össze a Cyberdine-el, (amit mellesleg a másodlagos részben porig robbantottak :)
és a 2029-es sejtátstrukturálás (jól írom, :) miért van kiírva 2014-be is?

Nincs itt kicsit nagy gebasz? arról nem is beszélve hogy a 73-as t-800-ast ki küldi, vagy hogy
minek kell még a t-1000-esen felül (!!!) egy T-800-ast küldenie a skynetnek?
sokkal gyengébb típus.

Én inkább vagy dupla T-1000-es küldtem volna (mondjuk egy házaspár képében)
VAGY egy t-1000-est és egy T-X-et :) (Kristanna Loken rulez !)

Kihagytam valamit? :)
(na irány a film! :)
Kovács kolléga 2015 júl. 08. - 13:14:32
(167/417)
Igazából nem értem Cameron szilenciumát. Az elmúlt másfél évtizedben alig csinált valamit (a valami alatt a rendezést, a forgatókönyvírást és a producerséget értem). Tudom, tudom, állandóan kísérletezik a technikával, meg csinál dokumentumfilmeket, de ez nem egyenlõ a moziba szánt produkciókkal. Pedig azon rendezõk közé tartozik, akiknek hatalmas rajongótáboruk van, ráadásul eddig valamennyi filmjük nyereséges volt (megjegyzem, az elõbb említett céh nagyon kicsi létszámú...).
Ideje lenne valamit letenni az asztalra, mert lassan eljár fölötte az idõ.

Ami a Terminátor-franchise-t illeti, az elmúlt másfél évtizedben ordít róla, hogy a Star Warsszal (Lucas, majd Abrams), a Jurassic Parkkal (Spielberg), Középföldével (Jackson) vagy a Marvel-univerzummal (Feige) ellentétben nincs igazi gazdája.
Csonger 2015 júl. 08. - 12:15:20
(166/417)
Köszi a válaszokat. :)

"Ez mikor volt??? Ezt nem tudom." A Salvation-beli CGI-Arnoldra utaltam. Csak néhány éves a film, de már óriási a különbség a mostani CGI-Arnold javára.

Ami Silberman-t illeti, idõközben én is rájöttem, hogy összekevertem vele O'Brient.
De az arcuk valahogy hasonló volt; azt hittem, ugyanaz a színész, és ugyanazt a szerepet játssza. Tévedtem. :)
7/10
Bsmarcona 2015 júl. 07. - 23:43:32 7/10
(165/417)
Ez a harmadik részhez képest is gyenge, nem hogy az elsõ kettõhöz. Az egészet tönkreteszi hogy a Kyle Reeset alakító színész nem is hasonlít az eredeti Reesehez, mellesleg ez az ember nem tud színészkedni. Egyedül Schwarzenegger miatt nézhetõ. Akciójelenetek csak úgy vannak, de egyik se kiemelkedõ. Ennek ellenére én élveztem a filmet, de valljuk be ez elég gyenge.
8/10
Okulare 2015 júl. 07. - 21:49:39 8/10
(164/417)
Nekem tetszett ez a film. Lehet, hogy azért mert elõtte elolvastam egy-két negatív kritikát és elhatároztam, hogy most nem adok rájuk. Nem volt olyan "hûha" mint annak idején a 2. rész, de ma már nehezebb ilyen érzést kelteni. Én jól szórakoztam. Az hogy vannak irreális, illogikus részek... ez egy mese. Szerethetõ karakterekkel, egy-két meglepõ fordulattal... és a lehetõséggel a folytatáshoz, hogy mégis [SPOILER] ki a tököm küldte Schwarzit vissza megvédeni a kis Sarah-t [SPOILER vége]. Szerintem jó kis film.
Blindmouse 2015 júl. 07. - 19:28:54
(163/417)
Terminator hangulat = L.A. Downtown az 1980-as években a szemétel teli sikátorokkal, analóg filmen, enyhe kék szûrõvel. egyszerû analóg szinti-háttérzenével.

Anno 1986-ban volt még egy olyan film ami TÖKKKÉLETESEN, produkálta az elején ezt a hangulatot. fõleg mert álcázott robotok téma szintén.

Annihilator a címe.
https://www.youtube.com/watch?v=GW99iy6OY9U
8/10
mro26 2015 júl. 07. - 18:18:17 8/10
(161/417)
A Terminator Megváltás nevében tényleg Terminator film, leírtam a véleményem annak a filmnek a topikjába, bemásolom ide is, kíváncsi vagyok, hogy annak akinek az tetszett (és jobban mint a mostani T:G) mi a véleménye ezekrõl:

,, Ez a film nagyon GYENGE én nagy Terminator-fan vagyok, de a 3. rész ehhez képest mestermû. Az legalább "Terminator"-os :D
Itt tényleg csak a T-800-as harc a végén ért valamit (Mert újra ez a modell volt a badass mint anno az elsõ részben)

SPOILERes lehet

A SkyNet honnan tudja a film elejétõl, hogy Kyle Reese Connor apja? Mondják, hogy van egy halállistája a gépnek és Connor a második, megkérdezi ki az elsõ... valami civil...Kyle Reese. DE MIÉRT KÖNYÖRGÖM. A SkyNetnek nem lehet még errõl a kapocsról fogalma. Még ha azután lenne hogy John elmesél Marcusnak a dolgokat (annak is mi értelme volt??? Elmesélte a szüleit név szerint említve mi volt a múltban a gépnek, mikor sejthetné hogy kapcsolatban van a SkyNet-el...pff) Na meg ha már tudja, hogy Kyle Connor apja amikor elfogják és csalinak használják miért nem ölik meg? Connor akkor is odamegy, nem tudhatja hogy az apja nincs életben... nagy zagyvaság.
A legtöbb gép (a T-700 és T-800 kivételével) nem is hasonlít a korábbi filmekben látott dizájnhoz. Mégha 10 évvel korábban is játszódik mint a korábban mutatott jövõképben. A "moto-terminatorok" úgy lettek tervezve, hogy egy ember is el tudja vezetni? MIÉRT?????
Marcus robot, oks... mikor verekedik azzal a pár emberrel akik a csajra támadnak megcsapja õket, de mintha csak hús vér ember verné õket, nem egy gép...nem üti át õket vagy ilyesmi pedig rendesen megcsapja õket, a film végén meg helytáll a T-800 ellen?
Úgy dobálta mintha papír lenne, az embereket nem dobálta így el, pedig ott is jól odatette látszatra.
A végén is, a SkyNet mondja, hogy beszolgálta Marcus amiért létrehozták, akkor miért javította meg? Ennek sincs értelme.


SPOILER vége

Nem tudom én elszoktam nézni a filmek hibáit mert mindegyiknek vannak. Pl. a Jurassic World, hibái ellenére is élveztem, vagy a Terminator 3 akár, de EZ....... van baj "
Balu64 2015 júl. 07. - 16:12:51
(160/417)
Hát... Tényleg nem akarlak megbántani, mert izlések és pofonok ugye különbözõek...
Én is vártam nagyon... De csak ezért 10/10-et adni erre a borzadályra???...
Legyen kicsit több elvárásod a világ dolgai iránt!
4/10
iopi 2015 júl. 07. - 14:53:54 4/10
(159/417)
Nem értem miért kellene elvonatkoztatni egy amúgy is folytatásnak szánt filmet az elõdeitõl. Arra esetleg jó lehet, hogy az értékelést felhúzzuk 6/10-ig. A T1-2 árnyékában ez a film viszont csúnyán elvérzik. Azt megértem, ha az átlagnézõ, aki a mostani Marvel filmeken (is) szocializálódott azt mondja erre, hogy jó film. Azokat nem értem, akik új korában látták a régieket és azon nõttek fel. Áruljátok el, mitõl jó a Terminator Genesys? Történetvezetés, izgalom, feszültség, zene, színészi casting és játék, akciójelenetek, klasszikusnak ígérkezõ idézhetõ dumák.... Pár szempont, amiben mind-mind alul teljesít. Schwarzit jó volt látni ismét a szerepben és Gáti Oszkárnak is örültem, de nálam ezzel kimerült a pozitívumok sora. Miért félnek használni Brad Fiedel klasszikus zenéjét? A Jurassic World esetében is sokat tett a hangulathoz, hogy nem kukázták ki Williams zenéjét. Cameron nélkül nincs jó Terminátor film és ezt már harmad ízben bizonyították. Hogy Cameronnal sem lenne a régi? Ezt nehéz megítélni. Az elmúlt 18 évben csak 2 filmet rendezett, ebbõl az Avatár részben nekem is csalódás volt.
7/10
convar 2015 júl. 07. - 11:52:00 7/10
(158/417)
A Terminator - Megváltás egy Terminator film.

(Mellesleg, számomra sokkal inkább, mint ez. Persze a Genisys is T film, de én úgy döntöttem hogy ezt inkább külön kezelem a többitõl.)